Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Hahahahahaha ma za tezinu ne masi, probusi kasiku 😛😅
Gledao sam ja da uzmem u gigatronu, ali mi rece decko sto radi da ne vrede i da bukvalno da kupis najskuplju nece tacno da pokaze i nakon toga vise nisam razmisljao o tome.
Rezultate najbolje vidis po sebi, koliko imas kg je nebitno.
 
Hahahahahaha ma za tezinu ne masi, probusi kasiku 😛😅
Gledao sam ja da uzmem u gigatronu, ali mi rece decko sto radi da ne vrede i da bukvalno da kupis najskuplju nece tacno da pokaze i nakon toga vise nisam razmisljao o tome.
Rezultate najbolje vidis po sebi, koliko imas kg je nebitno.

Kašika je probusena svakako! :)
Ali bih voleo da pratim i ostale parametre.
Sećam se kada sam išao kod nutricioniste, na nedeljna merenja i spustio sam tada masti na oko 17% a ova kućna vaga mi je pokazivala oko 23%… sto nije mala razlika svakako. :D

Sad pokazuje da sam na 24%, sto mu dođe nekih 18% ako poredim razliku dok se sam merio na profi vagi.

Pritom, sto se težine tiče… u zavisnosti kako stanem na vagu daje drugačije rezultate.
I to masi za skoro 2kg, tako da ni tu ne znam šta i kako.

A s obzirom da sam krenuo sa ozbiljnijim treningom u zadnje dve nedelje, voleo bih da pratim redovno. Primećujem već sad da sam smršao ali ako hoću tačno da znam koliko, teško da ću sa ovom vagom uspeti da ispratim kako treba.
 
Znam kako ti je.
Po meni je bolje sto nisam kupio, da se ne bi opterecivao sa tim, jer bi stalno gledao.
Sacekaj neko od kolega da ti odgovori, mada i tu ide kao i za sve, sto skuplja to bolja.
Najbolje nadji neki model sto mislis da je dobar i kucaj na netu test i videces sve.
Ajj ako nadjem u gigatronu koje sam ja gledao, pa cu da ti posaljem.
 
Ima li neko preporuku za neku vagu, a da meri i % masti u telu?

Jasno mi je da takve vage, profi koji koriste npr nutricionisti koštaju dosta… ali ima li neka jeftinija varijanta koja ne maši bas previše, posto sam uzeo neku i Lidlu koja masi i težinu čini mi se, a kamoli % masti u telu. :D
Ово и мене занима, нисам мерио ниво масти у телу још од кад сам био студент. Јављајте ако има нека крштена вага...
 
Sve one deluju na isti nacin, i verujem da su priblizno (ne)tacne. Tako da bilo koju uzmes resice posao.
Mada, ja im ne bi previse verovao, pre bi verovao ogledalu nego vagi.
 
Nemoj na ta merenja da se osloniš kao 100% tačna, već i koristi kao referencu, da je došlo do određene promene.

Što se različitog rezultata, na različitim vagama tiče, jedini način da to proveriš, potvrdiš, je da imaš sve te vage jednu pored druge i da se izmeriš u istom trenutku. Doba dana, različita garderoba, sve utiče, telefon u džepu, sve utiče.
 
Naravno, merenje ujutru pre dorucka samo u boksericama...

Dok sam bio na rezimu ishrane, po preporuci nutricioniste, isao sam na nedeljna merenja i koristena je ovakva vaga.

Sad dal je 100% tacna, verovatno i da nije, ali je priblizno tih 100% jer sam primecivao razliku u telu i kako se generalno osecam.
Kazem da sam se tada uporedo merio na toj vagi i na kucnoj iz Linde i razlika u procentu masti je bila 7%... sto je i previse s obzirom da su se tada videli lepo i trbusnjaci a po kucnoj vagi gde sam bio na oko 23%, sa tim procentom nema sanse da se naziru trbusni misici. :D

EDIT: Vidjao sam i po nekim teretanama da imaju vagu kao sto je ova gore na linku, naplacuju oko 500 RSD merenje na istoj. 😅
 
Poslednja izmena:
Šerovao bih sa komšijom mesečnu propusnicu za bazen, kakva je provera, da li traže LK npr?
 
Na 11.aprilu smo pre imali one narukvice, kada izlaziš sa poslednjeg termina, otvori se kutija da je ubaciš, kada ubaciš, pusti te napolje. Niko te ne pita čija je narukvica. Nisam bio godinama.

Računaj da bazeni generalno nisu samoodrživ sistem, pa ako ste u mogućnosti, plaćajte svaki svoju kartu, da bar malo podržite nešto što je svima korisno :)
 
Фасцинација том вагом је трајала као и било којим другим геџетом, једно два месеца, ево сада скупља прашину. Зато за та два месеца, свако јутро мерење у исто време, го наравно, вага на истим месту ван фуга од плочица, после бацања јутарње бомбе, и после чаше воде. Све како треба, ваљда. И да, била је нека шаоми вага пре пар година, неких 50ак евра је била чини ми се.
Али као што рече колега изнад, све раде на сличан начин, бар те кућне. И као што рече исто колега, никако не гледати апсолутне бројке, већ искључиво као релативне, од мерења до мерења, и гледати кроз то напредак.
Апликација је давала и као укупни скор, и увек сам био око 80 и нешто, и увек исти проблем, масти око унутрашњих органа ( viscelar fat, што и није искључено). И које год мушко се мерило, исти проблем. А које год женско стане, мршаво, стотка. Чак ти вага и каже које параметре препоручује, па је мени тако говорила да је идеална тежина 60 и нешто кила. Болес'. А заиста сам у тим данима био доста фит, плочице, пиштољи и то. Али ипак ми је фалила мишићна маса, никако да идем у минус као што је била препорука.

Али није она била лоша. Рецимо после пијане ноћи, тело исушено вискијем, јави она ујутру да ми фали течности у телу. Или после растављања од хране викендом, понедељак обавезно масти горе.

На њу гледам као и на фитнес сатове, или апликације за трчање рецимо. Сјајно је за мотивацију, више него што заиста треба. Гледаш шарене бројеве и графиконе, упоређујеш бројеве, и тераш се на јачи тренинг. Само никако слепо везивање за бројеве јер не постоји шанса да су тачни.

И да, увек је добар покретач теме када ти дође тренутна лепша половина. И свака жели да проба, и свака буде оцена 100. Тако да вага сама даје комплимент. А још уз то наравно иде убеђење да се на њу искључиво стаје без одеће. Препорука 10/10.
 
Ima li neko preporuku za neku vagu, a da meri i % masti u telu?

Jasno mi je da takve vage, profi koji koriste npr nutricionisti koštaju dosta… ali ima li neka jeftinija varijanta koja ne maši bas previše, posto sam uzeo neku i Lidlu koja masi i težinu čini mi se, a kamoli % masti u telu. :D
Omron BF511, klasifikuje se kao medicinska vaga zbig tačnosti.

18k

Aki ima često nekih popusta na 12k
 
Ma generalno da podelim, kroz text i komentare vidim da čovek ne preferira dugotrajno mleko uopšte.
 
Nista lepse od svezeg mleka sa kasikom meda, ide ko mled i meko 😁 . Kozje uzimam povremeno, sa sela od poznanika. Moze se piti 1-2 dana sveze/neprokuvano, posle samo prokuvati.
 
Poslednja izmena:
Iz rubrike "probao sam za vas da vi ne morate" :D

Otkako je MyProtein otišao u apsurd sa cenama, u potrazi sam za nekim pristupačnim proteinom relativno dobrog sastava ali i ukusa. MyProtein mi je tu bio nenadjebiv. Bukvalno mogu na prste jedne ruke da nabrojim ukuse koji nisu valjali a probao sam jedno sigurno 15 različitih. I crkli dabogda kad su German Hazelnut napravili kao Limited Edition :D

Elem, natrag na temu, trenutno na tržištu u donjem rangu cena kod nas ima par proizvodjača pa sam za Black Friday rešio da sebe obezbedim do leta. I po prvi put posle 10 godina morao da vratim jedan, jer zbilja ne želim da 3.5kg wheya pijem isključivo u musli formi ili sa pola litra tečnosti po merici.

Tako da evo vam mojih 5.86 dinara na ovu temu:

Amino Hydro Whey - Vanila - Znači gustina je majko moja. Prvo sam bukvalno pomislio da se pokvario. I ovo je ujedno jedini ukus koji sam tražio da zamenim za neki drugi jer sam posle prvog treninga bukvalno podrigivao kao žaba sa dijafragmom u grlu. Ukus je možda i OK, ali za mene u tekućoj formi neupotrebljiv. 2.5/10
Amino Hydro Whey - Jaffa
- Za moj ukus, iz te cele Amino Hydro porodice jedini koji bih kupio ponovo. Što i jesam uradio. Kada bi gustinu uporedio sa vanilom iznad ne bih ni pomislio da je isti proizvod. 7.5/10
Amino Hydro Whey - Lešnik
- Gustina problematična, ali ukus podnošljiv. Čini se malo manje gustine nego vanila pa ga nisam vratio. 5.5/10
Amino Hydro Whey - Triple Chocolate - Štagod to "triple" značilo jer znam neke anonimne šećerne table sa boljim ukusom. Dobra stvar po mene je što je gustina ista kao "jaffa". Preživeću ali ne verujem da ću ga kupiti ponovo. 4.5/10

BS Pro Whey - Rafaelo - Ukus katastrofa. Liči kao nešto što je oprano zajedno sa kokosom. Ali je gustina takva da ću kad ga pomešam uz druge ukuse preživeti kantu. Valjda. 3.5/10
BS Pro Whey - Bela čokolada - Ukus bolji nego rafaelo, ali opet, drugačija tekstura (gustina). I opet ću kao i lešnik gore, da ga popijem kao mix sa drugim ukusima. 5/10

Tesla Hydro Whey Zero - Chocolate - Prema ovom brendu sam iz nekog razloga bio najviše skeptičan, kad eto ga kod drugara i ajde da ga probam i raspametim se. Lako se meša, ukus kao neka solidna mlečna čokolada iz srednje klase. Ne znam da li je basic (Whey Charger) iste teksture i ukusa, ali ako jeste, moja prva sledeća kupovina. 8/10
 
Poslednja izmena:
Pisali smo ranije o tim jeftinim proteinima. Nekad veće štete nego koristi od njih. Nadutost, gasovi, neprijatan miris znoja/tela i još dosta toga.
 
Kako kome. Koristio godinama i nikad problem nadutosti, gasova niti bilo cega slicnog.
 
Nadutost / podrigivanje sam jedino imao na Amino Whey Vanilu. Bukvalno nisam mogao trening da odradim a da ne primetim problem.

Navodno ta Hydro serija ima kolagen, što bi objasnilo veću gustinu, ali, pošto piše i za ukus Jaffe ili čokolade da je isto ima onda ili negde lažu u specifikacijama ili dolazi do promene u sastavu, Jer, nema mi logike da aroma vanile umesto jaffe toliko promeni teksturu proizvoda. Ali evo, uporedio sastave na tri Amino Hydro Whey koje imam kod sebe - oni koji u sastavu imaju kakao su osetno redje gustine.

Naravno, kada sam ih pitao o čemu se radi, svi proizvodi su fenomenalni, niko se nije žalio, evo oni ih piju u teretani takodje. I isto naravno, kada pitam koji od tih ukusa ima gustinu kao Jaffa, odgovore koje sam dobio su na nivou Top Shopa.
 
Takodje nadutost od Amino Whey Vanila. Moje misljenje da je to individualno, meni je tako bilo. The Nutrition sam probao, boutny i vanilu i vise ih nikad necu kupiti. Bounty ima bas los ukus, na sve lici ali na cokoladu i kokos ne. Meni lici na neki izlapeli lesnik ukus. Vanila je podnosljivija po pitanju ukusa, ali od nje sam imao nadimanje, a od boutny-ja nisam. Rastvoriljvost je bas losa kod oba ukusa. Gromuljice na sve strane, cak i kad kasikom izmutis. Ja od sada uzimam ove krstene varijante, whey kupujem svaka 2 meseca, jebes sitnu ustedu na godisnnjem nivou, kad sve to ide u tvoje dupe.
 
Da, zaboravio sam da sam probuao bounty ukus kad sam prvi put naručio. Užas živi. Bounty sam menjao za Vanilu i na svu sreću imao drugara koji voli tu gustinu pa je kupio od mene.

Pritom ja konkretno whey uvek mešam u blenderu. Mogu samo misliti kako bi izgledalo kad bih to mešao u shakeru.

Probaj slobodno jaffu. Taj ukus mi je skoro pa i dopadljiv i nema nikakvih problema sa gustinom. Čokoladu, evo, pijem treći put, i ono, baš mi nije jasno zašto je toliko teško pogoditi neku aromu čokolade koja je OK...

Kad smo već kod wheya, da li neko slučajno ima kodove/kupone za proteini srbija sajt?
 
Mislim da je nadutost najvise zbog laktoze, je l' ga ima u tim? Najbolje izolat piti zbog toga. I kazein je odlicna stvar, pred spavanje za oporavak. Takodje, nisam obracao paznju, ali posle vezbanje su vazniji ugljeni hidrati, odnos 2:1 za proteinom, mnogo znaci.
 
Nema, u oba slučaja je naveden samo whey koncetrat i hidralizovani whey. Nego samo da budemo precizni o čemu pričamo. Whey pijem sigurno gotovo 10 godina. Izolat uzeo 3x u životu.
Nikada nisam jurio premium ukuse i neki kvalitet i još manje se žalim kad je nešto loše. I uprkos tome ovo je bio redak slučaj da sam bukvalno pisao i tražio da vratim proizvod. Nadutost još i nije toliki problem, možda može biti i zbog nečeg drugog, ali, gustina proizvoda mi je bila jeziva. Imao sam utisak da mericu treba da razbijem sa 500ml vode da bi dobio ono što smatram za regularnu gustinu.

Apropo kazeina, whey se može popiti sa mlekom i uspori se varenje istog. Generalno varenje wheya ukoliko se konzumira sa drugim namirnicama se usporava.
 
Svaki whey koncentrat ima laktozu u nekoj meri. Izolat/hidralizovani ima namanje, skoro nista.
 
Nego, imam pitanje oko tribulusa, merio danas testosteron i blizu je gornjoj referentnoj vrednosti

Ako sam dobro guglao, u mom slučaju bi bilo bacanje para koristiti ga ili ne?
 
U laboratoriji gde sam to radio, zavedeno je samo kao testosteron i ide od 8.6 do 29.0nmol/L referentna vrednost
 
Pravi slika se stvara na osnovu više parametara. Ako hoćeš da znaš na čemu si onda ide:
  • testosteron (ukupni i slobodni)
  • SHBG
  • LH
  • FSH
  • Estradiol
  • prolaktin

Da ti odgovorim na pitanje - ne moraš da kupuješ Tong. Ali
 
Nego, imam pitanje oko tribulusa, merio danas testosteron i blizu je gornjoj referentnoj vrednosti

Ako sam dobro guglao, u mom slučaju bi bilo bacanje para koristiti ga ili ne?
Bilo bi bacanje para. Recimo da si pio lekove koji snižavaju nivo testosterona (npr. antidepresivi), onda bi imao koristi od tribulusa u smislu da ti se vrati prirodni nivo testosterona.
U laboratoriji gde sam to radio, zavedeno je samo kao testosteron i ide od 8.6 do 29.0nmol/L referentna vrednost
Svaka laboratorija kao da ima drugačiji metod merenja, recimo tamo gde sam ja merio, to do 29 je bio free test, a ukupan od 2.5 do 8.5 nečega...
Ne znam da li si se spremao za testiranje, u koje doba dana si merio, kada si imao poslednji trening, pa onda sex/masturbacija, nivo stresa itd. takođe utiču na rezultate... Hoću da kažem da se ne treba slepo držati jednog lab. testa, pošto rezultati mogu prilično da variraju u zavisnosti od doba dana kad si vadio krv, pa i do toga šta si radio dan ranije.

Edit:
Što se tiče ostalih hormona koji su spomenuti iznad, samo bih napomenuo jednu sitnicu pošto sam video da mnogi u teretani greše oko toga: testosteron nije oponent sa estradiolom - "ženskim hormonom", nego sa prolaktinom. Ako prolaktin poraste iz nekog razloga (npr. zbog nekih lekova), automatski će da opadne nivo testosterona. Sa druge strane, neko može da ima povišen estradiol, a da mu je testosteron isto dosta visok...
 
Nazad
Vrh Dno