Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@meteorr
I kod mene isti slučaj na sva tri stb-a. Ima možda i više od dva meseca kako se to dešava i nema šanse da to poprave. Srećom da se dešava na 15ak minuta i kratko traje, inače bi vraćanje bilo neupotrebljivo. Valjda će rešiti za neki mesec, jer su mnogo spori kod rešavanja problema.

Neko je pisao da je stiglo ažuriranje na noviju verziju (2.x.y, ne mogu da se setim tačno), kod mene još uvek 1.33.6. Platforma ima dosta problema, ali šta vredi pisati kad to niti ko čita, a izgleda da i slabo ko popravlja bilo šta.
Meni pise 1.33.6 kada se pritisne onaj zupcanik, ali kad je monter usao u stb podesavanja, nasao je da je nova verzija, valjda 251? Tako da to je to. U call centru mi veceras kazu da nije do platforme, jer se jedini ja zalim na tako nesto, evo potvrde da pored mene ima jos nekog, osim montera koji i on sam ima taj isti problem.
 
Može li na Skyworth daljinskom da se aktivira bluetooth kako bi se povezao sa nekim drugim android STB-om?
 
Aj da napišem i ovde
Od utorka sam vlasnik box 3 paketa, i malo sam čačkao oko slike (ušao sam u podešavanja preko one šifre *1397#).
E sad, šta je tu najbolje postaviti?
Ja sam stavio:

1080p50
Adaptive HDR
Dolphy vision
Color Depth ON
Color Space YCbCr444

Televizor je LG 55UM7050PLC
 
Tvoj tv je 4k, rokaj mu 3840x2160, zašto 1080p samo...
 
Zato što kanali izgledaju oštrije na 1080p@50hz, pisano već.
 
Ima li razlike u slici izmedju 1080i50hz (default kod mene) i 1080p50hz?

Je l primecujes nesto?
 
Poenta je da ti kineski boxovi bolje izbacuju 1080 nego 4K a novi 4K TV ima bolji upscaling pa je onda slika bolja nego nativni 4K sa boxa ako me razumete.
Mozda jednog dana pocnu provideri da kupuju bolje boxove pa bude i to moguce.
 
enutno nemam Arena premium kanale ,A6, A7 , A8 kanale - N Beograd
jel i kod drugih tako
 
Kod mene sve u redu. Beograd, Rakovica
 
Postovanje svima.
Imam jedno pitanje a nadam se da vi imate resenje za to. :)
Moje pitanje glasi - da li je moguce STB HP4024 naterati da radi preko mobilnog rutera?
Naime sklopio sam ugovor i imam Box4 paket i dobio sam 2 x STB HP4024 i voleo bih (ako je ikako moguce) da jedan od tih HP4204 odnesem na vikendicu i spojim sa mobilnim internetom ( ruter je Huawei B315s-22 ) , naravno koristio bih MTS mobilni internet.
Isao sam logikom da je gledanje IRIS Go preko MTS besplatno (ne belezi se protok) pa sam dosao na ideju da ovo pokusam.
Da li je neko vec ovo pokusao, da li neko ima neku ideju, ako ovo nije moguce kakve predloge imate da bih IRIS pokrenuo na TV u vikendici?

Izvinjavam se ako sam pogresio topic za ovo moje pitanje.
Hvala svima.
 
Postovanje svima.
Imam jedno pitanje a nadam se da vi imate resenje za to. :)
Moje pitanje glasi - da li je moguce STB HP4024 naterati da radi preko mobilnog rutera?
Naime sklopio sam ugovor i imam Box4 paket i dobio sam 2 x STB HP4024 i voleo bih (ako je ikako moguce) da jedan od tih HP4204 odnesem na vikendicu i spojim sa mobilnim internetom ( ruter je Huawei B315s-22 ) , naravno koristio bih MTS mobilni internet.
Isao sam logikom da je gledanje IRIS Go preko MTS besplatno (ne belezi se protok) pa sam dosao na ideju da ovo pokusam.
Da li je neko vec ovo pokusao, da li neko ima neku ideju, ako ovo nije moguce kakve predloge imate da bih IRIS pokrenuo na TV u vikendici?

Izvinjavam se ako sam pogresio topic za ovo moje pitanje.
Hvala svima.
Taj box, trenutno kakva je situacija, namestiti da radi tako. Na stariji Hph07 bi mogao to da izvedes instaliranjem smart aplikacije. Trenutno jedino resenje neki android box, ili firestick, ili da gledas na telefonu.
 
Šta rade ovi ljudi...ne rade AS1P, AS2P, AS3P, AS1, AS6, AS7 i AS8. I to baš sad kad je vikend, prosto su neverovatni. Izgleda da je neka grupna smetnja, pre neki dan isto neko napisa da ne rade ovi kanali, ide na smenu smetnja. Ne pomaže ni restart na dugme. Beograd, Rakovica
 
I ja probah restart ali ne vredi. Vidim ne radi ni Dexy tv i Agro čini mi se. Prosto mi neverovatno da to već dva dana ne popravljaju.
 
Bas su nasli kad da diraju to oko Arena.. a danas poceo vikend i prepuna je programska sema dobrih fudbalskih meceva...Nemam reci koliko sam besan...
Bilo kakvi radovi su trebali juce da se urade kada maltene nije bilo nijednog meca! Ovo je sada strasno!
Javljajte ovde ako neko sazna od vas nesto povodom svega ovoga kao i kada ce proraditi... :D
edit: rece mi drugar da ih je upitao preko chata i da su mu rekli da su upoznati sa problemom i da rade na resavanju..
 
Poslednja izmena:
Pa koliko vidim Arene rade i na Iris Go i na Supernova OTT...
 
Proradilo kod mene. Nema prenosa SLS iz Kragujevca iako je najavljeno od 13 h.... Edit, evo krenuo i prenos
 
Taj box, trenutno kakva je situacija, namestiti da radi tako. Na stariji Hph07 bi mogao to da izvedes instaliranjem smart aplikacije. Trenutno jedino resenje neki android box, ili firestick, ili da gledas na telefonu.
Da li moguce nekako ruter podesiti da bi ovaj box radio?
Zbog cega je potrebno instalirati Smart aplikaciju ako vec box u sebi ima aplikaciju?
 
Kako se ulazi u meni za podešavanje rezolucije na iris tv boxu, onom manjem za optiku, prepoznao mi je da tv ima HDR, slika je loša, boje su loše...
 
Da li moguce nekako ruter podesiti da bi ovaj box radio?
Zbog cega je potrebno instalirati Smart aplikaciju ako vec box u sebi ima aplikaciju?
pomenuti i svaki drugi mts iptv box moze da se kaci samo na xDSL ili opticki ruter, i nece raditi ni na jednom drugom ruteru.
sa druge strane, IRIS SMART aplikacija, koju mozes instalirati na smart TV ili neki android box, moze raditi preko bilo kog neta pa tako i preko tog mobilnog rutera, na kom verovatno nece trositi megabajte dok gledas TV.
lista kanala nije potpuno ista na iptv box-u i na iris smart aplikaciji.
 
Ljudi zasto je na nekim kanalima zvuk prso.... (arena i jos neki) kada prebacim na njih krene uzasno da susti i nista se drugo ne cuje... Treba li nesto podesiti?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno