Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Sardinu i tunjevinu jedem dva puta nedeljno, to mi bude jedan obrok. Jedem indijski orah, brazilski i badem. Narucio sam Amino whey i bs kreatin, tako da za narednih mesec dana nista od narucivanja.
Pametne patike, lepo zvuci :)
Ne pominji mi sat, nekoliko dana trazim, nadjem na kraju redmi watch 3 i odlucim da uzmem i nadjem mu manu i na kraju opet narucim mi band 7 i uzecu neki dobar sat i cao, ne vredi, svaki da kazem "jeftiniji" ima neku manu.
Edit: jel mnogo da stavljam dve merice whey ujutru za dorucak zajedno sa ovsenim, lanom, bananom i jogurt (sa malo masnoce)?
 
Uz takvu ishranu i nije ti hitno da kupis omega 3 kapsule. Mozes u buducnosti, pa ponekad da ih pijes, nema potrebe u danima kad jedes sardine npr.
Sat cu i ja neki dobar (Garmin verovatno), za sada mi je podnosljiv ovaj Xiaomi...
Za whey neka odgovori neko strucniji, licno bih na tvom mestu te 2 merice odvojio u 2 obroka, tj. ujutru i posle treninga.
 
To u Under Armor patikama je odlično za realno praćenje broja koraka i dužinu kontakta sa zemljom. Ako sarađuje sa GPS satom, dobitna kombinacija.

Prošle godine sam probao te UA BT modele, ali ne odgovara mi. Paradox je da nosim UA patike za svaki dan i odlične su mi.
 
@Migrant Mhm vazi.
Ja sam se odlucio za watch 5 pro, samo me kopka to sto za tri meseca izlazi watch 6 pro, pa ne znam da li da cekam njega ili da uzmem 5 pro, pa da ga prodam kasnije, ali ne verujem da ce biti neka potraznja za njim.
Danas sam napravio plan ishrane i jedino ako ubacim plus jednu mericu ujutru uz ovsene bice mi preporucenih 2g po telesnoj masi, ne mogu nikako da uklopim jos jedan obrok, zato sto mi odgovara IF, a ne bi da ga prekidam.
 
Ali obavezno računaj da će sledeće godine da izađe watch 7 pro, a možda bude i ultra pro.
Tom logikom ćeš uvek nešto čekati i nikada nećeš kupiti neki proizvod.
 
Moze isto mala pomoc kako poceti ili se vratiti zdravim navikama? Do 25 sam bio brutalno aktivan i sa mozda 10-12% masti... Medjutim tada krenuo zivot, posao, zena i sve ostalo pa se u medjuvremenu za 13g zaboravilo. Imam 38g sa 179cm i 88kg. Mrsave sam gradje sa jakim nogama i stomakom od 100cm. Ne znam da li da prvo pocnem sa drasticnom ishranom ili samo sa korigovanom, da li da pocnem lagan trening ili jak trening ili sve djuture? Voleo bih da se spustim na 78 odnosno da izgubim 10kg. Jel realno to uspeti do kraja juna?
 
Ali obavezno računaj da će sledeće godine da izađe watch 7 pro, a možda bude i ultra pro.
Tom logikom ćeš uvek nešto čekati i nikada nećeš kupiti neki proizvod.
To stoji. Ali bolje uzeti novi model za tri meseca, nego da nosim sad jedan, pa da ga prodajem, pa opet da uzimam drugi. Da mi treba sat to stoji, ali radice mi i mi band posao za ovo trenutno.
@m1tsu Koriguj ishranu, lakse ces da podneses. Sredis ishranu, pojacas proteine i u pocetku makar 10dana lagan trening, imaces upale i sve i bolje ces da podneses. Meni je dosta pomogao IF i bolje se osecam otkad sam krenuo sa njim i bolje spavam i lepse se osecam, itd.
Cim si imao 10-12% masti znas da sredis ishranu i trening, nema potrebe da pisem o tome.
 
To u Under Armor patikama je odlično za realno praćenje broja koraka i dužinu kontakta sa zemljom. Ako sarađuje sa GPS satom, dobitna kombinacija.

Prošle godine sam probao te UA BT modele, ali ne odgovara mi. Paradox je da nosim UA patike za svaki dan i odlične su mi.
U UA aplikaciji pod "devices" postoje Garmin, Suunto, Samsung health, pa moguce je da patike mogu da se povezu sa doticnim GPS satovima (ja imam Xiaomi sat, pa ne mogu da testiram).
Sto se tice UA BT modela, imam 2 para, totalno se razlikuju u kalupu, djonu, pronaciji... Ako ti se svidja ta BT opcija, mozda vremenom i naletis na neki njihov model koji ti odgovara.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Ko moze da odvoji malo vise vremena ujutru- ubacio sam brzi hod rano ujutru pre dorucka 20k koraka i nakon toga kuci uradim sa rolerom za trbusnjake oko 20min sve ukupno vezbanja, s tim da ubacim jednu vezbu na kraju za donji deo stomaka i ja ne mogu da verujem da su ovakvi rezultati za nekoliko dana, mogu samo da zamislim kakvi bi bili za dva meseca redovnog treniranja. Tako da od mene sve preporuke za ovakav tip treninga.
 
20k koraka pre doručka.....Svako jutro?! Koliko "malo više vermena" ti je potrebno za tu šetnju?
Ko trči sa korakom dužine 105cm, toliko korak ima za jedan polumaraton.
 
Do sad je bilo svako, ali je lose vreme kod nas, tako da sutra preskacem.
Kad bude bilo lepse vreme onda cu svako, iako je prelepo ujutru za setnju i plus sam setao prema mom selu i pogled je prelep.
Vremena treba dosta, 3h otprilike, od 7h do 10h.
 
To ti kažem, gde bre "malo više vremena". I to pre doručka. Kada doručkujem u 6, drugi doručak je u 10 ili nešto malo kasnije.
 
Hocu da probam ovako dva meseca ako budem stigao zbog obaveza, pa cu da vidim rezultate na kraju.
S tim da sam korigovao ishranu i jedino sam ubacio omega 3 tablete.
Roler za trbusnjake ili kako se vec zove je odlican, samo mora da se pazi da se pravilno koristi.
Zaboravio sam gore da napisem i uvece sw trening uz bucice i tegove.
 
Samo volje i vremena.
Naravno, slazem se.
Zanimljivo je da ujutru ne osetim setnju, da li zbog vremena ili vec cega, vratim se kuci 100x lepse raspolozen. Jedina mana svega je sto kasno doruckujem, pre 11h nema sanse.
 
Probaj doruckovati pre setnje. Meni mnogo vise odgovara posle jela aktivnost, kako kome vise lezi. Praznog stomaka sam jedno vreme, ali mi ne prija, manje energije, i posle budem umoran. Najesti se solidno pa na trcanje, plivanje, setanje... Dorucak mi je cesto najjaci obrok, kada pogledam grubo, bude oko 1000-1500 kalorija sigurno.
 
Poslednja izmena:
Probaj doruckovati pre setnje. Meni mnogo vise odgovara posle jela aktivnost, kako kome vise lezi. Praznog stomaka sam jedno vreme, ali mi ne prija, manje energije, i posle budem umoran. Najesti se solidno pa na trcanje, plivanje, setanje... Dorucak mi je cesto najjaci obrok, 1000-1500 kalorija sigurno.
Još bolje, posle svakog obroka 30 minuta. Tri obroka na dan max.
 
Probaj doruckovati pre setnje. Meni mnogo vise odgovara posle jela aktivnost, kako kome vise lezi. Praznog stomaka sam jedno vreme, ali mi ne prija, manje energije, i posle budem umoran. Najesti se solidno pa na trcanje, plivanje, setanje... Dorucak mi je cesto najjaci obrok, kada pogledam grubo, bude oko 1000-1500 kalorija sigurno.
Ovaj komentar treba ignorisati u konkretnom slučaju kolege @Stefan1995
Čovek hoće "trbušnjake" pa je nelogično da mu se predlaže da puni glikogenske depoe pre aktivnosti, jer će to svakako usporiti trošenje masnih naslaga kojih želi da se reši.

Druga stvar je da mu predstoji triatlon trka pa mu pre trke treba energija za tu konkretnu aktivnost.

Inače @Stefan1995 tri sata vremena dnevno za šetnju, plus određeno vreme za ostale fizičke aktivnosti koje nabrajaš je baš puno vremena, svaka čast ukoliko imaš toliko slobodnog vremena...
 
Pa ne zna se da li aktivnost na prazan stomak uopste utice da se vise masti izgubi ukupno, pomesana su istrazivanja - samo neka gleda celokupni dnevni unos, da bude u blagom minusu. Ima cak i potencijalnih negativnih stvari (veci zamor, sporiji oporavak posle, pad secera) - Osim ako nije bas jako gojazan. U svakom slucaju probati pa videti kako se oseca, verovatno je dosta i individualno...
Jedno vreme sam plivao pre dorucka, prijalo je donekle ali postao sam umoran veoma brzo, i izgubio snage isto. Ako jedem pre i posle aktivnosti, mnogo je bolji oporavak, a i samo vezbanje. A restrikcija kalorija kod mene moze u nekim drugim obrocima, ne bih oko aktivnosti.
 
Poslednja izmena:
Pa ne zna se da li aktivnost na prazan stomak uopste utice da se vise masti izgubi ukupno, pomesana su istrazivanja - samo neka gleda celokupni dnevni unos, da bude u blagom minusu. Ima cak i potencijalnih negativnih stvari (veci zamor, sporiji oporavak posle, pad secera) - Osim ako nije bas jako gojazan. U svakom slucaju probati pa videti kako se oseca, verovatno je dosta i individualno...
Jedno vreme sam plivao pre dorucka, prijalo je donekle ali postao sam umoran veoma brzo, i izgubio snage isto. Ako jedem pre i posle aktivnosti, mnogo je bolji oporavak, a i samo vezbanje. A restrikcija kalorija kod mene moze u nekim drugim obrocima, ne bih oko aktivnosti.
Naravno da se zna...
Ali ok, razumem šta pišeš i da pišeš na osnovu ličnog iskustva...
 
Meni bez dorucka odgovara. Ovo nije ni priblizno tesko kao plivanje ili trening snage, pa da mora obavezno dorucak.
Trenutno imam vremena dosta, pa mogu da planiram sta god zelim i da radim na sebi.
Nisam gojazan, svako mi kaze da sam mrsav za svoju visinu, ali me muci donji deo stomaka i jednostavno zelim da ga skinem skroz i zbog sebe i zbog nekih drugih zdravstvenih razloga.
@PJ Dva meseca planiram redovno svaki dan, nadam se od 15. ili 22.maja, nazalost zbog vremena tek tad. Sad me je zanimalo samo koliko ima koraka do jednog dela deonice blizu mog sela i taman mi odgovara, i lepo sam se osecao prvi dan i onda drugi dan opet i tako do juce, a danas je kisa, tako da se odlaze dok ne pocne lepo vreme.
Probacu neko vreme brzi hod ujutru, pa cu da ubacujem trcanje makar dva dana nedeljno, ali otom- potom, ima vremena.
Nadam se da sam na sve odgovorio. 😄
 
Aman bre, kakav Triatlon pominje @Čika_Kure?! 😬
Sprint sam pomenuo, jer je to popularna starter distanca triatlona - 750/20/5.
Sad za vikend je u Kotoru Ocena Lava, half i olimpijska distanca.

Inače, ovih dana je vreme odlično za trčanje. Malo smaraju udari vetra, ali već je previše toplo.
 
@Stefan1995 šetaj slobodno i po kiši, nemoj to da te sprečava 💪
 
@PJ Samo da nije vetra i kod mene sto se menjaju tri godisnja doba za dan.
@outlaw ma gde, kad je kisa nisam ni za sta, ne volim je uopste.
 
Vec sam spomenuo, ali probaj "rucking" :), neki jaci ranac i 10kg+ dok setas. Kreni sa manje kg jer ipak ides 2-3h. Potrosices mnogo vise energije za isto vreme, a i ojacaces celo telo.
 
Aman bre, kakav Triatlon pominje @Čika_Kure?! 😬
Sprint sam pomenuo, jer je to popularna starter distanca triatlona - 750/20/5.
Sad za vikend je u Kotoru Ocena Lava, half i olimpijska distanca.

Inače, ovih dana je vreme odlično za trčanje. Malo smaraju udari vetra, ali već je previše toplo.
Samo ilustrativno...
 
Vec sam spomenuo, ali probaj "rucking" :), neki jaci ranac i 10kg+ dok setas. Kreni sa manje kg jer ipak ides 2-3h. Potrosices mnogo vise energije za isto vreme, a i ojacaces celo telo.
Imam prsluk sa opterecenjem 20kg, za hodanje i propadanja je odlican, za zgibove je bas los, jedan dan sam radio zgibove, pa narednih 5dana nisam mogao da radim. Trazim neki normalan prsluk da uzmem, ali kod nas nema nista.
Razmisljao sam da nosim njega ujutru, ali me jedino strah da ne bude nekih problema sa ledjima zbog njega.
 
Koriguj ishranu, lakse ces da podneses. Sredis ishranu, pojacas proteine i u pocetku makar 10dana lagan trening, imaces upale i sve i bolje ces da podneses. Meni je dosta pomogao IF i bolje se osecam otkad sam krenuo sa njim i bolje spavam i lepse se osecam, itd.
Cim si imao 10-12% masti znas da sredis ishranu i trening, nema potrebe da pisem o tome.
Nije to bas tako lako, tjs. bilo je lako pre 13g sad sa 38 godina i ne bas. Cim si duze vremena van teme a ovde pricamo o godinama pozaboravlja se... Trenutno imam manjak samopouzdanja ako bih tako mogao da kazem u tome da ce trening koji odaberem biti uspesan. Poceo sam da trcim od kad sam postovao u ponedeljak i zakacile su me upale nogu, danas sutra odmor pa od ponedeljka ponovo. Ove nedelje sam isto radio na sredjivanju ishrane pa mi deluje da ce to ispasti dobro... ali imam problem da nadjem informacije na internetu o udelu ugljenih hidrata/proteina/masti u ishrani. Nesto mi je ostalo u secanju da bi u treningu musakarac trebao da unosi 2-2.4g proteina po kilogramu, ali se ne secam za hidrate i masti. Neke aplikacije koje sam skinuo mi pokazuju 45%/20%/35%, medjutim 45% hidrata (~200g) mi deluje previse za kad se skida kilaza pa da priupitam ovde.
 
Nazad
Vrh Dno