Šta je novo?

Ivy Bridge - Official thread

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ Igram bioshock i u igri temp je oko 45 stepeni sa ovim procesorom sto i ne bih rekao da je vruc :-D e sada ako je SB hladniji to je zaista ledara od CPu :-D
 
Pretpostavljam da je na defaultu. K procesori tome ne sluze. ;)
 
Pa ja sam ga klokovao i do 4.2 nisam primetio da se nesto greje ;-) opet nize od mog starog CPU i to su temp vise za 2 3 stepena i to zavisi kakva je temp u sobi, zato ne mogu sa sigurnoscu reci ali razlika je u OKO 3 stepena jer je on na 3.8 konstantno pod opterecenjem po default u .
 
Poslednja izmena:
Poteraj ti njega na 4,5 i preko pa ces videti sta je grejanje. :) Za 4,2Ghz si mogao pazariti i i5 3470 koji se takodje klokuje toliko.
 
ruku na srce nisam osetio razliku ni izmedju turbo boosta i overclcka na 4.2 probacu da ga bacim na 4.5 mada ne bih voleo da bude vruc nadam se da nece preko 55 c :)
 
A i oni su se setili mesec dana pre Haswell-a. :)

Koliko vidim samo se spominje i5 3570k, nema nigde i7? Btw, lepo je videti <5,6 Ghz na vazduhu 24/7.
 
Da, izgleda da i7 nema taj zlatni batch. Koliko vidim, batch # 323xxxx je odlican za OC, neki manje neki vise, ali svi bolji od predhodne situacije sa IB.
 
Mozda neki primerak i zaluta, treba pratiti oznake. :)

Inace lep nagovestaj jer ako Haswell bude barem toliko raspolozen za overclock kao i ovaj i5 ivy, eto nama veselja. :)
 
Je li, ako se ne planira neki overclock, da li se isplati uzimati 3570K umesto ne K verzije, nema neke razlike? Ili je mozda bolje uzeti nesto drugo u tom slucaju?
 
Ne isplati ti se. Bolje je uzeti samo za par hiljada jeftiniju maticnu plocu, kad se vec ne planira overclock.
 
Je li, ako se ne planira neki overclock, da li se isplati uzimati 3570K umesto ne K verzije, nema neke razlike? Ili je mozda bolje uzeti nesto drugo u tom slucaju?

K modeli su ti otkljucani, sto znaci da su namijenjeni za klokovanje. Nemaš razloga davati pare za njega, ako nećeš da oc-uješ. Odličan ti je u tom slučaju i non-k model.
 
K modeli su ti otkljucani, sto znaci da su namijenjeni za klokovanje. Nemaš razloga davati pare za njega, ako nećeš da oc-uješ. Odličan ti je u tom slučaju i non-k model.
Ako neko zeli racunar bez diskretne video karte (poprilican broj juzera), ima razloga da kupi I5-3570K model, jer ce pored boljeg procesora dobiti i MNOGO bolju video kartu (HD4000 vs HD2500), a platice razliku samo za procesor...
 
Ako neko zeli racunar bez diskretne video karte (poprilican broj juzera), ima razloga da kupi I5-3570K model, jer ce pored boljeg procesora dobiti i MNOGO bolju video kartu (HD4000 vs HD2500), a platice razliku samo za procesor...

A za 6-7 godina uvek će moći da overclockuju i da izvuku zadnju kap iz sistema.


Idem malo OT sada, ali moram, razumite me.
Imam MSI H61MA-E35 matičnu bez procesora i hteo bih da kupim Celeron 1610, ima li neka dobra duša ovde koja bi mi update-ovala BIOS ili pozajmila Sandy procesor da update-ujem BIOS?
Platio bih, ali ne mogu previše.
 
Prvo ti probaj na nju staviti G1610 jer je meni na istoj ploci radio out of the box, bez update BIOS-a. Ako ne odgovara, naci ce se neko ko ima Sandy Celeron da resi problem. :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno