Šta je novo?

iPhone 15

Ok, do sada nisam bio žrtva nijednog apple-gatea... do danas.

Napisah ranije da se ne greje previše... povlačim reč. Pušten YT da svira muzika u džepu, samo audio, pristojno se zagrejao i bio je telefon neprijatan za držanje u džepu... a nije ni leto.

Sa prethodnima se ovo nikada nije dogodilo.
 
Ok, do sada nisam bio žrtva nijednog apple-gatea... do danas.

Napisah ranije da se ne greje previše... povlačim reč. Pušten YT da svira muzika u džepu, samo audio, pristojno se zagrejao i bio je telefon neprijatan za držanje u džepu... a nije ni leto.

Sa prethodnima se ovo nikada nije dogodilo.
Krivo ga koristiš vjerovatno
 
Ok, do sada nisam bio žrtva nijednog apple-gatea... do danas.

Napisah ranije da se ne greje previše... povlačim reč. Pušten YT da svira muzika u džepu, samo audio, pristojno se zagrejao i bio je telefon neprijatan za držanje u džepu... a nije ni leto.

Sa prethodnima se ovo nikada nije dogodilo.
Koja si mreza i u koje vreme se ovo desilo? I meni se 12 mini prilicno zagrejao danas oko 12h, a nista posebno nisam radio. Kao da je nesto radilo u pozadini a nisam ustanovio sta.
 
Globaltel ali ne verujem da to ima ilakvog uticaja.
 

Aha znaci stize software update da nam smanji cpu za par mhz :) meanwhile dok ne rese vidim ja na aliexpress airfan pro max uskoro. Mada razer ima tako nesto vec.

 
Skoro kao tona parizera, da jedes 3 godine toliko da se svakodnevno uneredis. 😀
Bice uskoro na KP za 600-650e jeftinije, ko hoce 2 god. garancije, uplati Apple Care+ i opet je u debelom plusu.
Spremi par komada da pravimo biznis :)
 
Sto se baterije tice, posle par dana koriscenja 15 Pro, rekao bih da je ista kao na 14 Pro.
Doduse, jos uvek ga ne punim na isti nacin (celu noc) jer nemam kabal od 3m da mi dohvati oko kreveta pa ga punim preko dana.

Citao sam da su pominjali pregrevanje na neapple kablovima (punjacima). Mogu da potvrdim, ali nisam siguran da li je do jacine punjaca. Imam ustekan Xiaomi od 67W i dva dana sam punio na njemu, greje se bas. Danas u kolima, Baseus punjac, Apple original kabal, nista.
 
To bi onda nekom logikom znacilo da se brze puni na tom sto se greje, sto je malo verovatno 😄
 
Zbog losheg dizajna sumnjam da ce raditi zamenu uredjaja sem ako ne krenu baterije da gore ko na samsungu, mada to bi za apple bio feature. Ocekujem da nam daju opciju da throtulujemo cpu mada benchmark sad i posle treba ispratiti na svaki ios update :)
 
15 plus 46.7c


Vidim ja kad krenem da radim transfer u petak sa 13 na 15 da cu ubacim oba telefona u frizider :D a u zamrzivac kad treba da krene da radi indexiranje. Posle ce da bude sve kako treba valjda.
 
Jel se greje vama ostalima ovde koji imate 15? Ja nešto ne verujem previše internetima, pa i ovde kod nas na forumu ima Samsung fanboja koji botuju gluposti iz nekog besa ili čega li već... Malo mi je teško da poverujem da bilo koji proizvođač napravi takav promašaj, valjda su testirali nešto pre nego što su pustili u prodaju. Vidim da se na dosta mesta Instagram app pominje kao potencijalni problem u šta već malo više verujem
 
Poslednja izmena:
Pa sta znam ja se secam mog macbook i9 laptopa iso je cpu na 100c throttlovo samo tako, reklamirali ga 5ghz boost koji traje 10sekundi i posle se spusti na 3ghz :)
Zimi bila milina kako greje kad krene da izduvava.

Sto se telefona tice pa i meni greje ovaj iphone 13pm kad se puni, al nikad nisam igrao igrice na njemu, tako da ne znam kad je pod punim opterecenjem kako radi. Grejao je i kad sam pricao telefonom preko 30min, znam da mi se uvo upali, e sad kolko je gore sa 15pm znacu uskoro.

Mada ja koristim case od uvek, ne furam naked jer mi nije zgodan za drzanje. A case zna da se zagreje fino, cak mislim i da je loshe sto imam case, kapiram da kao naked mozda cak i bolji bude battery health.
 
Imamo 2 nedelje da vratimo uređaj po zakonu. Bude li baterija osetno lošija ili ako se bude grejao više od 13pm, vraćam ga.
 
Sačekaš telefon i sam isprobaš. Jer ukoliko se to dešava na tvom primerku, imaš pravo da u 14 dana od kupovine vratiš proizvod.
 
Ostaću ja još neko vreme onda na 14. A baš sam se "zagrejao" za 15 😏. Mada tipujem da je više do otimizacije iOS-a 17 nego do samog telefona, al ajd videćemo...
 
Kao neko ko je uzeo telefon prvog dana prodaje, mislim da je trenutno pametnije sačekati malo. Stabilizovaće se dostupnost i cene na našem tržištu i rešiće se ove dečije bolesti.
 
Nazad
Vrh Dno