Šta je novo?

Huawei P60, P60 Pro

Zato i kazem, navedite razloge. Ja se slazem da je preskup, u tu ga ne opravdavam. Mora cena nize. Meni ne smeta nista na njemu, sto se i procesora tice, ne marim, sto nema Gservice, ne marim, jedino za cenu da. Mozda negde ima u drugim zemljama gde se prodaje za jeftinije pare pa ispadne dobra kupovina. Ja sam ljubitelj huaweia al ima mane, i to jasno iznosim. Da je recimo jedno 20k-25k jeftiniji, msm da bi bio dobra kupovina. E sad dal je promasaj, to ne smatram. Ima sigurno neku publiki koju gadja, ne verujem da bi rizikovali toliko a da nisu proverili gde je namenjen.
 
Ja bi samo voleo neko potvrdi da li je tolika razlika izmedju njega i mate 50 pro. Cena je ipak tu nekih 200-250e vise za p60 pro.
 
Ja bi samo voleo neko potvrdi da li je tolika razlika izmedju njega i mate 50 pro. Cena je ipak tu nekih 200-250e vise za p60 pro.
Ljubitelj sam huawei telefona, ali iskreno mislim da je bolje uzeti mate seriju, jer mislim da nema neke ogromne razlike, ali na primer ja trenutno ciljam na Honor magic 5 pro, bas zbog 12 gb rama i 512gb
 
Možda nema neke razlike u hardware-u i performansama, ali ne može u 2023oj telefon izgledati sa prednje strane kao Mate i Magic 5 zbog onog notch-aaaa


Meni lično to baš kopa oči i ružno mi je (nekome je ružna poledjina od P60pro)..
 
Taj sam. Napred ne smeta ni ta pilula, ali nazad smeta. To je stvar ukusa, nista vise 😁
 
Kao neko ko je koristio m50 pro, drugar koristi Honor Magic 5 pro, uporedjivali smo oba telefona. I ako na papiru Honor ima bolju kameru, ipak Huawei se bolje snalazi u vecini situacija i nudi visi nivo detalja i u normalnim uslovima i low light situacijama. Neko pomenu gore da je gen1 zastareo cipset? Apsolutno nikakvu razliku u radu nismo uspeli da ustanovimo izmedju gen2 i gen1, i ako po sintetici deluje da je gen2 brzi. Mozda je to i do optimizacije Harmony OS-a. Drugar je od nedavno vlasnik p60 pro, nismo uporedjivali, ali na prvu loptu bi rekao da za trunku ima bolju kameru nego m50 pro, perfomanse i ostalo je isto. Dizajn, notch i ostale stvari su vise stvar licnog izbora svakog pojedinca. Rad bez GMS-a nije mana, moze se i bez njih, a kome treba tu su emulatori koji daleko bolje rade nego ranije. Za cenu se slazem da treba da treba svim telefonima da padne dodatno i da je ovo preterano.
 
Ja bi najvise voleo da se vrate Kirin procesorima. Nek nemaju GMS, al samo da vrate Kirin procesore. To je moja zelja...
Kirin se i dalje razvija pod Huaweiem, ali kako sam procitao zabranjeno je da ga prodaju u Evropi, pa su iz tog razloga morali da predju na Snapdragon, naravno, bez 5g modema. Mnogo toga sto je Americko je zabranjeno da se koristi u Huawei telefonima globalno, jedna od zabrana je Gorilla glass koju je Huawei koristio ranije na svojim telefonima, kako su razvili Kunlun i ubacili ga u svoj premium segment... na kraju ispalo je i bolje po korisnike. Po svim aspektima je daleko bolji nego poslednja Gorilla Invictus, ali je dosta skuplje u proizvodnji, oko 80-90$ u odnosu na druge zastite. Tako da je sam ban Huaweia doveo do tehnoloskog napredka i pronalazenje nekih novih tehnologija od strane Huaweia.
 
Lepo Peca rece,nijanse
Sta god da kupis u tom cenovnom rangu dobro je
Zato treba po meni vise obratiti paznju na druge stvari
 
Kupila sam p60 pro. Dugo sam se dvoumila, ipak nisu to male pare, ali već se ta investicija vratila. Ovo je investicija u dobru opremu. HTMS sistem je jednostavan, rekla bih čak da je intuitivan. Bojala sam se da li ću moći da koristim Google aplikacije, ipak i tu nema nikakvih problema. Pronašla sam aplikacije u AppGallery, a kod prve instalacije preuzuima se i Gbox, koji olakšava korištenje tih aplikacija. Kamera me pravo oduševila:)
Pos'o je dobar,a para laka...
 
Mate 50 pao na 700e nov upakovan.

Kad bi uskoro P60 Pro došao na tu cenu bez razmišljanja bih ga uzeo, jedino zbog notch-a Mate 50 nikako ne bih uzeo inače je sve vrh i ne bih čekao P60 u tom slučaju da nema odvratnog notcha 😄
 
Mate 50 pao na 700e nov upakovan.

Kad bi uskoro P60 Pro došao na tu cenu bez razmišljanja bih ga uzeo, jedino zbog notch-a Mate 50 nikako ne bih uzeo inače je sve vrh i ne bih čekao P60 u tom slučaju da nema odvratnog notcha 😄
To je super, samo pazi na garanciju.
 
Mate 50 pao na 700e nov upakovan.

Kad bi uskoro P60 Pro došao na tu cenu bez razmišljanja bih ga uzeo, jedino zbog notch-a Mate 50 nikako ne bih uzeo inače je sve vrh i ne bih čekao P60 u tom slučaju da nema odvratnog notcha 😄
Staviš crni/tamni režim, crni/tamniji wallpaper i ne vidi se notch.
 
Ma kažem vam, samo da nema notch to je toooop cena za takav telefon.

Nadam se da će P60 uskoro biti na toj ceni isto
 
jel koristi neko lighthouse sa mate50 ili p60 i kako se pokazao?
 
Lepo Peca rece,nijanse
Sta god da kupis u tom cenovnom rangu dobro je
Zato treba po meni vise obratiti paznju na druge stvari
Ма тог Пецу изгледа Шамшунг спонзорише, чим га сваке године проглашава за најбољи телефон.
Интересантнија су поређења мобилних где прикажу упоредне слике, па још када мало зумирају одмах се уочи да је Шамшунг далеко од најбоље камере. И даље мислим да iPhone има најбоље (најприродније) боје, али по питању детаља приметно заостаје за Кинезима.
Ево два приказа,
дневне перформансе:

ноћне перформансе:


Надам се да су тачне гласине да ће Huawei Mate 60 pro доћи са 1 инчним сензором (који има Xiaomi 13 ultra), плус Кирин процесор и 5Г. Мада и сада у неким случајевима даје боље резултате него мобилни са 1инчним сензором.
 
Ма тог Пецу изгледа Шамшунг спонзорише, чим га сваке године проглашава за најбољи телефон.
Интересантнија су поређења мобилних где прикажу упоредне слике, па још када мало зумирају одмах се уочи да је Шамшунг далеко од најбоље камере. И даље мислим да iPhone има најбоље (најприродније) боје, али по питању детаља приметно заостаје за Кинезима.
Ево два приказа,
дневне перформансе:

ноћне перформансе:


Надам се да су тачне гласине да ће Huawei Mate 60 pro доћи са 1 инчним сензором (који има Xiaomi 13 ultra), плус Кирин процесор и 5Г. Мада и сада у неким случајевима даје боље резултате него мобилни са 1инчним сензором.

Da se ne naljutis, al recenzije nisu merodavne. To je vise do nasih ukusa. Ja obozavam huawei, meni taj telefon lezi, ali video snimanje nije na zavidnom nivou. I ima tu jos par sitnih nedostataka.
 
Da se ne naljutis, al recenzije nisu merodavne. To je vise do nasih ukusa. Ja obozavam huawei, meni taj telefon lezi, ali video snimanje nije na zavidnom nivou. I ima tu jos par sitnih nedostataka.
Зашто бих се љутио, нисам ја правио ове приказе, па да се осетим повређеним што им се не верује. И да Huawei има релативно лош видео, у односу на остале.
Поента мог коментара је да нико није објективан, тачније свако, још пре почетка поређења има неког свог фаворита. Неко воли неки бренд, неко је одушевљен карактеристикама на папиру, а неког спонзоришу да прави „независне приказе”.
Навео сам ова два приказа јер су интересантни када паралелно прикажу зумиране слике. Тада се види колико неки модел има шума на слици, колико други има детаља, а колико је нечија слика оштра или има бокеха.
Huawei ми је симпатичан јер у развој улаже највећи проценат зараде (скоро 20%, за разлику од Јабуке и осталих где се то креће око 3-7%). Једноставно ценим што се неко толико труди да стално прави што боље уређаје.
Узгред имам Sony a7R IV, тако да на мобилне не гледам као на озбиљне уређаје за шкљоцање. Више забаве ради.
 
Ja licno volim napucane slike samsunga i ne mislim.da Bench radi za Samsung (pre ce biti za motorolu)
Samsung kamere su najzaokruzenije ,jednostavno u svim uslovima su dobre i to je poenta price,nema previse odskakanja u bilo kojim uslovima
Generalno svi su danas dobri ,pa ko sta voli neka izvoli
 
Poslednja izmena:
Ма тог Пецу изгледа Шамшунг спонзорише, чим га сваке године проглашава за најбољи телефон.
Интересантнија су поређења мобилних где прикажу упоредне слике, па још када мало зумирају одмах се уочи да је Шамшунг далеко од најбоље камере. И даље мислим да iPhone има најбоље (најприродније) боје, али по питању детаља приметно заостаје за Кинезима.
Ево два приказа,
дневне перформансе:

ноћне перформансе:


Надам се да су тачне гласине да ће Huawei Mate 60 pro доћи са 1 инчним сензором (који има Xiaomi 13 ultra), плус Кирин процесор и 5Г. Мада и сада у неким случајевима даје боље резултате него мобилни са 1инчним сензором.

Novi Kirin i 5G su samo za Kinu, van Kine ne mogu da prodaju zbog sankcija tako da novi Mate 60 Pro dolazi sa 4G i SD cipom. Sto se tice ovi uporednih testova u dnevnim uslovima Samsung ima najvise poena, dok je u nocnim uslovima treci. Generalno ni jadna kamera nije najbolja u svim uslovima svaki model ima svoje prednosti i mane. I kod Pece se moglo videti u testu da isti Sony senzor u dva razlicita modela daje drugacije rezultate, zbog drugacije obrade slike
 
Nazad
Vrh Dno