Šta je novo?

Ikom - Digitalna tv

Treba mi hitan odgovor od nekoga koji zaista zna:
Mogu povoljno da nabavim Dragon modul. Da li mogu da izvadim karticu iz Kaona, stavim je u Dragon modul, pa sve u CI slot na LCD-u koji ima i DVB/C. Interesuje me da li je istina (kako tvrdi prodavac) da mogu da gledam sve digitalne programe u osnovnoj (Mega) ponudi na koju sam inace pretplaćen ?
Hvala na brzom odgovoru !!!
P.S. Pozurite ljudi, prodaće se !!!
 
P.S. !!! Naravno sve gore navedeno bez ikakve prerade, dopune, nadogradnje i slično !!!
 
Dragon bi trebao da radi bez problema
 
Imam jedan Dragon modul, radi i sa Conax dekripcijom. Ako ima zainteresovanih, neka se jave. Opis na:
http://www.boxsat.com/dragon-cam.html

Emulation of the Dragon Cam
Irdeto
Irdeto II
Betacrypt
Viaccess
Viaccess II
TPS Crypt
MediaguardSeca
mediaguardSeca II
Nagravision
Conax
 
Imam Modul Dragon, pa ako si zainteresovan, javi se. Inace radi sa Conax kripcijom,
pozdrav.
 
Moze li neko da mi pojasni situaciju. Sada koristim njihovu klasicnu kablovsku, ali vidim ponudu na sajtu: Flat 3 > Kabl. TV + DIGITALNA TV (paketi 1,2 i 4) > Neograničen 3 Mbps net > 2,200 din
Ja imam 2 TV-a u kuci, jel je ovo cena samo za jedan dekoder, ili za sva tri koja mi trebaju. Kako to ide kod IKOM-a nisam bas upucen ? I kakav je kvalitet slike u odnosu na IPTV. Vredi li menjati. Pozdrav
 
Moze li neko da mi pojasni situaciju. Sada koristim njihovu klasicnu kablovsku, ali vidim ponudu na sajtu: Flat 3 > Kabl. TV + DIGITALNA TV (paketi 1,2 i 4) > Neograničen 3 Mbps net > 2,200 din
Ja imam 2 TV-a u kuci, jel je ovo cena samo za jedan dekoder, ili za sva tri koja mi trebaju. Kako to ide kod IKOM-a nisam bas upucen ? I kakav je kvalitet slike u odnosu na IPTV. Vredi li menjati. Pozdrav

To je cena za analogni signal i internet, digitalnu dobijaš besplatno kao bonus, kao i dekoder i karticu, znači samo jedan uređaj, a i mene zanima da li taj signal može da se podeli na dva ili više TV-a
 
Ne moze da se podeli, t.j. i kada bi moglo isti program bi bio na svim televizorima.

Mada postoji mogucnost ako imate noviji TV sa digitalnim tunerom, da probate da skenirate digitalne kanale. Ima ovde u topiku iskustva ljudi o tome.
 
Imam ja Samsung LE32A656 ali izgleda ima samo DVB-T tjuner, jel moze neko da mi kaze jel bolji iptv ili ovo
 
meni su od veceras na dvb-c TV nestali pay tv kanali, odnosno samo je crn ekran (hbo, cinemax i sl). Da li je to i kod vas slucaj?
 
Eto i ja dobih digitalnu sliku od naseg dragog nam provajdera AJ KOMA :d
Na prvi utisak samo reci hvale, doduse ima tu da se ispituje... Desilo mi se da je danas nestalo gomila kanala, tj prijavljivao je samo 20-ak, znaci i one obicne je izbrisao. Pitao sam ukucane da nisu nesto cackali medjutim niko nije nista dirao. Brzo sam vratio na fabricka podesavanja i sve se vratilo u normalu... Na svu srecu. Ali imam nekih nejasnoca, veceras upalim tv i nema mi onih cinemax kanala. Mislio sam da sam iskljucen(paket je FLAT 3) sto znaci da i oni dolaze u taj paket ali nije ih bilo. Sta da radim da ih zovem sutra i da se zalim? Ili su samo nestali odjednom, a takodje i Arena ima samo jedna, a bilo ih je skoro 6, manje vise jedan...
Ako nastavi da se to ponavlja nece da bude dobro :s
Nego da li je neko od vas razvukao od recivera do drugog kopma kabl. da bi mogao da gledam i ja digitalnu? Video sam da ima iza njega ulaz za SKART ali malo sam neuk, pa da li to znaci da mi treba sa jedne skart nastavak, a sa druge S/video, posto na mojoj tv karti nemam nesto izlaza sem antenskog ulaza koji je popunjen. Znaci isao bi preko Tv karte. I naravno gde to ima da se kupi; takav kabl.
 
meni su od veceras na dvb-c TV nestali pay tv kanali, odnosno samo je crn ekran (hbo, cinemax i sl). Da li je to i kod vas slucaj?

Meni su isto nestali pomenuti kanali, sada moram da gledam preko dekodera ako hocu HBO...
Posto je taj conax ili dragon, otprilike bar?
 
Moze li jedno "paorsko" pitanje ?

U cemu se razlikuje slika u odnosu na klasicnu analognu ?
 
Eto i ja dobih digitalnu sliku od naseg dragog nam provajdera AJ KOMA :d
Na prvi utisak samo reci hvale, doduse ima tu da se ispituje... Desilo mi se da je danas nestalo gomila kanala, tj prijavljivao je samo 20-ak, znaci i one obicne je izbrisao. Pitao sam ukucane da nisu nesto cackali medjutim niko nije nista dirao. Brzo sam vratio na fabricka podesavanja i sve se vratilo u normalu... Na svu srecu. Ali imam nekih nejasnoca, veceras upalim tv i nema mi onih cinemax kanala. Mislio sam da sam iskljucen(paket je FLAT 3) sto znaci da i oni dolaze u taj paket ali nije ih bilo. Sta da radim da ih zovem sutra i da se zalim? Ili su samo nestali odjednom, a takodje i Arena ima samo jedna, a bilo ih je skoro 6, manje vise jedan...
Ako nastavi da se to ponavlja nece da bude dobro :s
Nego da li je neko od vas razvukao od recivera do drugog kopma kabl. da bi mogao da gledam i ja digitalnu? Video sam da ima iza njega ulaz za SKART ali malo sam neuk, pa da li to znaci da mi treba sa jedne skart nastavak, a sa druge S/video, posto na mojoj tv karti nemam nesto izlaza sem antenskog ulaza koji je popunjen. Znaci isao bi preko Tv karte. I naravno gde to ima da se kupi; takav kabl.

Ako imas FLAT 3 onda je sve ok posto on ne obuhvata ni Cinemax paket ni Arena paket. Nazalost, ali tako je...
Uz Flat 3 dobijas dig TV pakete 1,2 i 4. Cinemax je paket br.3 a Arena br. 6
 
Moze li jedno "paorsko" pitanje ?

U cemu se razlikuje slika u odnosu na klasicnu analognu ?
Pa kristalno je chista i jasna na svim kanalima. Ja sam se toliko shuma i gluposti ovde nachitao da nemam rechi. Okej morao sam jer me sve to interesovalo i logichno je da migracija sa analogne na digitalnu iziskuje iz tebe odredjena saznanja ali svako bukvalno svako ko je dosao kod mene je ne primetio razliku, nego je i sam konstatovao da bi on to isto uradio da mozhe [ ok neki su na sbb-u ali neki su na drugim provajderima pa nemaju prilike to da urade]

voleo bih kada bi svako od ovih pametnih mogao da dodje kod mene na neko picjence i da se uveri ochima o chemu se tu zapravo radi...slazem se da mnogi imaju mega nadrkane standarde [ kao kada ekipa ode u egipat na more pa ih odvedu u Luxor a njima je to smor ili shta je bre ovo kakve su ovo piramide ] ali razlika je ako zhelish da mi verujesh jednostavno - nebo i zemlja.
 
Pa kristalno je chista i jasna na svim kanalima. Ja sam se toliko shuma i gluposti ovde nachitao da nemam rechi. Okej morao sam jer me sve to interesovalo i logichno je da migracija sa analogne na digitalnu iziskuje iz tebe odredjena saznanja ali svako bukvalno svako ko je dosao kod mene je ne primetio razliku, nego je i sam konstatovao da bi on to isto uradio da mozhe [ ok neki su na sbb-u ali neki su na drugim provajderima pa nemaju prilike to da urade]

voleo bih kada bi svako od ovih pametnih mogao da dodje kod mene na neko picjence i da se uveri ochima o chemu se tu zapravo radi...slazem se da mnogi imaju mega nadrkane standarde [ kao kada ekipa ode u egipat na more pa ih odvedu u Luxor a njima je to smor ili shta je bre ovo kakve su ovo piramide ] ali razlika je ako zhelish da mi verujesh jednostavno - nebo i zemlja.

Znaci dimenzije ( format ) slike su iste kao kod analognog, ali je slika kristalno jasna... Hvala:)
 
Da ali koliko sam primetio arena 2 ili tako neki od arena kanala ima drugachiji format [ 4:3] recimo...
 
Pa kristalno je chista i jasna na svim kanalima. Ja sam se toliko shuma i gluposti ovde nachitao da nemam rechi. Okej morao sam jer me sve to interesovalo i logichno je da migracija sa analogne na digitalnu iziskuje iz tebe odredjena saznanja ali svako bukvalno svako ko je dosao kod mene je ne primetio razliku, nego je i sam konstatovao da bi on to isto uradio da mozhe [ ok neki su na sbb-u ali neki su na drugim provajderima pa nemaju prilike to da urade]

voleo bih kada bi svako od ovih pametnih mogao da dodje kod mene na neko picjence i da se uveri ochima o chemu se tu zapravo radi...slazem se da mnogi imaju mega nadrkane standarde [ kao kada ekipa ode u egipat na more pa ih odvedu u Luxor a njima je to smor ili shta je bre ovo kakve su ovo piramide ] ali razlika je ako zhelish da mi verujesh jednostavno - nebo i zemlja.

auuu, al ga ti sad...nahvali ikom digitalnu tv ko da je full hd, digitalna na ikomu je nista vise do malo izostrenija slika, bez shuma, ista rezolucija, cak je analogna lepsa za gledanje, bar meni, sve u svemu, ako hoces da uzmes digitalnu samo zbog kvaliteta slike, savetovao bi zaobilazenje u velikom luku, ja sam uzeo flat 4 zbog neta, pa sam dobio digitalnu usput.
 
pojedini kanali i jesu full hd. jesu lepshi oni bez shuma a takvih -nema ili od 100 komada mozda jedva par.

ok znachi digitalna tv treba da se zaobilazi onda u svim sluchajevima jel tako ? posto to nema veze sa provajderom :)

ps : takodje mi je bio primaran net, ovo je doshlo zaista kao izuzetno iznenadjenje...ja se na analognu Ikom ne bih vracjao sada taman da je besplatna..
 
Poslednja izmena:
pojedini kanali i jesu full hd

O cemu ti to? Svi digitalni kanali koje IKOM nudi u ponudi su SD (standard definition) u rezoluciji 720x576 (576i). Kakav crni full HD? Ne postoji nijedan kanal na svetu koji emituje full HD 1080p, vec se 90% kanala prenosi u 1080i, a mali deo u 720p, sto se tice HD-a.

IKOM nema HD kanale u ponudi kao SBB. Nemojte da koristite izraze kojima ne znate da baratate, zbunjujete ostale clanove koji se isto malo razumeju u ovakve stvari.
 
Нормално да нема ХД канала, али је мени слика мноооого боља него када гледам аналогну варијанту.

И свиђа ми се што, за разлику од СББ-а, може да се користи било који тјунер за декодирање слике, само је потребан Conax модул.

Него, кад сам већ код тога, је л' постоји негде да се купи ТВ картица за рачунар са DVB-C подршком? Све што сам до сад видео је DVB-T.
 
Naravno da kanali izgledaju mnogo bolje, jer se prenose digitalno pa nema shuma i smetnji, a tvoj LCD i bilo koji drugi je osetljiv na te stvari pa je slika koja se prenosi digitalno vs slike koje se prenosi analogno sa snegom, drasticno bolja u korist digitalne. Plasme su malo drugacija stvar i one nesto bolje barataju analognim signalom jer imaju meksu sliku.

Da, ali opet treba uloziti u Conax modul, ali eliminises jedan daljinac i imas i bolju sliku nego preko dodatnog risivera.

Ima jako malo DVB-C kartica za komp, a i to malo sto ima ne radi sa Pay tv kanalima, tako da je malo uzaludno.
 
Кажем за квалитет јер је неколико људи овде рекло да није неко унапређење у односу на стандардан сигнал. А мени је разлика небо и Земља:)

У сваком случају ми је боље да могу да одаберем рисивер, па све и по цену набавке додатног хардвера.


А је л' постоји неки нормалан начин да на рачунару гледам дигиталну ТВ онда?
 
O cemu ti to? Svi digitalni kanali koje IKOM nudi u ponudi su SD (standard definition) u rezoluciji 720x576 (576i). Kakav crni full HD? Ne postoji nijedan kanal na svetu koji emituje full HD 1080p, vec se 90% kanala prenosi u 1080i, a mali deo u 720p, sto se tice HD-a.

IKOM nema HD kanale u ponudi kao SBB. Nemojte da koristite izraze kojima ne znate da baratate, zbunjujete ostale clanove koji se isto malo razumeju u ovakve stvari.

Izvini profesore, ali onda konstatacija " kao da je FULL HD" je shta ? Ako je tako kao sto kazes a verujem da jeste. Ja sam mislio da je fashion tv u full HD-u i izvinjavam se sto sirim dezinformacije.

Ti bi mogao sledeci put prvi da se javish a ne da chekash ovakav zicer. No ni to nije loshe, reputacija mora da se opravda pre ili kasnije.

Jos jednom izvinjenje svima, i necu vise ni gledati ovaj topik kao i bilo koji vezan za TV/INTERNET jer je prepun dezinformacija. Ja sam se barem ovim putem izvinio komuni a masa tog djubreta se ni ne izbaci.

:wave:
 
Jel treba da ti se izvinim sto pises netacne stvari? Nikakve zicere ja nisam cekao, ne zaludjuj se time. Kao sto rekoh, ako nisi siguran u ono sto pises, bolje i nemoj da pises po cenu i da pitanje ne dobije odgovor...

Mesanje SD i HD rezolucije nije mala stvar... a za takvu ozbiljnu stvar kao sto si rekao da "pojedini kanali i jesu full hd" daje uvid u tvoju sposobnost da pruzis odgovor. Ne zelim da mislis da si konkretno ti u pitanju, isti odgovor bih napisao i drugom clanu foruma, iz razloga sto mi takve greske bodu oci, a ako sam bio malo ostriji prilikom pisanja odgovora, eto izvinjavam se. Ne razumem cemu uopste takva reakcija, ali eto.

@Teacher

DVB-T mozes, ima koliko hoces tv kartica sa tom mogucnosti. DVB-C karticu ces prvo jako tesko (ako i uopste) naci kod nas, a i neces moci da uradis nista sa kodiranim kanalima kao sto sam vec napisao. DVB-C risiver je manje vise neizbezan ako izuzmemo CI slot na televizoru koji u praksi moze da posluzi jedino kod Ikoma.
 
Nazad
Vrh Dno