Šta je novo?

Huawei P60, P60 Pro

Nisam od onih koji svake godine menjaju telefon ali je došao red da se uzme neki novi. Velike nedoumice imam izmedju nekoliko modela a sada je medju njima i Huawei P60 Pro. Prva želja mi je bio Oppo Find X6 Pro ali njega nema ni kod nas ni u Evropi -_- pa sam sad u nedoumici izmedju P 60 pro, Honor Magic 5 Pro, Vivo X90 pro , i moj omiljeni One plus( ali kaska sa kamerama i eventualno OP 12 možda bude bio približan sa kamerama ali pitanje je kada će izaći). Ne žurim sa odabirom, vrv ću preko KP da uzimam tel ili u Yettelu. Opet šteta što nema Oppo-a kod nas jer nekako ne bih imao nedoumice 🙂
 
Nisam od onih koji svake godine menjaju telefon ali je došao red da se uzme neki novi. Velike nedoumice imam izmedju nekoliko modela a sada je medju njima i Huawei P60 Pro. Prva želja mi je bio Oppo Find X6 Pro ali njega nema ni kod nas ni u Evropi -_- pa sam sad u nedoumici izmedju P 60 pro, Honor Magic 5 Pro, Vivo X90 pro , i moj omiljeni One plus( ali kaska sa kamerama i eventualno OP 12 možda bude bio približan sa kamerama ali pitanje je kada će izaći). Ne žurim sa odabirom, vrv ću preko KP da uzimam tel ili u Yettelu. Opet šteta što nema Oppo-a kod nas jer nekako ne bih imao nedoumice 🙂
Bogami, lep izboras imas, teska dilema. Kao da ja menjam, bukvalno ta 3 modela bi gledao. Ja sam ljubitelj Huaweia al skidam kapu i magic 5 pro i X90 pro. Jedino sto ti savetujem, uzmi preko KP ili za kes, znam da je skupo i to ali preko yettela i drugih izadje mnogo skuplje. Moj P50 pro je sad na KP od 540-610e, ja ga do sledece godine placam preko mts-a, i izadje 136 000 din. Moj savet
 
Bogami, lep izboras imas, teska dilema. Kao da ja menjam, bukvalno ta 3 modela bi gledao. Ja sam ljubitelj Huaweia al skidam kapu i magic 5 pro i X90 pro. Jedino sto ti savetujem, uzmi preko KP ili za kes, znam da je skupo i to ali preko yettela i drugih izadje mnogo skuplje. Moj P50 pro je sad na KP od 540-610e, ja ga do sledece godine placam preko mts-a, i izadje 136 000 din. Moj savet
Velika dilema Naravno da mi prva opcija kupovina u kešu na KP. Jer 140/150 hiljada i 900/950E na KP- velika razlika. Umesto da umanje cenu uz paket koji plaćaš 2 godine minimum , cena ostaje ista pa sem što "kao" plaćaš na rate, mnogo velika razlika ukupna.
Kao dugogodišnji korisnik OP i Oxigen OS mi je prvi izbor bio Oppo sa Color Os ( bratska kompanija) pošto očigledno da iz nekog razloga neće na tržište Evrope, možda će mi prvi izbor biti Vivo X90 pro jer je takodje iz iste kompanije BBK elektroniks, pa očekujem tu fluidnost koju poseduju. Samo bi iz tog razloga možda izbegao Honor i Huawei, ali sve su to vrhunski premium telefoni :)
 
Izabaro bih Magic 5 pro, ipak ima najnoviji cip i ekran je odlican, a kamere ne zaostaju u odnosu na P60 pro
 
Baš to htedoh pitati, znači Magic 5 Pro ima sve što i P60 Pro?

A kamere su vrhunske takođe?
 
Iskreno da biram izmedju Magic 5 pro i P60, izabrao bih Honor, ima 12 gb rama, vise memorije, kamere veoma slicne, cak mislim da i jeftinije moze da se nadje na KP
 
Jeste naravno, to je individualni ukus.

I taj notch je koliko znam efikasniji od 'rupice' (za face rec.valjda) ali džaba kad uzima od ekrana


Ne znam, P50 Pro je prelep nema šta, ali ako ima te mane u vidu pregrejavanja, wifi laga, očajne baterije, onda ipak bolje vijati P60 ako neko juri telefon na duže staze kao ja. (ako p60 naravno nema ove nabrojane nedostatke)
 
Iako sam pisao da bih Vivu X 90 Pro dao prednost, nekako mi sigurniji Magic 5 Pro zbog Snapdregona i ekrana. Malo odgledah oko Viva i ima dosta razlike izmedju Pro i Pro + verzije za Kinesko tržište.
Malo mi nejasna politika da bolje verzije ne isporučuju van svojih granica. Isto tako mi nejasno zašto Oppo nije izbacio svoje modele i na EU tržište jer X Find Pro je prava zverka i to bi mi bio prvi izbor oko odabira.
Isto tako mi je žao što je One plus prekinuo da se takmiči sa konkurencijom u premium klasi. Ponajviše oko kamera iako je Hasleblad prvo krenuo u saradnju sa OP a posle i sa Oppo. Dxomark je Find X Pro stavio na 1 mesto ispred Honora i Jabuke. Šteta jer Oxigen OS je po meni No 1
 
Jeste naravno, to je individualni ukus.

I taj notch je koliko znam efikasniji od 'rupice' (za face rec.valjda) ali džaba kad uzima od ekrana


Ne znam, P50 Pro je prelep nema šta, ali ako ima te mane u vidu pregrejavanja, wifi laga, očajne baterije, onda ipak bolje vijati P60 ako neko juri telefon na duže staze kao ja. (ako p60 naravno nema ove nabrojane nedostatke)
Pregrevanje nema, ali wifi lag ponekad i baterija nije zavidna. Naravno, noviji je, al msm da SD guta baterije samo tako. Kirin je def najbolji po pitanju optimizacije.
 
Iako sam pisao da bih Vivu X 90 Pro dao prednost, nekako mi sigurniji Magic 5 Pro zbog Snapdregona i ekrana. Malo odgledah oko Viva i ima dosta razlike izmedju Pro i Pro + verzije za Kinesko tržište.
Malo mi nejasna politika da bolje verzije ne isporučuju van svojih granica. Isto tako mi nejasno zašto Oppo nije izbacio svoje modele i na EU tržište jer X Find Pro je prava zverka i to bi mi bio prvi izbor oko odabira.
Isto tako mi je žao što je One plus prekinuo da se takmiči sa konkurencijom u premium klasi. Ponajviše oko kamera iako je Hasleblad prvo krenuo u saradnju sa OP a posle i sa Oppo. Dxomark je Find X Pro stavio na 1 mesto ispred Honora i Jabuke. Šteta jer Oxigen OS je po meni No 1
Oppo valjda nije izbacio zbog nekih tuzbi sa Nokiom, a koliko sam citao (ne znam da li je istina) da ce i Vivo i Oneplus da se povuku iz Evrope.
Ako se to desi bukvalno imacemo 3 do 4 proizvodjaca samo, sto bi bilo uzasno za ljude koji koriste te brendove.
Cak nisam ni uspeo nigde u Srbiji da nadjem rezervne delove za Oneplus 10 pro telefon, pa sve vise i verujem u tu teoriju.
 
Oppo valjda nije izbacio zbog nekih tuzbi sa Nokiom, a koliko sam citao (ne znam da li je istina) da ce i Vivo i Oneplus da se povuku iz Evrope.
Ako se to desi bukvalno imacemo 3 do 4 proizvodjaca samo, sto bi bilo uzasno za ljude koji koriste te brendove.
Cak nisam ni uspeo nigde u Srbiji da nadjem rezervne delove za Oneplus 10 pro telefon, pa sve vise i verujem u tu teoriju.
To bi bio ozbiljan monopol na tržištu i prava šteta po krajnje korisnike.
I ja sam negde pročitao da je BBK elektroniks( Oppo, One plus, Vivo, Realme i IQOO) - vodeći u svetu po prodaji mobilnih uređaja.
Kao da se ide u smeru da moramo koristiti isključivo Samsung, Apple i Xiaomi, Google. Lično mislim da će doći do kompromisa jer verujem da BBK nije samo u vlasništvu Kine
 
Videh ga uživo, prelep je ovaj u beloj boji, stvarno neobično i prelepo, e sad sto ce futrola ici preko toga pa se nece ni skontati to je drugo 😂

Malo je samo kamera previše izbačena
 
Odgledah dosta recenzija za P60 Pro ali ima li ga ko ovdje, da čujem iz prve ruke? :) Ti google servisi stvarno nisu više problem ? Što se maila tiče koristim 365, to mi nije problem, od Google-a koristim Youtube Premium i Google Maps, ovako na prvu da se mogu sjetiti.

Viber, Whatsupp notifikacije, to sve radi normalno ? Baterija pretpostavljam da može da istrpi dan maltretiranja. Kamere znam da su zvijezde telefona mada video nije na nivou konkurenata to mi je jasno.

Ima li nekih skrivenih nedostataka, tipa da na Netflixu ne radi 4K i HDR upravo zbog peripetija sa Amerima, ovo mi nije bitno toliko nego kažem samo kao primjer, ako ima još nešto što je vrijedno pomena a da na ovom uređaju neće funkcionisati. :)

Zadnji Huawei koji sam imao je P10+ i bio sam zadovoljan skroz. Ozbiljno se razmišljam da uzmem P60 Pro mada ću čekati da mu padne cijena svakako...
 
Poslednja izmena:
Odgledah dosta recenzija za P60 Pro ali ima li ga ko ovdje, da čujem iz prve ruke? :) Ti google servisi stvarno nisu više problem ? Što se maila tiče koristim 365, to mi nije problem, od Google-a koristim Youtube Premium i Google Maps, ovako na prvu da se mogu sjetiti.

Viber, Whatsupp notifikacije, to sve radi normalno ? Baterija pretpostavljam da može da istrpi dan maltretiranja. Kamere znam da su zvijezde telefona mada video nije na nivou konkurenata to mi je jasno.

Ima li nekih skrivenih nedostataka, tipa da na Netflixu ne radi 4K i HDR upravo zbog peripetija sa Amerima, ovo mi nije bitno toliko nego kažem samo kao primjer, ako ima još nešto što je vrijedno pomena a da na ovom uređaju neće funkcionisati. :)

Zadnji Huawei koji sam imao je P10+ i bio sam zadovoljan skroz. Ozbiljno se razmišljam da uzmem P60 Pro mada ću čekati da mu padne cijena svakako...
Kao korisnik p40 vezano za prvo pitanje mogu da ti kazem za youtube premium jedina mana je sto ne moze sa trake sa obavestenjima da se pauzira pesma, i promeni na sledecu ili predhodnu.
365 radi normalno, google maps rade
 
Kao korisnik p40 vezano za prvo pitanje mogu da ti kazem za youtube premium jedina mana je sto ne moze sa trake sa obavestenjima da se pauzira pesma, i promeni na sledecu ili predhodnu.
365 radi normalno, google maps rade
Postoji Vanced youtube koji radi perfect.
 
Poslednja izmena:
Odgledah dosta recenzija za P60 Pro ali ima li ga ko ovdje, da čujem iz prve ruke? :) Ti google servisi stvarno nisu više problem ? Što se maila tiče koristim 365, to mi nije problem, od Google-a koristim Youtube Premium i Google Maps, ovako na prvu da se mogu sjetiti.

Viber, Whatsupp notifikacije, to sve radi normalno ? Baterija pretpostavljam da može da istrpi dan maltretiranja. Kamere znam da su zvijezde telefona mada video nije na nivou konkurenata to mi je jasno.

Ima li nekih skrivenih nedostataka, tipa da na Netflixu ne radi 4K i HDR upravo zbog peripetija sa Amerima, ovo mi nije bitno toliko nego kažem samo kao primjer, ako ima još nešto što je vrijedno pomena a da na ovom uređaju neće funkcionisati. :)

Zadnji Huawei koji sam imao je P10+ i bio sam zadovoljan skroz. Ozbiljno se razmišljam da uzmem P60 Pro mada ću čekati da mu padne cijena svakako...
Slusaj, svaka cast recenzijama, ali sacekaj da vidis ovde recenziju na forumu, od ljudi koji ga imaju. Recenzije nisu merodavne. Ja sam tako uzeo P50 pro, pa se ispostavilo da ima manu sa wifijem i slabiju bateriju. To ti je moja topla preporuka. Sto se aplikacija tice, sve radi perfect, potvrdjujem, napredovali su strasno sa sistemom, jedino mi se cini da google walet ne radi, ma da sam nasao negde na forumima stranim da postoji resenje i za to. Ne koristim pa me i ne briga tako. Kamere zaista siju, tu nema da brines. Imas brdo opcija na sistemu, lagan je za koriscenje i fluidan. Generalno da znas SD procesori jedu baterije, pa je bitna optimizacija. App galery je napredovao, i dosta su optimizovali aplikacije kako bi sto bolje radile. Ja ne koristim otkljucavanje licem, al sam nacitao da je na ranijim verzijama precizniji jer imaju dodatne senzore. Senzor otiska radi dobro, dosta je osetljiv oa vodi racuna da prsti ne budu mokri ili ekrana, jer mora da se obrise dobro. Ovo su ti moja iskustva sa P50 pro.
 
Ne verujem da bi bilo ko kod nas zagrizao ovaj telefon osim da mu firma ne nudi bas taj preko paketa. Eventualno da dezura neko od forumasa ispred Huawei-a u airport cityu, tamo verovatno imaju telefone, al' ne jer ih placaju iz svog dzepa.

Promasaj u Evropi bas kao i 13 Ultra, i to je to, teramo dalje cekamo narednu seriju ili nesto izmedju.
 
Ali čekaj zbog čega je promašaj? 😂

Iskreno ja što sam čuo da nema wi-fi lag, baterija da je odlična, i da se ne pregreva, a na to ste svi kukali za P50Pro i to mu nalazili kao jedine mane, ne vidim kako onda ovaj može biti 'promašaj' kad sa ispravljenim ovim manama koje je imao P50 bi trebalo da mu je sve odlično??

Jedino cena što je previsoka to stoji, sad je oko 900e na KP ali je to previše i dalje, mada nema nijedan flegsip danas koji je ispod 1000e...



Meni je ovaj P60 fantazija, kamere i dizajn vrh
 
Ne verujem da bi bilo ko kod nas zagrizao ovaj telefon osim da mu firma ne nudi bas taj preko paketa. Eventualno da dezura neko od forumasa ispred Huawei-a u airport cityu, tamo verovatno imaju telefone, al' ne jer ih placaju iz svog dzepa.

Promasaj u Evropi bas kao i 13 Ultra, i to je to, teramo dalje cekamo narednu seriju ili nesto izmedju.
Po cemu je tebi to promasaj? Msm na osnovu cega si to zakljucio? Ako je cena, onda da razumem, ako je nesto drugo, onda daj da svi cujemo. Ako nisi ljubitelj Huawei, onda razguli iz ove teme, i ne pisi nista. Bez uvrede, al ovakvi komantari kao tvoji, bez ne opravdanih sumnji ili mana, nemaju sta da traze ovde. Pozdrav
 
Možda je promašaj teška reč, ali ne znam kakav uspeh očekuje huawei ove godine sa P60 pro, u ovakvoj konkurenciji.

Ovo kažem iz razloga što za iste pare kao konkurencija

  • nudi prošlogodišnji čipset
  • nudi slabiju bateriju od konkurencije (magic 5 pro, xioami 13U, S23U, ip14 pro max)
  • ne nudi Google servise

To je ono što mi je instant palo na pamet.

Mislim ta trebas biti težak entuzijasta i huawei fan, da bi odabrao baš huawei, pored ostalih.

Kontam da odsustvo GMS možda nije toliki nedostatak kao ranije. Ali prosečan kupac tako nešto neće tolerisati.. Osim nas forumaša koji smo u "tom svetu", i nije nam teško da se bakćemo.
 
Pa normalno da je cena. Telefon isto kao i 13 Ultra je super, ali bedno priceovan, i pati od (poprilicno jake) konkurencije, S23U, 14 Pro, a takodje mu ni ne ide u prilog proslogodisnji chipset, po ovogodisnjim cenama. 5G meni kao i verovatno svima vama nebitan, eventualno kad se putuje u neke jace zemlje, pa i da znaci, ali ajde to necemo uzeti u obzir.

Takodje, P60 Pro je srednji telefon u nefoldable flagship ponudi, kao S23+, P60 Art je pandan S23U, ali njega ni ne dobijamo.

Da ima nekih pre-order akcija pa covek i da proguta i zagrize, medjutim nema ni to. Samsung je bar davao dupli storage tj apgrejd u pre-orderu i cini mi se slusalice (kasnije sat).

Ustvari lazem, ima akcija:

3 meseca, jos malo pa nestalo, navali narode..😹

Ovi majstori su zatvorili USCE store, huaweishop.rs defunktan jos od prosle ili cak pretprosle godine.
Esoterija od telefona (i u pozitivnom i u negativnom smislu) i samo za ogromne fanove ili ljude kojima firma uzima preko operatera a u izboru je, i to je to. Daj boze da tema ima preko 20 strana do kraja godine, ali nismo mi krivi, nego oni.

Da se ne lazemo, i P50 je bio promasaj u Evropi, jer su S22 serije bile krs, 13 Pro osim ProMotiona nista spec u odnosu na 12, a i takodje jer je mozda P40 Pro serija bila dosta jaka, narocito u domenu zuma, plus ih je i tranzicija na SD zeznula malo, i stoga takvi rezultati.

Ja Huawei generalno volim, i osim Applea jedini daju dugu (i to bas dugu, setimo se da na P20 Pro su cak i poboljsali raznim optimizacijama rad i bateriju prosle god) podrsku starijim modelima, sto bi se reklo "ispostuju" na max, i Nova 9 mi je jedan od omiljenih telefona i best buy polovan/kao nov sa oglasa u odnosu na skoro bilo sta drugo sto ostali nude, vec god dana (jer ima da se nadje kad-kad i po 20k), ali flagship ponuda njihova nema sta da trazi pored S23U i 14 Pro, i to je to.

Pritom, gorenavedene mane, uzimam kao neko ko ne zavisi od gugl servisa i uopste prisustvo njihovo ne uzimam kao prednost (niti odsustvo kao manu) uredjaja, jer se smatram naprednim korisnikom, ali velika vecina ljudi nisu, i jos im i to uzimaju kao minus.

Ko hoce Huawei flagship nek juri Magic5 Pro po oglasima kad bude bilo jace malo ponude, i to mu otprilike to dodje za ovu godinu.
 
Nazad
Vrh Dno