Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, paired je ali bukvalno nema nikakvog zvuka pa rekoh da li je možda neko pokušavao već?
 
Jeste, evo već par sati pokušavam i ništa. Zato rekoh da vidim da li je uopšte moguće. Koja su ti podešavanja zvuka u glavnom meniju? Možda tu ima nečega
 
Pravo da ti kažem ne znam, nikada ništa oko zvuka nisam dirao. Iako mi je volume na box-u bio na maksimumu, kada sam povezao zvučnik smanjio se na neki minimum, pa sam morao ponovo da pojačam i dobio zvuk.
 
u delu "on-line servisi" je tema o Iris Go
 
Na temi Supernova korisnici pisu da su Arene Sport prebacene u 50 fps .Na move boksu moze da se proveri na Iris boksu ne .Obzirom da je ista firma da li su AreneSport i na Iris boksu prebacene u 50 fps i kako da proverimo ?
 
Na IRIS boxu su svi HD programi u 1080i50 sistemu, oduvek.

Samo gledajući program možeš da vidiš šta je u 25 a šta u 50fps, naročito sport.
 
Posle godina u SBB-u danas posle mesec dana otkaznog roka sam namontirao MTS opremu i utisci su sledeci.
Iris box je malo je reci miljama od EON-a. Kao prvo interfejs kao da datira iz 2012. a ne iz 2022. godine. Spor, neintuitivan. Sve u svemu jako losa izvedba. Supernova move je kud i kamo bolja od irisa u svakom pogledu i ne znam zasto ne primene taj koncept kada su vec ista kuca. Kvalitet slike je opet na strani EON boxa. Slika je prilicno ostrija na EON-u. Zvuk je dosta glasniji i mnogo ujadnaceniji na EON boxu. Na nekim kanalima na iris boxu je ton suvise tih a na nekim suvise glasan. Da bi se culi neki kanali mora se pojacati prilicno zvuk na tv-u. Ako nekim slucajem zaboravim i odem na youtube od tv-a bubne opne otpadaju posto nisam smanjio pre toga.
Pisao sam vec o ovome ali sada kako sam osudjen na iris jos vise me nervira. Neverovatno mi je da ljudi nisu mogli da naprave da kada odaberem omiljene kanale da oni dobiju numeraciju od 1 pa navise. O sortiranju da ne pricam. Zelim da stavim arenu na kanal 16 a ne da pamtim 129 ili koji vec. Moji ukucani su frustrirani ovim. I na starom SBB-ovom d3 je postojala ova mogucnost a na cudu od iris - a nema. Info o kanalima koji se pojavljuje traje suvise dugo. Ne postoji mogucnost da izaberem trajanje ovog info-a. Isto postojalo i na d3 i na eon - u.
Apsurd nad apsurdima je da se deli android box koji pritom nije toliko los, a na njemu samo iris aplikacija bez svih dodatnih funkcija androida. Cija je ovo ideja ne znam, ali taj nije bas citav, da ne iskoriste sve benefite koje nudi android box kada su se vec odlucili za njega.
O iris go aplikaciji necu trositi suvise reci posto nije ni mesto da se pise o njoj. Samo jedna rec. Katatastrofa.
Nisam ovo pisao za stare korisnike, oni vec znaju sve ovo, vec za ljude koji razmisljaju da predju na MTS. Kome je bitna televizija nek razmisle dva puta pre nego sto se odluce na ovaj korak. Ja sam presao zbog bezobrazno dobre ponude 18 meseci za dinar, ali ako cemo gledati kvalitet usluge onda ne vredi ni 24 meseca za jedan dinar. Da ne spomnijem da sam pre vise od mesec dana podneo zahtev za PLA adapter i naravno da ga jos uvek nisam dobio uz sijaset obrazlozenja i molbi za jos malo strpljenja. Ali eto kao sto rekoh, nazalost finansijiski momenat je presudio a ne kvalitet. Samo se nadam da ce se bar nesto pozitivno desiti u naredne dve godine i bar malo se poboljsa platforma koja ima potencijal ali ocigledno ima i ne zaiteresovanih zaposlenih koji ili ne umeju ili ne zele da je unaprede. Odoh sada da "uzivam" u iris-u.
 
Pozdrav,
Dali neko zna kako mogu prepraviti mts iris hph07 fabricki softver na obican android smart?
 
Ирис бокс тражи лан везу са посебним портом рутера или било који интернет порт је довољан? Као еон бокс нпр.
 
Hvala!

Default HDR podešavanje na HP4024 je "Always On" i to očajno izgleda. TV je Hisense H50A6100. Ako promenim input, posle vraćanja na iptv se pojavljuje zelena linija na dnu ekrana (mora da se isključi/uključi STB da bi nestala).

Promenio na "Adaptive HDR" i sad je sve OK, kao ranije na Q11.
Gde se tačno nalaze podešavanja za HDR, ne vidim ga ni u settings ni u tajnom meniju?
 
Uzgred da li znate, da li i Q11 STB ima problem sa HDRom na Hisense televizorima?
 
Da li samo meni stb HP 4024 ne radi preko wifi? Koristim wifi rutera.
 
Na temi Supernova korisnici pisu da su Arene Sport prebacene u 50 fps .Na move boksu moze da se proveri na Iris boksu ne .Obzirom da je ista firma da li su AreneSport i na Iris boksu prebacene u 50 fps i kako da proverimo ?
Imaš detaljno da pročitaš o tom označavanju.
Kod mene TV pokazuje da je ulaz, odnosno stb podešen na 1080i50hz. Što znači da je rezolucija 1080 piksela vertikalnih linija, i je oznaka za interlaced ili preplitanje slika na frekvenciji od 50 hz ili refrešovanju slika. 50 slika u sekundi.
Tako da u ovom slučaju ide 50 poluslika ili 25 celih slika u sekundi. Prednost je manji protok signala i potreban je uređaj koji radi deinterlaciju, što je stb.
Tako da je realan podatak za koji si pitao 25 FPS.

Za 50 FPS mora signal da bude 1080p50hz. Progresivan (p) prikaz 50 celih slika u sekundi.

Ne znam šta MTS emituje ali sam pročitao ovde da je to 1080i50hz signal. Znači 25 FPS.
Da li imaju 1080p50hz ne znam. Imam 720p tv pa ne mogu da ocenim dobro.
 
Signal tj input na Iris boxu je oduvek bio 50i, jer to je broadcast standard u Evropi. TV bi trebalo da radi kvalitetnije deinterlace od tog boxa...

Tvoje prošlo pitanje inspirisano Supernovom i fraza "ista firma" je mene inspirisalo da proverim da li su sad i na Iris Go aplikaciji Arena u 50fps (progressive) jer je pre par dana ta promena određena na Supernova OTT app. Što sam zaboravio tj uopšte mi nije palo na pamet da posle Supernova OTT promene proverim stanje na raspalom Iris Go.
 
Mogu ja da stavim na box-u bilo koju opciju koju ima ali ne vredi ako je ulazni signal 1080i50hz.
Šamane, mani se. Ti si prvi preopširan i pročitaj malo bolje. Probao sam da objasnim.
Naglasio da ne znam koji signal MTS pušta. Ne znam odakle vama te informacije ali verujem da je tako.
 
Да ли неко може окачити слике најновијег ирис уређаја, предња и задња страна? Хвала.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno