Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Možete i možemo da se žalimo kol'ko 'oćemo stvar je završena, ti kanali su samo i isključivo tzv. ekskluziva SBB-a i tu je kraj svake priče.
 
I samo za kraj, da li moze da se podnese zahtev za raskid UO na njihovu štetu?!

Zbog drastične promene uslova...
 
ako je u ugovoru navedeno da ces imati pomenuti kanal tokom trajanja UO, (a nije) onda je moguce raskinuti ugovor, bez penala (a nije 🤣)
 
Da li su nekome pomovo poremetili redosled kanala? Taman poredjam i naviknem na taj redosled i oni istumbaju
 
Prigovor mts-u i ratel-u istovremeno. Odustanes od raskida, ako ne bude bez placanja penala.
@sarulja91
Ugovor, kao i svaki drugi, nije sveto pismo. Da su nam sudovi malo azurniji i dosta brzi, ishod bi bio bezuslovni raskid ugovora - naravno bez placanja penala, kao sto bi verovatno proslo i placanje nematerijalne stete. Nije mts sveta krava, i zasticen na sud.
 
Prijavi provajderu problem, sada znas gde je.
 
Prijavi provajderu problem, sada znas gde je.
Hteo da prijavim, medjutim zbog novogodisnjih praznika, cekao sam 43 minuta na vezi :D Na kraju sam odustao.
Sreca setio sam se da pogledam malo po ruteru podesavanja.

Morao sam za Internet i IPTV portove da bindujem SSID 1 i SSID 5 da bi proradilo. Cudi me da to automatski nije odradilo, al moguce sto sam stari korisnik, pa nisam tad ni trazio extender... U svakom slucaju neka neko isproba jos pa neka javi dal radi kod njega :)

A bilo bi super i da neki lik koji se razume u ove lelekom uredjaje potvrdi da je ovo ispravno xD
 

Prilozi

  • Screenshot (1550).png
    Screenshot (1550).png
    613.4 KB · Pregleda: 79
  • Screenshot (1551).png
    Screenshot (1551).png
    783 KB · Pregleda: 80
Na optici (Q2 modem) lagano radi. To mu je i posao.

Pogledajte prilog 329542

Pogledajte prilog 329541
A ja probao sa Xiaomi extenderom sa lan portom... Zvao sam i tehnicku podrsku i objasnio za problem kako sam STB prebacio u drugu sobu u kojoj nemam lan kabal, i da koristim extender sa lan portom, a da mi nakon povezivanja Iris konstanto izbacuje gresku prilikom logovanja. A zao nam je, nemamo podrsku za to povezivanje :)
 
I meni u poslovnici rekli da ne moze na ovaj njihov huawei extender stb da se veze. Pa eto lik sharovo upotstvo koje ja nisam dobio… Tuga ne znaju ni robu koju prodaju i sta nude.
 
Nov sam u Iris vodama, da li moguce ako sam premotao na neku prethodnu emisuju da nastavi odmah sa onom posle nje a da ne vrati na tv uzivo? Bas je iritantno a mena nigde setovanja za to...
 
Trebalo bi da ti se u donjem desnom uglu 10 sekundi pre kraja emisije koju gledaš pojavi ekran gde imaš mogućnost da pređeš odmah na sledeću emisiju klikom na to dugme ili da se vratiš na program uživo, ako ne pritisneš ništa automatski vraća na uživo program, što jeste stvarno dosadno. Ranije je automatski puštao sledeću, ali su u međuvremenu uspeli to da pokvare.
 
Nema više te opcije odnosno tih opcija, ni da automatski prebaci na sledeću niti da u donjem desnom uglu da opciju gledanja uživo ili nastavka na sledeću emisiju. Izgleda da su to zeznuli sa zadnjim ili predzadnjim apdejtom.

A da stvar bude zanimljivija ako se gleda nešto što je emitovano prethodnog dana ili 7-30 dana unazad koliko može da se vraća unazad od zavisnosti od kanala do kanala ta opcija postoji, u obliku da ima ponuda u donjem desnom uglu.
 
Nema više te opcije odnosno tih opcija, ni da automatski prebaci na sledeću niti da u donjem desnom uglu da opciju gledanja uživo ili nastavka na sledeću emisiju. Izgleda da su to zeznuli sa zadnjim ili predzadnjim apdejtom.

A da stvar bude zanimljivija ako se gleda nešto što je emitovano prethodnog dana ili 7-30 dana unazad koliko može da se vraća unazad od zavisnosti od kanala do kanala ta opcija postoji, u obliku da ima ponuda u donjem desnom uglu.
Kod mene i dalje ta opcija u desnom uglu postoji . Cudo je Telekom.
 
Kretenizam... znaci i kad radi ta opcija moram svaki put da kliknem da nastavi dalje? Ako sam dobro shvatio default je da vrati na uzivo?
 
Moram da pohvalim mts da mi odlicno radi iris smart aplikacija na samsung tv.
Brze mi prebacuje kanale nego na eonu.
 
Moram da pohvalim mts da mi odlicno radi iris smart aplikacija na samsung tv.
Brze mi prebacuje kanale nego na eonu.
Sve to super. Al kod eona je stb i app isti. Ne znam sto nisu dali da bude isto sa programima ko na stb uredjaju. Ja sam mislio odmah da bacim stb jer ofc lakse ave da bude preko smart tv. Ovako nema poente sto su isbacili za tb aplikacije.
 
Morao sam za Internet i IPTV portove da bindujem SSID 1 i SSID 5 da bi proradilo. Cudi me da to automatski nije odradilo, al moguce sto sam stari korisnik, pa nisam tad ni trazio extender... U svakom slucaju neka neko isproba jos pa neka javi dal radi kod njega :)

A bilo bi super i da neki lik koji se razume u ove lelekom uredjaje potvrdi da je ovo ispravno xD

Extender radi OOTB za sve one koji nisu "dzarali" po ONT. Pisali smo na drugoj temi, i kolega uros86 je imao isti problem kao i ti.
 
Kretenizam... znaci i kad radi ta opcija moram svaki put da kliknem da nastavi dalje? Ako sam dobro shvatio default je da vrati na uzivo?
Baš tako kao što si napisao. To su u nekom od ažuriranje izmenili, ranije je default bio nastavak na sledeću emisiju.
 
Nemam smart tv aplikaciju na tv,na forumu se uveliko pise da je pustena u rad i da radi,a sa druge strane u mts kazu da za samsung televizore nije omogucena jos ,mada su oni uvek neinformisani,a tv mi je star tri godine,pa sad nisam pametan zasto nemam iria tv aplikaciju .
 
Extender radi OOTB za sve one koji nisu "dzarali" po ONT. Pisali smo na drugoj temi, i kolega uros86 je imao isti problem kao i ti.
Kod mene nije radio ootb, cak sam na kraju i ont uradio factory reset. Morao sam jednostavno da bindujem iptv/net ssid 1 i 5. Takodje morao sam da upalim u lan multi port bindovanje na ssid1 i 5. Kad me zvao lik iz telekoma da pita u cemu je bio problem i kako sam resio reko sam mu da sam setovo sve ovo. On kao u fasonu wtf to treba po defaultu da je upaljeno…

Elem sad sam odradio drugacije posto ne volim wifi relay, a imam jedan mrezni kabl izvucem u dnevnoj sobi. Preko lan porta 3 odradio sam da bude Wired repeater extender. Sad je wifi na njemu slobodan, a preko lan porta 1 mi je sony i lan porta 2 stb. Radi sve ko podmazano. Ssid 1 i 5 bind iskljucen za iptv i internet upaljen samo line port multi service na lan4 i to radi. Sad je sve na kablu a wifi extender je slobodan i ne splituje bandwith :) Da je samo jos jedan lan port na extenderu da vezem TV al ajd on je preko wifi i to radi :p
 
Kod mene je po defoltu sve radilo odmah, nakon povezivanja extendera držanjem 5 sekundi na wps dugme na modemu.

Da je samo jos jedan lan port na extenderu da vezem TV al ajd on je preko wifi i to radi
Traži im swich i to daju gratis.
 
Sta mislite da li ce ikada izjednaciti ponudu kanala da bude ista na iris-u i na supernovoj... razlika je u ponudi kanala, razlika je u SD i HD, razlika je u teritorijalnom ogranicenju...
 
Da su neki oni bi sad kanale tipa Epic drama ili još neke pa čak i Pink Scifi, Pink Crime i tako još neke kanale (ma kako (ne)kvalitetni bili) ostavili i posle ove praznične promocije u osnovnom(start)/boks crvenom paketu ali naravno da to neće uraditi. Čisto sam ove kanale uzeo kao primer, ima ih još verovatno, eto da makar donekle ''nadomeste'' odlazak Cinestar kanala ali neće to uraditi jer valja ih naplatiti u porodičnom ili boks plavom paketu.
 
Ja sam planirao da EON van mreze, polako istisnem iz moje ponude,ali ga sada vracam na prvo mesto,a Iris Box gasim iz struje,i palim samo kada mi treba neka Arena.
Jednostavno, EON smart TV, i EON Android Box, su i posle svega, ultimativna sredstva za gledanje, uz najbolji odnos ponudjenih kanala i sadrzaja na njima.
Ovo je GAME OVER za mene, SBB je ipak bolji u svakom pogledu,sto se tice TV-a.
Ako vec treba da biram,onda neka pare pre odu Solaku,nego Peconiju i Mitrovicu,jer ovaj bar zna kako se pravi kvalitetna Televizija.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno