Šta je novo?

iOS 17

Da se pripremim na vreme, trebao bi da mi stigne 15 pro za nekih 10 dana i posto sam na kratko koristio iphone 6s plus pre 4-5 godina, nisam bas u toku sa ios apps.
Tada sam jos napravio nalog na US neku Aljasku adresu i planiram tu da se ulogujem. Da li je aplikacije banke Intesa dostupna na US regionu i Erste banke i MTS aplikacije? I moze li se sa intesinom internet karticom aktivirati AC?
 
Meni jos bolje drzi bateriju na 17.3 beti
 
Da se pripremim na vreme, trebao bi da mi stigne 15 pro za nekih 10 dana i posto sam na kratko koristio iphone 6s plus pre 4-5 godina, nisam bas u toku sa ios apps.
Tada sam jos napravio nalog na US neku Aljasku adresu i planiram tu da se ulogujem. Da li je aplikacije banke Intesa dostupna na US regionu i Erste banke i MTS aplikacije? I moze li se sa intesinom internet karticom aktivirati AC?
Na sve odgovor DA.
 
Plašim se da informaciju o sideloadingu treba uzeti s priličnom rezervom. Apple će dozvoliti sideloading samo da bi izbegao kaznu EU. Stoga me neće iznenaditi da u ovom kontekstu reč "Evropa" treba tumačiti kao "EU", tj. da će Apple dozvotili sideloading samo za korisnike s nalozima iz zemalja EU. Situacija oko punjenja preko USB-C ulaza je nešto drugačija, jer Apple-u nije bilo isplativo da razvija hardver s dva različita ulaza za punjenje.
Ovo moje lično mišljenje. Da li je moja urođena skepsa osnovana, ostaje da vidimo negde krajem marta naredne godine.
 
Plašim se da informaciju o sideloadingu treba uzeti s priličnom rezervom. Apple će dozvoliti sideloading samo da bi izbegao kaznu EU. Stoga me neće iznenaditi da u ovom kontekstu reč "Evropa" treba tumačiti kao "EU", tj. da će Apple dozvotili sideloading samo za korisnike s nalozima iz zemalja EU. Situacija oko punjenja preko USB-C ulaza je nešto drugačija, jer Apple-u nije bilo isplativo da razvija hardver s dva različita ulaza za punjenje.
Ovo moje lično mišljenje. Da li je moja urođena skepsa osnovana, ostaje da vidimo negde krajem marta naredne godine.
I ja sam istog mišljenja. Sideloading će biti omogućen korisnicima čiji je region telefona/Apple ID-ja postavljen na neku od EU članica. Nema smisla da to omoguće u celoj Evropi, kad ne moraju.
 
Plašim se da informaciju o sideloadingu treba uzeti s priličnom rezervom. Apple će dozvoliti sideloading samo da bi izbegao kaznu EU. Stoga me neće iznenaditi da u ovom kontekstu reč "Evropa" treba tumačiti kao "EU", tj. da će Apple dozvotili sideloading samo za korisnike s nalozima iz zemalja EU. Situacija oko punjenja preko USB-C ulaza je nešto drugačija, jer Apple-u nije bilo isplativo da razvija hardver s dva različita ulaza za punjenje.
Ovo moje lično mišljenje. Da li je moja urođena skepsa osnovana, ostaje da vidimo negde krajem marta naredne godine.
Ili ako bude bilo svima, bice kao sa bootloader otkljucavanjem, ogromno crveno upozorenje sa 'nadam se da znate sta radite i da nismo odgovorni za bilo kakve probleme nastale koriscenjem ove funkcije'. (ko da su odgovorni bili i do sad, al ajd). Mozda uvedu i odredjene stvari da ne rade ako se enableuje sideloadovane, neke apple specific funkcije tipa ovo sto na 17.3 stavljaju, anti-theft kao, itd.

Bice zanimljivo videti pod kojim uslovima ce sve to omoguciti.
 
ja ne znam zbog cega je nekome u Evropi bio bitan ovaj korak... za usb C razumem, ali ovo ne.
Imali smo potpunu zastitu, sad ce biti kuku lele kad neko napravi app koja nam pokupi sve podatke ili sta vec..
 
ako je app open source onda nemas brige oko toga, meni za takve app barem treba sideload
 
Blago vama, meni telefon nikad gore nije radio, u smislu animacija, tastatura mi je opet spora, bukvalno sem baterije sve isto. Icicu full restore nema sta drugo da bude i update vise ne diram.
 
@S03 To ti je otprilikao kao "analiza" proizvođača duvana, da on nije štetan, čak u određenim situacijama i pospešuje zdravlje. :ROFLMAO: Pravi razlog je oduvek bio novac, novac i samo novac.... i kontrola.
 
@S03 To ti je otprilikao kao "analiza" proizvođača duvana, da on nije štetan, čak u određenim situacijama i pospešuje zdravlje. :ROFLMAO: Pravi razlog je oduvek bio novac, novac i samo novac.... i kontrola.
Pa logično. Zato i kažem, to će omogućiti samo gde moraju.
 
I koji je problem napraviti novi nalog za Nemacku? :)
 
@S03 To ti je otprilikao kao "analiza" proizvođača duvana, da on nije štetan, čak u određenim situacijama i pospešuje zdravlje. :ROFLMAO: Pravi razlog je oduvek bio novac, novac i samo novac.... i kontrola.
Činjenica je da bi Apple telefoni u slučaju instalacije aplikacija izvan njihove kontrole - App Store-a, bili podložniji malware, spyware i ostalim "malignim" softverom, kojeg danas ima i svaka ozbiljnija privatna detektivska agencija. Lično kao i mnogi ljudi, ne želim da moji privatni podaci budu svakoj šuši na izvolte. Ako bi Apple bio na glasu da prodaje nedovoljno bezbedne telefone, to bi možda uticalo na buduću prodaju i profit. Nije ni čudo što se bune, nije u pitanju samo gubitak direktne zarade preko App Store-a, nego i ove indirektne o čemu upravo pišem...🙂
 
^Napisao sam da nije ni čudo što se Apple buni, a ne da se ja bunim...
Što se tiče MacOS-a, on jeste manje bezbedan od iOS-a...
 
Zasto ne moze da se podesi contact photo&poster ukoliko se jedan nalog koristi na dva telefona, I da li ce resiti taj problem?
 
Diskusija šta bi bilo kad bi bilo. Kada omoguće nek krene kuknjava ili radost, da ne trčimo unapred pred rudu. Mnogi koriste iphone zbog bezbednosti, ali mnogo više njih zbog slikanja i instagrama, imaju oni svuju pobliku da se ne brinete ako više ne budu no 1 za bezbednost.

Što se tiče 17.2 stvarno radi top, skoro nisu zategli ovako dobro iOS, razmišljam se da ne mrdam sa njega.
 
Iphone 11 iOS 17.3 beta
IMG_0157.png
 
Ima li neko problem da na 17.2 posalje fotke preko Whatsapp-a? Na 16.7 sve uredno radi sa iPhone-a 8, ali 14PM ne mere.
 
Radi najnormalnije na 14 Pro :) Biće da je do tvoje aplikacije. Uradi soft reset telefona, deinstaliraj i ponovo instaliraj.
 
Hm...
 
Ne znam da li je neko pominjao ovo , ali da li je iko ispratio da su sa ios 17 ubacili da se volume ( ringtone ) konacno moze resiti preko shortcuts ? :D mozda za vecinu nije big deal ali za sve koji dolaze sa androida kooonacno moze da se napravi kombinacija da ti se uvece smanji rigtone volume automatksi i da ti ujutru alarm ne probije mozak ako ustajes za posao :LOL:
 
Ja bas imam utisak da su notifikacije previse tihe. Iritantno mi je kod iOS-a da nema odvojeno pojacavanje zvuka za notifikacije.
 
Nazad
Vrh Dno