Šta je novo?

iCloud prostor

URAGAN

Poštovan
Učlanjen(a)
25.12.2015
Poruke
1
Poena
51
Imam iPhone xs max 256g .
Vidim da ima opcija da se kupi 200g prostora na iCloud-u za 3e mesečno .

Meni je zauzeto 250g na mobilnom, od toga 190g su slike i klipovi .
Zanima me kako funkcioniše iCloud !?

1.Da li mogu da podesim da mi prebaci na iCloud sile i klipove i time mi oslobodi 190g sa mobilnog - dakle, ove slike i klopovi koji su trenutno tu idu na iCloud , a ja mogu da punim telefon NOVIM slikama i klipovima i novim 190 giga? Da li tako funkcioniše?

2. Ako je tako, šta se dešava ako prestajem da plaćam 3e mesečno ? Ako mi je 200g slika na iCloudu, a ja napunio novih 200 g na mobilnom, šta sw dešava sa ovim slikama koje su iCloudu ?

Hvala unapred !

Pozz
 
Rešio problem tako što sam stopirao deljenje pa aktivirao ponovo, hvala.
 
dal icloud pamti wi-fi lozinke? Resetovao sam wi-fi podesavanja tako da nemam ni jednu vise lozinku za wi-fi moram svaku posebno kucat u kaficu ako sedim konobara iznova pitat koja vam bese lozinka😅
 
Moraš da napišeš na kom je store-u. Ako je američki, kupiš goft karticu i redemuješ kod na njegov nalog. Ako je srpski, iako ne zvuči tako, dodaje se kartica banke.
 
mislim da sam joj stavio USA, posto nije moglo google photos da se instalira tako neka glupost je bila. Mozda je onda bolja da kupim gift karticu posto nema da platim jednom za godinu dana nego da ti skidaju svaki mesec a ne bih bas da ostavljam moju karticu vezanu za njen telefon. Jel imate preporku gde da uzmem tu gift karticu?

Izvinite na glupim pitanjima nisam korisnik IP pa mi je tesko da sam iztrazuejm oko toga a treba mi sad pa bog zna kada
 
Kako god okreneš, ne možeš da ubaciš ni tvoju ni bilo čiju karticu odavde na američki nalog :)

Instaliraj Apple Store aplikaciju na telefonu, pokreneš je, ideš na buy i označiš gift card, email delivery, označiš koliko hoćeš i šalješ sa njenog mail-a na identičan. Plaćaš sa svoje kartice.
Druga opcija je kupovina gift kartice preko američkog Amazona. Svakako redemuješ kod na njen nalog kad pošalju gift karticu na mail adresu.

Možeš preko sajta

https://www.apple.com/shop/gift-cards


Još lakše je da skineš na telefonu Apple Store aplikaciju

https://apps.apple.com/us/app/apple-store/id375380948

i u njoj kupiš gift card. Tad, ako imaš instaliran Apple Pay, na check out delu označiš da hoćeš da platiš na taj način i ne moraš da unosiš podatke o registraiconoj adresi za tvoj Apple ID nalog. Jedino je važno da imaš novac na toj kartici. Šalješ sebi na mail adresu.
 
Nazad
Vrh Dno