Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo aktivirao, za sada ne vidim gde mogu da deaktiviram osim ovo što je navedeno na kraju - poziv ili kontakt formular.
 

Prilozi

  • mts HBO.jpg
    mts HBO.jpg
    218.8 KB · Pregleda: 87
Mislim da ceš morati da sačekaš kraj meseca pa 1og januara da deaktiviraš , ili će ti se možda prikazati opcija pred kraj meseca . Nisam baš siguran
 
Ako se setim, ako ne dobiću podsetnik u vidu uvećanog računa negde tamo u februaru 😁
 
AS 9-10 prebacili u SD :ROFLMAO:

A posebna priča su duplirane pozicije kanala, a negde i troduple, tipa Balkan trip. Najavili su da će promeniti poziciju BT sa 134 na 121 a usput ostaviti i na 269, sada su sve tri pozicije aktuelne a ta nova 121 je u SD a ove dve druge u HD :LOL:
 
Na Iris smart TV aplikaciji i na Iris Go na telefonu mi neke kanale vec dnima ne otvara.
Na primer RTS2 i B92, samo pise playback failed ili mrezna greska.
Sta mi se takodje cesto desava u zadnje vreme je da me izloguje i da moram da unosim korisnicko ime i lozinku.
Da napomenem da se to na dva boxa koje imam ne desava.
Ima neko slicne probleme ili zna sta bi to moglo biti?
 
Zato i ne treba mešati aplikacije sa TV uslugom. Nema nigde veze.
Nemam Smart TV aplikaciju ali Iris go radi bez problema. Već danima spasava da se odgleda malo fudbala na terenu.
 
Zato i ne treba mešati aplikacije sa TV uslugom. Nema nigde veze.
Nemam Smart TV aplikaciju ali Iris go radi bez problema. Već danima spasava da se odgleda malo fudbala na terenu.
Ne razumem odgovor, jesam promasio forum, postoji negde tema iris smart?
Ne mesam Iris smart je na LG TV a Iris Go na telefonu, ako mislis da koristim na mobilnom obe.
Iris TV je usluga a dobija se preko aplikacija ili boxa, meni usluga ne radi na aplikacijama kako treba.
Ako sam omasio izvinjavam se.
 
Poslednja izmena:
Postoji tema u Online Servisima:
Siguran sam da ima, ili je bila i za Iris Smart TV ali je ne nalazim.

Ovde je bila tema za iris tv, preko STB uređaja izdatih od MTS-a. Imaš odvojen net za TV uslugu itd.. Ne dobija se preko aplikacija.

Onda svaki drugi post neko ima problema sa mrežom, telefonom, netom, box-om, lokacijom, androidom, webosom, iosom... i zbrljali su temu skroz :)
Meni radi odlično aplikacija iris GO, baš istestirano zadnjih dana. Šta sada to vredi tebi ako je kod mene iphone se2, redovno ažuriran, u užem centu Pančeva, na 200 m od glavne pošte, signal i glavu probija... I radila mi je odlično i ranije, gde sam god bio, sem baš u nekoj zabiti na pecanju...
Hoću da kažem da mi se ponaša isto kao i eon, ako ima kvalietnog neta, nemam problema. A i još dodatno od dosta toga zavisi zašto zeza.

Inače u vezi sa temom. Stvarno prebačene regionalne arene u SD kvalitet. Nešto mi danas mnogo brže motao nego što je prikazivao logoe, levo vertikalno. Piše da su te arene od 150 COPY, npr. "Arena 8 HD copy" i tek onda pokupi logo. I za Arenu 9 i 10 piše na tim pozicijama da su HD ali vidi se da nisu.
Na 486 mi se pojavio Top TV HD, sada ne znam da li je već bio, ali uglavnom se opet pojavio između 999 i 100 :) Sva sreća sam naučio da ih poslažem.
964 je najslušaniji radio u Timočkoj krajini.
Opet čačkaju izgleda na sve strane.
 
Pokušao sam da instalram Iris Smart aplikaciju na TV Samsung UE55AU8072UXXH međutim stalno mi javlja grešku.
Da li neko možda neko zna o čemu se radi.
TV je na Supernova internetu
 
ovo vracanje Arene 9 i 10 u SD i to sto vise od godinu dana nisu apdate sofrvera na Iris boksu uradili je bruka i sramota Telekoma .Toliko ulozeno u program toliko nista u softver koji ga emituje .Pa PIP ne mogu ni sve Arene da se gledaju a kamoli nesto vise .Kvalitet slike na Arenam moze da bude jos bolji all nije ih briga ocigledno .
 
Ne razumem odgovor, jesam promasio forum, postoji negde tema iris smart?
Ne mesam Iris smart je na LG TV a Iris Go na telefonu, ako mislis da koristim na mobilnom obe.
Iris TV je usluga a dobija se preko aplikacija ili boxa, meni usluga ne radi na aplikacijama kako treba.
Ako sam omasio izvinjavam se.
Moram da stanem na stranu nesa69 jer ste ovde na ovoj temi napravili papazjaniju. Ne razumem kako ne shvatate da postoje tri razlicite aplikacije - potpuno razlicite - razlicita softverska resenja! Ovo nije SBB, ovo je MTS. Tupsoni su napravili tri razlicite aplikacije, cak Iris TV i Iris Smart nisu iste iako na prvi pogled izgleda da jesu. Kad se malo bolje pozabavite njima, vidite da imaju drugacija opciona resenja. Pa, kako ce onda da sve radi na isti nacin. Krajnje je vreme da se teme razdvoje, tj. da se naprave Iris Go i Iris Smart teme posebno. Cak sam MTS zvanicno porice da Iris Smart zvanicno postoji, jer nigde na sajtu to ne pominje. Cak i o hakovanju MTS boksova bi trebalo da ima posebna tema, pa koga to zanima da ide tamo. Cetiri razlicita set top boksa, tri razlicite aplikacije i sve to ovde na jednom mestu... pa se ti snadji...
 
@bane_tech Kad se kao toliko razumeš u tematiku valjda bi trebalo da ti je jasno i to da Iris Smrt i Iris Go koriste isti backend (i da puštaju isti stream sa istih servera) i da su glavni problemi te platforme upravo na nivou backend-a i nedovoljnog kapaciteta da gura toliki broj zahteva i toliko korisnika.

To što je AndroidTV app ustvari web app zveknut u WebView (i čak i radi taj web portal kad se otvori u Chrome browser-u na kompu :D ) a Android app ako se dobro sećam pisan u Java jeziku ne mora automatski da znači da je problem u tim razlika. Identična stvar je prisutna i kod Eon platforme (SmartTV app je Vue.js app zveknut u WebView, a phone app je baš Java app / Android app) pa se ovakvi problemi ne dešavaju tamo.
 
Poslednja izmena:
Moram da stanem na stranu nesa69 jer ste ovde na ovoj temi napravili papazjaniju. Ne razumem kako ne shvatate da postoje tri razlicite aplikacije - potpuno razlicite - razlicita softverska resenja! Ovo nije SBB, ovo je MTS. Tupsoni su napravili tri razlicite aplikacije, cak Iris TV i Iris Smart nisu iste iako na prvi pogled izgleda da jesu. Kad se malo bolje pozabavite njima, vidite da imaju drugacija opciona resenja. Pa, kako ce onda da sve radi na isti nacin. Krajnje je vreme da se teme razdvoje, tj. da se naprave Iris Go i Iris Smart teme posebno. Cak sam MTS zvanicno porice da Iris Smart zvanicno postoji, jer nigde na sajtu to ne pominje. Cak i o hakovanju MTS boksova bi trebalo da ima posebna tema, pa koga to zanima da ide tamo. Cetiri razlicita set top boksa, tri razlicite aplikacije i sve to ovde na jednom mestu... pa se ti snadji...
A da li ti razumes da sam se izvinio u tom tekstu ako sam omasio temu?
Znaci ne vidim potrebu za daljim jahanjem na tome shvatio sam da nije pravo mesto i ako ne mogu da nadjem nigde posebno Iris Smart temu ali nema veze.
Moja logika je bila da je Iris TV tema za sve hard i software probleme i ko sto rece shamanNS backend je svakako zajednicki, ali dobro slazem se da je izmesano.
Mada ko zna sta ga muci zna i da procita sta ga zanima ali ok.
 
Poslednja izmena:
Nije samo na MTS/Irisu AS 9-10 prebačena u SD nego svugde gde postoje Arene, tipa Supernova, Cloud, Yettel...
 
@bane_tech Kad se kao toliko razumeš u tematiku valjda bi trebalo da ti je jasno i to da Iris Smrt i Iris Go koriste isti backend (ida pušta isti stream sa istih servera) i da su glavni problemi te platforme upravo na nivou backend-a i nedovoljnog kapaciteta da gura toliki broj zahteva i toliko korisnika.

To što je AndroidTV app ustvari web app zveknut u WebView (i čak i radi taj web portal kad se otvori u Chrome browser-u na kompu :D ) a Android app ako se dobro sećam pisan u Java jeziku ne mora automatski da znači da je problem u tim razlika. Identična stvar je prisutna i kod Eon platforme (SmartTV app je Vue.js app zveknut u WebView, a phone app je baš Java app / Android app) pa se ovakvi problemi ne dešavaju tamo.
Nikad nisam rekao da se "toliko razumem" , ali ti mene izgleda nisi razumeo, ili nisi hteo da me razumes ;), i kao da ovde pokusavas da dokazes da "bumbar ipak ne moze da leti" , da se figurativno izrazim...verovatno da je back-end isti, bilo bi suludo da nije, ali front-end definitivno nije, i to je ocigledno i sasvim dovoljno da mogu da postoje razliciti problemi u takvim resenjima. U tom smilsu sam i govorio o 'razlicitosti' aplikacija. Jer problemi zaista postoje. A da ne uplicem tu sada i sam hardver (razlicite telefone, televizore, cak i set top boksove koliko vidim ovde na formumu (a ne vidim zasto bi bar tu bio problem u strimingu) na kojem se aplikacije koriste. Upravo zbog toga teme treba da budu razdvojene.
 
Poslednja izmena:
Od pre mesec ipo dana sam korisnik Irisa,do sada sam vraćao unazad sasvim normalno bez problema.
Sad probam i traže mi da aktiviram uslugu vraćaj unazad za 100 dinara,jel to nešto novo ili sam ja neupućen?
 
Mora da se plati osim ako nisi u paketu gde se ta usluga ne plaća. Kod mene box 4 crveni i plaćam taj iznos.
 
Moguće ako si novi korisnik.
Prva dva meseca ti je sve uključeno i otključano. Onda prema paketu koji si uzeo.
Meni je računica pokazala da bolje da uzmem jeftiniji paket i doplatim vraćanje unazad jer mu stvarno korisna opcija.
 
Pozdrav ljudi!
Jel neko probao da li radi onaj beli MTS IPTV daljinac na ovim crnim Iris box-evima?
Slomio sam crni a burazer ima beli pa nismo sigurni dal radi da mi ne salje bezveze...
 
Radi beli daljinski od onog starog debelog risivera na crnim HPH07, primera radi.
 
Da li ovi iris boxovi mogu da se nakače na wifi? Ne vidim opciju u podešavanjima.
Da li mogu preko bluetootha da se povežu sa zvučnikom?
HP 4024 Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno