Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hehe, tu dobitnu kombinaciju nisam probao :). Nego, jel na ovom STB mogu da se ubace neke app, tipa YT, HBO?
 
Kolko znam jos uvek ne , barem niko se nije javio da moze , a prodje februar jos malo i mart i nista od najavljenog apdejta 😁😃🤣😁😃🤣 i onda je kao android box
 
Ovaj password iznad je, ako me dobro služi sećanje, za box HPH07, a ne za HP 4024.
 
Kada sam usao na HP4024 sa #1397#, nema nešto posebno od opcija. Reko ajde da povezem box na wifi, povezao uspešno, kad ono zabagovao, nema TV-a :). Reko da ja ugasim wifi, restart box, TV se vratio :).
 
Zakazao sam kod MTS-a za drugi STB. Treba da dođu u utorak. Ima li neko iskustva da li oni i buše zid da se sprovede kabl do susedne sobe ili ću morati sam nekoga da nađem?
 
Juče bili kod mene na instalaciju, doneli drugi STB, ali nisam hteo da mi buše i razvlače utp kabl, već cekam 72h da prodje da akriviraju ugovor, pa da odem do poslovnice da uzmem wifi extender na koji po njihovim rečima moze da se poveže drugi STB. Ostaje da vidim od nedelje, kad odem po extender i probam.
U prevodu, da, oni buše ako treba, bar su ovi hteli kod mene, ali s obzirom da to rade podizvodjači, nisu radnici MTS, već firme koje uslužno to rade za MTS, kontam da može da bude razlike od firme-grada, do firme-grada.
 
Ne znam baš da buše zidove ako su iz MTS-a. Dodatne STB-ove sam podigao u poslovnici, čekalo bi se koji dan da donesu a mrežna instalacija je moj problem :)
Proveri to sa njima za svaki slučaj, ne znam da li imaju te informacije preko korisničkog.

Za dodatni WiFI extender moraš da imaš Huawei modem, valjda Q2, da bi radio i IPTV preko njega. Imaš negde pisano o tome na forumu.
 
Meni Wifi ekstender ne treba. U celom stanu imam prijem 100% rutera MTS-a. Ali bih ipak da sprovedu kabl. Kabl je kabl.
 
Ne znam baš da buše zidove ako su iz MTS-a. Dodatne STB-ove sam podigao u poslovnici, čekalo bi se koji dan da donesu a mrežna instalacija je moj problem :)
Proveri to sa njima za svaki slučaj, ne znam da li imaju te informacije preko korisničkog.

Za dodatni WiFI extender moraš da imaš Huawei modem, valjda Q2, da bi radio i IPTV preko njega. Imaš negde pisano o tome na forumu..
Meni su dali G-2425G-B, to je izgleda Nokia modem, videćemo. Ovaj iz call centra je tvrdio da može preko extendera da radi drugi STB, mada, to je varijanta, sve ću reći samo da pristaneš da potpišeš ugovor. U svakom slučaju ću uzeti extender ako ga budu imali uopšte, probati i napisati ovde da ljudi znaju šta može, a šta ne.
 
Da ne čekaš nedelju, nokia ti neće raditi sa ovim huawei wi fi extenderom koji daju.

Ili se nisi razumeo sa cal centrom koji model rutera imaš ili jednostavno nemaju pojma.
 
Radiće kao wifi extender. Za stb moraš kabl da provučeš. Kod mene je isto ta Nokia.
Tako da, buši... 🙂
Meni znači taj extender pošto je pokrio taj deo stana sa signalom.
Imaš negde po temama za MTS prevedeno uputstvo za ekstender, napomenuto jer da ne radi IPTV.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da ne čekaš nedelju, nokia ti neće raditi sa ovim huawei wi fi extenderom koji daju.

Ili se nisi razumeo sa cal centrom koji model rutera imaš ili jednostavno nemaju pojma.
Juče su uvukli box 3, nisam znao šta će doneti od opreme. Pošto su rekli da će da radi, tražiću odgovarajući modem, ili ide raskid ugovora jer nisu ispoštovali dogovoreno.
 
Za radoznale kao sto sam ja, sad isprobah, na hph07 moze se uci u meni i putem sifre #1397#, inace standardna sifra je za njega 104030
Za radoznale kao sto sam ja, sad isprobah, na hph07 moze se uci u meni i putem sifre #1397#, inace standardna sifra je za njega zvezdica 104030 zvezdica
 
Buše zidove, i vrlo su uslužni, barem je ovaj koji je kod mene radio bio. Ja sam nudio par "prečica" da se ne muči čovek (putanja kabla i sl.), ali je odbio, odradio je sve po propisu, kao da za sebe radi.
 
Novi muzički tv kanal kompanije Sky entertaiment group na poziciji 170,
hit radio 850
tdi radio 851
 
Za radoznale kao sto sam ja, sad isprobah, na hph07 moze se uci u meni i putem sifre #1397#, inace standardna sifra je za njega 104030
Пробао након што сам прочитао, потврђујем да може, али бих избегао, не пише нигде као кад се куца 104030, може доћи до случајне промене канала итд... а резулат исти.
Zakazao sam kod MTS-a za drugi STB. Treba da dođu u utorak. Ima li neko iskustva da li oni i buše zid da se sprovede kabl do susedne sobe ili ću morati sam nekoga da nađem?
Ја још нисам чуо за случај да нису, што не значи да морају ,-) У сваком случају долазе са бушилицом ,-)

Da se ne brka:
HPH07 zvezdica104030zvezdica - moze gimnastika sa dodatnim app
HP4024 #1397# - NE radi gimnastika jos uvek, mozda mts pusti u ovom veku neki update pa proradi.
Ја бих радије да им апликација буде боља(тј супер/идеална) па макар никаква гимнастика не радила ;-)
О фамозном апдејту ни речи, или је неко пустио буву или им не иде најбоље, или хоће да нас обрадују одједном изненада :eek::cool:.

ПС
Сад сам схватио што сви куцате звездица уместо исте ,-)
Дакле hph07:⭐104030⭐
 
Jel još neko ima problem da na Iris Go app nešto sto ide uživo pusti ispočetka? Kada idem na strelicu kruznu, vrati nešto šta on hoće, ne trenutno. Moram da čekam da se završi to što hoću da gledam, pa da gledam unazad, tako može, ali uživo nešto da vratim ispočetka, nema šanse 😡.
 

Prilozi

  • 20220326_212505.jpg
    20220326_212505.jpg
    619.6 KB · Pregleda: 22
О фамозном апдејту ни речи, или је неко пустио буву или им не иде најбоље, или хоће да нас обрадују одједном изненада :eek::cool:.
Namerno sam ironicno napisao u ovom veku jer od toga nema nista, tesko da mogu da prebudze fukcionalni android i njihov iptv jer rade na odvojenim mrezama, mislim moze ali kod njih ce to teze ici, pa bi vise moglo da potpadne pod buvom.
 
Kako vam ide prebacivanje kanala na ovom novom HP4024?
Meni i nije bas glatko.
 
Jel još neko ima problem da na Iris Go app nešto sto ide uživo pusti ispočetka? Kada idem na strelicu kruznu, vrati nešto šta on hoće, ne trenutno. Moram da čekam da se završi to što hoću da gledam, pa da gledam unazad, tako može, ali uživo nešto da vratim ispočetka, nema šanse 😡.
Користио сам скоро доста враћање уназад, за неке емисије, и позитивна ствар је што више нема сецкања(бар код мене и бар за сад) као што је пре било.

Што се тиче твог питања мислим да се то односи на време када је најављено да ће нека емисија почети и унапред подешено, као псоледица чега се дешава то преклапање и ја сам то доживео. Пробај некад да пустиш уназад на праимер дневник 2 и видећеш да почиње тачно од почетка(пошто скоро увек на то пазе), тако да верујем да је у питању ово што сам ти написао. Самим тиме проблем није до њих(мтс) него конкретног програма... мада се можда може некако и решити са њихове стране, али ето...
Наравно могуће и да нисам у праву али нико други ти није одговорио, а по овоме што сам написао ценим да је ипак овако.

Едит: Нисам одмах видео да си написао APP, али исто је и на телевизору.
 
Na STB, nema tih problema, jedino sto moze da se desi, kako si vec opisao da krene emisija koji minut pre, pa onda moras da pustiš kraj prethodne da pogledaš tih par minuta, pošto neke emisije iskacu iz unapred predefinisane programske šeme.
Dok na Iris Go aplikaciji, vraćanje emisije koja jos traje, tj puštanje ispočetka nije moguće, bar ja nisam uspešno uspeo da vratim.
 
Da li neko im problem kad prebaci kanal, pokaze onaj info dole, i nestane, i posle 1sec, zablokira kanal, kao da ocita ponovo, i opet izbaci info, dalje radi kanal bez problema?
U pitanju je hp4024.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno