Šta je novo?

Huawei P50 serija

Ne bih se ja igrao sa tim, za sada. Mada, moram priznati, počinje da me živcira što još uvek nema EMUI13 nadogradnje. Trebala je da bude tokom decembra meseca, a za nekoliko dana će mart. Apsolutno razočarenje u Huawei, i da mogu da ga se rešim, rešio bih ga se sutra, i uzeo nešto drugo. Nadam se da će se u nastavku godine poklopiti kockice, jer Huawei je u ćorsokaku, i teško da će se opametiti. Naravno, na to utiču i SAD sankcije, sve ja to razumem, ja sam blesav napravio pogrešan izbor.

Slažem se, kamera je jedino vredno na ovom telefonu. Kamerom sam zaista vrlo zadovoljan (4.5/5), možda danas, godinu ipo dana kasnije, postoje i bolje kamere, ali to su nijanse. Ko želi da fotka, a da prođe nešto jeftinije, preporučujem ovaj telefon, ali da bude spreman na kompromise koji mnogo kvare opšti osećaj (grejanje i slaba baterija).
 
Navodno, koliko sam uspeo da nadjem, sto se tice WIFI laga, problem je u hardweru, nije dizajniran za 2,5 Ghz, pa se zbog toga stvara problem. Moze da se resi da se ruter prebaci na 5Ghz i to je to. Samo sto nemaju svi u kuci, i ponudi 5Ghz modem al ajde, progutace se nekako. Sto se baterije tice, ako ce EMUI 13 da jede vise bateriju, onda mi ni ne treba. Na samsungu S22 ultra stigao update, novi softwere, kako kazu produzio je trajanje baterije.
 
Izasla EMUI 13 beta verzija. Msm stvarno nema smisla, Mate 50 pro jos jesenas dobio redovan EMUI 13 a mi tek sada betu. Sve vise i vise me huawei gura dalje od sebe.
 
gbox ne mogu da dobijem ceo google play... da trazim druge aplikacije preko njega.
 
[QUOTE="dulic993, post: 6843673, member: 232461"] Izasla EMUI 13 beta verzija. Msm stvarno nema smisla, Mate 50 pro jos jesenas dobio redovan EMUI 13 a mi tek sada betu. Sve vise i vise me huawei gura dalje od sebe. [/QUOTE] I ja sam se predao. Hteo sam da kupim Mate 50 Pro uz obnovu ugovora. Sad se lomim izmedju Mi 13 I S23. A ako istu cenu bude imao Magic 5Pro onda njega
 
gbox ne mogu da dobijem ceo google play... da trazim druge aplikacije preko njega.
Ni ja ne mogu da pronađem google play. Nudi mi Gbox nekih 10-ak aplikacija, ali sta2 će mi to.
Čak i za one koje nudi, tipa google photos, ne mogu da se ulogujem, jer mi Google traži verifikaciju preko koda, ali neće da šalje kod preko sms jer mi telefon nije podržan 😂
Tako da sam obrisao Gbox, a ne znam ni da l ima nekih prednosti u odnosu na Gspace
 
Ja ga nisam dirao niti probao. Ostao sam na Gspace, meni dovoljno. Mene vise sad brine Consideon ID aplikacija nece da radi ni na jednom huawei uredjaju. Cak ni na starijim koje imaju google nece da radi.
 
Mene nervira ne mogu bas sve aplikacije da instaliram preko njega i ume da baguje posle nekog vremena.

Nije bas sve idealno kao sto kazu.
 
Zadnjih par nedelja imamo dosta recenzija (naravno, iz Kine), sa subtitlovima:



Koga mrzi da gleda, poenta tj sustina je:

Kamere jesu dobre, i korak iznad, narocito low light, softver je malcice ispeglaniji, i, gle cuda, nov telefon radi bolje od starog.

Cak je u nekim situacijama kamera daleko bolja od Mate 50 Pro, a on je poprilicno skoriji telefon.

Dakle definitivno se radi o uredjaju koji je kamera sa mogucnoscu obavljanja razgovora i slanjem poruka. Softverski algoritmi su navodno skroz redizajnirani da bi novu optiku ugostili, i da se primetiti.
Art radi 4k60, a Pro je na 4k30 ogranicen, zasto i kako, ko zna.

U principu, Apple medju androidima, po ceni i jacoj od Apple-a..
Pitaj boga da li ce ovo ikad doci kod nas (Art skoro pa sigurno ne), sad kad su ugasili Huawei store u Uscu.
 
Društvo, da li može neka preporuka za gcam za Huawei P40?
Tražio sam na netu, ali samo neke starije verzije gde je poslednje ažuriranje bilo 2021 godine.
 
Zadnjih par nedelja imamo dosta recenzija (naravno, iz Kine), sa subtitlovima:



Koga mrzi da gleda, poenta tj sustina je:

Kamere jesu dobre, i korak iznad, narocito low light, softver je malcice ispeglaniji, i, gle cuda, nov telefon radi bolje od starog.

Cak je u nekim situacijama kamera daleko bolja od Mate 50 Pro, a on je poprilicno skoriji telefon.

Dakle definitivno se radi o uredjaju koji je kamera sa mogucnoscu obavljanja razgovora i slanjem poruka. Softverski algoritmi su navodno skroz redizajnirani da bi novu optiku ugostili, i da se primetiti.
Art radi 4k60, a Pro je na 4k30 ogranicen, zasto i kako, ko zna.

U principu, Apple medju androidima, po ceni i jacoj od Apple-a..
Pitaj boga da li ce ovo ikad doci kod nas (Art skoro pa sigurno ne), sad kad su ugasili Huawei store u Uscu.

Ja bih pre sacekao da vidim telefon na delu. Papir je jedno, dusu dao da se nakiti kojim kakvim specifikacijama, a onda u realnosti BUM. Verujem da ima poboljasanja naravno, al ne veverujem sad bas da su toliko primetna uodnosu na mate 50 pro ili P50 pro. Da je ovda na P50 pro samo baterija malo bolja i da ima bolju podrsku za wifi 2.4 Ghz, nema dalje. Kamere su zaista izvrsne. Ja jedino na P60 ocekujem da ce video snimanje biti bolje.
 
Društvo, da li može neka preporuka za gcam za Huawei P40?
Tražio sam na netu, ali samo neke starije verzije gde je poslednje ažuriranje bilo 2021 godine.
Nema nista od toga. Custom senzor, i jos Kirin. Barem kamera nije problem na tim telefonima, iako druge stvari jesu.

Ja bih pre sacekao da vidim telefon na delu. Papir je jedno, dusu dao da se nakiti kojim kakvim specifikacijama, a onda u realnosti BUM. Verujem da ima poboljasanja naravno, al ne veverujem sad bas da su toliko primetna uodnosu na mate 50 pro ili P50 pro. Da je ovda na P50 pro samo baterija malo bolja i da ima bolju podrsku za wifi 2.4 Ghz, nema dalje. Kamere su zaista izvrsne. Ja jedino na P60 ocekujem da ce video snimanje biti bolje.
To se slazem, a svakako ga kod nas nece ni biti na kp po normalnim (ispod 850-900e) do nove god.
 
Jako dobra ideja sa aplikacijom gbox, ovo mi je prvi huawei pa se ne snalazim baš dobro, sistem ti rešava svaku nedoumicu
Ne bih se ja igrao sa tim, za sada. Mada, moram priznati, počinje da me živcira što još uvek nema EMUI13 nadogradnje. Trebala je da bude tokom decembra meseca, a za nekoliko dana će mart. Apsolutno razočarenje u Huawei, i da mogu da ga se rešim, rešio bih ga se sutra, i uzeo nešto drugo. Nadam se da će se u nastavku godine poklopiti kockice, jer Huawei je u ćorsokaku, i teško da će se opametiti. Naravno, na to utiču i SAD sankcije, sve ja to razumem, ja sam blesav napravio pogrešan izbor.

Slažem se, kamera je jedino vredno na ovom telefonu. Kamerom sam zaista vrlo zadovoljan (4.5/5), možda danas, godinu ipo dana kasnije, postoje i bolje kamere, ali to su nijanse. Ko želi da fotka, a da prođe nešto jeftinije, preporučujem ovaj telefon, ali da bude spreman na kompromise koji mnogo kvare opšti osećaj (grejanje i slaba baterija).
koristim p50 godinu dana i nisam primetila da se kvari a kamoli aparat koji ima toliko objektiva :) Možda ti treba pomoć u gboxu?
 
Jako dobra ideja sa aplikacijom gbox, ovo mi je prvi huawei pa se ne snalazim baš dobro, sistem ti rešava svaku nedoumicu

koristim p50 godinu dana i nisam primetila da se kvari a kamoli aparat koji ima toliko objektiva :) Možda ti treba pomoć u gboxu?
Huawei ima ekvivalent -appgalery, tamo su dostupne sve aplikacije pa ih možeš skinuti ;)
 
Ljudi ako uzimam preko kp P50Pro a piše da ima 1 godinu EU garancije šta vi kažete na to jr l' to pouzdano uzimati ili jedino da gledam sa garancijom od operatera? (iako ih ni nema trenutno na kp novih od operatera)


Sad im cena novim oko 650e,dao bih 600 za ovaj fon sa svim tim sitnim manama
 
Ljudi ako uzimam preko kp P50Pro a piše da ima 1 godinu EU garancije šta vi kažete na to jr l' to pouzdano uzimati ili jedino da gledam sa garancijom od operatera? (iako ih ni nema trenutno na kp novih od operatera)


Sad im cena novim oko 650e,dao bih 600 za ovaj fon sa svim tim sitnim manama
Zato se ne razumem, al svakako dobro sto ima garanciju. Video si sam mane koje ime ako si spreman preko toga, cena nije losa
 
Ljudi ako uzimam preko kp P50Pro a piše da ima 1 godinu EU garancije šta vi kažete na to jr l' to pouzdano uzimati ili jedino da gledam sa garancijom od operatera? (iako ih ni nema trenutno na kp novih od operatera)


Sad im cena novim oko 650e,dao bih 600 za ovaj fon sa svim tim sitnim manama
Mislim da ne vredi toliko, jer imas S23 256GB za 650-700e da biras na KP, novi, sa mnogo boljim performansama (zaokruzeniji telefon), manje bagova, gugl podrskom, i verovatno istim ili malcice duzim azuriranjima od strane Samsunga plus eSim, noviji blutut, jaci procesor skoro 30%, manje se greje..baterija navodno 2-3h SOT vise izvlaci. Da ne pominjemo da je displej mnogo svetliji na suncu i manje trosi nego na P50 Pro.

Kamere su ja bih rekao egal ili malo na strani P50, narocito video nocu, i zoom, ali ne vredi dati toliko za skoro pa 2 god star model.
Ako te kopka da probas Huawei, Nova 9 - nema greske, svima ga preporucujem, ubedljivo best buy sada.
 
Mislim da ne vredi toliko, jer imas S23 256GB za 650-700e da biras na KP, novi, sa mnogo boljim performansama (zaokruzeniji telefon), manje bagova, gugl podrskom, i verovatno istim ili malcice duzim azuriranjima od strane Samsunga plus eSim, noviji blutut, jaci procesor skoro 30%, manje se greje..baterija navodno 2-3h SOT vise izvlaci. Da ne pominjemo da je displej mnogo svetliji na suncu i manje trosi nego na P50 Pro.

Kamere su ja bih rekao egal ili malo na strani P50, narocito video nocu, i zoom, ali ne vredi dati toliko za skoro pa 2 god star model.
Ako te kopka da probas Huawei, Nova 9 - nema greske, svima ga preporucujem, ubedljivo best buy sada.
S23 je svakako noviji i bolji bar sto se performansi tice. Za kamere ti ovde mogu garantovati da su vrh, a u ostalom pogledaj dxomark test pa ces videti. Stigao je neki updejt pre neki dan, za sad kao da se vidi optimizacija baterije al nmg jos sa sigurnoscu to potvrditi. Msm da je veci problem to sto nisu sve aplikacije jos optimizovane al dobro.
 
Ma prvo se gadim samsunga a drugo što sam video taj S23 danas uživo telefon je baš small size. Videh i 23Ultra e taj je jos gori sav nešto u ostrim ivicama užas 😅


Ovaj P50Pro mi ubedljivo najlepši telefon u ponudi
 
Ma prvo se gadim samsunga a drugo što sam video taj S23 danas uživo telefon je baš small size. Videh i 23Ultra e taj je jos gori sav nešto u ostrim ivicama užas 😅


Ovaj P50Pro mi ubedljivo najlepši telefon u ponudi
Ja ti nmg opisati koliko je meni P50 oro lep, za mene dizajn savrsen
 
Pa isto i meni, možda i najlepši dizajn trenutno, zato ga i ganjam i dalje (već duže hahah).
Neću samo da ga preplatim jer mislim da je glupost dati 700+ evra na glupi telefon. Ne pere mi veš i kuva ručak da toliko košta.

Kod ovog dizajn i kamere me vuku jako i pored ostalih nedostataka
 
Kako vidim, ma da jos testiram, ali mi se cini da je malo bolje optimizovana baterija sa zadnjim updateom.
 
Nazad
Vrh Dno