Šta je novo?

iCloud prostor

URAGAN

Poštovan
Učlanjen(a)
25.12.2015
Poruke
1
Poena
51
Imam iPhone xs max 256g .
Vidim da ima opcija da se kupi 200g prostora na iCloud-u za 3e mesečno .

Meni je zauzeto 250g na mobilnom, od toga 190g su slike i klipovi .
Zanima me kako funkcioniše iCloud !?

1.Da li mogu da podesim da mi prebaci na iCloud sile i klipove i time mi oslobodi 190g sa mobilnog - dakle, ove slike i klopovi koji su trenutno tu idu na iCloud , a ja mogu da punim telefon NOVIM slikama i klipovima i novim 190 giga? Da li tako funkcioniše?

2. Ako je tako, šta se dešava ako prestajem da plaćam 3e mesečno ? Ako mi je 200g slika na iCloudu, a ja napunio novih 200 g na mobilnom, šta sw dešava sa ovim slikama koje su iCloudu ?

Hvala unapred !

Pozz
 
Mozes da prebacis i koristis optimize iPhone storage gde se puna rezolucija slika i videa cuva na iCloud-u, a manja rezolucija na telefonu.



Dok god su ti slike i video fajlovi na telefonu, onis u i na iCloud-u. Ako ih brises sa telefona, brisu se i na iCloud-u, osim ako u nekom trenutku ne iskljucis iCloud Photo Library i My Photo Stream, a to ppodrazumeva da ti ne radi upload novih fotografija. Tako funkcionise, tako da to sto si mislio, ne moze na taj nacin, koliko znam.
Ono sto obrises, mozes da vratis tokom 30 dana na photos delu kad se logujes na iCloud sajt.

Ako prestanes da placas za dodatni prostor, sve sto prelazi 5GB ce biti obrisano nakon odredjenog perioda. Mislim da je rok takodje 30 dana, ali je bilo i da Apple potpuno nasumicno brise slike nakon 45 dana, onda je rok produzen na 90, vracen na 45 i ne znam tacno koliko im je trenutni limit, ali bi svakako u roku od 30 dana trebao da ih skines i napravis backup, fizicki ili drugi cloud prostor. Kad otkazes pretplatu, racuna se kompletan mesec za koji si prethono uplatio. Svakako je najbolje odmah napraviti backup slika.
 
Kupio bih iCloud prostor pa me zanima sledece:

1. Da li mora da mi bude Srbija kao zemlja/region ili to moze da bude US sa nekom nasumicnom adresom?
2. Posto mi je trenutno US sa nasumicnom adresom mogu li kupiti prostor sa nasom platnom karticom?
 
Vidim da za Tursku iCloud od 2TB, izađe oko 3,5 USD.
Da li je neko uspeo da preko Turske uplati iCloud, kao što većina radi za YouTube premium, Netflix i ostale online servise?
 
Mislim da to niko nije probao, čak ni gledao :)

Može garantovano da se napravi turski nalog, kupe gift kartice za njihov App store i tako plaća prostor :)
 
Jel zna neko koji je proveren sajt za kupovinu GIFT kartica?
 
Uspeo sam da uradim ovo za Turski Store i iCloud+, sad me 200Gb ispadne 1,08$ a kad sam placao preko naseg Stora bilo 2,99€.
 
Piši postupak...
 
cimanje za 250din manje? :)
 
Kratak je postupak, promenio region na Tursku, kupio iTunes Gift Card za TR. Preko fona nije htelo da prihvati pa sam usao na Store preko kompa i to je to. @ilidan 250x 5. Posto sam uzeo karticu od 100 lira za 750 din imam za 5 Meseci. Nije to neka ušteda ali sto da im dam ako vec ne moram.
 
cimanje za 250din manje? :)
Mene zanima Apple One, pa gledam da li može isti postupak da se primeni kao za Cloud.

 
Upravo sam probao da promenim region, i nece, stavio sam "None" posto nemam turski broj i karticu sa biling adresom, My payment method is 'not valid in this store' mi izbacuje.
 
Kratak je postupak, promenio region na Tursku, kupio iTunes Gift Card za TR. Preko fona nije htelo da prihvati pa sam usao na Store preko kompa i to je to. @ilidan 250x 5. Posto sam uzeo karticu od 100 lira za 750 din imam za 5 Meseci. Nije to neka ušteda ali sto da im dam ako vec ne moram.
promenis app store region akaunta koji je vec povezan na icloud? I onda placas turskim gift karticama?
 
Da vec sam imao pretplatu, obrisao karticu promenio nalog i ubacio kod preko Stora na kompu.
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-10-16 at 10.16.46.png
    Screenshot 2022-10-16 at 10.16.46.png
    96.1 KB · Pregleda: 70
  • Like
Reagovanja: NAS
A adresa, da li si morao da stavljaš Tursku?
 
Da ista prica kao i pre kad se pravio US nalog neka adresa i onaj postal kod i to je to.
 
Inace, razlog zasto meni nije hteo da prebaci: imao sam purchase sharing enableovan (da neko iz familya moze karticu tj payment method da koristi tvoj ako mu das dozvolu). Treba disableovati to. OK je ako ste iCloud shareovali sa familijom, samo purchase sharing mora biti disableovan.
Proslo je onda. 2TB 350din mesecno, toliko i vredi
 
Nazad
Vrh Dno