Šta je novo?

intel dual core 805?+p945?

Veruj mi i ja se lomim..i shta da uzmem.
Valjalo bi preci na i945.

Provereno je GA-8I945P-G-RH ok plochica...a i i GA-8I945PL-G varijanta verovatno je OK.
PL podrzava samo DDR2 533 a P i DDR2 667...a razlika je nekih 10-15€.

Po meni ove dve Gigabyte su bolje od Asusove ponude ako je gledati po layout-u a i po ceni.

Ljudi shta je bolje da se uzme od ova dva zajedno sa 805-ticom sa ogranichenim budjetom do max 100€
GA-8I945P-G ili PL
ASUS x1600pro
512 MB DDR2 Samsung(ili sl. nishta preterano) 533 ili 667
ovo ukupno izadje oko ~420€ u najboljem sluchaju a alo se uzme PL i 533 memorija negde oko ~405€

E sad dali ovo sledece i siga moze da ode za 340-350€
ASUS P4P800SE dodat titan bakarni cooler na severnjak...umesto asusovog.
P4 2,8AGHz FSB533 dobar ocer...kao shto pishe u sigu...
2x256 Geil ddr400 cl2,5 one plave oklopljene...stare oko godinu dana.mozda josh koji dan u garanciji..
PowerColor AIW 9800pro dodati cooler master hladnjaci na memoriju.. u garanciju do polovine juna 06...
Ako ovo moze da ode za 340-350€
Doplata 80-90evra..

Ili napraviti kompromis i ostati na i865PE sa zamenom ASUS P4P800SE na P5P800SE
Ovde bi bila doplata negde oko 60-70evra

U prvoj kombinaciji ostajem bez dual chanela(shto i nije neka shteta) i tv karte a u drugoj to imam ali ostaje AGP...i diskutabilan rad 805-tice na i865PE chipsetu...?

Ne znam totalno sam izbezumljen... :wall:
Naravno ako sam napavio dobru procenu ovoga shto sada imam...

Pomagajte.
P.S. Nemoj sad neko da mi obezvredjuje komponente.. :D
 
Ja bih ipak gledao Asusove ploce. Uzeo sam ovu GA plocu iz potpisa i nisam bas zadovolajn, nekako nije sve stabilno kako bih voleo... Ali opet to su verovatno samo moje prepreke u mozgu, nista vise...
 
ivica je napisao(la):
...i diskutabilan rad 805-tice na i865PE chipsetu...?
:D

pa nije diskutabilan, na asusu sve stoji da moze 805 na ovu plocicu
 
okmijun je napisao(la):
pa nije diskutabilan, na asusu sve stoji da moze 805 na ovu plocicu

Ma video sam ja da radi....i deluje OK.
Ma ova kombinacija je privremeno reshenje.
Gledao bih da potroshim shto manje para.
Prelazak na PCI-E je ja mislim bolje uraditi kad se pojavi i965....?

U zadnje vreme sa bash i ne igram mnogo igara(nema shta, sve je izashlo na jesen..shto ja volim) i relativno sam zadovoljan sa AIW 9800pro

Problem je shto je jako mala razlika izmedju obe ove moje dve navedene kombinacije i generalno gledano vuche te da uzmesh PCI-E.

Ma mora da radi na i865PE i ASUS P5P800SE video sam i ja to..onoliki linkovi.
Ovako bih ucario ovaj 805 dok ga josh ima.
 
vertiGo! je napisao(la):
A sta kazete na MSI i945 Neo?

Pa na MSI sajtu i za 945P Neo i NEO2-F pishe da je u toku testiranje shto zanchi da nema bash adekvatnu podrshku...za 805-ticu.
Chudno za MSI
http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_cpu_support_detail.php?UID=672&kind=1
http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_cpu_support_detail.php?UID=707&kind=1

Ipak ti razmotri ASUS ili Gigabyte....ili neshto trece..Foxconn se isto pominje po treadovima.
 
Ja sam u sličnoj dilemi ali sam odlučio da sačekam ploču sa 965 čipsetom i ubodem Intel Pentium D 805 ili još bolje 905 kad se pojavi. Izbegao bih kupovinu 945 ploče zbog toga što sa njom verovatno neće moći da rade budući procesori.
 
audiofreak je napisao(la):
Uzmite u obzir i foxconn.

Mislish na Foxconn 945P7AA-8KS2 za PCI-E ili neku sl.
Gledao sam i to...i deluje OK..ali pitanje je koliko ima opcija za OC.
Ne sumljam da je odradjena kvalitetno..

Postoji i za AGP kao i ASUSova P5P800SE ali ne podrzava 805 tj. dual core.
 
Imam MSI 945P Neo2-F i 805 na njoj radi bez greske... ali ne dozvoljava overklok. Opcije su tu, ali ne mogu da se menjaju.

Inace, znao sam da ploca nema punu podrsku za ovaj procesor, ali sam ipak rizikovao... Sad zeljno iscekujem update BIOS-a! ;)
 
S22 je napisao(la):
Ja sam u sličnoj dilemi ali sam odlučio da sačekam ploču sa 965 čipsetom i ubodem Intel Pentium D 805 ili još bolje 905 kad se pojavi. Izbegao bih kupovinu 945 ploče zbog toga što sa njom verovatno neće moći da rade budući procesori.


Pitanje je da li ce da se pojavi 905 i kada...ali upravu si shto se tiche 945...na njoj nece moci da radi buduce Conroe jezgro...tek ce 965 to doneti...koji ce po meni sa ponosom da zameni 865...975 prolazi ono shto je i 875 proshao...a mozda josh i gore..jer postoje indicije da i neke 975 ploche nece moci da rade sa Conroe-om.

965 treba da bude jeftiniji...i bice cela paleta 965,963 i sl.
Taj chipset ima da gruva...i po meni trebalo bi da se zove 985...:D

Ne zaboravimo da je 9xx serija u 65nm pa 905 mozemo ochekivati tek kad intel masovno ovlada sa 45nm.

Ja gledano po sebi promenim barem 2 CPU-a na plochi pa tek onda menjam i plochu. Da li ce i sada biti tako..?
 
S22 je napisao(la):
Ja sam u sličnoj dilemi ali sam odlučio da sačekam ploču sa 965 čipsetom i ubodem Intel Pentium D 805 ili još bolje 905 kad se pojavi. Izbegao bih kupovinu 945 ploče zbog toga što sa njom verovatno neće moći da rade budući procesori.


A da, za 3 godine ce 965 biti aktuelan :)
Ja sam ozeo i945p sa ovim 805 i ne da ne nameravam da menjam, nego je to strasno.
Na kraju krajeva i XP 2400+ je radio super, al reko aj da i ja sredim komp nakon vise godina.
 
Jedina stvar koja me zaista buni je ocajan CPU test rezultat u 3dmarku 06 (72 i 22 fps) kao i ocajan rezultat u superPi (49 s)
 
igor2 je napisao(la):
A da, za 3 godine ce 965 biti aktuelan :)
Ja sam ozeo i945p sa ovim 805 i ne da ne nameravam da menjam, nego je to strasno.
Na kraju krajeva i XP 2400+ je radio super, al reko aj da i ja sredim komp nakon vise godina.
965 čipset će biti aktuelan za 3 - 4 meseca, dobro bi bilo da se sačeka zbog buduće nadogradnje :type:
 
Poslednja izmena:
Hm...mozda i nje toliko dobar koliko se digla prashina..:D
Ja sluchajno izbrisao 3dmark06 sa rw-a a nisam prekopirao na HDD...:wall: pa sad ne mogu da pustim test...pa da posle uporedim...nakon upgrade-a.
Verovatno da se neshto oseti u aplikacijama...ali u igrama sve zavisi kako je odradjena optimizacija...pa ako nije..rezultat moze da bude kao obichan na ovom mom CPU-u..:D

Bash je ochajan Super pi...mozda je sve to zbog FSB-a od 533MHZ i manjeg mem protoka. Definitivno su morali negde da mu zabiju noz u ledja za te pare..:D Ma spakovali su dva lenja truta na 2,67GHz sa dubokim pajpom...Njima ochiledno nedostaje neshto...a zna se shta...frekvencija...ali zato treba probati overklok...pa onda testirati.

Ti to 3dmark06 na default taktu ili oc..?
 
ivica je napisao(la):
Taj chipset ima da gruva...i po meni trebalo bi da se zove 985...:D

Ne zaboravimo da je 9xx serija u 65nm pa 905 mozemo ochekivati tek kad intel masovno ovlada sa 45nm.

Kako si dosao do ovog zakljucka? 45nm proces je suvise daleko, u trenutku kad on postane aktuelan eventualni 905 sigurno nece imati nikakvog smisla...

A to da li cemo videti 905 po meni zavisi iskljucivo od efikasnosti intelovog 65nm procesa, odnosno da li ce se skupiti dovoljna kolicina 9xx-eva koji ne zadovoljavaju u potpunosti sve zahteve koje intel postavlja u vidu stabilnosti 920/930....
Ove 805ice su upravo ti procesori iz 8xx serija...
 
GOXY83 je napisao(la):
Kako si dosao do ovog zakljucka? 45nm proces je suvise daleko, u trenutku kad on postane aktuelan eventualni 905 sigurno nece imati nikakvog smisla...

A to da li cemo videti 905 po meni zavisi iskljucivo od efikasnosti intelovog 65nm procesa, odnosno da li ce se skupiti dovoljna kolicina 9xx-eva koji ne zadovoljavaju u potpunosti sve zahteve koje intel postavlja u vidu stabilnosti 920/930....
Ove 805ice su upravo ti procesori iz 8xx serija...

Ma 805 je samo najava onoga shto sleduje..ali du nece biti u pitanju proces nego arhitektura...Evo chitam najnovije vesti na benchu...i vidim da ce 950 da koshta $241 kad lansiraju Conroe...Tada ce intel sa niskom cenom NetBurst procesora da okoncha jednu eru i otarasi se takvih procesora po niskim cenama. Kako ce ovo AMD da isprati ni sam ne shvatam...kad sad jedan x2 koshta ~ $1000.

Kad 950 bude koshtao $241 a sada je $637 shta ochekivati od 920-tice..nego neki ~ $199 a mozda je i to mnogo..:D a to da podsetimo i nije daleko od sadashnje cene 805-tice. A gde je tu "osakaceni" Conroe sa upola manje kesha...sa cenom od $209..Celeron Conroe-i. :D .Mozda su ovo cene na 1000 i vishe komada ali...opet je to znachajni snizenje. I kao shto kazesh pitanje da li ce 905 da bude nema zamena 805-tici...To bi po meni trebao da bude CPU na 2x2,4-2,67GHz ali na FSB-u od 800MHz i bez HT-a ako vec tako neshto slichno nepostoji. Intel kako sam negde vide planira i da ukine 920...kasnije a mi govorimo o 905-tici. Kad pogledash malo bolje...ako ne ukine...dzabe ga proizvodi pored Conroe procesora sa onakvom cenom...

Gde je audiofeak da razjasni situaciju..:D
 
Mislim da se 905 nece ni pojavljivati (uopste).805 je ciscenje magacina.
 
igor2 je napisao(la):
Neko licno iskustvo.
Od pre 2 sata vozim 805 na i945 ploci (gigabyte) sa 2*512 mb radeon 1300pro
Prelaz je sa xp2400+ , 2*512, gf6600
Nisam ocekivao prevelika ubrzanja.
Vilica mi se jos uvek vuce po podu.
A i besumna masina nije za baciti :)
Najtoplija preporuka.
Q4 edge, 1024*768 na high stoji zakucano na 63 fps-a u zestokom okrsaju :)


Na koliko teras 805 i jesi li dirao voltazu.
 
vertiGo! je napisao(la):
Na kojoj bi ploci radio sada 805-ica, a posle i 920-ka, recimo?

Na nekoj sa 945 chipsetom, ali chuo sam da se za 9x0 preporucuju ploce sa 975 chipsetom.
 
Uopste nemam vremena ni volje za te sportove.
Meni radi super i ovako :)
Moji OC dani su se zavrsili celeronom 433 i imao sam par ispada sa xp2000->2600 i bartonom 2500->3200.
Sad me stvarno ne zanima :)
A mogao bi neki bench test tipa sukob 805 vs 3000+/3200+ venicea
 
Evo rezultata...Pazite Pentium D 805 na i865PE...!

Prolecna dolina i Smitovo polje u prolece...divno zvuchi....:D

Napominjem..testirano na bajatom Windowsu Xp..nije se mashina uopshte "uzjogunila" kao da sam promenuo :eyebrows: modem..:D

Evo 3DMark06 na defaulu...2,67GhZ i potvrde da ovaj Dual Core radi na i865PE
CPU skor....1253
SM2.0 skor ..279

Ukupno 597 markova06 sa catom 5.13

GT1..3,069 fps
GT2...1,574 fps

Shta da se kaze..radi....a i ne greje se uopshte...Laze mi ovaj PC Probe..ali ima oko 45-55 C i shto je najbolje mashina se nechuje.. da radi..vishe se chuje USB fioka..:D

P5P800SE ..je malo loshija od P4P800SE shto se tiche BIOS-a i OC-a.
Nedostaje opcija koja tera memoriju asinhrono.koju je imala P4P....ali ne mari...
Mozda je dodaju nekom sledecom revizijom BIOS-a.

Sad sam miran do pojave i965...kuju svi zeljno ischekujemo...i nadam se da ce tada biti moj konachni prelazak na PCI-E

Dati za i945P sad preko 125-130 evra je glupo i sho kaze audiofreak...moze bre da uzmesh i jachi CPU i plochu..ili da pacish pare na mnogo rama...shto sigurno vredi vishe.
 
meni 805-ica radi na 3,6 GHz na 1,375v i ima na "leru" 37-40 C , a prilikom pakovanja divx-a 68-72 C, a inace sve to radi na Asus P5P800SE i memorija je Geil srebrni DDR500 i sa njim u sandri daje oko 4500 u mem testu i jedini mi je problem sto ovu memoriju ne mogu da poteram do kraja (radi i na 270 MHz) na ovoj ploci, mozda ce moci sa nekom revizijom biosa.
Da li neko mozda zna da li ima neki modovani bios za ovu plocu?
,)
 
Phoenix257 je napisao(la):
meni 805-ica radi na 3,6 GHz na 1,375v i ima na "leru" 37-40 C , a prilikom pakovanja divx-a 68-72 C, a inace sve to radi na Asus P5P800SE i memorija je Geil srebrni DDR500 i sa njim u sandri daje oko 4500 u mem testu i jedini mi je problem sto ovu memoriju ne mogu da poteram do kraja (radi i na 270 MHz) na ovoj ploci, mozda ce moci sa nekom revizijom biosa.
Da li neko mozda zna da li ima neki modovani bios za ovu plocu?
,)

Pa izachi ce sigurno neki BIOS...Nedostaje Performance Mode podeshavanje koja tera memoriju asinhrono...sa odnosom 3:4 tj. opcija Turbo. Ostaje nam da fiksiramo AGP/PCI i podignemo vcore u bios-u bez oc-a a da posle Systools-om dizemo magistralu zadrzavajuci odnos FSB 4:5 DDR. Inache ako uBIOSu oc-ijesh ode u sinhrono pole nekog 1xx FSB-a. Ne znam kako da dobijem 3:4 kad nema Performance mode opcije u BIOS-u kao na P4P800SE. Mozda nekim kombinacijama sa tajminzima...?

Sa odnosom 3:4 sa taj Geil DDR500 bi izvukao sa 180Mhz za FSB i 240Mhz za memoriju. Ovako samo mozesh sa 4:5 odnostom za 180Mhz da dobije 225MHz za memoriju. Opet je dosta manje od 270MHz ali nije ovo AMD i integrisani mem kontroler..nego i865PE...

Koju si pastu koristio?
Ja sam stavio neku silikonsku jer se zvaka skroz razvukla pa sam je obrisao.
Moguce je da zato imam ovako malo vece temperature..na leru...50-55 C ili ASUS PC Probe laze...a ja se nadam da laze...malo.
 
stavio sam najobicniju pastu koja dolazi sa kulerima, a kuciste mi je bigtower, pa ima dosta mesta
,)
 
Phoenix257 je napisao(la):
stavio sam najobicniju pastu koja dolazi sa kulerima, a kuciste mi je bigtower, pa ima dosta mesta
,)
Jel to znaci da si koristio BOX kuler a samo si skinuo zvaku.
 
Evo meni na blagom oc-u ...na 2,8GHz..temperatura stoji na 58 C ..i sada ne znam da li laze ili ne. Kada ga klokujem jache ili opteretim..onda mi prelazi 80 C ali kad ga pipnem ..isto tako se umlachi samo. Ne znam shta je...ali moram da iskljuchim PC Probe je ne mogu da ga nateram za limit preko 80 C. Moze neki savet. Stavio sam neku silikonsku pastu..malo zilaviju izgleda. Providna tranzistorska. Mozda sam i preterao sa njom pa onda dolazi do nus efekta...ili laze pokazivash temperature. Probacu da stavimjednu drugu pasticu...takodje tranzistorusku al' iz tube..:D

Testirao sam na 3,2GHz FSB160MHz a memorija 200MHz cas 2-3-3-7 3dmark06 i CPU skor je 1439. Jedino Sandra pokazuje losh rezultat za memoriski protok..ne marim ja za sandru..laze ona. Prvi put radim test..radi duze..drugi put..izbaci odma rezultat..i obavezno manji.
 
Nazad
Vrh Dno