Šta je novo?

intel dual core 805?+p945?

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
2,019
Poena
785
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Video sam u cenovniku jedne vece firme u ns intel dual core 805 2x2,66Ghz za 160e?
Prvo mi nije jasno kakav je to procesor kada ga nemogu naci na Intelovom site-u?

A drugo kada sam trazio neku 955x plocu za to chudo prodavavac u drugoj isto vecoj firmi mi je rekao da ne drze 955x ploce posto su suvise skupe i da oni opusteno stavljaju dual core procesore u 945p ploce?

Nista mi nije jasno?? Da li to stvarno tako moze i kako radi??
Ako moze to znaci da imam dual core procesor i plocu za manje od 300e??
 
Naravno da moze. Svi Pentiumi serije 800 rade u svim i945/i955x/i975x plocama.
 
Poslednja izmena:
joojant200 je napisao(la):
....
Ako moze to znaci da imam dual core procesor i plocu za manje od 300e??...

Znaci, a isto tako znaci da neces moci da zabodes i Conroe kad bude stigao, a to ce biti cca jesen-zima 2006, osim ako ne kupis 975 plocu koja kosta ko blesava.
 
hvala :) :wave:
 
Dual Core cak i najnoviji Presleri (D920-D950) sasvim normalno rade na 945 cipsetu u dual core rezimu. Jedino na NF4 cipsetu rade samo kao single core. Znaci od 945 pa na dalje, samo napred. Sve to sljaka fenomenalno.
 
Kako stoje stvari sa grejanjem ? Vidim soso je zadovoljna sa novim Preslerom ali ovaj je Prescott (Preshot) jezgro i to x2.
 
da li neko ima iskustva sa d805, kako se pokazao
 
Ne brini mnogo za grejanje iako je to 90nm Pentium D 820 (to je 2.8) ima TDP 95W. Isti je i kod Pentium D 920. Samo uzmi neko vece kuciste, to ipak ne moze u JNC (na primer ne manje od Chieftec Dragon).
 
Ma ne brine me ali nesto u zadnje vreme nisam pratio sta se desava sa intelovim procesorima pa bi voleo da se javi neko ko je kupio 805 ili bar 820 da iznese svoje utiske. Vise mi znaci i krajnje subjektivan stav nego neka recenzija.
 
markoncic je napisao(la):
Dual Core cak i najnoviji Presleri (D920-D950) sasvim normalno rade na 945 cipsetu u dual core rezimu. Jedino na NF4 cipsetu rade samo kao single core. Znaci od 945 pa na dalje, samo napred. Sve to sljaka fenomenalno.

Na nF4 SLI x16 bi trebalo da rade svi Dual Core modeli. Na NF4 SLI ne radi 820 i eventualno 920. Brzi modeli rade bez problema. Ne znam za 805-icu, jer se tek pojavila...
 
buggy86 je napisao(la):
da li neko ima iskustva sa d805, kako se pokazao

Koliko je meni poznato to je tek stiglo u CT tj. u Srbiju :) Samim tim nismo imali vremena da probamo - bili smo u Fab36 u Drezednu :)

Cena je extra! Totalno je besmisleno kupiti single core, pored ovako jeftinog dual core procesora kakav god on bio (mislim, nadam se da radi :) ). FSB 133 se lako podigne na "malo visu vrednost". Na 166 mislim da moze sigurno, a 200 uz malo srece, ali to su nagadjanja.
 
Poslednja izmena:
805 radi odlicno.
Sklopljeno je par racunara takvih i vredi svakog evra, i vise.

Jedan se o/c na 3.4, drugi na 3.5GHz. Sa visim naponom to bi mozda islo i vise, ali gazde nisu htele preko 1.375V za svoje nove mezimce.

Pozdrav!
 
Sasa, koju si stavio plocu i koji OS?
 
audiofreak je napisao(la):
Pa OS mozes koji hoces. Ne vidim u cemu je problem?
Jesi li siguran da moze Home Edition?

u svakom slucaju Stavi XP pro. Cak je i 64bitni XP preporucljiv! Zapravo bi trebalo d aje bolji jer ume "pametnije" da razdeli resurse na dva procesora (jer ipak je PD 805 Dual CPU resenje u MCM formatu ;))
 
Lepo bi bilo da Intel izbaci verziju u 65nm...neki 905 :)
 
Poslednja izmena:
Home Edition nema sanse samo XP pro ,X64,2000 i razne server varijante.
 
Windows XP Home Edition podržava Dual Core, ali i ja glasam za Windows XP Professional (naravno, ako razlika u ceni nije velika).
 
Mislio sam da Home Edition samo podrzava drugi logicki procesor tj. hyperthreading ali ne i drugi (jos jedan)fizicki procesor?U svako slucaju slazem se da je 805 super kupovina.
 
Podržava u svakom slučaju dva fizička jezgra, ono što ne znam je da li "Home Edition" u tom slučaju (Intel Dual Core) podržava i Hyperthreading.
 
Accuphase je napisao(la):
Podržava u svakom slučaju dva fizička jezgra, ono što ne znam je da li "Home Edition" u tom slučaju (Intel Dual Core) podržava i Hyperthreading.

Pa u ovom slucaju je to nebitno, jer Pentium D 805, kao i ostali Pentium D proceosri ne podrzavaju HyperThreading...
 
joojant200 je napisao(la):
Sasa, koju si stavio plocu i koji OS?

Gigabyte 865 Pro i Asus P5LD2 ili kako je vec oznaka.

OS ?!!?!?
Windows, naravno :)
 
Znaci Conroe ce moci da se ubode u i975 ploce, a sta je sa i955 cipsetom? Jel on ispada iz igre?


@Sasa

Sasa je napisao(la):
Gigabyte 865 Pro i Asus P5LD2 ili kako je vec oznaka.

865Pro? :trust: Oces da kazes da Pentium 805 D radi bez problema i sa svim svojim ficerima na LGA775 AGP ploci? Na sajtu intela isticu da je 8xx D serija procesora iskljucivo podrzana od i945 cipseta pa navise (do duse tamo nije bio naveden 805 D ali...). Ispravi me ako gresim.
 
Poslednja izmena:
mLaki je napisao(la):
865Pro? :trust: Oces da kazes da Pentium 805 D radi bez problema i sa svim svojim ficerima na LGA775 AGP ploci? Na sajtu intela isticu da je 8xx D serija procesora iskljucivo podrzana od i945 cipseta pa navise (do duse tamo nije bio naveden 805 D ali...). Ispravi me ako gresim.

Naravno da je lapsus.
GA 945 Pro, puno ime 8I945-G Pro.
 
Sasa je napisao(la):
805 radi odlicno.
Sklopljeno je par racunara takvih i vredi svakog evra, i vise.

Jedan se o/c na 3.4, drugi na 3.5GHz. Sa visim naponom to bi mozda islo i vise, ali gazde nisu htele preko 1.375V za svoje nove mezimce.

Pozdrav!


tih 3.4 i 3.5 su oko FSB 170MHz jel tako?
kako tada radi memorija? koji je odnos CPU/DDR?

jel moze ovaj obican 533 da se fura ili je bas nuzno 667?
 
Sasa je napisao(la):
805 radi odlicno.
Sklopljeno je par racunara takvih i vredi svakog evra, i vise.

Jedan se o/c na 3.4, drugi na 3.5GHz. Sa visim naponom to bi mozda islo i vise, ali gazde nisu htele preko 1.375V za svoje nove mezimce.

Pozdrav!

I reci nam kakve su temperature bile ako si uopste pratio. Uglavnom u svim testovima 820-ice se zale na ringla efekat :mad:
 
Procesor radi, temperatura me ne zanima. Definitivno je toplo, ali dok radi i ne throtluje (ovo je praceno) briga me.

Sve je sa BOX ladnjakom.
 
Stvar koja ce sigurno zanimati ljude zainteresovane za Intel procesore:

- Potrebno vam je solidno kuciste (sto vece to bolje, Chieftec Dragon neka bude preporuceni minimum sto se tice dimenzija)

- Temperatura u kucistu ne sme preci 38°C ako ne zelite da cooler bude bucan.
 
Nazad
Vrh Dno