Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poglavico ne siri dezinformacije 😂🤣😂🤣 , covek pitao da li je NEKO uspeo i na to pitanje je odgovor DA , a dalje vec ispricana prica 😂🤣😂
 
Poslednja izmena:
Још ако буде стара фора, само за нове кориснике...
 
Meni ovaj Move izgleda 100% ko Iris Smart samo rebrand.
1702331872122.png
Komentarisem software, jer ko ima recimo Shield i na njemu Iris Smart izadje na ovo.
Iz zezanja sad instalirao i kad pokrenem pokazuje Supernova logo?
 
Poslednja izmena:
iris SMART = mts
MOVE Smart = Supernova



Posle najnovijeg ažuriranja iris smart aplikacije nema neke bitne razlike u odnosu na move smart.

Jedina bitna razlika je da move smart radi i na SBB internetu, dok za iris smart treba vpn.
 
Prvo je bila supernovina aplikacija, pa su ažurirali za iris samo nazive promenuli. Kako reče kolega i jesu skoro pa iste, neke nijanse ih razlikuju.
 
Mozda nekome znaci informacija da mts putem iris tv platforme ima ubedljivo najveci broj tv kanala u HD rezoluciji i konstantno prebacuje i preostale koji se izvorno emituju HD, od juce su HD i kanali ID, Fashion tv i Federalna tv! Pre nekoliko dana je ubacen novi kanal LH (Life&holiday) HD.
Zaista je ostao mali broj tv kanala koji bi mozda trebalo da prebace u HD kako bi imali kompletnu ponudu u maksimalnoj rezoluciji u kojoj se svaki kanal izvorno emituje!
Na web sajtu mts-a 99% je tacan spisak kanala koji su u ponudi iris tv platforme.
 
Све је то лепо, само иритира што има добрих канала без опције "испочетка" а има крш канала са месец дана снимљеног програма.
 
Koristi se:
https://mega.nz/folder/Vt9TUJaD#wrYYB9OWU9ThqYW5UVN-dw
Njime se šalju komande boksu gde treba da se podigne verzija custom recovery-ja gde je patch-ovan boot.img tako da radi adb interfejs, inače se bez problema podiže bilo koji plain boot image (uključujući i razne verzije TWRP-a gde ne radi adb).
Postovao sam izvađen kernel uređaja na adresi:
 
Imam mali problem...Vec 2. put mi se desava da HP07 zabode, ne reaguje button mapper,104030 ne funkcionise, da li se to jos nekome desavalo?
Jednom sam uspeo da sredim jer mi je 104030 naprasno profunkcionisalo ali sad se vec par dana zaXebavam sa boxom i nikako ne mogu da mu doakam.
 
Ne funkcioniše to više sa tim šestocifrenim brojem i sa zvezdicom ispred i iza tog broja i to sve otkad je Irisa dvojke. Sad možeš ući u meni samo sa #1397# pa onda šteluj za button mapper, launcher i sve šta ti treba.
 
Koristi se:
https://mega.nz/folder/Vt9TUJaD#wrYYB9OWU9ThqYW5UVN-dw
Njime se šalju komande boksu gde treba da se podigne verzija custom recovery-ja gde je patch-ovan boot.img tako da radi adb interfejs, inače se bez problema podiže bilo koji plain boot image (uključujući i razne verzije TWRP-a gde ne radi adb).
Postovao sam izvađen kernel uređaja na adresi:

buraz ne mogu da pokrenem ovaj tool. Jel moze sa v3.1.0?
 
Ski
Koristi se:
https://mega.nz/folder/Vt9TUJaD#wrYYB9OWU9ThqYW5UVN-dw
Njime se šalju komande boksu gde treba da se podigne verzija custom recovery-ja gde je patch-ovan boot.img tako da radi adb interfejs, inače se bez problema podiže bilo koji plain boot image (uključujući i razne verzije TWRP-a gde ne radi adb).
Postovao sam izvađen kernel uređaja na adresi:
Skinuo sam tool koji ne mogu da pokrenem jer odmah zatvori prozor, nakon toga sam skinuo sa neta v 3.1.0.
Skinuo sam boot i recovery sa xda sto si okacio, kao i recovery cfg fajl koji sam ubacio na flesh. Kada udje u recovery mode, na sta da idem da bi se povezao sa kompom... mada...moguce da me zeza zbog usbC jer sam box povezao na USB c port na kompu.
 
Apsolutno ne treba uopšte da ideš u recovery mode nego u burn mode jer samo tada tool šalje komande boksu (piše jasno u uputstvu koje si skinuo).

1- Na Fat32 fortmatiran USB baci sledeće fajlove (ne zip već otpakovan tako da struktura direktorijuma bude skyworth\factory_mode\uboot\check_udisk.cfg): https://xdaforums.com/attachments/skyworth-pcburning-zip.5945237/
2- Ubaci taj USB u crni USB port na boksu, a plavi USB port na boksu poveži male to male USB kablom sa PC-jem.
3- By the way moraš prethodno na računaru da instaliraš adb driver, World Cup driver(instalira se automatski kad instaliraš 2.x verziju Amlogic USB burning tool-a), onda kada upališ boks, dokle god ti je USB u crnom USB portu, uređaj je u modu kada prima komande preko tool-a koji si ovde prvo skinuo.
 
Skinuo sam boot i recovery sa xda sto si okacio...
Ti fajlovi su okačeni da bi se neko nadovezao na moj dosadašnji progres, možda neko od forumaša ko je možda na Linux-u i ima na raspolaganju veći izbor alata od mene, treba ih raspakovati, patchovati boot img preko neke od fora sa linkova:

i onda sve zajedno sa dtb-om uređaja spakovati u prerađenu verziju twrp-a gde se u /data/adb/service.d ubaci skripta sa sadržajem "settings put global adb_enabled 1", posle se pm komandama blokiraju mts aplikacije.
Komanda za vađenje device tree iz uređaja u burn modu je:
update mread store _aml_dtb normal 0x40000 _aml_dtb_dump.img

TWRP baza za modifikaciju koja se može iskoristiti je:
 
Apsolutno ne treba uopšte da ideš u recovery mode nego u burn mode jer samo tada tool šalje komande boksu (piše jasno u uputstvu koje si skinuo).

1- Na Fat32 fortmatiran USB baci sledeće fajlove (ne zip već otpakovan tako da struktura direktorijuma bude skyworth\factory_mode\uboot\check_udisk.cfg): https://xdaforums.com/attachments/skyworth-pcburning-zip.5945237/
2- Ubaci taj USB u crni USB port na boksu, a plavi USB port na boksu poveži male to male USB kablom sa PC-jem.
3- By the way moraš prethodno na računaru da instaliraš adb driver, World Cup driver(instalira se automatski kad instaliraš 2.x verziju Amlogic USB burning tool-a), onda kada upališ boks, dokle god ti je USB u crnom USB portu, uređaj je u modu kada prima komande preko tool-a koji si ovde prvo skinuo.
Zbog brojnih obaveza prethodnih par godina sam malo zapostavio zajebancije ovog tipa pa sam malo zardjao... dosta se stvari promenilo ali u sustini... u plavi usb port sam ubacio cfg check disk po uputstvu, samo sto sam skinuo 3.1.3 verziju burnera, sto cu promeniti. Adb mi je instaliran od ranije, instalirao sam world cup drajvere... e sto se tice slanja komandi i modifikaciju TWRP, time se nisam bavio... mozda bi chat gpt mogao nesto da nam pomogne... samo dajem ideju onome ko ima vise znanja o android sistemima od mene.
 
Ne treba ti druže uopšte "burner" tj. "burning tool".
Radi se o "update tool"-u što je skroz druga stvar i koristi se kao komandni alat iz Windows-ovog CMD prompta (kao nekada DOS komande).
Nemoj mešati babe i žabe, pročitaj detaljno linkovani pdf sa uputsvom i sintaksom komandi "update tool"-a.
 
#include "update.h"
#include "AmlTime.h"
#include "Amldbglog.h"
#include "AmlUsbScanX3.h"
#include "UsbRomDrv.h"
#include "AmlUsbScan.h"
#include "defs.h"
#include <conio.h>

#ifdef _MSC_VER
#define fseeko64(fp, ofs, origin) _fseeki64(fp, ofs, origin)
#define ftello(fp) _ftelli64(fp)
typedef uint64_t off_t;
#pragma warning(disable: 4018)
#endif

/*
std::string strToLower (const std::string &src) {
std::string dst(src);
std::transform(src.begin(), src.end(), dst.begin(), tolower);
return dst;
}

const char *_parse_integer_fixup_radix (const char *s, unsigned int *base) {
if (*base == 0) {
if (s[0] == '0') {
if (_tolower(s[1]) == 'x' && isxdigit(s[2])) {
*base = 16;
} else {
*base = 8;
}
} else {
*base = 10;
}
}
if (*base == 16 && s[0] == '0' && _tolower(s[1]) == 'x') {
s += 2;
}
return s;
}


unsigned int _parse_integer (const char *s, unsigned int base, unsigned long *p) {
unsigned long res;
unsigned int rv;

res = 0;
rv = 0;
while (true) {
unsigned int c = *(unsigned char *)s;
unsigned int lc = c | 0x20; /// don't tolower() this line
unsigned int val;
if ('0' <= c && c <= '9') {
val = c - '0';
} else if ('a' <= lc && lc <= 'f') {
val = lc - 'a' + 10;
} else {
break;
}

if (val >= base) {
break;
}
res = res * base + val;
rv++;
s++;
}
*p = res;
return rv;
}

unsigned long simple_strtoul (const char *cp, char **endp, unsigned int base) {
unsigned long result;
unsigned int rv;
cp = _parse_integer_fixup_radix(cp, &base);
rv = _parse_integer(cp, base, &result);
cp += rv;
if (endp) {
*endp = (char *)cp;
}
return result;
}
*/

unsigned long strtoul(const char* text) {
unsigned long r = 0;
if (memcmp(text, "0x", 2) == 0 || memcmp(text, "0X", 2) == 0) {
sscanf(text + 2, "%x", &r);
return r;
} else {
sscanf(text, "%d", &r);
}
return r;
}


int _print_memory_view (char *buf, unsigned int size, unsigned int offset) {
for (int printedDq = 0; printedDq < (size + 15) >> 4; ++printedDq) {
unsigned int DqToPrint = 16 * (printedDq + 1) <= size ? 16 : size & 0xF;
printf("\n%08X: ", offset);
for (int i = 0; i < (DqToPrint + 3) >>

...
 
Trebam uzeti paket koji sadrži internet + televizija. mts su oduvek bili najgori po postanju modularnosti paketa. Uvale ti Box, bez mogućnosti da biraš šta ti, zapravo, treba. Šta će meni u 21. veku fixna telefonija!!???!!! Pored toga mi ne treba ni broj u mts-u jer imam broj u drugoj mreži. Treba mi samo brz internet+ tv kanali. Ćao-zdravo.
E sad, kontaktirah Yettel, isto nude optički Hipernet + Televizija , ali koliko vidim ovde na forumu ima svega jedna tema u kojoj je samo strana posvećena Yettel Hipernet +televizija, a i na toj jednoj strani se mučenici žale da im Hipernet ne radi dobro.
Može li neko kratko-jasno da kaže, da ne čitam 200+ strana ovog thread - a, radi li ovaj Irie na mts-u kako treba? Mislim na taj Box paket u kojem je optički internet +Iris TV..
 
Iris TV radi na njihovom STB-u kako treba.
Ali ti si već odlučio da ti to ne odgovara jer u Box 3 dobijaš i fiksni broj koji ne mora uopšte da koristiš.
 
Trebam uzeti paket koji sadrži internet + televizija. mts su oduvek bili najgori po postanju modularnosti paketa. Uvale ti Box, bez mogućnosti da biraš šta ti, zapravo, treba. Šta će meni u 21. veku fixna telefonija!!???!!! Pored toga mi ne treba ni broj u mts-u jer imam broj u drugoj mreži. Treba mi samo brz internet+ tv kanali. Ćao-zdravo.
E sad, kontaktirah Yettel, isto nude optički Hipernet + Televizija , ali koliko vidim ovde na forumu ima svega jedna tema u kojoj je samo strana posvećena Yettel Hipernet +televizija, a i na toj jednoj strani se mučenici žale da im Hipernet ne radi dobro.
Može li neko kratko-jasno da kaže, da ne čitam 200+ strana ovog thread - a, radi li ovaj Irie na mts-u kako treba? Mislim na taj Box paket u kojem je optički internet +Iris TV..
Iris tv radi jako dobro i tu nema problema. Što se tiče fiksnog ti ne moraš da ga koristiš, niko te ne tera. Ako ti je lakše, računaj da je box3 ustvari samo usluga internet+tv i tako računaj i upoređuj sa drugim provajderima što se cene tiče. Ja imam mts box3 na dve lokacije i ni na jednoj ne koristim fiksni, čak i nemam aparat.
Čak i u firmi gde sam uzeo sbb sam uzeo trio paket (sa fiksnim) iako ga ne koristim jer je u tom trenutku bila povoljnija ponuda za trio nego duo pakete (što se tiče besplatnih meseci)
 
Listam temu i provjeravam uslove za HD za drugara (on je na VDSL, 50 Mbit net) i nabasah na ovaj stariji post, pa sam skroz zbunjen da sa 50 Mbit-a mozes izvuci vise HD kanala (vjerovatno je greska u kucanja)...

Pa da uprostim pitanje, da li na VDSL 50 Mbit paketu moze da se izvuce bar jedan HD prikljucak? Naravno, zvace ih i pokusati da ukljuci, ali cisto da zna sa tehnicke strane da se postavi ako nabasa na neku neznalicu u call centru.

P.S. Znam da je malo off-topic, ali s obzirom da je ranije bilo rijeci o istom ovdje na temu, da pokusam i ja...
Nije to direktno vezano do brzine interneta nego do kapaciteta parice da li može u isto vreme da podrži brzinu 50 i HD kanale. Pa primera radi pošto je televizija IPTV (preko interneta) i ako je ukupna dolazna brzina po kablu 70Mbps onda može i jedno i drugo ali ako je oko 50 onda ne može
 
Trebam uzeti paket koji sadrži internet + televizija. mts su oduvek bili najgori po postanju modularnosti paketa. Uvale ti Box, bez mogućnosti da biraš šta ti, zapravo, treba. Šta će meni u 21. veku fixna telefonija!!???!!! Pored toga mi ne treba ni broj u mts-u jer imam broj u drugoj mreži. Treba mi samo brz internet+ tv kanali. Ćao-zdravo.
E sad, kontaktirah Yettel, isto nude optički Hipernet + Televizija , ali koliko vidim ovde na forumu ima svega jedna tema u kojoj je samo strana posvećena Yettel Hipernet +televizija, a i na toj jednoj strani se mučenici žale da im Hipernet ne radi dobro.
Može li neko kratko-jasno da kaže, da ne čitam 200+ strana ovog thread - a, radi li ovaj Irie na mts-u kako treba? Mislim na taj Box paket u kojem je optički internet +Iris TV..
Ne treba tebi fiksni, nego parica da postoji na adresi gde koristis to sto trazis. Niko tebe ne tera da ti koristis aparat, cakstavise ni ne treba ti uopste.
Njima treba parica jer te oni tako prepoznaju tj ti se u sistemu i vodis preko parice i tako imas uslugu.
 
Diznilend depresija.
Koja crna parica.. 😅
Ja to izbacio iz kuće u prošlom veku.
Jesu carevi ovi iz mts-a, jači su od vođe, ne sme da stane..
 
Ne znam da li je "parica" tačan termin za to jer to podrazumeva da do tebe ide bakarni par žica. Fiksni telefon na MTS optici ide preko rutera i tel. Aparat u njega uopšte ne moraš da ubodes ako nećeš. Ali mora da imaš fiksni broj telefona kod njih i to dolazi uz box paket jer je za njega vezana usluga, koristio ga ili ne.
Ova praksa uopšte nije neuobičajena i u inostranstvu se zove "dry loop number" ako korisnik dobija neaktivni broj telefona samo da bi se na njega vodila usluga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno