Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Ukoliko za 24h popiješ 125 litara Coca Cole, unećeš oko 10 grama kofeina i verovatno ćeš umreti od predoziranja istim. S tim što si verovatno već umro na dvaes petom litru od količine šećera (2.5kg) ili možda pre od količine tečnosti.

Tako da smo prilično bezbedni sa sojom i zečetinom.
 
Citam komentare i ne znam sto svi toliko potenciraju protein. Pevo sto je skup, drugo sto je smece. Hrana je najbolji izvor svega. Ja licno ne preporucujem suplementaciju jer mozda, ali samo mozda deluje do 2% i to ne kod svakog, prema tome bespotrebno bacanje para.

Moja ishrana trenutno (spustao kalorije za leto sad polako idem gore):

175cm/80kg

2200 kcal
Protein 150
Masti 50
Ostatak guram kombinaciju ugljenuh hidrata i masti do popune kalorija.

Generalno jedem slicno svaki dan, 300g mesa (trenutno belog), 5 jaja to je vec 120g proteina a nije tesko pojesti i nije ni blizu skupo kao whey protein, a i daleko je kvalitetnije.

Sta god da jedem ostalo (1500 kcal u ovom slucaju) unecu sigurno jos 20g proteina, a mogu da kombinujem sta god, pa i slatkise dokle god sam u kalorijskom prozoru, ali gledam da ze hranim sto zdravije tako trpam voce umesto slatkisa jer su vitamini i minerali jako bitni u izgradnji misica koje mozete obezbediti samo kroz voce i povrce (sumece tablete i ostalo ne ubrajam jer to nisu pravi vitamini vec jedinjena koja na njih lice i igraju slicnu ulogu u telu).

Trening je bro split, prvi dan grudi, biceps, stomak, drugi dan ledja, triceps, treci dan noge i ramena.

Svaka grupa misica 3 vezbe po 3 seta po 10 ponavljanja.

Nakon 3 dana jedan ili dva dana odmora pa opet u krug.

Progressiv overload konstantno i trening do otkaza, pravog otkaza, sto se kaze dok vam ruke ne idu na dole a vi u glavi osecate da ih dizete na gore.
Ono sto ja praktikujem, ali to savetujem samo ljudima sa
3+ godina treninga jeste spoj pumpe i drop setova.
Kada zavrsim sce 3 vezce sa po 10 ponavljanja radim jedan set osnovne veze za misic koji sam radio (na primer ako sam radio grudi onda radim svoju osnovnu vezbu sto je benc ili sa bucicama koju ja radim) i krecem sa najvecom kilazom koju mogu i radim dokle mogu, spustam za jedan tezinu, dokle mogu, spustam za jednu tezinu i tako dokle god ima smisla vezbati sa malim kilazama a da se oseca (nema smisla za mene ici ispod 17kg po bucici jer mi je prelako) ali svako ima svoju tezinu, nekome je 22 prelako itd. to je individualno.

Ovim postizete da iscedite do kraja sva vlakna i obezbedite maksimalan rast, ali opet kazem ovo je za naprednije vezbace kojima vec ponestaje trikova za rast, a moj vam je savet da sto vise toga cuvate za posle a ne odmah da ispucate sve trikove.

Praktikukte istezanje odmah posle pumpe ili na kraju svih setova za tu grupu misica, ali obavezno do granice bola nikako dalje jer moze doci do pucanja misica. Ovim sirite opnu koja se nalazi oko svakog vlakna i pravite mu mesta za rast, pored toga dobijate i veci opseg pokreta jer misici nisu zategnuti.

Po struci sam developer sto mi omogucava da imam potpunu kontrolu nad unetim kalorijama i potrosenim. I da napomenem da je moj trening usmeren ka body buildingu, za ostale sportove (power lofting na primer) trening se znacajno razlikuje a i ishrana, tako da je moj savet da svako odluci sta zeli od teretane da bi izvikao maksimum.
 
^Ako uspevas da uneses sve makro i mikro nutrijente kroz pravu hranu, onda ti suplementacija nije potrebna (profesionalci koji odlaze u ekstreme su druga prica). I naravno da je prava hrana uvek bolji izbor od suplementacije. Ja recimo nemam bas savrsenu ishranu, pa tu i tamo dodam nesto od suplementacije, ali kvalitetne suplementacije, a ne kojekakva jeftina -oksid jedinjenja i sl.
Na mini sistematskom pregledu mi je sve ispalo dobro, da odem na powerlifting takmicenje, ne bih bio poslednji na tabeli i meni dovoljno. Cak se daleko redje prehladim nego ranije i dobro se osecam. Tako da meni solidna ishrana + malo suplementacije + umereni treninzi daju ok rezultate. Sad u 30-im sam zdraviji, jaci, izdrzljiviji, nego u 20-im.
 
Ako pricamo za balkan, kada je hrana u pitanju i ako se kupuje po velikim marketima gde piletina dolazi iz brazila, pasulj iz ukrajine i da ne nabrajam dalje imate po novinama sve skandale vezano za to...

Ne bih mogao da kazem da je uvek bolje uzimati hranu nego suplementaciju..

Mačke i kerovi nece da jedu neke stvari iz lidla dok ljudi jedu.

Svi suplementi moraju da dobiju odobrenja ministarstva zdravlja (ja uvek gledam da je suplement globalno rasporostranjen jet to znaci da od svih ministarstva mora da dobije odobrenje.. Švedska, Norveška, Nemačka..)

Tablice za nutrijenate su radjene za npr paradajz u prirodnom okruženju..jer to je osnova njegovih nutrijenata.
Ne iz uzgoja.. Tako i za sve ostalo. Meso, ribu, mahunarke...

Ne kažem da treba da se zameni hrana sa suplementina ali da neko kupuje u LIDL-u, maxiju... stvari na akciji i pravi plan ishrane prema nutritivnim tablicama koje su iz 80tih.. Po meni to je odbijanje realnosti u kojoj živimo.
Ko ima druge izvore namernica.. Svaka čast. Neka javi gde da kupim paradajz bas mi se jede domaći ovih dana 😢
 
Slazem se ja i hrana je smece, ali ako pogledas da je whey protein filtrirana surutka koja se dobija kao otpad u preradi mleka prilikom proizvodnje sira i ostalih proizvoda, od tog istog mleka koje je zatvorano od te iste krave koja je zatrovana, ali je filtrirano da ostane samo protein a pritom dodati razni konzervansi, arome, boje, zguscivaci i razna hemija koja ko zna sta je, na kraju ipak ispadne da je bolje jesti meso od te krave i piti mleko jer zaobilazis ogroman deo tih hemikalija.
Ista stvar i sa biljnim proteinima, opet su to iste te biljke koje su GMO itd.
Vitamini vestacki kreirana jedinjenja koja nisu vitamini vec nesto sto na njih lici i igra slicnu ulogu u telu.

200g belog mesa ima oko 60g proteina, a uz to ipak ima i drugih nutrijenata, nije kao da popijes dve merice whey proteina.

A slusanje zdravstvenih organizacija, veliki upitnik. Do juce pricali za koronu vakcinacija obavezna, svi cemo pomreti, danas svi ti doktori i naucnici pricaju drugu pricu, kompanije su cudo i zarada je cudo, veliki se novac okrece tu a i medju suplementima, tako da sve uzimam sa velikim upitnikom. Kad se samo setim da su doktori reklamirali cigarete u proslosti kao nesto zdravo, sto to danas ne bi bio slucaj?
Ne kazem da to nuzno mora biti lose kao sto su cigarete, ali mogu da ti prodaju nesto sto nikakve svrhe nema kod coveka a predstaviti ga kao revulicionarno, i tebi mozda nece biti lose od toga, ali ti nece biti ni bolje, sto je upravo definicija suplemenata, mozda rade a moda i ne.
Velike firme, veliki novac, velika moc, bitna im je zarada a ne ljudi, a jako je malo, da ne kazem jednocifren broj nezavisnih naucnih istrazivanja.
 
Ko ima druge izvore namernica.. Svaka čast. Neka javi gde da kupim paradajz bas mi se jede domaći ovih dana 😢
Nedavno sam se raspravljao oko ovoga sa drustvom i idalje tvrdim da pravog domaceg paradajza nema po BG i ostalim gradovima Srbije da se kupi. Ima ga po selima, ali on se uglavnom poklanja ili je za porodicnu konzumaciju.
 
Slazem se ja i hrana je smece, ali ako pogledas da je whey protein filtrirana surutka koja se dobija kao otpad u preradi mleka prilikom proizvodnje sira i ostalih proizvoda, od tog istog mleka koje je zatvorano od te iste krave koja je zatrovana, ali je filtrirano da ostane samo protein a pritom dodati razni konzervansi, arome, boje, zguscivaci i razna hemija koja ko zna sta je, na kraju ipak ispadne da je bolje jesti meso od te krave i piti mleko jer zaobilazis ogroman deo tih hemikalija.
Ista stvar i sa biljnim proteinima, opet su to iste te biljke koje su GMO itd.
Vitamini vestacki kreirana jedinjenja koja nisu vitamini vec nesto sto na njih lici i igra slicnu ulogu u telu.

200g belog mesa ima oko 60g proteina, a uz to ipak ima i drugih nutrijenata, nije kao da popijes dve merice whey proteina.

A slusanje zdravstvenih organizacija, veliki upitnik. Do juce pricali za koronu vakcinacija obavezna, svi cemo pomreti, danas svi ti doktori i naucnici pricaju drugu pricu, kompanije su cudo i zarada je cudo, veliki se novac okrece tu a i medju suplementima, tako da sve uzimam sa velikim upitnikom. Kad se samo setim da su doktori reklamirali cigarete u proslosti kao nesto zdravo, sto to danas ne bi bio slucaj?
Ne kazem da to nuzno mora biti lose kao sto su cigarete, ali mogu da ti prodaju nesto sto nikakve svrhe nema kod coveka a predstaviti ga kao revulicionarno, i tebi mozda nece biti lose od toga, ali ti nece biti ni bolje, sto je upravo definicija suplemenata, mozda rade a moda i ne.
Velike firme, veliki novac, velika moc, bitna im je zarada a ne ljudi, a jako je malo, da ne kazem jednocifren broj nezavisnih naucnih istrazivanja.
Pa nemas velike firme u nutriciji koje mogu lako da lobiraju kao u farmaciji.

Zato sam i naveo da su po meni najbilji suplementi koji se prodaju po zemljama gde je jak standrad , mislim da GMO ne moze da dobije odobrenje da je nesto zdravo u tim zemljama ili mora da stoji GMO etiketa.
Mislim zasto mi izvozimo za EU a istu hranu uvozimo iz zemalja stotine ili hiljade km daleko..ocigledno nije isto ili neko ima visak para za transport ili smo mi stvarno ekonomski tigar pa kupujemo jefinije a prodajemo nase skuplje... Razlika u kvalitetu..o tome pricam..
 
Mislim zasto mi izvozimo za EU a istu hranu uvozimo iz zemalja stotine ili hiljade km daleko..
Sa ovim je sve receno! Nazalost.
Da ne nastavljam sa ovim, tema ce da ode u politiku.
Moji zive juznije, pa imam pravu domacu hranu i razlika u odnosu na npr maxi je 1000x. Ukus, miris, itd, plus nije prskano.
Ja uzimam sve zdravo, ali sam i pored toga ubacio whey, prvenstveno uz ovsene ujutru i posle treninga. I bolje se osecam i zdravije otkad sam krenuo zdravo da se hranim i treniram i izbacio alkohol, cigare i sve lose stvari.
 
Pa nemas velike firme u nutriciji koje mogu lako da lobiraju kao u farmaciji.

Nema, ako gledas firme pod imenom kojim se predstavljaju, a ako gledas ko ih poseduje u pozadini docices do firmi koje se zovu Pfizer, Nestle, P&G itd. a svi znamo kakve su to firme i sta rade u svetu i kakva im je istorija.
A i trzista nisu ista, ono sto pakuju za Nemce sigurno nama u Srbiji ne uvoze niti mi imamo regulative kao EU, primer tome su woody virsle koje su u Nemackoj koliko se secam 80% cistog mesa a kod nas 20%, sokovi gazirani koji tamo imaju manje secera nego kod nas itd. tako da nije isto ni sa suplementima osim ako ne zivis tamo.
GMO lako prolazi svuda u svetu, pogledaj banane, primer GMO, a nigde ne pise da su GMO. Pile u osnovnoj formi kao zivotinja ni ne lici na ono sto se prodaje sirom sveta itd.
Korupcija je svuda zastupljena itekako, a slicne firme imaju uticaja u svemu sto se mesa u njihovu sferu poslovanja.
Da suplementacija nije dobar biznis ne bi svaki influenser na YT imao svoj brend i delio promo kodove, a iza njih stoji jedna kompanija koja sipa slicnu stvar u razlicite kante sa razlicitim etiketama.

Sa ovim je sve receno! Nazalost.
Da ne nastavljam sa ovim, tema ce da ode u politiku.
Moji zive juznije, pa imam pravu domacu hranu i razlika u odnosu na npr maxi je 1000x. Ukus, miris, itd, plus nije prskano.
Ja uzimam sve zdravo, ali sam i pored toga ubacio whey, prvenstveno uz ovsene ujutru i posle treninga. I bolje se osecam i zdravije otkad sam krenuo zdravo da se hranim i treniram i izbacio alkohol, cigare i sve lose stvari.
Tako je, samo ja poredim voce i povrce generalno, sa suplementacijom.
Sto se tice prskanja tesko da ista moze da uspe bez njega, a i samo seme je GMO koje se kupuje u radnj, osim ako neko ne cuva original seme decenijama. Razlika dodje samo u uzgoju i koje je zemljiste kvalitetnije, i sta je manje prskano.

Na kraju dana svako radi kako zeli i sta zeli sa svojim zivotom i telom, dvako je odgovoran za sebe, ali da su suplementi dobra zamena za raznovrsnu izbalansiranu ishranu punu vitamina i minerala, nema sanse, drugo svako od nas moze relativno lagano i jeftino da unese proteine iz hrane tako da i tu gubi smisao protein kao suplement. Protein ima smisla kod olimpija bb koji jedu do neverovatnih 6g proteina po kg (imate video gde Sarcev pri a koliko jede proteina po kg), a teze 100+kg sto mu dodje minimum 600g proteina na dan, pojesti hranu u toj kolicini je nerealno, i to je momenat kad suplementi uskacu u ishranu, ali ni oni ne menjaju hranu vec imaju itekako kvalitetnu izbalansiranu hranu, i jedu mnogo, a bas sto ne mogu dopunjavaju suplementacijom. A pocetkom ovog veka su videli da mogu da zarade na suplementaciji pa su krenuli bb da sire reklamu, danas su to mahom fitner influenseri a te firme zaradjuju na necemu sto je do juce bilo smece (bukvalno se surutka bacala u smece).

Da se razumemo ja uzimam suplemente periodicno, obicno je to Lcarnitin i kreatin u momentima kada spustam kalorije za leto, i protein mi tu igra ulogu jer sam ogranicen sa kalorijama (ispod 1800), ali osim tih par meseci ja ishranom unosim sve ostalo, jer jako lako unesem sve potrebno kroz hranu, sto bi i svima preporucio.
 
Ako ti je nik 996 zbog godina tj imaš 27. Nemoj da uzmeš ovo kao nešto loše ali do 30-35te kada naglo krene da opada testeron kod muškaraca i generalno se kg lakše skidaju do 30-35te i lakse se dolazi do forme.. Koristi to na max.

Posle 35te videćeš baaaaš tesko ide kroz ishranu jer naše telo se menja.
 
Ako ti je nik 996 zbog godina tj imaš 27. Nemoj da uzmeš ovo kao nešto loše ali do 30-35te kada naglo krene da opada testeron kod muškaraca i generalno se kg lakše skidaju do 30-35te i lakse se dolazi do forme.. Koristi to na max.

Posle 35te videćeš baaaaš tesko ide kroz ishranu jer naše telo se menja.
Znam to, posle sve ide teze.
Ja kazem blago ovim momcima u pubertetu koji krecu, rastu kao kvasac.
 
Ako ti je nik 996 zbog godina tj imaš 27. Nemoj da uzmeš ovo kao nešto loše ali do 30-35te kada naglo krene da opada testeron kod muškaraca i generalno se kg lakše skidaju do 30-35te i lakse se dolazi do forme.. Koristi to na max.

Posle 35te videćeš baaaaš tesko ide kroz ishranu jer naše telo se menja.
Ja sam u srednjim tridesetim, testosteron blizu gornje granice, ne pada. 😃 Cak je i slobodan testosteron visok, ne samo ukupan...
 
Cuti, dobro je. Kod mene kao da sam u pubertetu, ili visok ili prelazi granicu 😅
Doktori kazu posle 30 godine polako pocinje da opada.
Moze i posle 35-te godine da se skidaju masti, samo malo teze ide.
 
Polako da (tipa 1% godisnje), ali ne i naglo sto rece forumas koga sam citirao.🙂 Kad krene da ozbiljnije opada, tipa posle 45. ili cak 50. godine, onda cu da uzmem testosteron depo ili tako nesto.😀
Sto se tice skidanja masti, slazem se, nesto lakse se skidaju u 20-im, nego u 30-im.
 
Telo i par godina pre tridesete može da zahteva promenu određenih navika, ali to nije nešto što bi trebalo da tangira. Takođe imam sreću što sam na jugu i uzimam još ponešto od povrća sa sela. Ishrana uobičajena, od suplementacije samo micelarni kazein i to počeo sam tek posle godinu dana, te sada mi je jedina poslastica otkako pola meseca slatkiše ne konzumiram. Pošto sam intolerantan na laktozu, surutka otpada. Sve u svemu, popravio sam držanje i predupredio potencijalne deformitete.
 
Bez namere da ulazim u dublju raspravu, kao neko ko se po malo bavi komercijalnom proizvodnjom voća, mogu da kažem da ste gore napisali nekoliko klasičnih teorija zavere. Naravno da postoje razlike u proizvodima za različita tržišta, ali okanite se tih priča da su proizvodi za naše tržište, sa istom deklaracijom, lošiji nego na nekom drugom tržištu. Ako je deklaracije ista, proizvod je isti, jer je gotovo sigurno izašao iz istog pogona.

Naravno da voće i povrće mora da se prska. Čak i kada vam roditelji kažu domaće, neprskano... Pa se kroz priču sete da su pred zimu isprskali bakar sulfat (aka plavi kamen) zbog gljivica, ali to je jesenas, pa se ne broji, a ove fancy hemije ni ne pominju, jer čim nema karencu, onda to i nije hemija. Nije prskano. Naravno da nijedna normalan proizvođač hrane neće svesno upotrebiti sredstvo koje može bilo kome da naškodi, jer će time da naškodi i svom poslu.

To što vam domaći proizvod ima bolji ukus, malo je i subjektivno, a malo je i do faze branja i protoka vremena od branja do konzumacije

Gledam vam te nikove 996, 1995 i mislim se, ako već sada razmišljate o pravilnoj ishrani, živećete 100 godina 😎
 
Bez namere da ulazim u dublju raspravu, kao neko ko se po malo bavi komercijalnom proizvodnjom voća, mogu da kažem da ste gore napisali nekoliko klasičnih teorija zavere. Naravno da postoje razlike u proizvodima za različita tržišta, ali okanite se tih priča da su proizvodi za naše tržište, sa istom deklaracijom, lošiji nego na nekom drugom tržištu. Ako je deklaracije ista, proizvod je isti, jer je gotovo sigurno izašao iz istog pogona.

Naravno da voće i povrće mora da se prska. Čak i kada vam roditelji kažu domaće, neprskano... Pa se kroz priču sete da su pred zimu isprskali bakar sulfat (aka plavi kamen) zbog gljivica, ali to je jesenas, pa se ne broji, a ove fancy hemije ni ne pominju, jer čim nema karencu, onda to i nije hemija. Nije prskano. Naravno da nijedna normalan proizvođač hrane neće svesno upotrebiti sredstvo koje može bilo kome da naškodi, jer će time da naškodi i svom poslu.

To što vam domaći proizvod ima bolji ukus, malo je i subjektivno, a malo je i do faze branja i protoka vremena od branja do konzumacije

Gledam vam te nikove 996, 1995 i mislim se, ako već sada razmišljate o pravilnoj ishrani, živećete 100 godina 😎

Za fabrike ne znam, ali da nije isti sastav, nije.
Jedno vreme se u Hrvatskij digla vama kako im nemci uvaljuju smece vudi virsle (celom balkanu), odgovor fabrike je bio da kupci tako zele, ali razlika u procentu mesa je bila velika.
Mislim ovo je jedan primer, ali ne bih rekao da je teorija zavere da mi imamo losijeg kvaliteta odredjene proizvode, ako budem u mogucnosti nabavicu par etiketa za Nemacko i nase trziste istih proizvoda.
 
Ako su etikete različite, nije isti proizvod.
Najlakše je uporediti barkod. Ako se barkod razlikuje, nije isti artikl. E sad, zašto je na nekom tržištu završio jedan, a na drugom drugi, često je pitanje za lokalnog distributera, a ne za proizvodjača.

To za Woody viršle sam čuo, ali ne znam koliko je tačno, ne interesuje me ta grupa proizvoda. Sam procenat mesa u tom proizvodu ne garantuje kvalitet istog. Verujem da je sve bilo navedeno na poleđini ambalaže, ali ako je sam print na prednje strane ambalaže isti ili sličan, da, može se smatrati pokušajem obmane.
 
Bez namere da ulazim u dublju raspravu, kao neko ko se po malo bavi komercijalnom proizvodnjom voća, mogu da kažem da ste gore napisali nekoliko klasičnih teorija zavere. Naravno da postoje razlike u proizvodima za različita tržišta, ali okanite se tih priča da su proizvodi za naše tržište, sa istom deklaracijom, lošiji nego na nekom drugom tržištu. Ako je deklaracije ista, proizvod je isti, jer je gotovo sigurno izašao iz istog pogona.
Kakve teorije zavere? Nutela sa manje lesnika? Patike za americko, evropsko i trziste treceg sveta? Samo neki od primera... Nije svako trziste sposobno da plati istu cenu otuda i razlike u ceni i kvalitetu.

Inace, koje voce proizvodis?
Naravno da voće i povrće mora da se prska. Čak i kada vam roditelji kažu domaće, neprskano... Pa se kroz priču sete da su pred zimu isprskali bakar sulfat (aka plavi kamen) zbog gljivica, ali to je jesenas, pa se ne broji, a ove fancy hemije ni ne pominju, jer čim nema karencu, onda to i nije hemija. Nije prskano. Naravno da nijedna normalan proizvođač hrane neće svesno upotrebiti sredstvo koje može bilo kome da naškodi, jer će time da naškodi i svom poslu.

Spinujes bez potrebe, tacno se zna sta je domace. To sto npr. stefan, uji i preprodavci po pijacama tvrde da je domaci ne mora nuzno da znaci da je istina. Velika je razlika na koji su nacin nasi seljaci tretirali voce/povrce tokom 90ih i ranije i pocetkom 00ih i kasnije pa samim tim ne boze da bude isto. Danas su ljude ubedili da se jede ocima i tu bi trebalo da se zavrsi bilo kakva diskusija o prskanju nekada i sad.
To što vam domaći proizvod ima bolji ukus, malo je i subjektivno, a malo je i do faze branja i protoka vremena od branja do konzumacije
Kako definises pojam "domaci"? Nesto domace moze biti bilo sta proizvedeno na teritoriji Srbije sto ne znaci automatski da je zdravo i kvalitetno. Domace i prirodno nije isto, a kada pricamo o domacim proizvodima podrazumeva se da su uzgajani na prirodan nacin bez ili sa sto manje hemikalija koje su koristene pre dolaska zapada. Prirodno voce/povrce ima toliko jak i upecatljiv ukus/miris da je kriminalno nazvati to subjektivnim osecajem. Pomenuli smo paradajz ranije pa da priupitam. Da li znas da je sezona paradajza neka sredina avgusta pa do kraja septembra, pocetka oktobra (u zavisnosti od vremenskih prilika)? Da ne diskutujem o ukusu i mirisu, ali kako paradajz moze biti kvalitetan i ukusan van tog perioda?
 
Ja sam u srednjim tridesetim, testosteron blizu gornje granice, ne pada. 😃 Cak je i slobodan testosteron visok, ne samo ukupan...
jesi radio analizu i pre? Tu je sad bitno odrzati formu, jer sad da se opustis, ugojis, teze se sve vraca. Verovatno nije sve ni u testosteronu. Ja sam prvi put radio detaljan test krvi prosle godine u 37oj, i test je u gornjem delu (oko 800), slobodni na sredini. Ali ne znam kako je pre to bilo, verovatno dosta bolje. Navikao sam da cesto imam jace aktivnosti ili sport, nekad i dva puta na dan (jutro, vece), ali primetim da je malo oporavak sporiji nego pre, posebno mamurluk :), tu negde oko 35. imam osecaj da je bio peak.
 
^Radio sam 3 analize u poslednjih 5 godina. Naravno da nije sve samo u testosteronu, jos mnogo hormona i kojecega igraju ulogu u metabolizmu i ostalim stvarima. Redovni treninzi i ok ishrana ne mogu da sprece starenje i propadanje organizma, ali mogu da ga odvuku, da sporije starimo, da duze vremena odrzimo vitalnost, zdravlje i snagu. Kad smo kod testosterona, sporije ce padati nekome ko zivi aktivno i zdravo, nego nekome ko pije pivo, sedi u kladionici i gleda utakmice...
 
@m1tsu kao što rekoh, bez namere da širim temu.
A pošto si napisao da spinujem, ili još jednom čitaj moju poruku ili guglaj šta znači taj izraz.

Ono oko čega se slažemo, jeste da bi trebalo definisati šta se sme nazvati "domaće", a šta ne. Zbog klimatskih promena, potpuno prirodan proizvodnja, na našem podneblju, je postala neopravdana, ako ne i nemoguća.

Seozna paradajza na našem podneblju se pomerila, jer se promenila klima i način proizvodnje. Prve faze se mogu realizovati i u toku zimskih meseci, a klima se promenila na način da je sadnja sada moguća ceo mesec ranije, nego pre 30 godina. Drugi način da imamo ukusan paradajz u aprilu i maju je što nam dolazi sa geografske širine gde je potpuno normalno da se paradajz bere u tom periodu.

Ukus se može razlikovati i, kao što sam već napisao, zbog razlike u periodu od branja do konzumacije. Ako bereš za sebe, da odmah konzumiraš, biraš plod koji je spreman za jelo. Ako bereš za lokalnu prodaju, bereš onaj koji će biti spremna za jelo za dan ili dva. Ako bereš za izvoz...

S obzirom da su male šanse da u ovakvoj raspravi naučimo nešto jedan od drugog, povlačim se iz iste. Ukoliko misliš da možemo da razmenimo neke korisne informacije, budi slobodan da mi pošalješ privatnu poruku.
 
@PJ veoma je bitno od tržišta do tržišta koliko zakon dozvoljava odstupanja u nutritivnim vrednostima. Pise na etiketi isto ali tolerancije su nekada ogromne.
 
Domace je ono sto uzgajas za sebe, u basti, vinogradu..prirodno je to sto ima u prirodi i sto prirodnim putem raste i nema posla(okopavanja, zalivanja, prskanja)..
A kao neko ko i kuci ima bastu, imam vinograd i tamo bastu gde sadimo luk, paradajz, papriku, krompir i to sve samo za licne potrebe, ne za prodaju..i tako evo vec 30ak godina, mogu samo da kazem da kako rece @PJ, nema tog uzgajanja bez neke hemije..
Jednostavno, ko je u tome, zna o cemu pricam i na sta mislim..ko nije i ne radi to, nece ni razumeti..
Prosto, nije moguce nesto posaditi i cekati samo da sazri plod..
Takodje, bilo koje voce-povrce nije istog ukusa kao ono tek ubrano i spremno za jelo, u odnosu na ono za prodaju i ubrano nekoliko dana ili vise, pre jela..niti ce biti ikada..
 
Deda na pijaci godinama priča kakao je bez hemije, kad, provuče mu se da koristi veštačko đubrivo.
 
Na pijaci nista ne moze da se proda ako se ne prska, i to x puta.
Ja jedem uglavnom domace, iz svoje baste i plastenika, pa opet mora necim u nekom trenutku da se prska.

Te teorije bez prskanje ne postoje. Ni za voce ni za povrce. Posebno sada sa ovom klimom.
 
Deda na pijaci godinama priča kakao je bez hemije, kad, provuče mu se da koristi veštačko đubrivo.

Važan momenat je da to nije ništa štetno.

Prosto je prinuđen da oplemeni zemlju elementima koji nedostaju za uzgoj odgovarajućih kultura.

Poslednjih godina se sve češće može čuti kako je kvalitet vojvodjanske zemlje drastično opao. Procenat humusa postaje mizeran. Jedan od razloga je i mnogo manji stočni fond i upotreba stajskog đubriva (da ne širimo temu na druge razloge). E onda ti uzmeš da popraviš kvalitet svog zemljišta, nadjubriš stajskim đubrivom i zapatiš neke organizme, koje moraš da uništiš pesticidima, da ti ne unište koren biljaka. I opet završiš na hemiji. Što opet, nije strašno, ako se koristi u odgovarajuće vreme i na odgovarajući način.
 
Treba mi pomoc pre nego sto odem kod doktora ovih dana.
Povredio sam lakat juce kad sam radio trening. Probao sam veceras da uradim jedan zgib i bukvalno ne mogu da stojim koliko boli.
Problem je u laktu sa unutrasnje strane ili golferskom laktu kako kazu na netu. Jel imao neko slicni problem i ako jeste kako ga je resio? Hvala puno!!! 😑
 
Istegao si tetivu. Imao sam sličan problem.
Masiraj ceo taj deo rukom(15-tak min.), pa posle namaži gavez. Mora malo vremena da prodje dok se sama tetiva ne oporavi.
Uglavnom dodje do problema kada se pretera sa kilažom, ili se ne zagreje lepo ciljani mišić pre neke vežbe.
 
Vazi, vazi, hvala..
Kod odredjenih vezbi boli, kod nekih ne, pa me zanima da li smem da vezbam ili ne (naravno vezbe gde ne osecam bol uopste)?
Preterao sam sa vezbanjem, hteo sam da vidim koliko max mogu da uradim zgibova i propadanja i uradio sam vise nego duplo nego sto inace radim, j8g..
 
Nazad
Vrh Dno