Šta je novo?

intel dual core 805?+p945?

@Shunjalo

Aj okaci link ovde pa da vidimo kakva je situacija sa tim novim biosom.....
 
shunjal0 je napisao(la):
Ja sam to uradio pre više od dve nedelje. Odgovorili su mi linkom ka BETA BIOS-u (verzija 3.3B8). On je prepoznao CPU kao Pentium D 805 (kako i treba), ali sam imao problema sa njim: nije pamtio podešavanja (svaki put kad uključim računar morao sam da pritisnem F2 da bih učitao "BIOS Defaults"). Tako da sam trenutno na originalnom BIOS-u.

Juče sam opet proverio link koji su mi dali: ta verzija je uklonjena, ali je sada tu fajl sa verzijom 3.42. Download-ovao sam ga, ali ga još nisam flash-ovao: nemam hrabrosti. :) Niko je ne spominje, plašim se da ne zeznem ploču. :)
Jesi probao da klokuješ procesor, meni ovaj moj krš ne daje opcije preko 165 MHz za FSB a ni dotle nisam uspeo da poguram procesor.
 
Link je zaštićen password-om. Ako hoćeš, poslaću ti ga na mail. Ima 512 KB.

Nisam probao overklok. Pregreva se i na default kloku, pa nisam hteo da ga mučim. ;)
 
Poslednja izmena:
shunjal0 je napisao(la):
Ja sam to uradio pre više od dve nedelje. Odgovorili su mi linkom ka BETA BIOS-u (verzija 3.3B8). On je prepoznao CPU kao Pentium D 805 (kako i treba), ali sam imao problema sa njim: nije pamtio podešavanja (svaki put kad uključim računar morao sam da pritisnem F2 da bih učitao "BIOS Defaults"). Tako da sam trenutno na originalnom BIOS-u.

Juče sam opet proverio link koji su mi dali: ta verzija je uklonjena, ali je sada tu fajl sa verzijom 3.42. Download-ovao sam ga, ali ga još nisam flash-ovao: nemam hrabrosti. :) Niko je ne spominje, plašim se da ne zeznem ploču. :)
Trenutna i aktuelna verzija BIOS-a koja moze da se skine preko MSI-jevog programa LIVE UPDATE je 3.30 ....Aj shunjal0 baci mi to na mail, verovatno da ima nekih poboljsanja.....
 
Dobio sam odgovor iz MSI-ja :
With regard to what you concern, Intel CPU Pentium D 805 can be supported by this 945p NEO2-F board with the latest beta BIOS "A7176IMS.342". Please download this BIOS file in the following FTP and upate it for your motherboard.
ftp://jerryuser:[email protected]/BIOS/7176/

You can refer to the procedure as described in the link here and manually update the BIOS.

Please remember to enter Setup to load optimized defaults after you finish BIOS update.

Best regards.


krastavac sad to mora da se proba. Aj javljam da li ima poboljsanja
 
Drugovi potrebna mala pomoc. Jel moze nekako da se flesuje ovo iz WIN-a posto mi je crko floppy?
 
Upravo sam flesovao BIOS 3.42 i apsolutno nikakav pomak u ovoj prici nisam primetio. Sve po starom. Valjda ce da izadje neka final verzija BIOS-a ili cu ja morati da menjam plocu.......
 
Dali kod nekog postoji u biosu opcija za iskljucivanje jednog jezgra kod ove ploce (mislim na msi 945p neo)?
 
Poslednja izmena:
Ja koliko sam uspeo da vidim nema takve opcije. Ma izgleda da je ova MSI serija ploca totalni shit za OC. Citao sam bas po MSI-jevom forumu da ima brda problema sa 945 plocama. Cekam jos 10-ak dana novi BIOS, a ako ga ne bude bilo definitivno menjam plocu.....
 
atti je napisao(la):
Dali kod nekog postoji u biosu opcija za iskljucivanje jednog jezgra kod ove ploce (mislim na msi 945p neo)?

Postoji. U "Advanced BIOS Features, pod "CPU Configuration", poslednja opcija (nisam siguran kako se tačno zove, ali otprilike "Single CPU Logical mode").

Probao sam upravo 3.42: ista priča, prepoznaje proc kao Pentium D, bez 805. Ali sam uočio malu anomaliju: piše doslovno "Intel Pentium D CPU 2.66GHz". Uočite dupli razmak između D i CPU. Nisam siguran šta to tačno znači, ali sam siguran da sa 3.20 verzijom toga nema. Ja se i dalje držim nje, uz nadu da će se MSI smilovati i izbaciti normalnu verziju... jednom. ;)
 
Proc je na trzistu sigurno preko 3 meseca, a ploca sigurno preko 6. Ako se do sad nisu smilovali cisto sumnjam da ce se tu nesto promeniti. Na MSI-jevom forumu brdo ljudi kuka za isti problem. I nista uradjeno nije :mad:
 
Nisam bas sve adekvatno propratio ali sam imao MSI 945P NEO-F plocu koja je radila perfektno. Na njoj je radio Intel P4 630 kog sam sa Vanessom-L Type frzao na 3.8GHz perfektno stabilno. Sto se o/c tice "ko ima nVidia graficku nece moci da overklokuje nista na ovoj ploci", tj. moci ce do 216FSB max i onda cvrc. Stavite ATI graficku i podignite klok PCIE magistrale po semi (FSB/2)-10 (to radite na vasu odgovornost) i TOSHIBA ko ludo!!! Sto se tice nVidie i o/c to je stvar licnog iskustva a posle sam procitao to isto na stranim forumima!

POZDRAV!
 
Poslednja izmena:
Mомци, шта се десило, на крају, са MSI Neo2-F?? Јесте ли је натерали у оверклок?

Ја ево купио пре недељу дана 805-ицу са Gigabyte 8i-945P-G-RH плочом, и све ради као лудо!! Такву стабилност нисам одавно видео! Бај-д-веј успешно сам клоковао машину са 2.66 на 3.0 и 3.2, без проблема!!!

Рендање у Максу је 15-20% брже, на 3.0, а још за 5-8% преко тога на 3.2 гига!! Врло леп резултат...

Наравно, загревање на 3.2GHz порасте на око 60 степени при рендању, али мислим да то није толико страшно :)
 
Poslednja izmena:
zorz je napisao(la):
Nisam bas sve adekvatno propratio ali sam imao MSI 945P NEO-F plocu koja je radila perfektno. Na njoj je radio Intel P4 630 kog sam sa Vanessom-L Type frzao na 3.8GHz perfektno stabilno. Sto se o/c tice "ko ima nVidia graficku nece moci da overklokuje nista na ovoj ploci", tj. moci ce do 216FSB max i onda cvrc. Stavite ATI graficku i podignite klok PCIE magistrale po semi (FSB/2)-10 (to radite na vasu odgovornost) i TOSHIBA ko ludo!!! Sto se tice nVidie i o/c to je stvar licnog iskustva a posle sam procitao to isto na stranim forumima!

POZDRAV!
 
Ma nema spora, MSI je postao smešan sa svojim pločama. Možda im je najjača ploča u ponudi ok ali sve sem toga je smešno.
 
aj sad mi kazite jos i da je MSI 945P platinum isto kesa i da na njoj nece raditi D 805 i onda u moj Q... sve
 
oogabooga je napisao(la):
aj sad mi kazite jos i da je MSI 945P platinum isto kesa i da na njoj nece raditi D 805 i onda u moj Q... sve

Probao sam.

945P Platinum i 805tica = 3.2GHz, radi savrseno.
Ne moze preko 3.3, max FSB je 165 za 533 CPU ali nisam vise ni planirao.

Pozdrav!
 
Da, vrlo interesantno, izgleda da kod nekih ploca je zakucano na 165FSB, evo i ko mene na P5P800SE je 165 i ni makac, iako se vidi da moze bez problema.
Inace koji je difolt napon za D805?.
1.40V ili nesto manje? P5P800SE zesce spusta napon, na full loadu je 1.28!!! mnogo malo?
na 3.2 se i ne primecuje da OCovan, idle je 30-35C, a full load 70-75 :S: , kad je hadnije u sobi onda je 65C. Za vikend je bilo toplo :p .
dobro i 2 presotta na 3.2 nije lose :)
 
okmijun je napisao(la):
Da, vrlo interesantno, izgleda da kod nekih ploca je zakucano na 165FSB, evo i ko mene na P5P800SE je 165 i ni makac, iako se vidi da moze bez problema.
Inace koji je difolt napon za D805?.
1.40V ili nesto manje? P5P800SE zesce spusta napon, na full loadu je 1.28!!! mnogo malo?
na 3.2 se i ne primecuje da OCovan, idle je 30-35C, a full load 70-75 :S: , kad je hadnije u sobi onda je 65C. Za vikend je bilo toplo :p .
dobro i 2 presotta na 3.2 nije lose :)

Pa P5P800 SE downvoltuje..to je sigurno..i meni je ispod ~1,3v vcore na defaultu.

Meni samo nije jasno kako ti ne ide iznad 165Mhz za fsb. Meni glat ide na 180Mhz tj. ulazim u Windows na 3,6GHz. Naravno podignem vcore...za stabilan rad...Mada ga ne drzim na 3,6GHz sada.

Proveri da li si fiksirao PCI/AGP...33.3/66.6

Ali ja imam problem sa temepraturom u idlu na defaultu sada 2,66GHz je ~50 C

Koji je tebi BIOS?
Meni je 0503
 
Poslednja izmena:
Koliko dizes napon? Ja sam stavljao 1.375 i nije hteo preko 166FSB? stavio bi ga i preko 1.40 jer na full loadu se spusta samo tako.
jedno glupo pitanje, kad si kupovo plocu, jel bila nalepnica na njoj "65nm dual core CPU ready"?
na 3.6 koji ti je napon u biosu? jel stabilno, jel moze da radi?
agp/PCi jeste fixirano. u idlu je 35C (big tower) a full load 72C :(

isti bios je i meni, i to je bio fabricki stavljen sto me i cudi!
3.6 bi bilo super stabilno da izvucem, jer to 800MHz vise, citav jedan coppermine :)
 
Poslednja izmena:
Nije ista ploča (P5WD2) ali ja za rockstable mašinu na 3.8GHz moram u biosu da stavim na 1.5 v, ploča u full opterećenju undervoltuje na 1.42 otprilike.
 
Samo da prijavim da se pojavio novi BIOS za 945P Neo2-F na MSI-jevom FTP-u. Verzija 5.25. Ime fajla je A7176IMS.525, ako nekog to još zanima. ;)
 
okmijun je napisao(la):
Koliko dizes napon? Ja sam stavljao 1.375 i nije hteo preko 166FSB? stavio bi ga i preko 1.40 jer na full loadu se spusta samo tako.
jedno glupo pitanje, kad si kupovo plocu, jel bila nalepnica na njoj "65nm dual core CPU ready"?
na 3.6 koji ti je napon u biosu? jel stabilno, jel moze da radi?
agp/PCi jeste fixirano. u idlu je 35C (big tower) a full load 72C :(

isti bios je i meni, i to je bio fabricki stavljen sto me i cudi!
3.6 bi bilo super stabilno da izvucem, jer to 800MHz vise, citav jedan coppermine :)

Pa dizao sam i ja vcore chini mi se preko 1,375...
Ja sam kupio plochu bez 65nm dual core Ready nalepnice...i morao sam da odfleshujem bios...da bi d805 proradio...doshla je sa 0301 fabrichki i sa d805 plocha se nije budila...tek posle flasha na 0503..biloje sve ok
(korishcen Celeron D za tu operaciju)

Meni je PCI/AGP fiksirano...i ukljuchen je PAT u BIOS-u

Imam utisak da kod tebe nece da ode memorija sinhrono sa procesorom i ploche je "gura" preko asinhrono tj. preko 200Mhz gde ona puca. Zabatali ono shto plocha javlja kad se upali posle oc-a ..obichno ispishe da radi na 266MHz ali radi na mnogo vishe....verovatno bug.

