Šta je novo?

Huawei P50 serija

Kako godinu dana od operatera? Svi daju 2 godine. Jedino ako je telefon star godinu dana pa da mu je ostalo još godinu dana garancije.
Ja telefone kupujem na KP sa garancijom "veruj mi na reč, imaš godinu dana garancije", na svu sreću nikad nisam imao prilike da je iskoristim.
To i mene buni. Znam da daju 24 meseca obično, ovi mi rekoše da je 12 meseci jer je uređaj dobijen od A1 tj prodat zaposlenoj osobi u A1 po nižoj ceni i oni dobijaju samo 1 godinu garancije.

Potpuno je nov navodno, tj otpakovan samo i nekorišćen.
 
@Pedja zaposleni u A1 jednom godišnje, obično krajem novembra imaju neku vrstu nagradne igre, tj licitacije gde odaberu 5-6 modela telefona koje bi želeli da izvuku. Reč je o telefonima koji su namenjeni za izlaganje u poslovnicama, ali neki od njih nikad ne budu izloženi, već budu potpuno novi, sa folijama na ekranu. Na nekim kutijama obično i piše "not for sale" Ukoliko ih izvuku, zaposleni mogu da ih kupe po daleko nižoj ceni. (Tipa ako se dobro sećam prošle godine je S21U je bila oko 40 000 din, nova 5T je bila 10.000 din itd) Najveće interesovanje kao i uvek vlada za iphone telefone, jer se lako prodaju, a i postoji mogućnost da se najviše ugrade u cenu. Ti telefoni dolaze sa god dana garancije i mislim da se u A1 vode kao polovni (trebalo bi to i da piše u onom papiru tj garanciji koja se dobija uz telefon).

Caka je u tome što su neki od tih telefona stvarno polovni, a neki potpuno novi i nekorišćeni, u folijama.

Ovi koji su polovni su verovatno stajali na punjačima non stop, i sa osvetljenjem na max, tako da nisu poželjni za kupovinu, što zbog burn in-a, što zbog baterije.
 
Ok ali kad se instalira update ostanu svi chato-vi i profil, ne mora se ponovo praviti whatsapp?

I druga stvar da li se mogu prebaciti chat-ovi sa vibera i whatsappa sa starog telefona na novi P50pro?
Mogu ali je muka sa viber backkupom. Ja sam prekopitao stare cetove viber na novi P50 pro ali sa whatssupa iako sam napravio bakup, nisu se kopirali. Zato dobro isproveravaj se je kopija napravljena. Sad postoji problem da na viberu pravi problem, ne moze da se odradi backup jer izbacuje neku gresku sa huawei drive. Komedija
 
@Pedja zaposleni u A1 jednom godišnje, obično krajem novembra imaju neku vrstu nagradne igre, tj licitacije gde odaberu 5-6 modela telefona koje bi želeli da izvuku. Reč je o telefonima koji su namenjeni za izlaganje u poslovnicama, ali neki od njih nikad ne budu izloženi, već budu potpuno novi, sa folijama na ekranu. Na nekim kutijama obično i piše "not for sale" Ukoliko ih izvuku, zaposleni mogu da ih kupe po daleko nižoj ceni. (Tipa ako se dobro sećam prošle godine je S21U je bila oko 40 000 din, nova 5T je bila 10.000 din itd) Najveće interesovanje kao i uvek vlada za iphone telefone, jer se lako prodaju, a i postoji mogućnost da se najviše ugrade u cenu. Ti telefoni dolaze sa god dana garancije i mislim da se u A1 vode kao polovni (trebalo bi to i da piše u onom papiru tj garanciji koja se dobija uz telefon).

Caka je u tome što su neki od tih telefona stvarno polovni, a neki potpuno novi i nekorišćeni, u folijama.

Ovi koji su polovni su verovatno stajali na punjačima non stop, i sa osvetljenjem na max, tako da nisu poželjni za kupovinu, što zbog burn in-a, što zbog baterije.
Hvala za ovakvo objašnjenje! 🙏


Mislim da niko ne bi trebao da uzima te modele koji su bili izloženi, prvo odvratno je pomisliti koliko tudjih prstiju je čačkalo po njemu, drugo razdrndan je telefon garantovano i na šta to liči pitanje je, a i baterija je verovatno užasna na sve to...


A misliš da ako se nadju negde potpuno novi u vakuum pakovanju dobijeni na tu foru preko A1, su sigurni za kupovinu?
 
@pedja9 mislim da ne postoje takvi telefoni u vakum pakovanju, ili ako uopšte postoje, to verovatno pokupe oni na višim pozicijama u firmi. Ono što je meni prošlo kroz ruke, je bilo uvek otpakovano, ali bukvalno bez tragova korišćenja. Jedan iphone je imao 98% battery health (bez folije na ekranu) ali bez tragova korišćenja, a druga 2 su svi bila na 100% BH i u folijama. Što je znak da nisu ni bili izloženi u radnjama, ali bili su otpakovani. Nova 5T je takođe bila u folijama.

Oni prikom licitacije imaju tabelu gde su izlistani modeli, i za svaki telefon stoji u opisu jedan od ova dva teksta:
1) vidljivi tragovi korišćenja. 2) sitni tragovi korišćenja

Osoba koju ja poznajem uvek licitira ove modele iz 2. grupe, i do sada je imala sreće da izvuče 90% nekorišćenih telefona, koji zapravo nemaju nikakve tragove korišćenja.

Po meni kupovina takvih modela je apsolutno sigurna ukoliko se radi o ajfonima, jer se na osnovu Battery health-a može videti da je tel stvarno nov. Za andoride već ne znam, jedino folije na ekranu i leđima mogu da budu znak da je tel potpuno nov.

Takvi telefoni se mogu prepoznati na oglasima po tome što imaju 12 meseci garancije, umesto 24.
 
Ne može tu nikakva softverska nadgradnja nešto drastično da poboljša bateriju. Taj Snapdragon je đubre koje se pregreva i cedi bateriju. Da je Kirin unutra verujem da bi baterija bila duplo bolja. Ovako je baterija na nivou Samsunga što je poražavajuće.
Nadam se da će P60 serija imati odličnu bateriju kao što je Huawei prethodnih godina imao.
Apsolutno se slažem da je Snaprdragon 888 teško gov*o koje zapravo stvara ovde glavni problem. Kod mene se redovno pregreva, svakodnevno, čim telefon koristim >15min za najobičniji Chat i surfovanje. Ako krenem da snimam ili fotkam (pošto igrice uopšte ne igram, i plašim se i da pomislim na gaming) onda ne daj ti Bože, još brže se zagreje, i čudi me samo da nije zakucao do sada da dođe do gašenja da bi se ohladio. Kirin (na žalost) nisam nikada koristio.

Da imam priliku, sutra bi ovo promenio. Na žalost neću biti u prilici barem do oktobra.
 
I ja mislim da je Huawei napravio promašaj sa ovom serijom. Baš zbog procesora. E zato me zanima kakav je Mate 50pro
 
Kao da su me culi da sam pominjao bateriju.
Doduse ovo je kucna upotreba na wifi, al opet.. .mozda je do zadnjeg apdejta.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230124_212346_com.gsamlabs.bbm.jpg
    Screenshot_20230124_212346_com.gsamlabs.bbm.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 27
Da imam priliku, sutra bi ovo promenio. Na žalost neću biti u prilici barem do oktobra.
Jeste... Mi toliko hejtujemo ovaj fon. 😁
Ali nedopustivo je da se tako jako greje, da baterija ne može da izdrži 6h SoT i da zeza Wi-fi. Nedopustivo je da telefon te cene ima to. Da košta 200-250€ onda okej ali ovako je nedopustivo.
 
Jeste... Mi toliko hejtujemo ovaj fon. 😁
Ali nedopustivo je da se tako jako greje, da baterija ne može da izdrži 6h SoT i da zeza Wi-fi. Nedopustivo je da telefon te cene ima to. Da košta 200-250€ onda okej ali ovako je nedopustivo.
Da košta 250e kapiram da je nemoguće da ima takvu kameru, takav dizajn i takav ekran!
 
Upravo to, telefon je vrh vrhova u mnogim segmentima. Samo se spremi za nekih 5h SoT i ako imaš novca i nije ti problem gore navedena baterija, zagrevanje i problemi sa Wi-fi onda samo napred.
 
Jedina stvar sto ga vadi oko baterije je sto ima super brzo punjenje, pa se ne oseti toliko.
 
Slažem se. Isto tako korisnici koji su navikli na nekim modelima na 8-10h SoT neće moći ovaj model bez obzira na izuzetno brzo punjenje i na brutalne kamere. Telefon je u mnogim segmentima vrh vrhova u drugim je katastrofa i tako je kako je. 😊
 
Ja nemam problem sa grejanjem od kad sam dobio zamenski telefon, ali onaj prvi koji sam dobio se grejao bas bas, ovaj za sada ne. Problem je jedino, jate da ne kukam na slab wifi ta baterija. Meni recimo zaddnjih 3 meseca stalno izbacuje crveno upozorenje kao notifikacija koja trosi previse bateriju. I tu uvek me opominje na instagram kao opasnost da jede mnogo bateriju. Isto tako, koristim youtube vanced vec dugo godina i za to me upozorava. Vrlo je moguce posto je skidano sa app stora koji su me uputili da lokalni apk fajlova da nije bas dobro optimizovana aplikacija. Ne znam, mozda je i do updejta jer mi se cinilo da kad sam ga uzeo u Avgustu, da je duze drzala. To su moje mane, ostalo sve sljaka. I da, ljut sam, nmg da napravim viber kopiju u samoj aplikaciji, zeza me stalno kako nije dobro uvezan sa huawei drive.
 
