Šta je novo?

intel dual core 805?+p945?

Pa normalo...da ce da se spali.....Izem ti ja benchburn-ir..:D Trkamo se ko ce pre da ima vishe markovai sl. a na kraju ko ce pre da spali.

Ja sam moj odavno vrnuo na default i neshto ne nameravam da klokujem dok je napolju 30+ stepeni a asus pc brobe iako ima as5 pokazuje 50-53 C

Mozemo li da znamo koji je to mosfet bio tachno poziciju i neke slike.
Mozesh da skinesh sa neta pa da paint-om obelezish zlokobni mosfet pa da mu ja zalepim hladnjak.

Meni se chini da ce ove ploche pre ili kasnije biti pokojne, kako se greju ti mosfetovi. Samo se nadam da nece biti tako vatreno...ako vec treba da umre ne mora da se sama i kremira..:D

Problem je shto verovanto shto je jeftina plocha koja koshta cirka ~5x evra u VP i koja na sebi i nema bash kvalitetne mosfetove. Ne znam kako bi izdrzala 65nm...ali D805 je sabija.
 
Poslednja izmena:
Ako se P5P800 toliko greje onda nije vise toliko interesantna.
Ima li jos neka ploca za 805 a da koristi obicnu ddr memoriju? :(
 
@IVICA

e dobro da si mi to reko za memoriju, realno gledano ploca je puna bagova, al opet kolko smo je platili sa CPUom jos je i dobro :)
memorija je Infenion, stvarno stabilna al od OCa ni "o", tako je uvek bilo. Inace jutros sam probo 3.4-3.5 i moze da se nategne al preko nikako tj mozda bi moglo uz neke lude napone al necu vise da se zezam, na 3.2GHz radi stabilno i to je to. A mozda vratim i na difolt.
Meni je dosla sa nalepnicom, vrlo cudno!

@TARMI

brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..............

Mislim da je u D805 stavljen sav skart od svih prescotta koji je ikad napravljen.
 
@okmijum: Nemoj da se zezash...pogotovo po vrucinama....Ako ti mashina neshto bitno zvace bolje da vrnesh na default...nego da se sve usija i ode kod svetog Petra. Ja sam primetio da se greju ti mosfetovi..ali sve zavisi kako se optereti CPU...u idle-u nije to bash tako gadno. Bar ne kod mene.

Treba shvatiti da P5P800SE je ipak prelazno reshenje...i nema bash tako dobru naponsu jedinicu kao i945p/pl ploche.

Meni je samo najzalije shto sam plochu bukvalno preplatio, praktichno su me odrali koliko sada koshta, a proshlo je skoro 2 meseca.

@pageboy: Nemoj se zamlacivati sa ovim...bolje skupljaj pare za i945p/pl i pci-e. Ako vec ocesh..mislim da postoji neka Abit-ova plocha ali to ne verujem da cesh da je nadjesh...Bolje batali. Imash sada i945 plocha za ispod 100e...pa bolje skupljaj pare ..i lepo kupi i ddr2.
 
Slikacu malo kasnije plocu, nemam sada digitalac kod sebe.
Inace svi fet-ovi su imali hladnjake na sebi ali ......:d
Dzaba hladnjak, treba tu da postoji protok vazduha.
Kod mene je i toga bilo - drugi ventilator od napajanja tuda uvlaci vazduh.
Sve u svemu htela je da crkne i hvala joj za to, nije mi nista drugo zveknulo :)
Sve se desilo u toku S&M-a pri testiranju stabilnosti procesora na 3.6GHz

Meni je ova ploca legla jer sam zamenio samo nju i cpu i dobio za
20e dual core masinu......niti memoriju, niti grafiku menjao

Glavna poenta je ova
ivica je napisao(la):
Treba shvatiti da P5P800SE je ipak prelazno reshenje...i nema bash tako dobru naponsu jedinicu kao i945p/pl ploche.

Moja 805-ica sigurno moze i vise od 3.3 GHz ali sa pravom plocom, sa ovom
tesko.....mozda ako bih aktivno hladio okolinu LGA775 socket-a pa ok.
Temperatura procesora nije vise problem, hladi ga Big Typhoon.

Sto se tice markova, Leadtek 6800 mi je malo zivnuo na ovoj asus ploci.
Pre nije hteo za da ide stabilno za svaki dan preko 400MHz za jezgro
(Abit NF7 & DFI nF3 250GB) a sada opusteno radi na abnormalnih 440MHz
Nabio je 13394 marka u 3dm03 i 5165 u 05-ici sto je za Vanila 6800 karticu
ekstra.
 
Tarmi Ricmi je napisao(la):
...
Sve se desilo u toku S&M-a pri testiranju stabilnosti procesora na 3.6GHz...

Nije mi jasno sto se ploca nije resetovala ili win smrzo ili nesto slicno? nego tek tako da pusti da ode mas' u propast?
 
@pageboy: Nemoj se zamlacivati sa ovim...bolje skupljaj pare za i945p/pl i pci-e. Ako vec ocesh..mislim da postoji neka Abit-ova plocha ali to ne verujem da cesh da je nadjesh...Bolje batali. Imash sada i945 plocha za ispod 100e...pa bolje skupljaj pare ..i lepo kupi i ddr2.[/QUOTE]

Nevredi znam da valja tako ali ima i nas koji nemogu odmah sebi da priuste promenu memorije i agp graficke karte pored ploce i procesora. Mora da postoji neko prelazno resenje pa makar bio to i p5p800 bar za def. vrednosti.
 
okmijun je napisao(la):
Nije mi jasno sto se ploca nije resetovala ili win smrzo ili nesto slicno? nego tek tako da pusti da ode mas' u propast?

Prvo se smrzo win.Prisao sa racunaru i mirisao odakle dolazi miris paljevine
(da li iz racunara ili sa terase - zapaljen kontejner se isto tako oseca :) )
Onda je nestala slika i pojavio se plamen :d :d
Tada sam shvatio sam da je racunar..... i cimnuo sam odmah power cable.
 
e krastavac, znaci nije kao na TomsHardware-u: kao skines hladnjak i sve sljaka :D samo malo sporije ali bez dima i vatre :d:)
 
@BozicBata: Molim te proveri koji ti napon prijavljuje CPU-Z. Meni varira između 2.560 i 2.624 V!!! Sa BIOS-om 3.42... Čoveče!

Proverio sam BIOS, pokazuje između 1.272 i 1.288V. Znači da je verovatno do programa... ali bih ipak da budem siguran. Verzija Z-a je 1.33.
 
Poslednja izmena:
@Shunjalo CPU-Z verzija 1.33 isto prikazuje. Mada sam sad preko remote desktopa nakacen na moju masinu ne mogu da proverim BIOS.....Uzas
Ma ja do ponedeljka menjam plocu. Uzimam Gigabyte 945P-G-RH
 
Poslednja izmena:
Od jutros vozim Gigabyte 945P-G-RH. Radi stabilno na 20x166-3.3GHz bez dizanja napona. Totalna preporuka za Gigabyte.
 
Mamu im *%&$*. Ovo je prva i poslednja MSI ploča koju sam kupio... :mad:

P.S. Jel' treba nekome MSI 945P Neo2-F? Skoro nova, BIOS flešovan jedva dvadeset puta... :p
 
Nazad
Vrh Dno