Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iris STB ne radi preko "normalne" internet mreze, niti bilo kako preko wifi (za gledanje TV-a)
 
Pa ukucaj ručno static IP i to istu adresu koju dobija kad je povezan direktno na LAN2 / LAN3 ;)
tako radi 10tak minuta (i naravno, na wifi ne radi multicast, pa se moze gledati samo premotanje unazad, live tv stane nakon 5 sekundi posle promene kanala) dok ne dodje vreme za DHCP renew, i posto DHCP snooper na mts switchevima ne vidi taj renew, IP adresa nije vise validna, pa ARP Proxy vise ne odgovara za nju (a client-to-client komunikacija je zabranjena, pa ne moze sam STB da salje ARP), i zbog toga ne dolaze vise bilo kakvi paketi ;)

skoro svaka DHCP mreza na internet provajderima ima nekakvu zastitu slicnu ovoj, inace bi mogao ti da stavis koji god hoces IP na vezi, umesto onog koji ti oni daju (tako da bi mogao da fixiras static IP bez placanja, ometas nekog drugog ko vec ima taj IP, koristis vise IP u isto vreme, itd.)
 
Poslednja izmena:
@rajkosto možda bi moglo da se radi 1-1 Layer2 mac snat/dnat (nftables ili ebtables) na nekom naprednijem AP/Ruteru - pa da MTS-ov ruter vidi adresu ethernet interfejsa iako se koristi wifi, ali sve je to komplikovano.
 
@rajkosto možda bi moglo da se radi 1-1 Layer2 mac snat/dnat (nftables ili ebtables) na nekom naprednijem AP/Ruteru - pa da MTS-ov ruter vidi adresu ethernet interfejsa iako se koristi wifi, ali sve je to komplikovano.
ne samo to nego mora se promeniti i MAC adresa Client ID unutar DHCP Request paketa, pa bi moralo da se blokira DHCP forwarding u tom bridge-u sa ebtables i pustiti neki custom DHCP proxy, veoma komplikovano, pa nisam ni pominjao (i opet ne bi radio multicast bez multicast-to-unicast konverzije, pa bi bilo beskorisno za uzivo TV)

verovatno bi bilo lakse da se klonira MAC adresa i vendor class STB-a na DHCP klijentu na posebnom mreznom interfejsu unutar rutera (povezanom na IPTV port), pa onda da se nameste static routes prema IP opsezima koji se koriste za iris da idu preko tog interfejsa sa 10.x.x.x IP-om, i namestiti IGMP proxy izmedju LAN i tog interfejsa koji bi premostio multicast (ali opet mora se koristiti wifi AP sa tom multicast->unicast konverzijom ako to treba da ide to iris-a bezicno)

opet, previse komplikovano cak da bi se i ja baktao sa time, pa nisam probao (osim prvog dela, mozes dobiti IP adresu na IPTV mrezi van STB-a ako se pravilno ubace te 2 stvari)
 
Poslednja izmena:
Pitanje - imam pravo na dodatni STB na adresi gde imam potpisan ugovor sa MTS-om za BOX 3 paket ali ono sto bih uradio je da uredjaj koristim na nekoj drugoj lokaciji, odnosno da internet "pustim" kao hotspot sa mobilnog telefona - da li je to moguce i ako jeste sa kojim uredjajem? Dakle ne bih kacio uredjaj (STB/Android box) uopste putem LAN kabla vec bih ga preko WiFi-a zakacio na mobilni telefon.
Ne može to. Moraš na adresi na koju nosiš stb da imaš registrovanu iris tv uslugu. Ima već detaljnije i konkretnije pisano na ovoj temi o onome što si ti hteo i kako i zašto ne može. E ako ti je taj dodatni uređaj stb HPH07 pa ga pretvoriš u ''android'' onda možeš da ga nosiš bilo gde i da puštaš internet odakle hoćeš i da na njemu gledaš Iris smart aplikaciju i ostalo što poželiš od drugih aplikacija ali klasičnu irist iptv uslugu ne možeš da koristiš osim u svom domu.
 
iris STB moze se prenositi izmedju lokacija (i nalog na njemu je od originalnog korisnika, nezavistan od lokacije) ali samo ako imas nacin da ga povezes preko kabla na aktivnu MTS IPTV mrezu (srednja 2 porta na mts ruteru).

tako da ako neko od familije ima TV MAX paket i extra stb, a ti osnovni, mozete se zameniti i onda ti preko njega gledas sve kanale

sto je @coldman pitao duplo ne moze, jer on hoce
1. preko normalne internet mreze (verovatno kod drugog provajdera?)
2. iris stb prikacen preko wifi da gleda TV
a ne moze ni jedno ni drugo, kamoli oba odjednom
 
Poslednja izmena:
To da, može da se nosi kod nekoga ko već ima aktiviranu iris uslugu ali ne može ono što je coldman pitao i verovatno mislio.
 
Dakle, imam aktiviranu iris TV uslugu, imam i iris GO. U ovom trenutku na ubogom Hisense televizoru sa VIDAA OS-om jedini nacin da pustim Arena Sport je da racunar povezem HDMI kablom jer sam spomenuo da mogu da "pustim" hotspot sa telefona (mts internet) i da gledam na taj nacin mts sadrzaj a da pritom mi skida 0MB. A zeleo bih da, ako postoji, neki android box koji ima u mts ponudi zakacim HDMI kablom na TV i da mu internet dam preko bezicno preko hotspot-a. Verovatno bih isto mogao nekim Android Box-om koji bih kupio ali zasto ne uzeti direktno od mts-a, ako imaju takav, kada vec imam pravo na njega?
 
Nemaš pravo na android box nego na Iris STB (mogu ti dati i Q11 koji nije android) koji radi skroz drugačije nego Iris GO i zahteva žičanu vezu da radi tv, sad, na nekim Iris STB hph07 preko haka (ili na svom android boxu) možeš instalirati Iris GO ali korisničko iskustvo je loše jer je to namenjeno za telefone, a ova tema nije za Iris GO
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi. Presao sam na mts pre 3,4 dana i na nekim kanalima arene su se cula pucketanja umesto zvuka, restartovao sam ovaj modem iris i nako paljenja tva slika mi stoji preko 1/4 ekrana u ćošku, zovem ih 3 dana oni me prebacuju sa operatera na operatera i niko nista konkretno da kaze osim restartuj te uredjaj, zamenite hdmi kabal i neke gluposti. Zvuk stoji sad normalan na svim kanalima, samo sto je slika mnogo umanjena. Inace imam okej TV i na SBBu mi radi sve super. Da li neko zna kako da resim ovo? Hvala unapred
Da li si možda rešio ovaj problem?
 
Da li si možda rešio ovaj problem?
Meni se to desilo kada sam u HDMI podešavanjima u opciji "HDMI Deep Color" ostavio na 8K (pošto je u pitanju 8K televizor), a na HP 4024 STB-u stavio 4K. Slika je bila na osmini TV-a. Čim sam u "HDMI Deep Color" stavio na 4K, bilo je onda normalno.
Možda je u pitanju drugo nešto kod tog člana, kod mene je bilo ovo u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Одакле ти ово? Можемо сами упградовати или док дође системски?
Апликације си убацио сам или постоји продавница за њих?
Мени се већ пар вечери око 00,30 рестартују сва три бокса истовремено али нисам приметио промене.
 
Mozes sam uraditi upgrade. Skini ovaj file, kopiraj na root sd card ili usb flash-a i preimenuj u update.zip.Udji u podesavanja kucanjem #1397#,system -->advance options -->system upgrade -->sd card ili USB.
 
Да. Што се тиче апликација, сам или неки сторе?
 
Штета... понадао се да испунили обећање од ко зна када да ће омогућити (на ко зна који волшебни начин) апликације као на еон боксу. То значи ништа од хбо макс и сл.
 
iris koristim povremeno u gostima. I mogu reći da je teži krš. Ova nova verzija softvera po default nabila na dva TV sliku van margina ekrana. mora ručno da se namesti. Stuttering kad se pušta iz video kluba je i dalje prisutan, sa dodatkom da ne ume da pamti gde je pauzirano većinu vremena, nego premota unazad poprilično.
 
Ovaj update_2.6.9.zip koji sam postavio u nekom prethodnom postu je od HP4024 i ne moze na HPH07.

Za HPH07 je ovaj update_2.5.4.zip i on je trenutno na vecini verzija HPH07.
Nisam zaboravio da postavim najbitniju stvar :)
 
Ovaj update_2.6.9.zip koji sam postavio u nekom prethodnom postu je od HP4024 i ne moze na HPH07.

Za HPH07 je ovaj update_2.5.4.zip i on je trenutno na vecini verzija HPH07.
Nisam zaboravio da postavim najbitniju stvar :)
Dobro bre Miroslave hoces nam otkriti tajnu na koju si foru instalirao sve aplikacije i kako ih koristis na HP4024. Vidis da smo znatizeljni. 🙂
 
iris STB moze se prenositi izmedju lokacija (i nalog na njemu je od originalnog korisnika, nezavistan od lokacije) ali samo ako imas nacin da ga povezes preko kabla na aktivnu MTS IPTV mrezu (srednja 2 porta na mts ruteru).

tako da ako neko od familije ima TV MAX paket i extra stb, a ti osnovni, mozete se zameniti i onda ti preko njega gledas sve kanale
A može li se prenositi između lokacija ako obe imaju mts internet i njihov ruter ali jedna nema tv iris uslugu.
Konkretno razmišljam da na vikendici uvedem mts box2, a kući imam dva boxa. Na vikendici će mi možda biti potrebna televizija par puta godišnje, kad je neka baš bitna tekma, pa bi mi bilo baš kul da tada mogu poneti box od kuće i nakačiti ga na tv na vikendici. Da ne plaćam značajno skuplji box3 cele godine samo zbog par sati gledanja godišnje
 
A može li se prenositi između lokacija ako obe imaju mts internet i njihov ruter ali jedna nema tv iris uslugu.
Samo na optici je uvek aktivno (barem gde sam ja probao). Na xDSL ručno nameštaju IPTV megabite koliko kome može/treba jer oduzima od internet brzine. Naravno Iris GO aplikaciju možeš koristiti preko bilo kog mts interneta, to nema veze sa IPTV mrežom
 
Poslednja izmena:
Da, da, na oba mesta je optika.
Znači moći ću.
Znam za iris go, ali nije smart tv, pa bih morao kupovati tv box, pa mi je velika zezancija zbog par sati godišnje
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno