Šta je novo?

iPhone 13

Prebaci sam ja hanumu na 16, imam mini. Sta te interesuje
 
Mene najviše zanima kakva je baterija na mini na 16. Ove nove funkcije me uopšte ne zanimaju.
 
Ja bas zbog baterije necu da se prebacujem na 16. Nesto sam nepoverljiv kada je trajanje baterije i update iOS-a u pitanju.
 
Sa novim iOS-om baterija moze biti samo losija, zato nista ne dirati ako je ok. Koliko puta sam se pokajao :). Pogotovo ne raditi update na prvu verziju novog iOS-a. Update je najbolji pred kraj ciklusa iOS-a, kada izadju sve ispravke i kad se zna situacija...
 
Drustvo, imam 2 pitanja: 1) Da li neko ima link za podesavanje/aktivaciju iPhone 13? Nisam dugo koristio, zaboravio sam jel se bira neka š zemlja itd? Drugo pitanje kad aktiviram telefon. 🙌hvala unapred
 
Drustvo, imam 2 pitanja: 1) Da li neko ima link za podesavanje/aktivaciju iPhone 13? Nisam dugo koristio, zaboravio sam jel se bira neka š zemlja itd? Drugo pitanje kad aktiviram telefon. 🙌hvala unapred



Što se zemlje tiče, od tebe zavisi. Ako izabereš Srbiju nemaš pristup nekim aplikacijama, poput Google photos ili GBoard. Možeš da biraš USA ili Hrvatsku ako ti takve aplikacije igraju ulogu. A možeš i da napraviš dva ID-a, kao što većina ovde i radi, jedan na Srbiju a jedan na USA.
 
Aha. Hvala ti puno. Drugo pitanje bi bilo zasto nemam limited warranty na novoj 13ci? Sta to znaci? Neko ima, neko nema.
 
Aha. Hvala ti puno. Drugo pitanje bi bilo zasto nemam limited warranty na novoj 13ci? Sta to znaci? Neko ima, neko nema.
Limited warranty traje 1 godinu i kreće od trenutka aktivacije uređaja. Ukoliko je uređaj kupljen nov, nikada nije aktiviran, a nema LW obrati se apple suport-u, sa slikama računa i oni će to rešiti. Svakako ima upućenijih od mene povodom ovoga.
 
Koji bi mi bili najveci shokovi prelaska na iOS, vecinu sam pohvatao ne znam jel mi nesto promaklo:

1. nemogucnost swipe-ovanja na dole bilo gde na ekranu da se spusti notification centar
2. nema neko elegantno resenje za gasenje telefona na ekranu (video sam da moze double ili triple tap pozadi ali nije bas pouzdano)
3. neusaglaseni swipe-ovi za back, ovo mi je bas mind f*ck, za neke aplikacije moze sa leve ivice na desno, a tipa u galeriji moram gore na strelicu back
4. ne mogu BT-om da saljem slike na android i kontra (cesto devojci posaljem par slika ako sam uhvatio bolji kadar necega i hocu u full rezoluciji, sad mi jedino pada na pamet da je najbrze da joj mejlom posaljem?)
5. dosta limitirano modifikovanje telefona, mada vidim da moze sad konacno nesto (ikonice i slicno) ako uzmes jedan slobodan dan za to :)

Buduci koliko su androidi ove i prosle godine dosta fejlovali, mozda bih konacno dao sansu iOS-u, jel ima neko da je posle duzeg Android-isanja presao na iOS i sta mu je najteze palo, jel mi promaklo nesto ili nesto od ovoga nije tacno..
 
1. Uvek moras sa leve gornje ivice, ali verujem da bi se brzo navikao na to.
2. Ne, sem toga sto si naveo
3. Ja ne znam sta je neusaglaseno. Ako i jeste, navici ces se brzo
4. Viber ima opciju za slanje slika u originalnom formatu
5. Ikonice se menjaju tako sto napravis shortcut sa tom ikonicom koji poziva odredjenu aplikaciju. Dakle, ne radi to.
 
Koji bi mi bili najveci shokovi prelaska na iOS, vecinu sam pohvatao ne znam jel mi nesto promaklo:

1. nemogucnost swipe-ovanja na dole bilo gde na ekranu da se spusti notification centar
2. nema neko elegantno resenje za gasenje telefona na ekranu (video sam da moze double ili triple tap pozadi ali nije bas pouzdano)
3. neusaglaseni swipe-ovi za back, ovo mi je bas mind f*ck, za neke aplikacije moze sa leve ivice na desno, a tipa u galeriji moram gore na strelicu back
4. ne mogu BT-om da saljem slike na android i kontra (cesto devojci posaljem par slika ako sam uhvatio bolji kadar necega i hocu u full rezoluciji, sad mi jedino pada na pamet da je najbrze da joj mejlom posaljem?)
5. dosta limitirano modifikovanje telefona, mada vidim da moze sad konacno nesto (ikonice i slicno) ako uzmes jedan slobodan dan za to :)

Buduci koliko su androidi ove i prosle godine dosta fejlovali, mozda bih konacno dao sansu iOS-u, jel ima neko da je posle duzeg Android-isanja presao na iOS i sta mu je najteze palo, jel mi promaklo nesto ili nesto od ovoga nije tacno..

3. Swipe back radi svugde isto. U Photos aplikaciji, ukoliko otvoris sliku, samo povuces sa sredine ekrana na dole, kratkim potezom i odmah izadjes iz slike u pregled svih slika.
 
Jeino ne radi u aplikacijama čiji developeri i dalje ne mogu, ili bolje rečeno, neće da shvate koliko je to praktičnije.
 
1. Uvek moras sa leve gornje ivice, ali verujem da bi se brzo navikao na to.

Jako neprakticno za jednom rukom :( (doduse sad sam na 6.4" ekranu) ali nece biti nista bolje ni na 6.1, toliko je tesko napraviti da sa leve strane ekrana (ali bilo gde na levom delu ekrana!) ide swipe dole, a sa desne da bude onaj control panel.. Ne, mora skroz od ivice gore..
 
Tesko je zato sto swipe bilo gde na ekranu prema dole ti otvara spotlight sto je jedna od boljih stvario na ios.
 
Jako neprakticno za jednom rukom :( (doduse sad sam na 6.4" ekranu) ali nece biti nista bolje ni na 6.1, toliko je tesko napraviti da sa leve strane ekrana (ali bilo gde na levom delu ekrana!) ide swipe dole, a sa desne da bude onaj control panel.. Ne, mora skroz od ivice gore..
Moze jednom rukom ako koristis reachability (swipe na dole na donju ivicu ekrana i onda se spusti status bar negde na polovinu ekrana, pa odatle pristupas notifikacijama i control panelu). Jeste jedan potez vise, ali izvodljivo je jednom rukom, i pogotovo prakticno kod Max modela.
 
Moze jednom rukom ako koristis reachability (swipe na dole na donju ivicu ekrana i onda se spusti status bar negde na polovinu ekrana, pa odatle pristupas notifikacijama i control panelu). Jeste jedan potez vise, ali izvodljivo je jednom rukom, i pogotovo prakticno kod Max modela.

Video sam, nesto kao one-handed use na Androidu, to sam 2 puta uradio na telefonu za 3 godine.. Znam da ne moze da bude isto iskustvo ali neke stvari su bas ono nelogicne i ne samo drugacije nego bas nedostaje nekih ozbiljnih stvari koje olaksavaju svakodnevno koriscenje :)
Nadam se da je vredno stabilnosti i glatkoce :D
 
Buduci koliko su androidi ove i prosle godine dosta fejlovali, mozda bih konacno dao sansu iOS-u, jel ima neko da je posle duzeg Android-isanja presao na iOS i sta mu je najteze palo, jel mi promaklo nesto ili nesto od ovoga nije tacno..
Evo ja imam 37 godina i do pre mesec dana sam koristio Android. Trebalo mi je ravno jedan dan da se naviknem, ništa mi ne fali i sve je vrlo logično (osim nameštanja budilnika). Pixeli su totalni promašaj, probaj ios jer je jako lepo osveženje.
 
Svako je sa nečim što mu više odgovara. Drugar kao dugogodišnji korisnik androida kaže da mu najviše smeta što nema ono back pri dnu displeja i to mu je mnogo lakše i brže nego swipe da uradi 😃
 
Ja nisam podešavao ništa kroz health, samo sam dodao na plus dugme vreme kad hoću da mi zvoni alarm.
 
Jel moze da se podesi da fotke sa kamere automatski uploaduje na Google photos kad je na wifi-u?
 
Ja koristim assistive touch double tap to lock screen. Zna nekad da mi smeta loptica na ekranu ali sam navikla da mogu preko ekrana da zaključam ekran. Pipanje leđa telefona mi ne odgovara, ok mi je za screenshot. Jedina stvar gde sam pop** je kad mi je iz nekog razloga, ne sećam se sad kojeg, mislim da sam se prešaltala sa us naloga na srp i sakrije mi ****** password-e iz safarija...a meni je trebalo nešto da uđem na chrome...a dopustila sam iphone-u da mi sam kreira passworde za neke sajtove. Ubila sam se da ih otključam. Evo sad se već ne sećam šta je bilo, što znači da će mi se opet desiti, al neće mi vise on sam birati lozinku ni za šta, ne ne
 
Jel može link do Alfreda? Da vidim na šta mislite. Svakodnevno koristim Spotlight, odlična stvar.
 
Nazad
Vrh Dno