Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba reći da je vićina stvari tačna. Ali da kvalitet slike i protoka slike na Iris boksu je bolja nego na EON boksu. Daleko bolji kvalitet. Prava je šteta što ne ulože softver valjda će sad u februaru sa velikim najavljenim update da reše većinu zahteva nas korisnika.
Druže ovo što si napisao apsolutno nije tačno. Godinama sam koristio Eon i znam. Eon i Iris čak ne mogu ni da se porede. Ni hardver ni softver.
 
@Roy Jones Jr. Šta misliš da ćeš dobiti EONom na MTS mreži, što je vredno tolike gimnastike i rizika? Ako si čitao, sigurno si video koji se problemi javljaju skidanjem uređaja sa LAN-a?
 
Uzeh za kevu box paket pa me zanima da li na ovom Iris STB-u može da se instalira i EON aplikacija jer imam kod mene SBB pa bih joj dao nalog? Pretražio sam thread, vidim neka uputstva iz leta 2021 koja pominju čupanje LAN kabla i uključivanje WIFI-ja kako bi radile aplikacije, a za gledanje TV programa iz MTS BOX-a je potrebno vraćati LAN kabl. Jel to i dalje tako funkcioniše? Jel može EON app da radi bez te gimnastike već normalno, bez čupanja LAN-a? TV joj nije smart pa to otežava stvar, sve mora preko Iris STB-a. Ovaj što je dobila je HP4024. Hvala.
Na tom boksu ne pomaze cak ni gimnastika.
 
Poslednja izmena:
@Roy Jones Jr. Šta misliš da ćeš dobiti EONom na MTS mreži, što je vredno tolike gimnastike i rizika? Ako si čitao, sigurno si video koji se problemi javljaju skidanjem uređaja sa LAN-a?
Motiv su ova dva kanala kojih nema na MTS, kao i pristup video klubu, a i ja bih pogledao SK kad bih bio tu. U svakom slučaju hvala za pomoć, shvatam da je komplikovano za nju, neću čačkati ništa. Kad promeni TV da bude neki android instaliraću EON app direktno na njega pa ću zaobići Iris STB.
 
Zato te i pitam, Unied Media kanali (N1, Nova S / sport, Sport Klubovi) ne rade na MTS mreži, a verovatno su blokirali i Cinestar kanale. Praktično ništa ne dobijaš.
 
Ovo nisam znao, mislio sam da EON app radi u celini preko bilo kog neta pa i mts-ovog. Onda ne vredi ni da joj kupim smart TV ni neki dodatni android box. Hvala veliko, uštedeo si mi i novac i vreme, a i živce koje bih potrošio. Zanimljivo da na drugoj strani Iris Smart app radi kompletno na mom smart tv-u koji je na SBB mreži, sa sve arenama i ostalim kanalima kojih nema kod SBB.
 
Tako je, iris (za sada) radi na svim mrežama, dok EON koji je vezan za "kućni" sbb nalog ne radi. Tj. radi, ali samo deo kanala, oni najbitniji su blokirani. Druga je priča ako plaćaš EON van mreže.
 
Ovo nisam znao, mislio sam da EON app radi u celini preko bilo kog neta pa i mts-ovog. Onda ne vredi ni da joj kupim smart TV ni neki dodatni android box. Hvala veliko, uštedeo si mi i novac i vreme, a i živce koje bih potrošio. Zanimljivo da na drugoj strani Iris Smart app radi kompletno na mom smart tv-u koji je na SBB mreži, sa sve arenama i ostalim kanalima kojih nema kod SBB.
Vredi ako kupiš I VPN pa joj instaliraš VPN na tv ili android box, VPN koji ima server u Srbiji, Hrvatskoj ili Sloveniji. Na taj način će ti raditi svi kanali na Eonu ali VPN mora da bude upaljen. Unlimited VPN je oko 30 dolara lifetime i može na 5 uredjaja. Ako treba neka pomoć cimaj na PM.
 
Vredi ako kupiš I VPN pa joj instaliraš VPN na tv ili android box, VPN koji ima server u Srbiji, Hrvatskoj ili Sloveniji. Na taj način će ti raditi svi kanali na Eonu ali VPN mora da bude upaljen. Unlimited VPN je oko 30 dolara lifetime i može na 5 uredjaja. Ako treba neka pomoć cimaj na PM.
mene zanima vpn sa serverom u srbiji..ako moze preporuka ..treba mi za smart tv i android.
Hvala
 
Povežem ovaj extender, svetli belo, u User device info stoji da je online, ali ja iptv nemam, serverska greška kaže.
 
mene zanima vpn sa serverom u srbiji..ako moze preporuka ..treba mi za smart tv i android.
Hvala
VPN Unlimited (tako se zove), ja ga koristim na kompjuteru, telefonu i tv-u i odličan je (lifetime može da se nabavi i za nekih 50ak dolara)
 
Ne mrzi me čitam. A čija je supernova nego mts?! Pitanje je retoričko...
 
radice na supernovi dok opet ne blokiraju, a mts nije svuda pustio ipv6 ?
 
Tako je, iris (za sada) radi na svim mrežama, dok EON koji je vezan za "kućni" sbb nalog ne radi. Tj. radi, ali samo deo kanala, oni najbitniji su blokirani. Druga je priča ako plaćaš EON van mreže.
Nije vezan samo za SBB. Eon radi bez problema na Supernova net-u. Svi kanali. SK, N1, Nova S itd.
 
Nisam ni napisao da je vezan samo za SBB već da eon koji je vezan za kućni SBB nalog ne radi na svim mrežama. Pogotovo važi za njegov MTS slučaj.
 
Mnogo je glupo reseno vracanje unazad... Recimo vracam unazad uzivo program i kad dodje na pocetak trenutne emisije umesto da nastavi prethodnu emisiju da vraca ono se prekine. Pa moram da vratim prethodnu emisiju na pocetak i ako hocu nesto pred kraj da gledam moram da motam unapred. Debilizam...
 
Pozdrav.
Ima li neko problem na irish-u sa zvukom? Kad gledaš televizor, on malo pojača malo stiša. Zvao njih, došlo i ništa uradili nisu. Bas je iritantno.

Inače MTS je sto godina iza SBB i po TV-u i po internetu, bio sam prinuđen da predjem na MTS , jer nema ovde više SBB.
 
Ako pricamo o optici, onda internet je sve osim iza SBB-a i najiskrenije odlicno funkcionise vec nekoliko godina, Iris platforma je daleko od Eon platforme koja je mnogo bolje organizovana i funkcionalnija :)

On topi: Ovo sto pominjes sa zvukom nisam primetio na optici, ako mislis da se na istom programu samostalno pojacava i smanjuje zvuk. Razlike postoje prvenstveno kad su reklame i neke jednostavno su apsurdno glasnije u odnosu na sve druge.
Nagadjam, mozda je i do STB-a, koji koristis?
Ako i dalje tako funkcionise, posalji mail i trazi da ga zamene ili, ako si na odgovarajucem paketu gde mozes da uzmes jos jedan, odes u poslovnicu (ili vise njih), vidis koje STB uredjaje nude i uzmes drugaciji od tvog. Prikljuci ga i vidi da li je razlika.
 
Jel zna neko. Koji je kod za ulazak u podesavanja za boh hp4024? Kao sto. Je * 104030 * za hp07?
I mene to isto zanima?!
Pozdrav svima. Nov sam ovde, pa me zanimju par stvari. Citam svasta po forumima ali ne mogu nikako da nadjem neki tutorijal, lepo sve objasnjeno kako se povezuje iris tv box HP4024 preko wifi (da ne bih vukao mrezni kabl jer mi je to nemoguce) na ruter model G-2425G-B. Meni je samo bitno da imam tv programe bez ikakvih dotatnih aplikacija i o tome sam citao da i to nesto moze, ali mi je to za sad nepotrebno.
Svako pomoc bi mi dobro dosla. Zahvaljujem se unapred
 
Ako pricamo o optici, onda internet je sve osim iza SBB-a i najiskrenije odlicno funkcionise vec nekoliko godina, Iris platforma je daleko od Eon platforme koja je mnogo bolje organizovana i funkcionalnija :)

On topi: Ovo sto pominjes sa zvukom nisam primetio na optici, ako mislis da se na istom programu samostalno pojacava i smanjuje zvuk. Razlike postoje prvenstveno kad su reklame i neke jednostavno su apsurdno glasnije u odnosu na sve druge.
Nagadjam, mozda je i do STB-a, koji koristis?
Ako i dalje tako funkcionise, posalji mail i trazi da ga zamene ili, ako si na odgovarajucem paketu gde mozes da uzmes jos jedan, odes u poslovnicu (ili vise njih), vidis koje STB uredjaje nude i uzmes drugaciji od tvog. Prikljuci ga i vidi da li je razlika.

Imam optički internet i njihov najjači paket. To ti nije loša ideja da odem do njih i da tražim drugi uredjaj ili da tražim mejl da mi dadnu novi, pošto sam morao da naglasim dali uzimam dva ili jedan uredjaj, a ja naglasio jedan, trebao sam uzeti dva odma, pa makar bio u kutiji. Smanjuje mi se dok gledam film seriju , ide scena filma , zvuk, i onda nema zvuka.😀 Internet nekako ne skida tako brzo kao SBB na kablu i ako imam optički najbrži MTS.
 
Definitivno menjaj STB uredjaj, ko se vec smanjuje zvuk, ili ga cak iskljuci. Tako nesto nisam nikad primetio kod njih. U medjuvremenu odradi varijantu sa jos jednim u poslovnici.
 
Pozdrav svima. Danas sam opet postao korisnik MTS-a i od opreme dobio Huawei HG8245Q2 i Skyworth HP4024. Sa ovim Skyworth-om cini mi se da je slika bolja nego ranije, ALI prebacivanje izmedju kanala traje od 2 do 4 sekunde. Slika se cak u nekom delicu sekunde nekada i zamrzne. Premotavanje, vracanje, unos brojeva.. sve je mnogo sporije nego na starom Huawei STB Q11 modelu.
Da li je neko ima slican problem i da li je uspeo da ga resi? Znam da je ovo kao Android i noviji je, ali uzasno je spor, a Android funkcije ne verujem ni da cu koristiti.
 
Poslednja izmena:
Cudno. Meni bas radi brze os Q11.
Neko je pitao za wifi. Uspeo sam da se konektujem na mrezu ali ne i da radi iris. Ako neko zna nek javlja.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno