Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Soju izbegavam u širokom luku. Estrogen prepuštam ženi.
 
Mit kao i mogle gluposti na netu... veci ili slican uticaj ima alkohol pa vecina muskaraca pije.


"
We only know as much as what researchers studied and for how long. The amount of soy scrutinized in the Fertility and Sterility meta-analysis, up to 71 grams soy protein and 20 to 900 milligrams isoflavones per day for 10 weeks,was much higher than what the average Japanese adults eats, which averages 6 to 11 grams of soy protein and 25 to 50 milligrams of soy isoflavones per day.

The studies each used a specific type of soy, such as soymilk, tofu, soy grits, isolated soy protein (up to 56 grams), supplemental isoflavones, or a mix of traditional and processed soy."

10 nedelja 71gram svaki dan..
 
@Nenad22
Krvna grupa zaista ima veze sa ishranom... Internet je pun istraživanja na tu temu. Krvne grupe delimično mogu da utiču čak i na karakter čoveka...
Daj koji link sa studijama? To ti je na nivou astrologije i horoskopa. Sve je rekla kazala, stari mit.

mi ni nemamo enzime za varenje biljaka
Da ne varimo biljke je malo povrsno. Mi smo svastojedi, kod biljaka imamo problema sa vlaknima (sto opet ima neke benefite umereno) i ponegde nekim specificnim nutirjentima ali mnogo makro/mikro nutrijente varimo i koristimo direkt iz biljaka. I mnoge jedemo presne ili blago obradjenje. (Paprika, paradajz, luk, sargrarepa, krastavci, kupus, karfiol, itd). Takodje i meso je bolje blago obradjeno nego presno, lakse se vari. Vatra i kuvanje je jedan najvaznijih faktora evolucije i sto smo dovde dogurali, is to mozemo svasta da jedemo.
 
Poslednja izmena:
@Nenad22
Ne bih rekao da je mit, naravno nije ni neko sveto pravilo, ali mislim da postoji određena veza između krvnih grupa i ishrane. Evo jedan link:

Svaki organizam je individua za sebe, ali izgleda da neka korelacija između krvnih grupa i ishrane postoji.
 
Vatra i kuvanje je jedan najvaznijih faktora evolucije i sto smo dovde dogurali, is to mozemo svasta da jedemo.
Ovo su i moja saznanja, pre svega termička obrada mesa, kada je čovek doživeo najveći evolutivni skok.

Za krvne grupe ishrana može imati veze jer obe stvari su direktno vezane za imuni sistem, ali nisam našao ništa što bi me ubedilo. Ono što meni jako pomaže, jer patim od sezonskih alergija, je izbacivanje određene hrane koja pospešuje lučenje histamina, u tim periodima. Uspevao sam po čitave godine da okrenem bez antihistaminika, kad sam bio dosledan.
 
Da li neka dobra duša ima kupon kod za Fitpass ili možda može i ona fora preko registracije novog korisnika?

Podigli su cene katastrofa, baš se ludo zabavljaju.🤡
 
Nikad se fitpass nije ni isplatio kada ga uzimaš kao fizičko lice. Uglavnom većini uplaćuje firma.
 
Koristio sam preko drugarice dok je mts imao ugovor sa njima, 2500 din 30 termina što je džabe, sad uz popust pri prvoj registraciji ispada 3300 din 16 termina. Prošlog meseca je bilo 2800.

Svakako mi više odgovara i 16 termina za 3300, nepotrebno bih plaćao 30 termina 3900, pošto moja teretana nema određen broj termina mesečno, već samo pola meseca i mesec. 😢
 
Daj koji link sa studijama? To ti je na nivou astrologije i horoskopa. Sve je rekla kazala, stari mit.


Da ne varimo biljke je malo povrsno. Mi smo svastojedi, kod biljaka imamo problema sa vlaknima (sto opet ima neke benefite umereno) i ponegde nekim specificnim nutirjentima ali mnogo makro/mikro nutrijente varimo i koristimo direkt iz biljaka. I mnoge jedemo presne ili blago obradjenje. (Paprika, paradajz, luk, sargrarepa, krastavci, kupus, karfiol, itd). Takodje i meso je bolje blago obradjeno nego presno, lakse se vari. Vatra i kuvanje je jedan najvaznijih faktora evolucije i sto smo dovde dogurali, is to mozemo svasta da jedemo.

nije površno, jer da možemo variti mahunarke i žitarice, jeli bi ih žive, a ne kuvane.
Jedino voće možemo variti kako treba, a i to je problem, jer savremeno voće ima 5-10x više fruktoze nego prirodno,
A fruktoza je smrt i za jetru i za varenje, potrebna je, al ne mnogo.
....
Ovo su i moja saznanja, pre svega termička obrada mesa, kada je čovek doživeo najveći evolutivni skok.

Za krvne grupe ishrana može imati veze jer obe stvari su direktno vezane za imuni sistem, ali nisam našao ništa što bi me ubedilo. Ono što meni jako pomaže, jer patim od sezonskih alergija, je izbacivanje određene hrane koja pospešuje lučenje histamina, u tim periodima. Uspevao sam po čitave godine da okrenem bez antihistaminika, kad sam bio dosledan.

nažalost, da, ceo taj skok smo odskočili na kraju hledenog doba, kada hrane više uopšte nije bilo i bili primorani preći na biljke.
a kako se to desilo, je za forum teorija zavere...tj temu.
 
Da li neka dobra duša ima kupon kod za Fitpass ili možda može i ona fora preko registracije novog korisnika?

Podigli su cene katastrofa, baš se ludo zabavljaju.🤡

Imaš preko lidl aplikacije popust na članarinu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240305_160630_Lidl Plus.jpg
    Screenshot_20240305_160630_Lidl Plus.jpg
    107.7 KB · Pregleda: 52
Iskoristio sam već. 😅

Mislim da važi samo za prvu članarinu za novog korisnika.
 
Jedno pitanje,
Uzeo sam u decembru prsluk sa opterecenjem od 10kg u Decathlon i od pre neki dan sam krenuo da ga nosio u teretanu. Danas su krenula da me bole ramena, jel ima neka pomoc za to ili prsluk moze da se baci sa strane?
Tri meseca sam ga nosio na street workout vezbe i nisam imao problema.
Mislim da je problem sto sam ga nosio vise od dva sata, mada ako je dobar ne bi trebalo da ima problema..
 
Zavisi kako si ga koristio, koje vežbe si radio... Čim se pojavila bol, znači da postoji neki problem. Možda čak nije vezan za prsluk nego za nešto drugo. Odmori dok bol ne prođe, kad prođe onda lagani treninzi u početku. Ja nisam odmah obraćao dovoljnu pažnju na bol u ramenu, pa sam mesecima morao da pauziram.
Kod bola najgore bi bilo ignorisati ga ili zamaskirati nekim analgetikom. Nekad pomaže samo smanjenje intenziteta treninga, a nekad mora i pauza pre smanjenja...
 
Nisam ga skidao ni juce ni danas otkad sam izasao iz kuce. Juce radio push, danas pull, zgibovi, biceps, trapez i podlaktica.
Boli me tacno gde ide prsluk, tako da je najverovatnije on problem, posto sam isti trening radio bez prsluka i nigde problema.
 
Daleko bilo kakve se gluposti pisu u ovoj temi, krvne grupe i ishrana, svakojaki suplemeni, glutamin, soja i pokornost kineza.
Suplement industrija ima odlican marketing ali mi je fascinantno da to prolazi kod tehnicki pismenih ljudi kojima je internet na dohvat ruke. Manite se tih gluposti i nebuloza, to su klasicne navlakuse za debile, administrator bi trebalo malo da se angazuje jer se ovaj deo foruma polako ali sigurno pretvara u trece oko.
Stefan1995, verovatno si preopteretio misice ramenog pojasa, u teretani je bolje koristiti pojas i okaciti teg, taj prsluk pravi vise stete nego koristi i ne postoji racionalan razlog njegovog koriscenja
 
Najverovatnije. J.bg.
Tako cu i da nastavim, a prsluk ce na kp. Uzeo sam ga za brzi hod prvobitno.
 
Nisam ga skidao ni juce ni danas otkad sam izasao iz kuce. Juce radio push, danas pull, zgibovi, biceps, trapez i podlaktica.
Boli me tacno gde ide prsluk, tako da je najverovatnije on problem, posto sam isti trening radio bez prsluka i nigde problema.

pa taj prsluk uopšte nije nu namenjen da se rade vežbe sa njime, on služi za trčanje i dugo hodanje, itd...ako radiš vežbe u njemu, to je smrt za žile i mišiće i zglobove.
 
Nisam znao za to, a prvobitno sam ga uzeo samo zbog toga.. Ako je tako, onda nije dobar ni za sta, posto ko hoda vise od 2h-3h ( ja ) za brzi hod imace problema.
Na kraju bolje da ga nisam ni uzimao, nego samo da sam nastavio sve kao i prosle godine.
 
Prsluk je dobar, ali ne moze maksimalna kilaza odmah da se nosi. Mora po malo da se dodaje, kako bi se zglobovi i ramena navikli. Ja sam tek posle skoro 2 meseca dodao svih 10 kg.
 
Nosio sam sa 6kg u pocetku, bilo mi prelako, pa posle dve nedelje 8kg i prosle nedelje krenuo sam sa 10kg.
 
Nisam znao za to, a prvobitno sam ga uzeo samo zbog toga.. Ako je tako, onda nije dobar ni za sta, posto ko hoda vise od 2h-3h ( ja ) za brzi hod imace problema.
Na kraju bolje da ga nisam ni uzimao, nego samo da sam nastavio sve kao i prosle godine.

ma to ti je kao ono kad si na maršu sa punim rancem i opremom
samo da ne bi išao kroz grad ili parkove sa tom opremom
uzmeš taj prsluk, dobra da ne kažem odlična stvar
nikako nije za vežbe jer su žile ramena i celog ramenog pojasa pod pritiskom
a šta si radio prošle godine to?
skoro isti taj učinak možeš da imaš i sa običnim rancem
koji imaju vezivanje na grudima pa se cela težina ravnomerno prenese na telo
ne ide sve na ledja...
ne bih da te plašim al ću reći moje mišljenje
korišćenje toga više može da ošteti zglobove i žile
nego što će ih ojačati...što će reći može početi boleti kičma vremenom
nek bude da grešim...
 
Prosle godine sam ubacio brzi hod rano ujutru 20k koraka i trening predvece i imao sam odlicne rezultate.
Video sam kao da je bolje sa prslukom zbog tezine i aj da uzmem.. Kako god vise ga ne koristim.
Danas kao malo bolje, ali i dalje bole ramena.
 
@solajam Nakon podeljenog iskustva sa tegovima, uzeh da izmerim moje. U pitanju su Xiaomi FED tegovi 2x1.5kg. U realnosti jedan 1.320kg, a drugi 1.360kg. 😂
 
Ja imam prastara dva Elanova od po 5kg. U gram tačni.
 
Kad smo kod tegova, koristi li neko one tegove za noge?
Meni sede kući i skupljaju prašinu...može li još nešto sa njima da se radi? Osim da ide na KP...
Na ove mislim...

1710930682604.png
 
@okmijun
Najbolje na KP😁

@Stefan1995
Ako te u roku od mesec i po ne prođu ramena sama od sebe, onda kreni u "aktivnu rehabilitaciju", tj. rehabilitaciju vežbama. Ja sam dugo imao problem sa ramenom (od benč presa), na kraju sam našao na youtube-u vežbe sa bučicama za rehabilitaciju i bol koji je bio uporan mesecima sam sredio za par dana (prva dva dana je bilo pucketanja, krckanja i zatezanja kao da vučem stari kanap). Fizijatar mi je dao dijagnozu nakon ultrazvuka i rtg-a, preporučivao neke ultrazvučne terapije i slične gluposti, a na kraju sam vežbajući bučicama rešio problem.
Edit: pre bi trebalo da sam ili uz pomoć lekara otkriješ tačniji problem, tj. koji deo ramena je odgovoran za bol, pa onda da tražiš vežbe za to. Meni je pravio problem supraspinatus, tj. njegova tetiva, ima tu još nekoliko tetiva, pa AC zglob...
 
Prosla ramena odavno. Oko 4dana me je drzalo, mozda i vise, zaboravio sam. Radim sve normalno vezbe. S tim da cu prsluk da nosim postepeno (nisam ga prodao) i da ne povecavam kilazu odmah.
Nije mi bilo svejedno, ali srecom nista opasno nije bilo. Za ubuduce odvajam vise vremena za zagrevanja, sto i trenutno radim i za sad samo plus, da se ne za*e*em kao prosle godine sa laktom kad sam preterao za zgibovima i propadanjima.
 
Treba mi Fitpass na mesec dana 16 termina. Lidl preko Lidl Plus sada nudi samo 10% u odnosu na prošli mesec.

Da li slučajno ima neko neki vaučer ili kod? Hvala unapred ✌️
 
Nazad
Vrh Dno