Meni deluje da je malo bolja baterija od zadnjeg apdejta, dal su malo optimizovali jos dodatno nesto ko zna...
Videli ste na screeshotu da sam imao skoro 6 i po sati i 21h uptime, to je vrlo dobro za ovaj telefon.
Ispraticu jos malo ovih dana potrosnju pa javljam.
 
@dulic993 probaj Instander umesto instagrama pa vidi kakva je situacija.
 
Javlja i sa Instader meni na P40Pro. Javlja mi za još nekoliko ali me ne opterećuje .
 
I meni stiže notifikacija najčešće za Instagram, da vam se pridružim, što može dovesti do zaključka da nije pojedinačan slučaj. Ali, da ne ispadne kako ja kukam mnogo, meni to ne pravi problem, na kraju krajeva ako mi je bitna baterija tog dana, ja mu dozvolim da u potpunosti zaustavi sve procese te aplikacije za koju je izašla notifikacija.

Biću precizan, što mogu naknadno i da dokažem, kod mene je prosečan SoT 4.5h pri normalnom korišćenju, ja igrice ne igram, i nikada nisam samim tim ni maksimalno opteretio telefon. Dakle, kreće se negde između 4h i 5.5h u najboljem slučaju. To je zaista loše.

Sve više razmišljam o Pixel 7 Pro. Sve sam bliži tome da ovaj prodam, i uz manju doplatu uzmem prvi put Google mašinu. Neću da se zezam sa garancijama i da li će da prihvate overheating kao objektivan problem, ili neće (jer SD 888 je generalno takav čipset). A to što su neki recenzenti malo lagili na YouTube, jer su verovatno dobili neku kintu od kompanije, je priča za sebe...

EDIT:
Ubačene slike.
 

Prilozi

  • photo_2023-01-26_13-20-40.jpg
    photo_2023-01-26_13-20-40.jpg
    90.9 KB · Pregleda: 11
  • photo_2023-01-26_13-20-57.jpg
    photo_2023-01-26_13-20-57.jpg
    88.8 KB · Pregleda: 10
Insta mi je nebitan, cim izbaci obaveštenje odmah ga potvrdim I ubijem apk.
Kuliram Blue Mail i GSpace, za njih mi još izbacuje. Ali opet, ne troši to toliko osetno da moram da gasim.
 
I meni stiže notifikacija najčešće za Instagram, da vam se pridružim, što može dovesti do zaključka da nije pojedinačan slučaj. Ali, da ne ispadne kako ja kukam mnogo, meni to ne pravi problem, na kraju krajeva ako mi je bitna baterija tog dana, ja mu dozvolim da u potpunosti zaustavi sve procese te aplikacije za koju je izašla notifikacija.

Biću precizan, što mogu naknadno i da dokažem, kod mene je prosečan SoT 4.5h pri normalnom korišćenju, ja igrice ne igram, i nikada nisam samim tim ni maksimalno opteretio telefon. Dakle, kreće se negde između 4h i 5.5h u najboljem slučaju. To je zaista loše.

Sve više razmišljam o Pixel 7 Pro. Sve sam bliži tome da ovaj prodam, i uz manju doplatu uzmem prvi put Google mašinu. Neću da se zezam sa garancijama i da li će da prihvate overheating kao objektivan problem, ili neće (jer SD 888 je generalno takav čipset). A to što su neki recenzenti malo lagili na YouTube, jer su verovatno dobili neku kintu od kompanije, je priča za sebe...

EDIT:
Ubačene slike.
Daj mi molim te naziv aplikacije da to izmerim
 
Да ли на Huawei P50/P40 Pro телефонима ради M$ Authenticator, евентуално и Гуглов? Под тиме подразумевам нормално функционисање (у реалном времену да стижу push нотификације). Знам да је дуго било приче да не ради. Крајем прошле године је било наговештаја да се M$ Authenticator ипак може инсталирати. Да ли неко има искуства и како сада ради (мора ли GSpace и ради ле push поруке)?
 
Uskoro izlazi P60 , a jos nisu objavili listu uredjaja koji dobijaju Emui 13.
P50 Pro je vec trebao da dobije nadogradnju.
 
Mate 50 je brutalan telefon, iako nema native google jako me vuce
 
Notch moze da se sakrije, tj gore da bude crna linija. Kao Sony sto ima.
Mene vise brine sto nema narandza opcije, navodno samo ona ima to famozno Kunlun staklo
 
Možeš da krckaš orase snjim
 
Hahaha, ozbiljno da su kinezi smislili nesalomljivo staklo?
 
Nije prvi put. Honor X9a 5g ima staklo slicne izvedbe. Pogledaj na YT sta sve lupaju sa njim))
 
Nazad
Vrh Dno