Šta je novo?

Ikom - Digitalna tv

Da li je neko slucajno nasao neki univerzalni daljinski koji moze da upravlja KAON-om? Imam daljinski za TV, pa za KAON, pa za DVD ... polako postaje smaranje. Nasao sam neke univerzalne koji odlicno izgledaju, ali na spisku brendova nema KAON-a, a prodavci ne znaju.
 
MCRadisha namenski tesko ...resenje je bilo koji koji moze da uci "simulira" signal postojeceg daljinskog..Licno koristim Philips i Logitech univerzalce sa mogucnoscu "ucenja" i sve je OK (nisam nasao uredjaj koji ne mogu da kontrolisu) kad se naviknes na raspored funkcija i gde je sta ja nemam KAON ....ali.
Roditeljima u BGD sam za KAON..DVD-RW...TV i Hi-Fi doneo svoj stari Genius Remote 600 i radi sasvim solidno (cak vise nego dobro) mana nedovoljan broj tastera za "sve funkcije" nekih daljinskih naprimer HI-Fi ili DVD-RW ali ima ih dovoljno pa pazljivom raspodelom sve se sred i(kod KAON-a je i preostalo) ako neko pita sto nisam uzeo nekog Philipsa ili Logitech verujte mi i ovaj je komplikovan za moje roditelj :) jedva sam im objasnio kako da ga koriste
Dobro je da ovaj ima svoj RAM tako da pamti postavke kad se menjaju baterije ili bi me brat zadavio...a dalinski nije ni nesto skup kao nov.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Da nemas mozda neki predlog sta da potrazim, gde da potrazim, neka fraza na engleskom koja bi oznacavala to na sta mi skreces paznju, neki link, preporuka za prodavnicu u kojoj bi prodavci imali ideju sta mi je potrebno ... :D

Nasao sam kod nas neke Vivanco daljince koji odlicno izgledaju, ali mislim da ne mogu da simuliraju signal postojeceg daljinskog?

Edit: Vidim da si dopunio prethodnu poruku. Da li znas gde bih mogao da potrazim Genius, Logitech ili Philips univerzalne daljince?
 
Poslednja izmena:
Pa tesko da znam za BGD moj kum je kupio isti genius kao kod mojih roditelja u nekoj prodavnici racunarske opreme kod zeleznicke stanice one glavne u Beogradu mislim da se zove Dream sad dali je PC Dream...Computer Dream ili Dream bas i ne znam probaj preko googla...da trazis daljinski upravljac koji ima opciju ucenja
Ja licno imam Philips Prestigo SRU8015 i Logitech Harmony 900 i oba su mi vise nego dovoljna mada u poslednje vreme vise ih zena i deca koriste vise nego ja :) bili su mi interesantni u pocetku sad mi je to postalo malo dosadno. valjda godine :)))))
 
:D

Haha nisam obratio paznju na tvoju lokaciju. Muito obrigado!
 
Pocinje nova fudbalska sezona u Engleskoj... Kao sto znate Sportklub je preuzeo prava za prenose, a na Ikom-u trenutno nude samo Sportklub+ na kojem nece biti prenosa, barem ne direktnog!

Imaju li oni u nekom paketu dodatni Sportklub ili ne?!

Tj ko uopste nudi Sportklub pored Sportklub+, znam da ga nema ni na IPTV-u...

EDIT: da napomenem da imam samo kablovsku, nemam digitalnu. :)
 
Nema sport cluba i ne zna se da li ce ga biti.
 
Код СББ-а једино, колико знам...
Увек можеш преко нета да гледаш, боља је слика него аналогна ТВ мени, на 4Mb/s.
 
I Kopernikus ima SportKlub i SportKlub+. Ali to je verovatno zato sto im 99% kanala ide preko SBB-ovog Total TV-a, barem ovde u Smederevu. :)
 
IKOM ima SK+. Sad na njihovom sajtu vidim da ce i na SK+ prenositi neke utakmice Premier lige. Pogledao sam na brzinu i cini mi se da ce jace meceve prenositi preko SK, a one malo manje atraktivne preko SK+. Daj sta das i to je nesto kad IKOM izgleda ne namerava da emituje SK.
 
Da li je neko slucajno nasao neki univerzalni daljinski koji moze da upravlja KAON-om? Imam daljinski za TV, pa za KAON, pa za DVD ... polako postaje smaranje. Nasao sam neke univerzalne koji odlicno izgledaju, ali na spisku brendova nema KAON-a, a prodavci ne znaju.

Obavezno uzmi Logitech Harmony npr. 515 i resices se mnogih muka. Ja sam se igra san neim univerzalnim , i nakraju zavrsio sam Logitech-om. Jeste malo skuplje, ali je sjajan. 99% sam siguran da ces ga naci u njegovoj bazi, pa cak i ako ga nema po njegovom imenu, on trazi da mu pritisnes par tastera i onda nadje koja je firma, tako sam ja provalio ciji je box na Radijus Vektoru.

Probaj da ga nadjes u Comtrade ili BigBang-u, tc Usce.
 
Pozdrav svima, nov sam na forumu pa bih pitao jedno, za vas mozda, laicko pitanje. Imam Samsung LCD, i digitalnu Tv sa 5mb protokom. E sada, momci koji su mi ugradili digitalnu su sve podesili sami posto ja nisam bio kod kuce pa nisam stigao da ih smaram sa pitanjima :D

Ja cu da vam napisem koje opcije su meni podesene pa mi vi recite da li trebam nesto da menjam kako bih poboljsao kvalitet.

SCART izlaz: CVBS
SPIDF izlaz: iskljuceno
na daljinskom p.std je namesten na PAL (imam jos i automatsk, SECAM, NTSC)

dalje... da li ima veze da li je povezano preko scart dodatka ili cinceva... i citao sam da je bolja slika ako se stavi neki drugi dekoder... nesto vise o tome i cena?
 
Код СББ-а једино, колико знам...
Увек можеш преко нета да гледаш, боља је слика него аналогна ТВ мени, на 4Mb/s.

A jel neko moze da posalje preko kog sajta (ili programa) ima sportklub?
 
Nema SportKlub preko neta
 
koji bi tacno conax modul trebalo nabaviti ( tacnu oznaku )
posto imam nacin kako da je nabavim iz nemacke.

i jos jedna stvar me zanima u vezi ikomove kartice
jel treba da se kontaktira ikomova teh. sluzba pa dalje po njihovim uputstvima ili se vadi iz kaona u kucnoj radinosti???

hvala
 
koji bi tacno conax modul trebalo nabaviti ( tacnu oznaku )
posto imam nacin kako da je nabavim iz nemacke.

i jos jedna stvar me zanima u vezi ikomove kartice
jel treba da se kontaktira ikomova teh. sluzba pa dalje po njihovim uputstvima ili se vadi iz kaona u kucnoj radinosti???

hvala

Naprimer ova radi, a dosta je povoljna:
http://www.techdigital.co.uk/products/Smit-Conax-CAM.html

Sam izvadi karticu, to je kao kartica za Halo govornicu, ne mozes nista da pogresis, a kablovski provajder nije bas srecan da im ne koristimo njihove kineske pulene za gledanje programa. :)
 
Imam jedno pitanje, mozda je vec bilo rechi ali je velika tema da bih sve chitao.
Imam kod Ikoma internet paket flat3. Pre par meseci sam dobio digitalnu, ali retko gledam tv pa nisam ni obracao paznju. Na sajtu pishe da bi trebalo da dobijem pakete 1, 2 i 4 besplatno uz internet paket flat 3, ali kad biram kanale iz menija pored HBO i 18+ paketa stoji znak $, sto verovatno podrazumeva da moram da placam te pakete da bih gledao. Jesu li oni nesto zeznuli, ili ja moram nesto da podesim da bi mi se aktivirali ti paketi?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
$ je znak koji govori da se ti kanali placaju.s obzorom da si uzeo flat3 internet paket, digitalne tv Pakete 1,2,4 imas sigurno, s tim sto je 18+ zakljucan sa ,,parental controll". hbo radi normalno.
 
pa naravno da znak stoji zato sto ih u obicnoj ponudi nema. ko hoce da ih gleda treba dodatno da plati ili uzme internet paket uz koji idu i ti kanali.
svi pay tv kanali imaju tu oznaku $
 
pa naravno da znak stoji zato sto ih u obicnoj ponudi nema. ko hoce da ih gleda treba dodatno da plati ili uzme internet paket uz koji idu i ti kanali.
svi pay tv kanali imaju tu oznaku $

Ok, znaci $ stoji i onda kada imas taj paket i mozes da ih gledas?
Medjutim ja ne mogu da ih gledam iako ulaze u moj flat 3 paket. Kad kliknem na HBO prvo bude samo crn ekran a onda napise nesto u fazonu "ubacite karticu".

Probacu ovo sa resetovanjem kad dodjem kuci, a ako ne pomogne zvacu call centar.
 
imamo isti paket, imam sve kanale, mega, hbo i 18+, i protok 3Mb kako stoji na reklami.Karticu je covek ubacio u KAON-a i sve radi kako treba. probaj da resetujes uredjaj iz glavnog menija(fabricka podesavanja) - u slučaju da imas karticu.
 
Izgubio sam FOX CRIME na digitalnoj TV (ne koristim KAON) pre nekoliko nedelja. Ne mogu da ga nađem, jel zna neko parametre?
 
jel zna neko da li ce i kom poceti da emituje neke Hd kanale kao sbb? i da li ce biti neko ubrzanje do nove godine ili posle?
 
Sto kao i SBB kada je Radijus Vektor prvi u Srbiji poceo da emituje HD signal u 1080p?
 
Nazad
Vrh Dno