Ja imam inache obichan Geil 2x256Mb ddr400(onaj plavi...:D) i radi tako. Dignem tachno na 3,2GHz FSB 160 i memorija ode na 200MHz. FSB:DDR -> 4:5 kad preteram sa FSB-om preko 160 a mozda i pre, plocha se upali u sinhronom modu...FSB:DDR -> 1:1

E sad za ovo mozda i pre....Lepo ostavim FSB na 140 i kad dignem windows onda iz systool-a podignem na 160MHz...i onda ostane asinhrona..i tako radi proca na 3,2Ghz a memorija na 200Mhz. Za sve preko 3,2Ghz klokujem iz bios-a direkt sa vecim fsb-om i plocha se pali sinhronom modu.

Koju ti memoriju imash...Mozda je neka "bolja" pa plicha se zbuni i potera asinhrono ali izgleda da nije..chim ti puca. Druga stvar..mozda ti se bash zalomio primerak CPU-a koji ne moze preko 166 ali malo verovatno.
 
Update! Flashovao sam 5.25 verziju, i nisam više toliko siguran da je uopšte namenjena ovoj ploči. :D Evo šta ispisuje pri POST-u:

MSI 945PL Neo2 A7176IMS V5.2B5 Date 04/28/06 11:13:12
Intel Pentium 5 CPU 2,66GHz , Speed:133x20=2660MHz , 2 CPUs
DDR2 Speed = 64557MHz, Dual-Channel, Interleaved Mode

Vi koji imate ovu ploču, molim obratite pažnju: koji model ploče ispisuje prethodna verzija? Ne mogu da se setim, ali sam prilično siguran da nije 945PL.

Primetite da procesor ponovo prepoznaje kao Pentium 5... veselo. Ali sada prijavljuje dva procesora, umesto da kaže da je Hyper-Threading Enabled (kao što je ranije radila)... Još dve-tri verzije i ovo će valjda potrefiti kako treba! :-devil-:

I za kraj uočite prijavljenu brzinu memorije... :d

Update no.2: da, da, ovo jeste BIOS za 945PL, a ne za 945P... pa, sada bar znam da nije uvek katastrofa ako se promaši verzija ploče. :p
 
Poslednja izmena:
Ma ja sam definitivno odustao od MSI-ja, vec sam je stavio u oglase. verovatno cu uzeti neki Asus ili Gigabyte
 
Čekaj ako to stoji kao update za 945P Neo2-F a po flešovanju ploču prijavljuje kap 945PL onda su ioni stavrno komični.
 
Ma ne stoji kao update za 945P Neo2-F. Stoji u root-u nekog direktorijuma. A za a za Neo2-F je direktorijum poseban sa starim BIOS-om
 
Samo za clanove benchmarka sa P5P800 SE ulaznicama :

Niposto ne furajte visok napon za procesor (veci od 1.4v)
kada overclockujete dual core na ovoj ploci.
Na 1.45v ploca se jednostavno zapalila :d :d :d
tj. temperatura na mosfet-ovima je bila tolika da je otopila kalaj :d
a mosfet se pod uticajem gravitacije spustio nanize i eto kratkog spoja.....
Ispao je pravi pozar u kucistu.
Bilans: jedna spaljena ploca i na svu srecu nista vise, sve ostalo je
verovali ili ne ostalo ispravno i citavo.
Osim sto sam imao jedan neprijatan miris u sobi 2-3 dana i
crnu fleku na chieftec napajanju koja ne moze da se skine ni sa naj-jacim
hemikalijama.
Ova ploca jednostavno ima problem jer su cak i na defaultu mosfet-ovi
usijani, na povecanim voltazama za cpu dolazi do topljenja svega i svacega.
Eto moje prve zrtve - spaljene ploce pomocu overclock-a i cisto da
ne bude zabune - garancija ne vazi :d fizicko ostecenje.....
Moracu sam sebe da prijavim inspekciji da bi sam sebi zamenio plocu :d :d
 
Nazad
Vrh Dno