Šta je novo?

iPhone 4S & iOS5 - zvanična tema

Moguće, ima dosta ljudi tehnički ne upućeno, ne zanima ih, rade im pozivi i poruke i to je to što njima treba.
 
Imam jedan primer iz familije, stariji covek, koristi vise od poziva i poruka, ali ne zeli da mu se promeni nista. Isti slucaj i sa desktopom, xp se vozi, photoshop cs5, i svi ostali programi koje koristi i navikao se na njih, ne zeli upgrade/promenu...
 
Ali zar im nije dovoljno kad hoće nešto da instaliraju iz apple store-a a ono im stalno izbacuje poruku da samo podržava ios7?
 
za koliko para se moze naci dobar 4s? gledam po oglasima mnogi su zakljucani pa idu preko nekog xsim fazona i zakljucani su preko iclouda, ja iskreno nemam pojma sta je to jer nikad nisam imao iphone.
 
Od 220e-230e do 260e u zavisnosti od kolicine memorije. U kući imam tri ip4s-a od toga 2 na x-simu i nikada nisam imao problema sa njima. Jedino sto je bitno da imaš jailbreak zbog callerid fixera. Mada I ako imas free sim Na ios7 bez tog fixerid-a ti neće prepoznati imena na iMessage. A već sa x simom možeš da nadjes od 170e
 
Poslednja izmena:
Ali zar im nije dovoljno kad hoće nešto da instaliraju iz apple store-a a ono im stalno izbacuje poruku da samo podržava ios7?

ima fora i za to, ako si JB-ovan, naravno

All you need to do it's change the key MinimumOSversion from 7.0 to 6.0 in your app's file info.plist.
 
To ne zna svako da edituje, mada kod mene je presudilo izgled ios7, mnogo mi je lepsa od ios6 i 5.
 
ima fora i za to, ako si JB-ovan, naravno

All you need to do it's change the key MinimumOSversion from 7.0 to 6.0 in your app's file info.plist.
Nije li problem upravo u tome da novije verzije aplikacija donose neke nove funkcije koje jednostavno ne bi radile u okviru starijih verzija iOS-a?

Mislim da se developerima nikako ne isplati da bez razloga sužavaju potencijalno tržište za svoje aplikacije (koliko god mali bio udeo pre-iOS7 iPhonova koji su trenutno u upotrebi), a Apple se nešto i ne trudi baš da ih u tome osujeti. (Već godinu-dve, sa starijih verzija iOS-a, moguće je downloadovati poslednju podržanu verziju aplikacije)
 
Slazem se, ali eto, postoje ljudi koji ni po koju cenu nece promenu (ni na bolje)...
 
Mislim da se developerima nikako ne isplati da bez razloga sužavaju potencijalno tržište za svoje aplikacije (koliko god mali bio udeo pre-iOS7 iPhonova koji su trenutno u upotrebi)
Mnogi ne žele da apdejtuju staru verziju iOS-a dok ne izađe jailbreak za novu kako bi mogli besplatno da preuzimaju aplikacije. Ograničavanjem verzije iOS-a, developeri smanjuju nelegalno preuzimanje svojih aplikacija...
 
Poslednja izmena:
Zdravo ljudi, treba mi pomoc.

Naime imam i4S i sa njim jedan veliki problem. Dakle telefon je izuzetno spor, treba mu po 10 sec da udje u podesavanja, poruke, kameru itd. Tel ima tacno dvije aplikacije i 200 slika i prazxne memorije 13 giga, tako da nije nesto puno mucen. Radio sam i restor i reset i gasio sve moguce stvari u podesavanjima ali nista.

Telefon nije nikada padao tako da ne bi trebalo da je tu neki problem. Ako ima iko iskustvo i resenje sa ovim bio bih izuzetno zahvalan.

Da napomenem da je na 7.1.2 a pocinjem da se brinem da je za njega ios 7 bio previse....
 
Nije do 7ice. Koliko sam cuo radi lepo na 4s.
 
Ips 7 radi sjajno i na ip4 a 4s savrseno... Restore mu uradi (shitf+restore) mozda ga kolje ota update kone si radio tipa od ios 5.0 pa do sad ... Dakle restore pa javi.
 
Kako si to odradio? Jesi radio power button + home da ocistis RAM?
 
nisam. Samo sa shift nasao mu putanju na kompu i to je to.
iskreo govoreci:)

ako ti nije crno uputi me. Izvini sto te mucim
 
jao kada si radio shift+restore , da nisi uradio backup icloud ili uopste podesio kao stari iphone? Dakle za pocetak podesi ga kao novi iphone i uloguj na svoj icloud. A sto se tice Clear RAM samo sada drzi power button i home dok ne zacrni ekran ;-)
 
Moze jedno pitanje za vas gospodo? Jel moze da se otkljuca 4s ako je zakljucan preko icloud-a?
 
Ne moze ni jedan... Bar ne za sada ... ja ne bih voleo nikada da se otkljuca :-D Zasto jer smatram da kradeni telefoni i trebaju biti trajno LOCKED dok ne dodje u ruke gazde!!!
 
Jos nesto kako se snalazi Iphone 4? Da li je zastareo ili se i dalje drzi dobro ?
 
ip4 se drzi odlicno sa radom OS-a jedino sto bih zamerio obicnom ip4 jeste da sada neke igre umeju da stucaju, znam jer sam devojci dao tel sa 6.1.3 i igrala je neki mini rush bez problema, sada igra radi ali prvi put kada se pokrene igra secka , i kada se izadje pa udje radi lepo... sa 6.x.x nije bilo frke. Sve u svemu i dalje je fin telefon i ja sam odsevljen kako radi , jeste da mi je pored 5S traktor koji se pali vecnost (meni tako deluje jer mi se 5S pali 20-25sec) a ovo sigurno i minut :-DDD
 
Poslednja izmena:
Malo je zivnuo izlaskom iOS 7.1.2 u odnosu na 7.0.x. Može jako brzo da radi u kombinaciji ios7.1.2+jb+tweek accelerate
 
Za koliko se moze naci polovan dobro ocuvan ? A za koliko nov? Koliko je kod nas a jel moze nesto preko ebay-a jeftinije ?
 
150e vidim ima vrh ocuvanih... nov ne znam gde moze da se nadje, u UAE pise da ima ali ne verujem cena 249 evra izadje...
 
Ajd nek neko baci neke koje nadje dobre u inbox ako nije frka. I sta znaci rsim i xsim jel su tu ogranicene mogucnosti telefona ili moze sve da se koristi normalno?
 
izbegavaj to gledaj samo SIM FREE ;-) to znaci da su locked za neku mrezu i da su xsim i ostale gluposti neophodne da bi koristio nasu karticu... uz to potrebna je podrska OS-a i JB za neke kartice... zato bolje od starta gledaj sim free mala je razlika u ceni..
 
Postavio sam ga bio kao novi ali nista. Pokusao sam ranije ali ne preko restorea da drzim hom i power qli i tu nista. Dakle predlazes da krenem shift restore i kada da pocnem da mu radim ciscenje rama cim pocne da radi restore ili kako vec?
 
O kakvom ciscenju rama home+power kombinaciji vi pričate? To ne postoji. Postoji samo recovery mod, DFU mod i safe mode. Šta je problem resore-om? Moras da mu uradiš clean restore. Najlakse ti je da skines ručno iOS 7.1.2 sa nekog sajta pa telefon staviš u recovery ili DFU mod pa shift+restore i izaberes iOS i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno