Šta je novo?

intel dual core 805?+p945?

Kad bi igre bile bolje optimizovane ovaj bi procesor i tu bio brži od jednojezgarnih, Quake 4 sa uključenim SMP-om (simetrično procesiranje) radi oko 25% brže na Intelu 805 u odnosu na Intel Pentium na 3 GHz.
Ivice da li bi mogao da ga malo testiraš u igrama i postuješ rezultate?

Test na Anandu: http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2736&p=9
 
@s22: Vrlo rado cu da istestiram u igrama. Imam intaliran Quake 4 ali izgleda da treba da se patchuje na verziju 1.1 da bi radilo to a patch je ogromnih 120MB..a ja na dial-up-u. Jedino da trazim po digitalnovim cd-ovima ako ima. Ima li neshto shto po defaultu podrzava dual core...

Ne znam da li treba neshto za CoD2 ..neki patch za njega ili radi odma sa 2 core-a
Imam i FarCry, Fear i NFS:MW ..Ima li shta od ovoga podrshku za Dual Core..bez patcheva.

FC znam da nema jer je bajat. Najbolje bi pokazao Q4 samo da nadjem patch.
 
Vidim,lepo se druzite.Lepo...ali samo da napomenem za ove mladje lafove: box cooler nije predvidjen za overclock....ako idete na clock-ovanje zaista vam iskreno preporucujem da stavite neki od skupljih(chitaj:boljih) coolera.Meni je CPU Presler 920 klokovan na 3500mhz bez dizanja napona a temperatura mu je ....evo slike...ali napominjem da imam cooler iz potpisa koji ne radi chak ni na maksimumu...oko 1380rpm...
znachi mora da ide bolji coller pogotovo shto 805 cpu ima malo vislju temperaturu.A zamislite na leto :mad:
 

Prilozi

  • temp na surf...lagano copy.jpg
    temp na surf...lagano copy.jpg
    138.2 KB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
ivica je napisao(la):
Prolecna dolina i Smitovo polje u prolece...divno zvuchi....:D

Napominjem..testirano na bajatom Windowsu Xp..nije se mashina uopshte "uzjogunila" kao da sam promenuo :eyebrows: modem..:D

Evo 3DMark06 na defaulu...2,67GhZ i potvrde da ovaj Dual Core radi na i865PE
CPU skor....1253
SM2.0 skor ..279

Ukupno 597 markova06 sa catom 5.13

GT1..3,069 fps
GT2...1,574 fps
...

Radi na i865PE :trust: ?!? Ajd postuj neki screeni od Windows Task Manager-a kada su ti oba jezgra opterecena - pokreni dve instance nekog pogram ili neki program koji podrzava Dual Core.

Koja je to ploca na kojoj vozis 805-cu?
 
Poslednja izmena:
Za sada samo Quake 4 (patch 1.1) i COD2 podržavaju SMP
Dakle nema overkloka Intela 805 bez boljeg kulera, kombinacija sa Thermaltake Big Typhoon bi lepo radila, mada je skup ovaj kuler ali obzirom da je procesor best buy mogao bi i jedan ovakav kuler.
 
Poslednja izmena:
mLaki je napisao(la):
Radi na i865PE :trust: ?!? Ajd postuj neki screeni od Windows Task Manager-a kada su ti oba jezgra opterecena - pokreni dve instance nekog pogram ili neki program koji podrzava Dual Core.

Koja je to ploca na kojoj vozis 805-cu?

Plocha je ASUS P5P800 SE pishe ti u mom sigu. Pa bilo je gore rechi u treadu o njoj.
Pazi bitno je ovo SE...jer sa P5P800 ne radi.
Plocha je kompaktnija(manja) od P4P800SE jer je radjena na posebnom layout-u dok je P4P800 SE radjen od layouta Deluxe varijante i ima dosta praznog mesta.
Zadovoljan sam ovom plochicom...koja ide u obichne konfiguracije...malo je bios slabiji od P4P800SE za jednu opcijicu..;) ali dobro..nisu ni moje ostale komponente za neki zestok oc. Zadovoljan sam. Samo sam morao BIOS da joj odfleshuje na 0503 da bi radio ovaj Pentium D 850...a za 9xx ne mora da se flashuje ja mislim..fabrichki je 0301. Za flash sam koristio Celeron D 331 koji radi sa 0301. To je zbog netipichnog FSB-a od 533.
Ostajem mi All-in-Wonder 9800pro koji je po meni ok i jedina zamena bi mu bio ASUS x1600pro...da je proshla i945 kombinacija. Ko zna zashto je ovo dobro..?

@s22:Thermaltake Big Typhoon videh koshta preko 40€...
Ko jedna polovna Celerabica..Mozda kad dogusti na leto. Sad ga drzim na 2,8GHz i ako treba do 3-3,2GHz ima da radi. Ali meni nije jasno..ako ima 80 C pa prst bi opeko na podnozju kolera da je toliko.
Vishe sumljam da je pekomerna kolichina paste krivac..
Klokovao sam ja onaj Prescott na 3,7+ i kad se to ugreje..prste przi...a pokazuje jedva preko 65 C plocha. Ovo mlako...pa me to zbunjuje..a mashina nema da se zabode.. :trust: Ne znam shta da probam OCCT,S&M...A slika je sa prime95 na 2,8GHz Small test.
 

Prilozi

  • Task Manager.JPG
    Task Manager.JPG
    184.3 KB · Pregleda: 117
Shunjalo0 je napisao(la):
Imam MSI 945P Neo2-F i 805 na njoj radi bez greske... ali ne dozvoljava overklok. Opcije su tu, ali ne mogu da se menjaju.

Inace, znao sam da ploca nema punu podrsku za ovaj procesor, ali sam ipak rizikovao... Sad zeljno iscekujem update BIOS-a!

Chovece....pa taj MSI..je totalno zakazao..kad ga ovaj low-cost i865PE ASUS tuche..sa oc opcijama.

@All: Imam Cod2 ..sa'cu ga obrnem..:D
 
Evo i koji podrzava Dual Core..SM i Task
 

Prilozi

  • Task M i SM.JPG
    Task M i SM.JPG
    86 KB · Pregleda: 152
Ivice,uključi ThrottleWatch kad ga overklokuješ ako ne trotluje nemaš razloga za brigu mada ipak sa box kulerom ja ne bih smeo da mnogo overklokujem.
 

Prilozi

  • ThrottleWatch_2_0_1.zip
    155.5 KB · Pregleda: 107
E super je taj throtlewatch...
Evo na 3,6Ghz CPU-Z

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=85558 chisto da se vidi da moze..

Kad pokrenem S&M na 3,6GHz dolazi do throttlinga...poprilichno..a i PC Probe poludi...i otera temp na preko 80 C...U idle-u drzi 62 C.

Evo i na 3,2Ghz kad pokrenem S&M oce da zatrotluje kad prebaci 80 C..i dogura na 85 C
ali mnogo manje nego sa 3,6GHz.

Definitivno pasta mi je problem a sad nemam vremena da ponovo to sredim..
Evo journal file-a...na 3,2 i S&M
 

Prilozi

  • journal.txt
    2.1 KB · Pregleda: 62
Predlazem vam RightMark CPU Clock Utility za monitoring, pre nego Throttle Watch.
 

Prilozi

  • rmclock_20_bin.rar
    197.2 KB · Pregleda: 101
Poslednja izmena:
Evo sa RightMark CPU Clock Utility-jem samo jedan mali throttle na 2GHz..
Test je radjen na 3,2GHz

Ovaj program deluje ozbiljnije..ali i on ima manichicu..Ako SysTools-om promenim frekvenciju sa npr. 3,2Ghz na 3,6Ghz i pokrenem ponom RM..on i dalje pokazuje da je na 3,2Ghz iako i CPU-Z i S&M pokazuju 3,6GHz. Ima li reshenja..?

Hvala SoSo.
 

Prilozi

  • RMClock.zip
    3.4 KB · Pregleda: 55
ivica je napisao(la):
Chovece....pa taj MSI..je totalno zakazao..kad ga ovaj low-cost i865PE ASUS tuche..sa oc opcijama.

Ups! Hehehe... velika greska s moje strane... overklok opcije ipak rade. Samo se ne menjaju na nacin na koji sam ja navikao kod Abita, a posto nemam naviku da citam uputstvo, nisam ih isprva provalio. Sad sljakaju kako treba, ali posto imam problema sa pregrevanjem i na default clock-u, necu jos da se zezam sa time. Ali uskoro... nadam se!
 
Evo probah Q4 sa patch-om 1.1 i chini mi se da ne dobih nishta iako sam ukljuchio MultiCore opciju...Chak shto vishe na nekim vratima ..nivo dva pre kraja zna da zakuca mahinu samo tako. Najverovatnije neki bug ili sl..jer uvek zaglavi na tim vratima....totalno zablokira mashinu....Onaj nivo prodjesh kroz teleporter i onda te cheka ona ravljena provalija i ispred ona spodoba ..koja leti a ima 2000 tona.. :D Kad se popnem gore preko one vatrichice..i odem levo..ima vrata i kako dodjem do njih tako zapuca...Isto se deshava i na dolazecem nexus nivou...kad treba da se otvore prva vrata..

Ukljuchen mi je pokazivach FPS-a odavno..i imao sam na maxu oko 65fps-a.....shto je isada sluchaj...ali nema zakucavanja na kao shto neko kaze..i da ne mrda sa tog frejmrejta..nego pada...i to poprilichno..chak negde i ispod 30-25fps-a. Ipak je taj beshe imao x1600 ili x1300 ako se ne varam..ili je neka 'vidia.

Da li je do grafike ili do drajvera ..cat 5.13
Igram u 1024x768 na medium...chini mi se. a u advansed sve ukljucheno sem v sync.

Testirao sam i COD2 i chini mi se da on bolje radi...nisam gledao ranije fps na staroj mahsini..ali na onom nivou kad se popne uz liticu....i krene opshti krkljanac....nekako izvlachi igriv frame rate...od oko 30-tak fps-a..a ako se ne varam ranije je seckalo..tu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam "testirao" q4 sa radeonom x1300pro koga sam dodouse blago OC (sa 600/800 na 620/880) i imao sam konstantnih 63 fps (to je btw maximum sto pokazuje q4) u 1024*768 high bez aa i af, ali u MP na mapi q4dm-nesto (iliti new edge). Leteli su roketi, przila struja, i nije padao fps.

Naravno ti detalji su bili tu samo za potrebe "da se vidi kako radi"
:)
Evo nakon 10-ak dana jedino sto mi smeta kod ovog 805 je konstantna temperatura od 48 stepeni (surf, kuckanje). kod s&m testa islo je i do 64 i onda stvarno se kuler cuje (nista strasno doduse).
I ima neko cudno ponasanje, visa je temperatura kada se igra tupava zuma nego kada se na slici 2hiljadenesto*1hiljadanesto u photoshopu rade obrade ili kada pokrenem par virtualnih OS-ova....
Sve u svemu videcemo na leto.
 
Poslednja izmena:
igor2 je napisao(la):
I ima neko cudno ponasanje, visa je temperatura kada se igra tupava zuma nego kada se na slici 2hiljadenesto*1hiljadanesto u photoshopu rade obrade ili kada pokrenem par virtualnih OS-ova....

Nista cudno, Zuma trosi 100% CPU konstantno, a ovo drugo samo s vremena na vreme.
 
Pozdrav svima
Testirao sam Intel Pentium D 805 procesor koristeci dve konfiguracije.1 asus P5nd2-Sli plocu, kingMax ddr2 533 Mhz 2x 512 module u duall Channel-u.2 Gigabyte G1-Turbo (G1975X) plocu, Kingston Hyper X DDR2 2x 512 module na 900 Mhz.
Dovoljno je Chieftec napajanje ATX 2.0 od 420w uz upotrebu ATI X 1800 XL graf kartice.
Procesor je perfektan i pri default ferkvencijama sa box cooler-om ne ide preko 39 stemeni.Maksimalan klok sa box cooler-om je 3.9, medjutim puca u Oblivion-u.Na 3.7 radi perfektno,42 stepena i 68 pri maksimalnom opterecenju, prosao je sve testove i oduvao je Pentium D 840.Kao sto se da videti radi i sa nForce4 SLI Intel Edition cipsetom sa oba jezgra bez ikakvih problema.Izgleda da je jedino 920 bolja kupovina ukoliko se gleda sa strane overkloka medjutim ukoliko se razmotre cena i performanse 805 je na prvom mestu.Potpuno stabilna setovanja za magistralu su i na Asusu i na Gigabyte-u 185-740 uz Overvoltage +0.35v.Na Asusu nisam dizao memoriju-ostala je na 133Mhz, sa HyperX-om i g1975X plocom izvukao je skoro maksimum iz modula-blizu 900Mhz.Radi i sa 945 cipsetom bez ikakvih problema.
 
da ne otvaram novi tred:

uzeo bih i ja 805 samo...on ima 533fsb dok moja ploca (fox 955x) moze najmanje samo 800...jednom sam probao sam celeronom D na 533 i nije ni prdno dok nisam stavio P4(800)...pitanje:

posto 805 ima fsb 133...klokujem 630ku na recimo 201(posto ploca radi od 200-265) i zamenim procesore...parametri u biosu ostaju i teoretski bi trebalo da radi ili ne???...pitanje je da li bi 805 izdrzao oc fsb-a sa 133 na 201 na vazduhu?
 
Nisam čuo još za primerak koji ide na 200MHz FSB. A za tu ploču potraži update BIOS-a, ne vidim zašto ne bi primala Celerone i Pentium 805!
 
Home Editio

metod je napisao(la):
Mislio sam da Home Edition samo podrzava drugi logicki procesor tj. hyperthreading ali ne i drugi (jos jedan)fizicki procesor?U svako slucaju slazem se da je 805 super kupovina.
Razlike izmedju Win. Home i Pro. nema sto se tice podrske procesora, razlike su vezane samo za serverske mogucnosti, sto se procesora tice, oba Win. rade identicno i sa Dual i HT i svim ostalim varijantama, jer u tome su identicni. :crash:
 
voyager je napisao(la):
Nisam čuo još za primerak koji ide na 200MHz FSB. A za tu ploču potraži update BIOS-a, ne vidim zašto ne bi primala Celerone i Pentium 805!

bios je naravno apdejtovan...ne prima 533 samo 800-1066 fsb provereno...ploca radi od 200-265...tako da mi je pala ideja od gore samo nisam siguran da se moze isvesti...
inace od D samo je 805 sa 533 fsb dok su ostali sa 800...samo sto su i skuplji...
 
Pozdrav

Pentium D 805 ce raditi sa tom plocom i 955X cipsetom bez ikakvih problema.Bios ce setovati FSB na 533 Mhz.Problem moze nastati jedino ukoliko memorija nije kompatibilna u potpunosti sa plocom tacnije ukoliko nece da se startuje pri taktu od 133 Mhz posto je to ferkvencija koja ce biti setovana po defaultu sa ovom magistralom (533/4).Procesor ces sigurno uz overvoltage +0.35v dici na 3.7 giga uz FSB od 740 (185) Mhz.Tada ce ukoliko se takt memorije ostavi na taktu magistrale ona raditi na 185Mhz, medjutim taktove za memoriju je sa tim cipsetom moguce setovati asinhrono od takta na kom je magistrala.
 
hm...pa jednom sam se zezao sa celikom i nije uspelo...ni do biosa nisam stigao..samo pisti kod za memoriju

memorija je kingston ddr2/533...pri cpu 200fsb default mu je 266, asihrono fsb:ram - 3:4...
ako fsb bude 133 a odnos 3:4 onda ram radi na 177...nisam bas siguran da li je moguce toliko da se spusti...mozda pri 3:5 kada bi radio na 220...ali nema veze probao sam sa celeronom nije radilo bas zbog fsb mene interesuje ono drugo:
ako oc-ujem P4-630ku i stavim 805 hoce on raditi po oc parametrima 630ke?konkretno:
overclocking ostavim na manual..fsb 200 (najmanja vrednost za podesiti)...memoriju na auto..onda ubacim 805 i hoce on onda raditi na 200?...kontam da je jedino tako moguce stavit 533fsb na ovu plocu...i opet da pitam: oc sa 133 na 200 moze da se hladi vaduhom kod PD805?
 
Poslednja izmena:
audiofreak je napisao(la):


Jedna divna stvarcica vezana za ovaj review ....... power consumption........

Intel Pentium D 805 ......idle ....... default clock...........147W
Intel Pentium D 805 ...full load.....default clock.............211W :d

Kada se overclockuje naravno ove vrednosti rastu :D
 
Zanima me da li bi moj Tagan 380W bio dovoljan za Asus P5P800SE, ovaj 805D i ostale komponente u sigu.
 
Pozdrav
Ukoliko uradis navedeno nece ti ostati zapamceni parametri pri stavljanju 805-ice.Pri detekciji procesora bios ce vratiti parametre na 533-133 za FSB.Pri ferkvenciji od 3900 Mhz za procesor i 195-780 Mhz za FSB bio je nestabilan sa vazdusnim hladjenjem, zbog toga sam se zaustavio na 3.7.Ukoliko mu stavis neko vodeno hladjenje tipa Gigabyte GH-WIU01 (Liquid Cooling System) verovatno ces posto je mnozac X 20 izvuci stabilnih 4.0 Ghz i 200 Mhz FSB.Jedino tako je uz malo srece moguce sa 805 icom u donekle normalnim uslovima (bez igre sa azotom i ostalim perverzijama) izvuci 200 Mhz za fsb.U ovakvim uslovima ovo bi bio jedan od najbrzih Intel DualCore procesora po zaista niskoj ceni.Bilo bi interesantno videti kako Pentium 950 gubi od 6X jeftinije 805-ice :)
 
Sta mislite o 805-ici na recimo Asusovom 955 chipsetu?Da li je to dobro reshenje?
 
naravno da je dobro resenje...ali on ide bez problema i na 945 koja je manje para

@MM inside:

hvala ti za odgovore...to me je interesovalo...cimanje sa kulerima ovo ono izaslo bi me cene berem jedne 820-ke...a to je 800fsb i nema problema

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Jer moze neko da mi odgovori na moje pitanje sto se tice napajanja, posto sam video da u full load-u 805D trosi cak 211W?
 
Nazad
Vrh Dno