Šta je novo?

Intel Core i7 3xxx, a.k.a. Sandy Bridge-E

Ljudi Intel me stavlja na slatke muke, moje pitanje za vas iskusnije, da li da predjem na LGA1155 Sandy Bridge i7 2600k ili da cekam na LGA2011 Sandy Bridge-E 3930k zapao mi za oko, sto se tice cene kod nas ne bi trebalo da bude vise od 550-600 evre?

2011-10-18155331.jpg
 
iskreno preskupo, jedino ako se necim bavis i 6 jezgra ti bas znace u poslu
 
Poslednja izmena:
Ja ću lično da preskočim SB-E, taman dok se ne pojavi osmojezgarni Ivica u -(E)nthusiast varijanti za LGA2011 podnožje i dok Intel ne ispegla još malo X79 čipset...
 
Ja ću lično da preskočim SB-E, taman dok se ne pojavi osmojezgarni Ivica u -(E)nthusiast varijanti za LGA2011 podnožje i dok Intel ne ispegla još malo X79 čipset...

Ovo sto pises imam logike, ali ja ne mogu vise da se lomim sa ovom starim CPU/om moram da predjem na Sandy Bridge
 
Odakle je ovaj grafikon koji pokazuje Core i7 3980X ? Js dosad nigde nisam video da Intel planira ovaj procesor, da li se radi o pouzdanoj informaciji ?
 
To ne pije vodu, nigde nema 3980X procesora...dakle vest nije pouzdana. Pogledaj malo bolje taj link koji si dao i uverićeš se da nigde ne stoji takav model.
 
@fr0wn3r
Negde procitaj jos ranije i cini mi se da ce taj Sandy E 3820 biti negde u cenovnom rangu
sa 2600K .
Ako je fizicki brzi uopste nije preka potreba za HT koji se i onako u realnim uslovima malo koristi
osim ako se stvarno neko ne bavi renderovanjem.

Ma da, znam ja to. Ne bavim se renderovanjem, cak nicim zahtevnim sem igranja, a i za to imam sve manje vremena. Nego je u pitanju, kako to da nazovem nego, hir. I volim HT jednostavno, od Northwood-a mi ostalo u krvi...:D Sad jos samo da vidim kako ce sve ici sa tim Fully Unlocked/Limited Unlock, a i IB je i dalje na snazi u mom srcu.

Nemojte me drzati za rec, ali mislim da se 3980X pominjao i ranije negde, ali da ce izaci kao neki refresh mnogo kasnije, a ne u Q4 2011. Ogradjujem se, mozda sam pobrkao loncice...
 
Pa možda bude izašao tamo negde kao deo velike revizije, oko 3 do 4 meseca posle launcha. Jer sećaš se da SB-E treba da dobije velike ispravke početkom godine, najverovatnije u februaru-martu 2012, steping je, čini mi se, D0.
 
Imam jedno pitanje.Jel u ovaj thread pakujemo sve sto je vezano za X79/LGA 2011/Sandy Bridge - E ili za to treba da postoji poseban thread?
Posto mi je malo pre post izbrisan i posto sam dobio kaznene poene za navodni offtopic voleo bih da znam da bi se u buduce striktno drzao pravila
bez i malo fleksibilnosti.Hvala.
@Pitanje nije off,vezano je za temu ,bio bih zahvalan na odgovoru pa ako treba da otvorim zaseban thread?!
Update :
Otvorio sam novi thread za ploce za Sandy E ovde :
http://forum.benchmark.rs/showthrea...-Bridge-E-zvanicna-tema&p=2697211#post2697211
 
Poslednja izmena:
Bolje posebna tema, ostaje obrisano ovde.
 
Kakva je bre ovo "vodenica" :d
 
Sta su koristili? Koju tecnost? Ne vidim nikakav podatak o tome...
 
SB-E C2 revizija dva meseca posle ovog prvog launch-a, a kanda i revidiran chipset u isto vreme, izvor http://www.digitimes.com/news/a20111026PD219.html. O tome se i susklao i ranije inace.

Druga, stvar, vec sam je postovao u temi za ploce za SB-E - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?269043-Ploce-za-LGA-2011-Sandy-Bridge-E/page3 - ali mislim da bi trebala da stoji i ovde.

Jos jedna sitnica, obratite paznju na ovaj clanak prvi pasus zadnja recenica - http://vr-zone.com/articles/gigabyte...rds/13806.html. Ovo je "najoficijelnija spekulacija" do sada na koju sam ja naleteo da se tice IB-E iako su entuzijastima takve stvari padale na pamet mnogo pre... Zanimljivo. Verovatno ce doci novi cipset sa IB-E, ali ce ih kanda i X79 podrzavati. Ima logike, kao SB i IB trenutno.
 
Po meni, najveća novost doneće najnovije digitalne naponske jedinice, 3 way na Gygabyte pločama i ona još bolja implementacija koju će predstaviti Asus na svojim TOP modelima X79 matičnih ploča.

Trebalo bi da to bitno smanji zagrevanje, kao i da omogući bolji raspored na ploči jer digitalne naponske jedinice zauzimaju manje mesta od starih analognih.
 
Ja sam mislio da ce Gigabyte da izbaci matichnu sa 24-faznom analognom naponskom.
 
Ne,analogno napajanje je prošlost...mislim da nijedna premium ploča za LGA 2011, pa i oine srednje klase, neće koristiti analogno napajanje.
 
Druze govorio sam o ovome.
Mozda govorimo o istoj stvari, samo je neko od nas(najverovatnije ja) pobrkao lonchice.
 
Ne,analogno napajanje je prošlost...mislim da nijedna premium ploča za LGA 2011, pa i oine srednje klase, neće koristiti analogno napajanje.

mislim da si malo omasio koliko ja vidim niko ne koristi full digitalnu naponsku sekciju ... sve je to analogno sa digitalnom kontrolom.
 
Pa vidim da reklamiraju na sve strane digitalne naponske na novim Asus X79 pločama, po tome sam to zaključio. Ako ti imaš drukčija saznanja, budi konkretniji, molim te.
 
Prve cene nove platforme. Good luck early adopters, heh! :d :D :smoke:

Sandy Bridge-E and X79 Motherboards Listed on Chinese Stores

A couple of weeks ahead of its worldwide launch, Intel's much talked about "Sandy Bridge-E" Core i7 processors and compatible motherboards are beginning to surface on an online store in China. Listings include all three of the Core i7 LGA2011 processors Intel will launch in November, that includes the quad-core Core i7-3820, six-core Core i7-3930K and six-core Core i7-3960X Extreme Edition (details on the three here. Apart from these, a few compatible motherboards such as the ASUS ROG Rampage IV Extreme and MSI X79A-GD65 8D, were also listed.

Before getting into the pricing, it's important to note that prices of components in mainland China, in general, are more or less consistent with those in the US. The top-of-the-line Core i7-3960X Extreme Edition is priced at RMB ¥7,800 (converts to US $1,227). The next best LGA2011 offering, Core i7-3930K, is priced at ¥5,800 (US $912). The most afforable of the three, Core i7-3820, goes for ¥3,500 (US $550).

VR-Zone comments that at a first glance, these prices seem way off from the earlier speculated prices of around $300 for the i7-3820, ~$583 of i7-3930K, and ~$999 of i7-3960X Extreme Edition. Perhaps noting that AMD's FX processors didn't quite dent the performance processor segment, Intel is flexing its prices for the HEDT (high-end desktop) segment. If worldwide prices of these chips are anywhere close to where the Chinese are putting it, then a lineup of $550, $999, and $1200 chips is looking more likely. Then again, logic dictates that pre-release pricing is unreliable because it gives vendors the ability to make a quick buck out of pre-release orders.

Moving on to compatible motherboards, the same site is putting ASUS' top-end gamer-overclocker segment offering, the Republic of Gamers Rampage IV Extreme, at ¥5,990 (US $942), and MSI X79A-GD65 8D at ¥2,990 ($420). Again, these prices seem way off. Some European retailers are pre-listing ASRock X79 Extreme4 for as low as €192.40 ($268) and Intel Desktop Board Extreme DX79SI for €266.33 ($372).

http://www.techpowerup.com/154398/Sandy-Bridge-E-and-X79-Motherboards-Listed-on-Chinese-Stores.html
http://vr-zone.com/articles/sandy-bridge-e-and-x79-available-for-pre-order/13837-1.html
 
Bas vala! Utovario nas ovaj AMD...
No, ovo je za mene definitivni preskok generacije... Nemam ja tih para, a i da ih imam uzeo bih IB i ostalo bi potrosio na neki 3D TV ili nesto slicno da se sigram ispred ogoromnog ekrana, a ne na procesor i maticnu koji mi nece zaradjivati nista posebno.

No, najvise me zanima ovaj zadnju pasus iz VR-zone-ovog clanka. Ispada da cemo imati i treci stepping, D negde kasno u 2012. Koji ce tek da dovede stvari u red.

Mislim da SB-E nece naici na tako topao prijem ukoliko mu ne obore cene...
 
Nazad
Vrh Dno