Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I da plaćam pretplatu, u okviru paketa, za nešto što sam već zaboravio da postoji?
 
SBB internet ne možeš da uzmeš bez TV usluge koja košta mnogo više (i koju ne moraju da ti daju od kako su sve kanale digitalizovali)
Operater telefonije neće da ti da uslugu bez telefonskog broja a operater kablovske neće da ti da uslugu bez TV kanala, takav im je biznis.
Nema dodatnih troškova sve je uračunato u cenu box paketa tako da ne možeš da znaš koliko ti to plaćaš za tu uslugu koju ne koristiš (u nekim poređenjima cena te usluge ispadne negativna)
Najgore kod MTS-a je ako hoćeš internet najveće brzine moguće onda moraš da imaš onaj najskuplji box4 paket kod njih iako nećeš toliko da plaćaš za mobilnu liniju. Ali taj triple-play/bundling rade svi operateri koji mogu.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je "parica" tačan termin za to jer to podrazumeva da do tebe ide bakarni par žica. Fiksni telefon na MTS optici ide preko rutera i tel. Aparat u njega uopšte ne moraš da ubodes ako nećeš. Ali mora da imaš fiksni broj telefona kod njih i to dolazi uz box paket jer je za njega vezana usluga, koristio ga ili ne.
Ova praksa uopšte nije neuobičajena i u inostranstvu se zove "dry loop number" ako korisnik dobija neaktivni broj telefona samo da bi se na njega vodila usluga.
Nije parica vec broj tel ti si bolje objasnio ali svakako on nece da "placa" nesto sto ne koristi.
A odlicno si rekao za SBB i to je tako za sve al ljudima to ne smeta a ovde im smeta.
 
Diznilend depresija.
Koja crna parica.. 😅
Ja to izbacio iz kuće u prošlom veku.
Jesu carevi ovi iz mts-a, jači su od vođe, ne sme da stane..
Ti hoces bas mts kanale (Arene,Superstar..)?
 
Onda uzmes yettel net a od sbb-a eon van mreze. Imaces benefite kao nov korisnik kod oba provajdera
 
I onda da mi biše zidove oba provajdera?
Mada, nije loša ideja. SBB osnovni paket je po nečemu bolji od Yettel osnovnog TV paketa?
 
Eon van mreže ide preko interneta drugog provajdera... Nema šta da ti bude zidove SBB
Nešto slično ima i Orion
 
OK.
Upprediču osnovne pakete na SBB i Yettel. Ali mi razlika u par HD kanala ne znači puno. Bitno mi je da sve RADI.
 
Nije to direktno vezano do brzine interneta nego do kapaciteta parice da li može u isto vreme da podrži brzinu 50 i HD kanale. Pa primera radi pošto je televizija IPTV (preko interneta) i ako je ukupna dolazna brzina po kablu 70Mbps onda može i jedno i drugo ali ako je oko 50 onda ne može
Da, znam to, samo mozda nisam nasrecnije formulisao pitanje! Trebalo je da glasi nesto tipa: "da li na VDSL infrastrukturi sa postojecim 50 Mbit internet paketom moze da se izvuce dodatno jos bar jedan HD prikljucak".
Ali mislim da me vecina shvatila i (ispravno) odgovorila... Drugar se na kraju uspjesno prebacio na HD, tj. imao je dovoljan kapacitet prikljucka.
 
Pozzz svima...da li neko moze da okaci iris .apk fajl?
Hocu da instaliram iris na Vidaa tj Hisense tv...Radio je to neko od vas?
 
Pa ne može apk na Vidaa
 
Ima neko resenje da se koristi iris na hisense?
Imam Iris box viska ali kuci nemam mogucnost da ga koristim jer nemam supernova net.

Sta mogu s nijm?
 
Poslednja izmena:
Planiram neki jeftini, polovni TV da uzmem ..
Nejasno mi je sve u vezi Tunera ..
Da li DVB T T2 C ili Analogni rade na Iris TV box? ili to nema neke veze? Koju oznaku da gledam?

Drugo pitanje,
Imam problem zadnjih dana (kao i u više navrata pre) Iris mi koči, posle nekoliko sekundi svaki kanal zaledi sliku i zvuk. Kad vratim par sekundi unazad da kasni ili bilo šta iz prošlosti, onda radi..
Problem je počeo kad ubrzano menjam kanale + - dole gore. Restart dugme na boxu i modema ne pomažu sasvim, zapravo neko vreme deluje ok, pa opet problem.
Kao da problem u storage space ili cache, a ne znam kako da resetujem, zapravo davno pre ovog novog update sistema znao sam ovde neku šifru, broj... za podešavanje i tu sam nešto resetovao pre kod sličnih problema i povezao na net .. Ne znam jel ista šifra postoji još
Da li je problem što je više ljudi prikačeno na internet itd?
Debilno što emituju program preko neta... Ili kradu brzinu... !
Isto jako glupo da OK dugme u novom apdejtu ne prikazuje listu uživo kanala, već tv dugme!
Slika na svim kanalima je nekako mutna bleda u odnosu na D3 sbb glupi koji mrzim inače, ali slika je bolja dublja, a box uređaj ima i sat. Eon nisam koristio, a ostali provajderi su njesra.
 
Danas su mi instalirali Iris TV,imam android TV i instalirao sam Iris aplikaciju pa me zanima da li moze preko aplikacije da se gleda TV a da STB uredjaj sto su mi doneli povezem na drugi TV?
Pokuso sam da se povezem na instaliranu aplikaciju ali mi trazi korisnicko ime i lozinku za Iris TV.Da li se to moze videti na STB uredjaju korisnicko ime i sifra?
 
@glavas Nije tema o Iris aplkaciji, ali prvo moraš na nalogu da aktiviraš Iris GO, ako si aktivirao, loguješ se sa podacima moj mts naloga. Dakle podaci o korisniku i šifra sa kojom se loguješ na moj mts nalog.
 
Planiram neki jeftini, polovni TV da uzmem ..
Nejasno mi je sve u vezi Tunera ..
Da li DVB T T2 C ili Analogni rade na Iris TV box? ili to nema neke veze? Koju oznaku da gledam?

Drugo pitanje,
Imam problem zadnjih dana (kao i u više navrata pre) Iris mi koči, posle nekoliko sekundi svaki kanal zaledi sliku i zvuk. Kad vratim par sekundi unazad da kasni ili bilo šta iz prošlosti, onda radi..
Problem je počeo kad ubrzano menjam kanale + - dole gore. Restart dugme na boxu i modema ne pomažu sasvim, zapravo neko vreme deluje ok, pa opet problem.
Kao da problem u storage space ili cache, a ne znam kako da resetujem, zapravo davno pre ovog novog update sistema znao sam ovde neku šifru, broj... za podešavanje i tu sam nešto resetovao pre kod sličnih problema i povezao na net .. Ne znam jel ista šifra postoji još
Da li je problem što je više ljudi prikačeno na internet itd?
Debilno što emituju program preko neta... Ili kradu brzinu... !
Isto jako glupo da OK dugme u novom apdejtu ne prikazuje listu uživo kanala, već tv dugme!
Slika na svim kanalima je nekako mutna bleda u odnosu na D3 sbb glupi koji mrzim inače, ali slika je bolja dublja, a box uređaj ima i sat. Eon nisam koristio, a ostali provajderi su njesra.

Šta je smešno Miki ue...?
Ili odgovori ili preskoči
 
Program se ne emituje preko neta, to ti je prvo i osnovno. Nikave veze nema koliki je broj ljudi prikačen na net. Ne mogu dalje a ima još.
 
To je bilo sporedno pitanje. Nebitno , ali strim ide preko modema koji deli internet sa TV optičkom mrežom. Ta digitalizacija kvari kvalitet slike i veze kao internet kad zakuca, možda daje druge prednosti, ali bivši kablovski TV odvojen od modema, analogni sistem nije kočio protok slike, kao ovaj digitalni optički.
 
To je posebna mreza,poseban net,nema veze sa tvojim netom . Koji paket uopste imas? Mts optiku?
 
Imam Mts internet oduvek i mts optički kabl koji su uveli pre oko godinu dana. I poseban sbb kabl tv. Sad ne znam koji je to boks paket napamet, ni brzinu, neki 2,3 mislim drugi najjeftiniji... Tel, Tv, Net. Ako je baš bitno pogledaću.. Pre sam imao net modem/ruter povezan na telefonsku utičnicu, dok ovaj novi optički paket ide preko kabla i Huawei modema (ima neku 5g oznaku koja vrv nema veze sa onim 5g ,ali glupi kinezi.. sve im j.. ).

Inače u kući su tri mts iris uređaja, od kojih jedna osoba uopšte ne koristi svoj uređaj, a druga je retardirani ****** sa kojim ne komuniciram normalno, ali znam da se i on jednom žalio da mu se zaledila slika. Ja sam na wi-fi stalno, video pozivi i sadržaji aktivni... Ali kao i uvek pre pa nije bilo tih problema.

Tako da nešto je defektno u samom uređaju i relaciji sa modemom. Ako sami kablovi nisu problem.

Iris uređaj model je STB HP4024

Ono što sam zapazio da je inicijalni uzrok problema je kad pritisnem Ch + i idem brzo 200 na sat od prvog do nekog daljeg kanala, i naglo zakočim , dolazi do tog kočenja slike.

Pošto mi se TV pokvario davno već duže gledam televiziju na pc monitoru.. zato bih da kupim novi televizor, možda je u tome problem. Međutim ne verujem da je problem u monitoru, jer je dobro sve išlo pre.
Inače ne volim tv da gledam puno, pa tako bilo šta jeftino tražim, samo me ti tjuneri zbunjuju ? Može li Iris na svakom TVu analognom, digitalnom ili samo Dvb T2, kao što mi se čini da videh negde? Zašto su tjuneri bitni .
Mogao bih Iris Go da gledam preko kompa ili telefona ali nije to to.
 
Da odgovorim kratko tjuneri nisu bitni , taj HP4024 mozes na bilo kom TV-u da gledas koji ima HDMI ulaz ( zora je da bi se objasnjavalo sta brkas )
 
Kod mene je
 

Prilozi

  • IMG_20231222_202834.jpg
    IMG_20231222_202834.jpg
    170.9 KB · Pregleda: 82
Ono što sam zapazio da je inicijalni uzrok problema je kad pritisnem Ch + i idem brzo 200 na sat od prvog do nekog daljeg kanala, i naglo zakočim , dolazi do tog kočenja slike.
Evo i ja sam sad vozio 200na sat sa ch+- i kad naglo zakocim pojavi se kanal i normalno radi. Nema zamrzavanja. A isti auto vozimo i otpr nam je isti paket 200/100.
 
Firmware je 2.6.7

Možda je problem sa kablovima i modemom, videću sad da probam drugi iris uređaj na istom kablu...
 
Ima li ko ideju zašto mi ovaj hp4024 sam spušta rezoluciju na 1080? U pitanju je LG c2. I to se dešava na par dana, u poslednjih mesec i po od kad sam uveo mts… Ovo mi se nije dešavalo sa eon boxom.
 
Jel ti na istom HDMI portu HP4024 kao i eon sto je bio?
Imas u opcijama da promenis rezoluciju sa auto na 4k, kao i HDR podesavanja.

Meni se desilo da je posivela slika mnogo, bila sva isprana, boje bez kontrasta, i tamo sam cackao kojesta i nekako namestio da bude normalna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno