Šta je novo?

iOS 17

Prebaci u Settings/Sounds & Haptics/Default Alerts iz Rebound u klasičan Tri-tone pošto su to napokon omogućili na novoj verziji. Videćeš odmah razliku i da je više nego dovoljno glasno, kao i pre što je bilo.
 
Zar to nije samo izbor zvuka?
 
Izbor zvuka za notifikacije :)
Prebaci to i uverićeš se koliko je glasnije :)
 
17.2 stvarno leti. Ostalo im ako se sete da ispravite "ne fer" prikaz trajane baterije u %. Ne znam da li je krenuo sa iOS 16 ili 15 (koliko se sećam na 12 PM bilo je ravnomerno, znači iOS 14 sve kako treba), ali sam primetio odavno na više novih modela i kod mene i kod drugara, isti zaključak svi. Prvih 50% drži uvek duže tipa 4-5 sati ekrana, drugih 50% uvek duplo manje npr. 2 sata ekrana. Ne troše se ravnomerno prvih 50% i drugih 50%. Kao što prvi procenat 100% drži najduže, kada padne na 99% i ovi ispod idu mnogo brže % nego taj prvi.
 
Odličan update za iPhone 14 Pro, što se tiče smanjenja broja bagova, brzine rada i ovog što je za drugu temu :)
Deluje da neki manji zaostali bagovi im nikad nisu u centru pažnje i kao da mnoge preskaču kroz više glavnih verzija.
 
Meni konstatno neki lag od sekund, sta god da pokrenem. Restartovan , svakojako.Ne vredi. Sve nezadovoljniji i nezadovoljniji a alternativa je tek katastrofa😂😂😂
 
Odličan update za iPhone 14 Pro, što se tiče smanjenja broja bagova, brzine rada i ovog što je za drugu temu :)
Deluje da neki manji zaostali bagovi im nikad nisu u centru pažnje i kao da mnoge preskaču kroz više glavnih verzija.
Sta imas od bago-ova. Kod mene vec zadnjih par update tipa Viber i Gmail notifikacije katastrofa i posle update istih app ne valja sve dok ne ugasim i upalim tel.
 
Na 17.2 mi se dešava da nestane swiftkey tastatura i da stoji fabrička iako je isključena u podešavanjima. I tastera za promenu tastature nema tako da mora da se zatvori aplikacija da se vrati u normalu.
 
17.2 stvarno leti. Ostalo im ako se sete da ispravite "ne fer" prikaz trajane baterije u %. Ne znam da li je krenuo sa iOS 16 ili 15 (koliko se sećam na 12 PM bilo je ravnomerno, znači iOS 14 sve kako treba), ali sam primetio odavno na više novih modela i kod mene i kod drugara, isti zaključak svi. Prvih 50% drži uvek duže tipa 4-5 sati ekrana, drugih 50% uvek duplo manje npr. 2 sata ekrana. Ne troše se ravnomerno prvih 50% i drugih 50%. Kao što prvi procenat 100% drži najduže, kada padne na 99% i ovi ispod idu mnogo brže % nego taj prvi.
Potvrđujem ovo, kao nekadasnji korisnik androida koji je presao na ios ovo sam prvo primjetio, doduse mislio sam da tripujem ali kada procitah vidim
 
Kako vama radi push notifikacija za wa nakona updejta?
Doslovno ni jednu notifikaciju ne dobijam, konstantno mi pise connecting koji prodje posle 3,4 sekunde.
Kad posaljem poruku i odma izadjem sa wa poruka se ne posalje, nego moram opet da udjem da prodje connecting pa tek onda dobijem dve stiklirane
 
Kako vama radi push notifikacija za wa nakona updejta?
Doslovno ni jednu notifikaciju ne dobijam, konstantno mi pise connecting koji prodje posle 3,4 sekunde.
Kad posaljem poruku i odma izadjem sa wa poruka se ne posalje, nego moram opet da udjem da prodje connecting pa tek onda dobijem dve stiklirane
Došao baš da vidim ima li neko problem.
3 dana nema uopšte notifikacija za WA, tek kada uđem vidim poruku.

Meni je za posao baš važno ovo, do te mere da planiram neki Android da uzmem dok se ovo ne sredi.
 
Meni radi sve normalno na 17.2…Jedino sto sam morao je da predjem na fabricku tastaturu jer Swiftkey nije bio upotrebljiv, dosta losije radi tjst kao da ima neki lag, plus onaj bag gde se samo promeni na neku drugu tastaturu.
 
Na 17.2 sam primetio "glitch" na slajderu za osvetljenje i zvuk. Baš su seckale animacije ponekad.
Nije i dalje popravljeno na 17.2.1
 
Problema sa tastaturom nemam nikakvih,u stvari sve savrseno radi izuzev nedostatka zvucne notifikacije za what’s up
 
Interesantna je razlika izmedju japanskog opisa update-a i engleskog opisa za njega 😁

Na japanskom piše da ovaj update rešava i bag vezan za povremeni battery drain, dok se to u engleskoj verziji ne pominje 😁

“This update addresses an issue where the battery may drain quickly under certain conditions.” Meanwhile, the English release notes do not mention this.


1703045026894.png 1703045042422.png

1703045058986.png



Ovo nije poziv za raspravu o trajanju baterije, zna se koja je tema namenjena zainteresovanim 😃
Uvačeno je ovde pošto je interesantno da postoji takva razlika u opisu 😃
 
Ni ja nemam notifikacije za What’s up sad na 17.2
I ja sam imao taj problem, ali cim sam instalirao ios17.
Meni je problem u wifiju, kad imam upaljen wifi kod kuce i odem nekud van on jednostavno izgubi konekciju i onda ga moras moliti da se spoji ponovno. Uglavnom ugasim wifi pa pogasim sve app i ugasim telefon, upalim telefon i onda sve radi normalno. Ponekad zna i avionski mod pomoci nakon gasenja wifija. Zalosno je da iphone sad radi lose kao Xioami
 
Ne radi iPhone loše, nego nije onaj ko je pravio aplikaciju dobro uradio prilagođavanje na iOS kao operativni system.
 
Da li je nekome ios 17.x usporio iphone 12 ili baterija da mu na i12 traje krace?
 
Je l ima neko problem sa wireless punjenjem? Radio je normalno do pre 5,6 dana. Tad sam otprilike i uradio update pa je mozda do njega. Stavim ga na punjac, krene da puni jednu sekundu i ugasi se. Punjac treperi( po uputstvu problem sa telefonom). Do sad ga je punio normalno par meseci. Probao sestrin xs, njega puni normalno. Moj 14p nece
 
Ne smem da instaliram 7.2.1 sa 84% BH trenutnih padnuce na 83% 😅 da vas pitam uzgred drugari isto sam pitanje postavio na temi iP 11/11 pro/11 pro max al niko mi ne odgovara jos. Zasto neke aplikacije koje skinem iz app stora budu mi na arapska slova evo primera jednomg.
 

Prilozi

  • IMG_3532.png
    IMG_3532.png
    119.2 KB · Pregleda: 41
13 i 14 su sa 17.2 dobili podrsku za Qi2, pa te mozda to zeza
 
Je l ima neko problem sa wireless punjenjem? Radio je normalno do pre 5,6 dana. Tad sam otprilike i uradio update pa je mozda do njega. Stavim ga na punjac, krene da puni jednu sekundu i ugasi se. Punjac treperi( po uputstvu problem sa telefonom). Do sad ga je punio normalno par meseci. Probao sestrin xs, njega puni normalno. Moj 14p nece
Meni na 14 PM ne radi u Corolli sa integrisanim bežičnim punjačem, počne puniti i nakon 10ak sekundi počne da treperi lampica i samo prekine punjenje. Nisam probao na nekom drugom pa ne znam da li je možda do punjača.
 
Nazad
Vrh Dno