Šta je novo?

iPhone 15

Za 5 dana koriscenja 15 Pro, zagrejao se SAMO na punjacu i to u dva slucaja:
1. Xiaomi punjac od 67W i Xiaomi usb-a to usb-c kabal i to osetno (ali nije se pregrejao)
2. Apple original punjac 20W i Baseus type c - type c kabal, malo se zagrejao.

Nije se zagrejao na punjacu u sledecim kombinacijama:
1. Apple punjac + Apple kabal
2. Baseus punjac za kola type c + Apple kabal
3. Xiaomi punjac 33A + kabal Baseus type a - type c (ali je punio sporije).
 
Meni su prvo prednarudzbu obecali dostaviti do 25.09. pa sad 03.10. ,a jutros poslali poruku da je moguće čekanje do 27.10. Nerealno.
 
Imamo 2 nedelje da vratimo uređaj po zakonu. Bude li baterija osetno lošija ili ako se bude grejao više od 13pm, vraćam ga.
(Izvinjavam se za off) Kako ovo tacno funkcionise? Ja sam sutradan otisao da vratim uredjaj, morali su da ga salju na servis da utvrde ispravnost (iako sam ja naglasio da je uredjaj ispravan, samo zelim da ga vratim). Onda mi je stigao mejl da se moja reklamacija prihvata. Onda su me zvali iz servisa (uz mejl) da je uredjaj potpuno ispravan i da ce ga vratiti. Pa sam im rekao da ja to znam, ali da samo zelim da vratim uredjaj. Na to mi je rekla da ce oni vratiti u prodavnicu a da ja to vidim sa prodavcem. Gigatron. Inace, kada sam nosio da vratim uredjaj, rekli su da mora da prodje tu proceduru jer sam ga kupio licno u radnji. Da sam porucio online, mogao sam da vratim uredjaj bez ikakvih pitanja i procedure.
 
Ovo za punjenje sto pisete. Ako tel pustite da sidje na 20-30 grejace se, i 14 se greje, ako ga na 50% stavite na dopunu nece se zagrejati skoro nista. Bitno je i gde ga stavljate. Ako je na cebetu, jastuku grejace se vise, ako je na stolu manje. Ima x faktora koji uticu, ali greju se svi kad se spuste ispod 50%.
 
(Izvinjavam se za off) Kako ovo tacno funkcionise? Ja sam sutradan otisao da vratim uredjaj, morali su da ga salju na servis da utvrde ispravnost (iako sam ja naglasio da je uredjaj ispravan, samo zelim da ga vratim). Onda mi je stigao mejl da se moja reklamacija prihvata. Onda su me zvali iz servisa (uz mejl) da je uredjaj potpuno ispravan i da ce ga vratiti. Pa sam im rekao da ja to znam, ali da samo zelim da vratim uredjaj. Na to mi je rekla da ce oni vratiti u prodavnicu a da ja to vidim sa prodavcem. Gigatron. Inace, kada sam nosio da vratim uredjaj, rekli su da mora da prodje tu proceduru jer sam ga kupio licno u radnji. Da sam porucio online, mogao sam da vratim uredjaj bez ikakvih pitanja i procedure.
Kada naručiš online, zakonski imaš pravo u roku od 14 dana da vratiš ureðaj bez objašnjenja, jednostavno ti se ne sviða npr. E sad ne znam kako to funkcioniše kad odeš fizički u radnju i kupiš ureðaj pa želiš da ga vratiš.
 
(Izvinjavam se za off) Kako ovo tacno funkcionise? Ja sam sutradan otisao da vratim uredjaj, morali su da ga salju na servis da utvrde ispravnost (iako sam ja naglasio da je uredjaj ispravan, samo zelim da ga vratim). Onda mi je stigao mejl da se moja reklamacija prihvata. Onda su me zvali iz servisa (uz mejl) da je uredjaj potpuno ispravan i da ce ga vratiti. Pa sam im rekao da ja to znam, ali da samo zelim da vratim uredjaj. Na to mi je rekla da ce oni vratiti u prodavnicu a da ja to vidim sa prodavcem. Gigatron. Inace, kada sam nosio da vratim uredjaj, rekli su da mora da prodje tu proceduru jer sam ga kupio licno u radnji. Da sam porucio online, mogao sam da vratim uredjaj bez ikakvih pitanja i procedure.

Ta je procedura jer si uređaj kupio lično u prodavnici (iako je teška glupost s obzirom da je u vakumu i da taj model uglavnom nemaju izložen i ne možeš da isprobaš tu na licu mesta, ali aj sad). U slučaju svake kupovine na daljinu, bilo putem online ili telefonom, dobijaš papir za raskid kupovine i imaš pravo da vratiš isti bez obrazloženja.
 
(Izvinjavam se za off) Kako ovo tacno funkcionise? Ja sam sutradan otisao da vratim uredjaj, morali su da ga salju na servis da utvrde ispravnost (iako sam ja naglasio da je uredjaj ispravan, samo zelim da ga vratim). Onda mi je stigao mejl da se moja reklamacija prihvata. Onda su me zvali iz servisa (uz mejl) da je uredjaj potpuno ispravan i da ce ga vratiti. Pa sam im rekao da ja to znam, ali da samo zelim da vratim uredjaj. Na to mi je rekla da ce oni vratiti u prodavnicu a da ja to vidim sa prodavcem. Gigatron. Inace, kada sam nosio da vratim uredjaj, rekli su da mora da prodje tu proceduru jer sam ga kupio licno u radnji. Da sam porucio online, mogao sam da vratim uredjaj bez ikakvih pitanja i procedure.
Sto si ga na kraju vratio , i gore pomenutih problema ili nesto drugo je razlog?
 
Sto su mi lepe boje obicne petnaestice.
Ove godine mi se ne dopada toliko izbor boja na pro modelima.
 
(Izvinjavam se za off) Kako ovo tacno funkcionise? Ja sam sutradan otisao da vratim uredjaj, morali su da ga salju na servis da utvrde ispravnost (iako sam ja naglasio da je uredjaj ispravan, samo zelim da ga vratim). Onda mi je stigao mejl da se moja reklamacija prihvata. Onda su me zvali iz servisa (uz mejl) da je uredjaj potpuno ispravan i da ce ga vratiti. Pa sam im rekao da ja to znam, ali da samo zelim da vratim uredjaj. Na to mi je rekla da ce oni vratiti u prodavnicu a da ja to vidim sa prodavcem. Gigatron. Inace, kada sam nosio da vratim uredjaj, rekli su da mora da prodje tu proceduru jer sam ga kupio licno u radnji. Da sam porucio online, mogao sam da vratim uredjaj bez ikakvih pitanja i procedure.
Ako kupis online mozes da vratis u roku od 14 dana. Ako kupis u prodavnici to znaci da si upoznat sa uredjajem i da si ga video. Dobra volja prodavca je da ti vrati novac (sto se skoro nikad ne desava ako su velike pare u pitanju). Bukvalno da ti vrate uredjaj, ne mozes im nista.
 
Kupis online, vratis ga nakon 7 dana recimo, taj je vec koristeno-polovno. Gdje taj uredjaj zavrsi?
Ako ide opet u prodaju po nekoj smanjenoj cijeni, ja prvi bih uzeo. Mislim ono garancija ima, nov uredjaj itd.
 
Pre bih rekao da ga guraju kao “novo samo otvoreno radi provere da li radi”. 😂 Ili ono “otvoren da bi kupac video boju, ali mu se ova nije svidela”. Treća opcija je da otkupe ljudi (uglavnom) na malo višim funkcijama u firmi za male pare pa preprodaju posle.
 
Koliko vidim sad se kao rešenje pregrevanja pominje softversko usporavanje procesora. Napravili su zver u pretankom oklopu bez dovoljno hlađenja i sad moraju da ga usporavaju... Mada ja i dalje mislim da je kombinacija nedovoljno optimizovane 17 i preteranog kukanja... Jel uzeo neko možda običan 15?
 
Poslednja izmena:
Pregrevanje slicno kao na SD8 Gen1, tesko to moze da se optimizuje softverski. Ja sam uzeo 14PM, cekao sam 15PM ali ovo mi je bio deal breaker 😁
 
Meni su prvo prednarudzbu obecali dostaviti do 25.09. pa sad 03.10. ,a jutros poslali poruku da je moguće čekanje do 27.10. Nerealno.
Kod koga si poručio i jel uz avans?
Sad videh odgovorio si. Mnogo se čeka. Batali to i uzmi na KP.
.
Moj sin ga ima od 25.septembra. Kaže da je prezadovoljan. Ne greje se, brz kao superćelijska oluja, punjenje super...
 
Jel kupio neko 15+? Kakva su iskustva? Stize mi naredne nedelje, pa da otkazujem ako ima problema sa pregrevanjem :).
 
Kod koga si poručio i jel uz avans?
Sad videh odgovorio si. Mnogo se čeka. Batali to i uzmi na KP.
.
Moj sin ga ima od 25.septembra. Kaže da je prezadovoljan. Ne greje se, brz kao superćelijska oluja, punjenje super...
Kući sam 15 oktobra,ako ne nadem u Češkoj uzimam ga doma preko oglasa.

U Češkoj je 15PM 1470€ sto je ok cijena

Ma stroj je,imao sam 14PM ,malo mi je i zao sto sam ga prodao,sad zadnja dva tjedna Huawei P10 lite😂
 
Poslednja izmena:

Nesto bolja baterija na manjem 15pro od 13 i 14 pro
 
Ja ne znam kome su relevantni ovi testovi. Tri telefona, jedan star nedelju dana, drugi godinu dana a treći dve godine. Ko zna koliko i kako korišćeni, sa koliko aplikacija i čega već... Pa da su sva tri tek otpakovana (što ne znamo sa snimka) razlika u starosti baterije je ogromna. Otprilike mi je u ravni sa Jerry Rig Everything, mada je on informativniji
 
Poslednja izmena:
Pa upravo o tome i pričam. 100% na 13 pro pa i na 14 pro nema šanse da bude. Ako su im i zamenjene baterije opet ne vidimo da li su original, nisu, koliko ciklusa punjenja.... Ako su tek otpakovani, baterija na 13 pro je stara 2 godine sad, a ekran 13 pro je manji potrošač od 14 i 15 pro.... Razlika u procesorima... Zato i kažem da mi je previše tu mogućnosti koje ne znamo da bi, ajde meni lično, ovakav test išta značio.
 
Poslednja izmena:
Do sad je bilo kad je ovakav test da su svi tel novi, ali bez obzira nista nije iskljuceno.
Mene najvise brine bend test na 15PM, zato razmisljam da je bolje pro da se uzme umesto njega.
 
Pa upravo o tome i pričam. 100% na 13 pro pa i na 14 pro nema šanse da bude. Ako su im i zamenjene baterije opet ne vidimo da li su original, nisu, koliko ciklusa punjenja.... Ako su tek otpakovani, baterija na 13 pro je stara 2 godine sad, a ekran 13 pro je manji potrošač od 14 i 15 pro.... Razlika u procesorima... Zato i kažem da mi je previše tu mogućnosti koje ne znamo da bi, ajde meni lično, ovakav test išta značio.
I da su zamenjene baterije, trebale bi da su originalne, u suprotnom ne bi pisalo 100% nego da je battery unknown.
 
Vrh Dno