Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod mene je 2.5.1 na na hph7 i čini mi se da je malo bolja slika.
Igro sam se sa opcijama . Kako je Vama setovan ovi parametari u Iris boksu 😁
U pitanju je 4k tv kako da namestim na koje parametre?
 

Prilozi

  • IMG_20220128_230059.jpg
    IMG_20220128_230059.jpg
    141.5 KB · Pregleda: 122
Kolege, ne zamerite ako je bilo reči o ovome...
Naime, treba mi neko ko ima BOX 3, sa 3 STB uređaja. Napravio sâm UTP kablove i iste razvukao po kući (2 TV-a dole a treći na spratu, kroz zid) i uspešno instalirao 2 uređaja, a kod trećeg mi traži da unesem korisničko ime i lozinku, gde ja to i učinim ali ne može... (?) Neko ko je povezivao 3 uređaja mogao bi me posavetovati šta, kako...
Pretpostavljam da samo dva mogu direkt iz rutera (LAN 2, 3), a treći mora preko switch-a, ili... (?)
Bio bih vam zahvalan na pomoći!
Ne mora treci preko switcha, trazi Telekomu (preko call centra/tehnicka podrska) da ti prekonfigurise port (L1 ili L4) da ti bude za IPTV umesto za internet i eto tebi televizije i na trecem TV-u :)
 
Jel ima napretka sa novim update-om da ne blokira kod promene kanala?
 
Od juce na tabletu samsung T515 kad udjem u aplikaciju iris go i pustim video klub normalno radi a onda pokusam da udjem u uzivo tv non stop izbacuje. Da li se to desava jos nekom i da li je to problem sa novim update-om ili je neki drugi problem.
 
Jeste problem sa apdejtom i meni se isto dešava, pisao sam na iris.go temi.
 
Evo me ljudi :D
Napraviti novi SSID, novu wifi mrezu,
Onda idete na WAN podesavanja, ima podesavanje za IPTV, stiklirate novi SSID sto ste napravili meni je bio na SSID 2 .
Posle toga isto u WAN podesavanjima, ima podesavanje za INTERNET odstiklirati Novi SSID.
Da samo kroz tu mrezu prolazi IPTV, slicno tome kao sto na MTS ruterima ima te 2 porta za IPTV i 2 porta za INTERNET. Kad hocete da zakacite PC na tipa LAN 2 I LAN 3, nema neta jer su ti portovi konfigurisani za IPTV samo. E tako smo mi sad napravili WIFI gde prolazi samo IPTV.

Posle zakacite vas STB na tu novu mrezu, izaberite staticki IP, ne da ide preko DHCP-a da sam generise vasu ip adresu za taj uredjaj.
Ispratio sam sva podešavanja, samo što na kraju, kada izaberem static IP nemam mogućnost da potvrdim konektovanje na wi-fi. Jel neko ima sličan problem I kako ga je rešio?
 
Nema apdejta na 2.5.1 ni danas? Zanimljivo, danas cackam stb, pre mi je na 3840x2160p50hz slika seckala i bila mutna, negledljiva, pa sam prebacio na 1080I, sada na 3840x2160p50hz slika bistra i ne secka? Nije bilo apdejta, jos sam na 1.33.6. 4K tv imam.
 
Ako može pomoć. Nije da nisam tražio po temi. Naime, da li i kako mogu da uđem u android meni stb HP4024?
 
Nema apdejta na 2.5.1 ni danas? Zanimljivo, danas cackam stb, pre mi je na 3840x2160p50hz slika seckala i bila mutna, negledljiva, pa sam prebacio na 1080I, sada na 3840x2160p50hz slika bistra i ne secka? Nije bilo apdejta, jos sam na 1.33.6. 4K tv imam.
A gde se podešava rezolucija na STBu? Možda glupo pitanje, al ja ne vidim nigde... :)
 
Ako može pomoć. Nije da nisam tražio po temi. Naime, da li i kako mogu da uđem u android meni stb HP4024?
Bilo je reči ovde da ne mogu ljudi da pronađu šifru za ulaz u podešavanja za najnoviji stb...

Februar na pragu, da vidimo i to čudo ''najavljeno'' da će postojeći risiveri biti pretvoreni u prave android uređaje, čisto sumnjam, prosto ne verujem.
 
da li neko moze da mi kaze gde da skinem iristv apk za android box a da radi? nasao sam par verzija i na pocetku nece da mi dozvole da se ulogujem...stane samo na ekran gde se upisuju user i password i ni makac...probao sam na eon boxu i na fire stick 4k i ista prica (nece ni sa misem).
 
A gde se podešava rezolucija na STBu? Možda glupo pitanje, al ja ne vidim nigde... :)
kuca se

zvezdica104030zvezdica za hph07 pa ides u meni, nadjes DISPLAY, udjes u njegapa udjes u CUSTOM DISPLAY FORMAT i podesis. Za stariji stb od ovog ide i sifra 8288 kada zatrazi posle ove prve. Sam ulazak za podesavanje sam napisao za hph 07, ovaj drugi se malo razlikuje.​

 
da li neko moze da mi kaze gde da skinem iristv apk za android box a da radi? nasao sam par verzija i na pocetku nece da mi dozvole da se ulogujem...stane samo na ekran gde se upisuju user i password i ni makac...probao sam na eon boxu i na fire stick 4k i ista prica (nece ni sa misem).
odakle si skidao Iris smart na Eon? ja sam bas juce skinuo sa Play store, i normalno radi, normalno sam se ulogovao
 
nema ga na eon playstore pa sam skinuo sa njihovog sajta i nije radila.....onda sam skinuo sa apk pure i opet ista prica.
 
izvinjavam se sto nisam stigao da editujem na vreme svoj post ali sam se mucio oko aplikacije pa evo opet da pitam ljude koji su iskusniji, kako da koristim iris apk na fire stick bez misa? nema sanse da prebacim kanal......isto vazi i za eon box, sve radi sa daljinskim ali nece da prikaze onaj skroz levo skriveni meni gde je lista kanala..mora sa misem.....ako neko ima neku ideju bio bih zahvalan....pozdrav.
 
izvinjavam se sto nisam stigao da editujem na vreme svoj post ali sam se mucio oko aplikacije pa evo opet da pitam ljude koji su iskusniji, kako da koristim iris apk na fire stick bez misa? nema sanse da prebacim kanal......isto vazi i za eon box, sve radi sa daljinskim ali nece da prikaze onaj skroz levo skriveni meni gde je lista kanala..mora sa misem.....ako neko ima neku ideju bio bih zahvalan....pozdrav.
Kod mene funkcionise normalno sa daljinskim od fire tv-a, kliknes levo i otvara listu kanala, jos jednom levo i otvara kategorije. Klikom na select u sredini na ekranu se pokazuju kontrole plejera i pored toga moze da se.udje u sama.podesavanja
 
Kod mene funkcionise normalno sa daljinskim od fire tv-a, kliknes levo i otvara listu kanala, jos jednom levo i otvara kategorije. Klikom na select u sredini na ekranu se pokazuju kontrole plejera i pored toga moze da se.udje u sama.podesavanja
kod mene ne....ne reaguje uopste na levo desno na amazon fire stick-u. 4k.....ako neko ima ideju bilo bi super da napise....
 
kod mene ne....ne reaguje uopste na levo desno na amazon fire stick-u. 4k.....ako neko ima ideju bilo bi super da napise....
edit: za one koji imaju muku sa ovim fora je sledeca....kod mene na FS 4k na pritiskom na levo dugme reaguje samo na vracanje emisija, znaci vrti u nazad ono sto je bilo na kanalu koji gledam.....da bi dobio listu kanala i sa nje birao koji hocu da gledam moram da sacekam da na ekranu imam cistu sliku (bez menija) i onda stisnem na gore......otvori se lista kanala i onda sve ide lagano, listanje na gore dole i biranje na ok (dugme u sredini)....sasvim slucajno sam ovo provalio ali eto desava se da na istom FS drugacije rade komande.
 
takođe i kod mene na android tv-u, strelica na gore otvara listu sa leve strane gde su svi kanali, pa može da se lista gore-dole
 
kod mene ne....ne reaguje uopste na levo desno na amazon fire stick-u. 4k.....ako neko ima ideju bilo bi super da napise....
Ja se izvinjavam, jedno sam mislio a pisem drugo kasno uvece. Kao sto su napisali ispod, na daljincu od firesticka klik gore ili dole otvara listu kanala sa leve strane, potom moze jos jednom levo za dodatne kategorije. Oprostite
 
Kako si to pronasao?
Ukljucio sam wifi i zakacio se na ruter ali onda iris nece da se pokrene. Trazi ime usera i pin. Probao Admin ali dzabe.
 
Hp4024 je strasan korak unazad u odnosu na q11. Toliko sporije menjanje kanala, sporije vracanje, ubrzavanje, cesto zabaguje kod vracanja. Sa q11 sve islo momentalno. Ovde se pri promeni kanala skoro uvek javlja i pikselizacija. Uzas od uredjaja. Kad vracam, ubrzavam, ne moze da se zaustavi na "play". Mora da se stisne stop, pa play. Uzas!!!
Hp4024 je strasan korak unazad u odnosu na q11. Toliko sporije menjanje kanala, sporije vracanje, ubrzavanje, cesto zabaguje kod vracanja. Sa q11 sve islo momentalno. Ovde se pri promeni kanala skoro uvek javlja i pikselizacija. Uzas od uredjaja. Kad vracam, ubrzavam, ne moze da se zaustavi na "play". Mora da se stisne stop, pa play. Pa te vrati na početak. Uzas
Bravo za sifru. *1397#.

Konacno da je neko provali.🙂
 
Poslednja izmena:
Iako sad znate šifru, nemojte gasiti LAN 😋
 
Hp4024 je strasan korak unazad u odnosu na q11. Toliko sporije menjanje kanala, sporije vracanje, ubrzavanje, cesto zabaguje kod vracanja. Sa q11 sve islo momentalno. Ovde se pri promeni kanala skoro uvek javlja i pikselizacija. Uzas od uredjaja. Kad vracam, ubrzavam, ne moze da se zaustavi na "play". Mora da se stisne stop, pa play. Uzas!!!
Hp4024 je strasan korak unazad u odnosu na q11. Toliko sporije menjanje kanala, sporije vracanje, ubrzavanje, cesto zabaguje kod vracanja. Sa q11 sve islo momentalno. Ovde se pri promeni kanala skoro uvek javlja i pikselizacija. Uzas od uredjaja. Kad vracam, ubrzavam, ne moze da se zaustavi na "play". Mora da se stisne stop, pa play. Pa te vrati na početak. Uzas

Bravo za sifru. *1397#.

Konacno da je neko provali.🙂
Ne znam kako imas tako lose iskustvo, kod mene sve obrnuto. Iris prodisao posle Q11.
Plis, HP4024 je aktuelan proizvod na sajtu proizvodjaca. Q11 vise i nema. Barem kako sam ja uspeo da skontam. Ne verujem da bi pravili toliko losiji uredjaj.
 
Pozdrav,

nisam uspeo da pronadjem, ali se sećam da je ovde bilo price o ovome. Trazim opciju za brzo prebacivanje kanala na Iris boxu gde je slika prve sekunde usporena kada se prebaci. Caletu su malopre instalirali, a prebacivanje kanala je bas sporo. Trazio sam u podešavanjima tu opciju, ali nisam pronašao. Znam da je neko pisao o ovome.

Pozdrav.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno