Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zanimljivo da niko nije uzeo pla adapter koji daju... Da vidimo kako radi. Uglavnom se uzima i pominje extender.
 
На НР4024 позади постоји AV конектор. Надам се да није директна веза са....
Иначе, добија ли се неки кабл за то? Вероватно 4-way 3.5mm у рца?
 
Zanimljivo da niko nije uzeo pla adapter koji daju... Da vidimo kako radi. Uglavnom se uzima i pominje extender.
Pla adapter provlači net kroz naponsku instalaciju. Koristim godinama TP-Link varijantu i to radi kako treba s tim da brzina verovatno zavisi od "faze" na koju su povezani. Nije isto da li signal ide direktno sa utičnice na utičnicu ili preko razvodnog ormana.
 
Inače poenta "wifi ekstendera" u mesh varijanti je pokrivanje prostora wifijem ali u varijanti kao da je samo jedan ruter iako je realno nekoliko njih povezano (samostalno prebacivanje korisnika na ruter sa jačim signalom i bolju frekvenciju, 2.4 ili 5 GHz) + takvi sistemi bi trebalo da bez problema rade sa npr 200+ korisnika dok ovi obični koje nam provajderi daju štucaju već sa 15ak.
Mislim da u kući imam sigurno 20ak uređaja.
Čudi me da ne koristite s obzirom da ga daju za 1 din mesečno!?
 
Koja je i ima li razlike u korisničkom iskustvu između Iris boxa i Iris smart aplikacije?
Sto se kaze nebo i zemlja... Tolika je razlika.
Inače poenta "wifi ekstendera" u mesh varijanti je pokrivanje prostora wifijem ali u varijanti kao da je samo jedan ruter iako je realno nekoliko njih povezano (samostalno prebacivanje korisnika na ruter sa jačim signalom i bolju frekvenciju, 2.4 ili 5 GHz) + takvi sistemi bi trebalo da bez problema rade sa npr 200+ korisnika dok ovi obični koje nam provajderi daju štucaju već sa 15ak.
Mislim da u kući imam sigurno 20ak uređaja.
Čudi me da ne koristite s obzirom da ga daju za 1 din mesečno!?
Imam ja extender davno. Godinu ipo dana sigurno...
 
Pla adapter provlači net kroz naponsku instalaciju. Koristim godinama TP-Link varijantu i to radi kako treba s tim da brzina verovatno zavisi od "faze" na koju su povezani. Nije isto da li signal ide direktno sa utičnice na utičnicu ili preko razvodnog ormana.
PLA adapter, modem i STB moraju da budu na istoj fazi da bi to funkcionisalo.
 
Modem i adapret mogu da budu kod mene na istoj fazi, ali dodatni stb nema šansi. Onda ga neću ni uzimati ni za probu.
 
Ja sam im trazio PLA adapter, doneli extender, nisam bio na lokaciji kad su donosil i na kraju sam odustao. Jos mi naplatili extender 349 din a u BOX4 PLAVI paketu je 1 dinar, pa sam sad i to reklamirao.

Pisao sam im sigurno jedno 6-7 puta za PLA adapter, otvore tiket, zovne me neki tehnicar, kazu da nemaju PLA adaptere i zatvore tiket.

Jedan me ubedjivao da to nece da mi daju. Mrzi me da se cimam a moram da odem do poslovnice da vratim ovaj extender i da trazim nekog sefa da se objasnim sa njima.

Ili da mi daju PLA adapter ili neka provuku opticki kabal do dnevnog boravka kroz jedan buzir koji je slobodan, doduse izlomnjen je na dva mesta i da mi pomere njihov ONT koji stoji iznad ulaznih vrata. Odatle imaju CAT 7 kablovi koji su provuceni u izgradnji do dnevnog boravka i do spavace sobe koji se sad koriste za televiziju a gigabitni lan port za internet ne moze da se koristi a imam paket 500/160.

Moze da se koristi ali moram da iscupam lan kabal iz zida za box i da da promenim port mapiranje i ubacim lan kabal za racunar sto se radi povremeno ali nije to to.
I
Pisao sam da extender nisam uspeo da povezem da radi STB preko njega, tj uspeo sam da ga povezem ali box radi restore lan konekcije svaka 3-4 minuta i slika prekine tada an 3-4 sekunde pa posle radi normalno. Extender je povezan ali mu gori crvena lampica jer nema interneta na SSID-u sto sam napravio za televiziju.
 
Koji ruter imaš? Samo jedan model podržava vezivanje boxa preko extendera, Nokia i ZTE ne podržavaju.
 
Juče su mi pustili optiku (NOKIA/ALCATEL ruter), do sada sam bio na bakru. Kada gledam bilo koji HD kanal (osim RTS) posle 10-tak sekundi slika počne da secka. Ako bilo šta gledam na premotavanje sve radi kako treba. Imam 2 STB-a i na oba se isto ponaša. Resetovao više puta. Mrežni kablovi su CAT 6 i 6a. U pitanju je BOX 4 paket 250/80. Internet radi odlično.
Zvao podršku, "namestićemo", zvali su me danas da pitaju da li je sad bolje i naravno da je isto...
Da li su ovi parametri konekcije dobri?
Pozdrav.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    17.4 KB · Pregleda: 218
Meni su dali extender jer tada nisu imali PLA i kao radiće stb preko extendera. Naravno to ne može da radi. Sad kad hoću da im vratim taj extender jer mi ništa ne znači i da mi daju PLA neće da ga uzmu nazad a za PLA mi traže 350 din. mesečno.
 
Sto ne moze da radi? Kod mene radi normalno.

Radnici u poslovnici u knezu kazu da nemaju vise pla u ponudi, za extender sad se zove cc pa dodju i donesu. Ranije tj 2 komada sam uzimao ranije kod njih...
 
Takodje, radi i kod mene sasvim normalno preko extendera, ne primecujem razliku sa STB-om koji je prikacen kablom.
 
Takodje, radi i kod mene sasvim normalno preko extendera, ne primecujem razliku sa STB-om koji je prikacen kablom.
Koji extender koristiš? Onaj Huawei sto daje mts?

Ja sa njim nisam uspeo da pokrenem stb. On siri samo wifi signal i internet, a kada ga prikacim na drugi ssid, za tv, nema nista i ne moze da se nakaci. Svetli lampica crveno.
 
Da Huawei, beli.
Pisano je ranije, koliko se secam, nisam odavno to cackao..
Na extenderu drzis VPS dugme dok se ne upali bela dioda, upalis TV i kucas user i pin (mislim da je 1111).
 
Da Huawei, beli.
Pisano je ranije, koliko se secam, nisam odavno to cackao..
Na extenderu drzis VPS dugme dok se ne upali bela dioda, upalis TV i kucas user i pin (mislim da je 1111).
Pa tu je problem. Treba na tvu da se izabere na koji wifi kacis stb. A koji izabrati? Ovaj extender se kaci na wifi ont-a i siri samo net. Ja sam uspeo sa 3rd party extenderom (prwvio novi ssid iptv), ali probao bih ovaj. Deluje kvalitetnije
 
Ovaj extender pokupi sve sa ont a q2, drzanjem vps dugme 2 sekunde. Znaci pokupi mrezu za tv i dve wifi mreze.
 
E to nisam znao. Ajde kasnije cu da probam, pa javljam. Hvala
Probao, ali definitivno ne pokupi iptv, vec samo internet. To mislim kad zadrzim wps dugme 3 sekunde. Pre toga sam ga vratio na fabrička podešavanja.
Sad sam se sam nakacio na iptv, svetli crveno, ali uspeva nekako da da sliku kada povezem utp kablom ext.i stb. Ali slika zamrzne posle par minuta, pa promenom kanala se odmrzne.
 
Da li ste dobili poruku na TV da je unapređen Iris?
Na 3:0 za Lacio sam restartovao STB i dobio poruku koju ne mogu da otvorim.
Piše da je "HBO na poklon" i takođe piše u meniju za kupovinu paketa da je HBO HD 0,00 dinara.
Ako neko uspe da pročita neka javi o čemu je reč, uskoro treba da se otkazuje HBO koji je pušten besplatno za NG.
 
Probao, ali definitivno ne pokupi iptv, vec samo internet. To mislim kad zadrzim wps dugme 3 sekunde. Pre toga sam ga vratio na fabrička podešavanja.
Sad sam se sam nakacio na iptv, svetli crveno, ali uspeva nekako da da sliku kada povezem utp kablom ext.i stb. Ali slika zamrzne posle par minuta, pa promenom kanala se odmrzne.
Vidi prijavi, mozda je extender u nekom problemu. Nek ti daju novi...Stb kacis na lan 2?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno