Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@dabox
Nek udje u podesavanja preko daljinca *1397# i nek rokne 1080p50.
Probasmo i nista :-/ Ista situacija .
Vec je bilo namesteno na prvom podesavanju 1080p, a dole ispod neki customer resolution ili kako vec, bilo 4K i prebacio je na 1080p. Inace LG OLED C1 u pitanju. Videcemo sta ce reci ovi iz tehnicke podrske, valjda ce sutra.
 
@dabox
Nek udje u podesavanja preko daljinca *1397# i nek rokne 1080p50.
Jel mozes da pojasnis ovo? Kad uradim ne desava se nista.
Imam Huawei EC2108V5 set top box. Jel ima neki noviji model i da li bi dobio nesto prelaskom? Mogu li uopste da predjem?

Inace, kupio sam nov monitor i izgleda da nikako ne mirise 50Hz refresh rate. Da li mts salje samo 50Hz signal?

Da li MTS ima neki app za Xbox one, Windows racunare ili eventualno android ili neki od onih uredjaja koji se bodu u HDMI(bilo Chromecast, bilo neka Android ili Apple ili deseta varijanta) za streamovanje televizije i da li taj app ima isto ogranicenje?
 
Taj kod je za nove 4024 boksove koje dele u poslednje vreme, ne i za tvoj.
 
Ljudi namestio sam jos neke stvarcice, da bi se lepo koristio ovaj Android sto smo dobili na novom STB model ( HPH07 ):

  • Instalirao sam aplikaciju Button Mapper ( stavio sam da jednim klikom # na daljnskom bude home dugme, dva klika # vrati na IPTV i drzanje # bude recent tj da mi pokaze u koje sam aplikacije usao.
  • instalirao sam ATV Launcher, da izgledao kao Android TV.
  • Par aplikacija kao sto su Eon, Youtube i Netflix.Pogledajte prilog 303610
Sta sam jos pokusao,
  • povezivanje misa i tastature preko Bluetooth ( Radi )
  • Povezivanje misa i tastature preko WIFi ( Radi )
  • kontrolisanje uredjaja preko telefon u mom slucaju preko iOS, instalirate aplikaciju Android remote, izaberete daljinski po zelji i konektuje te se na IP andresu na kom je stb. Pre toga morate da aktivirate Developer Options i unutar te opcije USB debugging na STB da bi funkcionisalo.
  • Normalno nema Google Play prodavnica, nema Google servisa, to mora da se flesuje itd…
  • Sve aplikacije sto sam skinuo je sa sajta ApkPure, prebacite na flesku pa ubacite u STB i instalirate.

Tako da mozete instalirati Android aplikacije.
Ako jos nesto zanimljivo namestim, javljam.
Poz ljudi
Pozdrav druze, kako si instalirao ATV Launcher da izgledao kao Android TV? trazio sam i file menager i ne nalazim apk
 
Taj kod je za nove 4024 boksove koje dele u poslednje vreme, ne i za tvoj.
Dobro, a da li moze da se u MTS-u da zahtev da se dobije nova oprema i sta se dobija prelaskom na nju? Takodje, jel i ti novi daju samo 50Hz sliku?
 
Uzeh danas WiFi extender u MTS poslovnici. Bez problema mi odmah dali. Box 3 400/160, tv max paket u januaru potpisan ugovor.
 
Jel mozes da pojasnis ovo? Kad uradim ne desava se nista.
Imam Huawei EC2108V5 set top box. Jel ima neki noviji model i da li bi dobio nesto prelaskom? Mogu li uopste da predjem?

Inace, kupio sam nov monitor i izgleda da nikako ne mirise 50Hz refresh rate. Da li mts salje samo 50Hz signal?

Da li MTS ima neki app za Xbox one, Windows racunare ili eventualno android ili neki od onih uredjaja koji se bodu u HDMI(bilo Chromecast, bilo neka Android ili Apple ili deseta varijanta) za streamovanje televizije i da li taj app ima isto ogranicenje?
Nasao sam, pa da odgovorim ako nekom bude trebalo.
Za Huawei EC2108V5 set top box servisni meni se otvara ovako.
Uđeš u skriveni meni i vidi ima li opcija za USB

na daljincu kucaj 104030 pa onda pritisni dugme "settings" (isto na daljinskom) a zatim 8288

8288 je neki servisni pin. Ako se nije pojavio ekran za ukucavanje tog pin-a znaci da prvi korak nije dobro uradjen. Promenio sam na 1080i 60 i sve je super sad.
 
Ljudi, dobar dan :)
Upravo sam se registrovala na ovaj forum, treba mi vaša pomoć. Biću iskrena i reći ću da sam što se tiče svega ovoga o čemu pišete, nepismena :))
Moj problem je sledeći: uskoro mi ističe Total TV. Hoću da uzmem kod nekog drugog neki paket koji obuhvata TV i internet, i da ima vraćanje tj. gledanje sadržaja unazad 7 dana, na TV-u obavezno, plus na mobilnim uredjajima.
E sad, glavni problem. Kod mene u zgradi postoji SBB, imam priključak u stanu ali oni su mi papreno skupi za paket koji bih želela, a nisam primetila da je do nas stigao još neko sem SBB.
Da li MTS ima nešto za ovakve slučajeve a da nije M:Sat TV, koji ima ok pakete ali bez gledanja 7 dana unazad.
Nisam uspela da shvatim kako IRIS radi niti šta je to.
U mom kraju, noviji deo Mirijeva, nema optike, pa zato ceo ovaj moj roman pišem.
 
Ljudi, dobar dan :)
Upravo sam se registrovala na ovaj forum, treba mi vaša pomoć. Biću iskrena i reći ću da sam što se tiče svega ovoga o čemu pišete, nepismena :))
Moj problem je sledeći: uskoro mi ističe Total TV. Hoću da uzmem kod nekog drugog neki paket koji obuhvata TV i internet, i da ima vraćanje tj. gledanje sadržaja unazad 7 dana, na TV-u obavezno, plus na mobilnim uredjajima.
E sad, glavni problem. Kod mene u zgradi postoji SBB, imam priključak u stanu ali oni su mi papreno skupi za paket koji bih želela, a nisam primetila da je do nas stigao još neko sem SBB.
Da li MTS ima nešto za ovakve slučajeve a da nije M:Sat TV, koji ima ok pakete ali bez gledanja 7 dana unazad.
Nisam uspela da shvatim kako IRIS radi niti šta je to.
U mom kraju, noviji deo Mirijeva, nema optike, pa zato ceo ovaj moj roman pišem.
Ako imas aktivni prikljucak za fiksni telefon onda mozes da uzmes BOX 3 - internet+TV+fiksni. Najjeftiniji paket je 2900 mesecno, a TV unazad ti kosta dodatnih 100 dinara, dakle 3000 mesecno. Ako imas aktivni prikljucak za fiksni telefon, on te u svakom slucaju kosta ~650 dinara mesecno, tako da ti TV i 20mb/s internet dodje 2350din. Ako nemas prikljucak za fiksni imas SBB-ov najjeftiniji EON Duo paket za 3100 din mesecno, ali mnogi kazu da je televizija bolja, a internet je 50mb/s.
 
Ako imas aktivni prikljucak za fiksni telefon onda mozes da uzmes BOX 3 - internet+TV+fiksni. Najjeftiniji paket je 2900 mesecno, a TV unazad ti kosta dodatnih 100 dinara, dakle 3000 mesecno. Ako imas aktivni prikljucak za fiksni telefon, on te u svakom slucaju kosta ~650 dinara mesecno, tako da ti TV i 20mb/s internet dodje 2350din. Ako nemas prikljucak za fiksni imas SBB-ov najjeftiniji EON Duo paket za 3100 din mesecno, ali mnogi kazu da je televizija bolja, a internet je 50mb/s.
Hvala puno na odgovoru, nažalost nemam aktivni priključak za fiksni. Sve sam se nadala kao totalni duduk da ima neka bežična fora. Zvala sam i Supernovu, kažu proveriće da li ima tehničkih mogućnosti eventualno putem koaksijalnog kabla. Al opet, ni to ne kapiram baš najbolje kako, ako ovde u komšiluku niko nema Supernovu.
 
Proveri da li moze Orion kod tebe. Imas tv i net za 2500 din., cini mi se. Ranije su i oni davali 12 meseci za 1 dinar. Sad ne znam sta imaju od akcija.

A prikljucak za fiksni ti ne treba da bi uzela box 3 paket
 
Izvinjavam se verovatno je pitano vec, na ovim novim 4024 androidima, da li mogu da instaliram Kodi ili neku drugu android aplikaciju?
 
U vezi extendera, sutra ću da tražim, nije bilo pre par meseci kad sam uzeo box3, nego me interesuje da li sa extenderom i dalje moram da ,,čupam'' kabl da bih koristio instalirane aplikacije na hph07,ili je nešto jednostavnije?
 
Stb hp4024 ne radi preko wifi extendera. No network, iako extender daje wifi signal.
Rekao mi monter u januaru da misli da ne radi sa hg8245w5-6t ruterom, vec bi morao Q2 valjda ili neki drugi.
Ja rekoh da probam, ali vrti, vrti i neće.
 
Jok, koliko sam ja pokusavao.


Cela Evropa salje u 50 hz.
Nisi video par posta iznad. Usao sam u servisni meni, prebacio iz 720p50 u 1080i60 i sad radi. Odgledao sam film malopre. Na 720p50 je monitor u donjoj cetvrtini ekrana imao nesto nalik na tearing-u. TV koji sam koristio za referencu je radio full na bilo kojim podesavanjima sa tim istim kablom, tako da je do refresh rate-a odnosno monitora koji iz nekog razloga nije mogao da ga isprati.
 
Opet je nešto krenuo da jede govna, izbacuje nekakav error (do skoro je izbacivao serversku grešku), i to samo na mom TV-u, kod mojih u sobi ništa.. kontam da risiver zeza nešto.
Inače ovako sve radi dobro jedino eto što ponekad to iskače na TV-u, jednom do dva puta maks dnevno..
 

Prilozi

  • 274118254_920082968679194_7396869127291987928_n.jpg
    274118254_920082968679194_7396869127291987928_n.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 61
  • 274183720_1302406876923754_8895980683725928293_n.jpg
    274183720_1302406876923754_8895980683725928293_n.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 60
Opet je nešto krenuo da jede govna, izbacuje nekakav error (do skoro je izbacivao serversku grešku), i to samo na mom TV-u, kod mojih u sobi ništa.. kontam da risiver zeza nešto.
Inače ovako sve radi dobro jedino eto što ponekad to iskače na TV-u, jednom do dva puta maks dnevno..
Probaj da restartuješ stb. I kod mene je bilo slično, ali nakon restarta, za sada bez problema.
 
Obećanje ludom radovanje, kakav crni apdejt i pretvaranje stb-a u pravi android boks.

To su prenela dva tri forumaša ovde ali ne na osnovu svojih nagađanja nego im rekli monteri, njihovi šefovi ili ko god već. Možda bude nekad a možda i nikad.
 
Била је овде нека прича пре пар месеци да ће канали РТС1 ХД да пређу са 716 на 101, тако нешто. уствари сви канали који имају и ХД и СД, СД се брише из листе. Мени је још увек по старом.
 
Била је овде нека прича пре пар месеци да ће канали РТС1 ХД да пређу са 716 на 101, тако нешто. уствари сви канали који имају и ХД и СД, СД се брише из листе. Мени је још увек по старом.
Presli su ko ima max paket i plus, za start ostaje kako je bilo, da su hteli, prebacili bi rts u hd na 101 do sada. Proverio sam, svi kod mene koji imaju max ili plus paket, njima pocinje npr.rts od 101 u hd rezoluciji. Ja imam start i na 101 mi je sd, 716 hd rezolucija, 100% ostaje tako.
 
Uzeh za kevu box paket pa me zanima da li na ovom Iris STB-u može da se instalira i EON aplikacija jer imam kod mene SBB pa bih joj dao nalog? Pretražio sam thread, vidim neka uputstva iz leta 2021 koja pominju čupanje LAN kabla i uključivanje WIFI-ja kako bi radile aplikacije, a za gledanje TV programa iz MTS BOX-a je potrebno vraćati LAN kabl. Jel to i dalje tako funkcioniše? Jel može EON app da radi bez te gimnastike već normalno, bez čupanja LAN-a? TV joj nije smart pa to otežava stvar, sve mora preko Iris STB-a. Ovaj što je dobila je HP4024. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno