Šta je novo?

Huawei Nova 5T

Dobice i Nova 5T. Ko zna kada ce to biti ako bude uopste.

Meni si licno tri puta napost odgovorio i sva tri puta nisi bio u pravi iako si imao u tom trenutku 5T ( u vezi senzora blizine, interfejsa poruka, i jednom si izlupao za Google play store). Od odgovora za senzor blizine ne shvatam ozbiljno tvoje postove.
Sta god. Nisam ti ja kriv što su kupio reparirani Nova 5T sa fals delovima sa Aliexpressa koji baguju (senzor blizine) i lako se grebu i koji je aktiviran 6 meseci pre nego što si ga ti kupio.

Svi mi koji imamo normalan primerak znamo da nema ni bagovanja ni ogrebotina, ja sam kacio I slike.
 
@NevisStarShine Nisi ispratio temu dobro. Objavio sam post u kome jasno stoji da je datum aktivacije sada tacan. Stoji u dan kada je i ukljucen. Sa druge strane, senzor blizine i treba tako da reaguje, tako je softverski odradjeno. Isto tako radi i kod prijatelja koji je kupio u Vipu, a na pitanje tj konstataciju da mozda postoji bag dobio sam potvrdu od Huawei da je sve u redu, i da tako treba da se ponasa. Licno i isprobao u poslovnici u Vipu.
Ti se okiti izjavom, da Google play store vuce bateriju isuvise zato sto je usledio ban od strane Google.
A da, jesi li azurirao na 10.1 ili jos uvek drzis 9 na telefonu?
 
@NevisStarShine
Ti se okiti izjavom, da Google play store vuce bateriju isuvise zato sto je usledio ban od strane Google.
A da, jesi li azurirao na 10.1 ili jos uvek drzis 9 na telefonu
Očigledno nisi razumeo zašto sam ja to napisao i koja situacija je u pitanju bila, ali svejedno, očigledno ti imaš mnogo više vremena za ovo nego ja.
 
Bas se nisam nadao Harmoniju na Novi, nije mi potreba za A 11, ali svaki napredak je dobar. Znaci lagano da gledam druge tel....a taman sam mislio ovaj da malo duze posedujem-kod mene je to sve preko 6 mes.
 
Kakva vam je baterija nakon zadnjeg update (.316)? Cini mi se da je dosta slabija?
 
Posle godinu dana baterija jeste slabija naravno al okreni obrni dan izdrzi.Tako da nisam merodavan :)
 
Ne bih se ja tu ništa žalio na bateriju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210302_204758_com.huawei.systemmanager.jpg
    Screenshot_20210302_204758_com.huawei.systemmanager.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 31
Ja sam pre zadnjeg security imao 2d 18h i skoro 8h Sot i bat na 20%. Cini mi se da sada curi mnogo brze posle .316 update.
 
Pa mislim da za beteriju ovog kapaciteta nema bolje.
 
Hvala svima koji su me savetovali a naročito @Him. Kupila je devojka na kraju Nova 5T i rekao bih da je svakako bolja kupovina od P30 lite. Fin je telefončić, ljubičasta boja je interesantna, kamere su okej, nema nekih zamerki za taj novac.
 
I ja bih rekao da se baterija skratila, ranije sam gurao oko 2 dana, sada 1+dlaka
 
Jedan insajderski info. Svi telefoni, sa GSM, dobijaju security update, direktno od Huawei, nemaju nikakve veze sa Android i Google kompanijama. Znaci nisu sertifikovani i Huawei mora da vodi racuna da ne poremeti kompatibilnost kako bi i dalje imali GMS podrsku.

Nego jel neko primetio da Gmail ne radi kako treba, treba uci u aplikaciju da bi se video mail? Zadnja nekoliko dana je tako.
 
Danas bih rekao da je baterija ipak ok. Juce mi svukla za pre podne 60 %, a danas od jutrosnjih 100 % /6h/ evo stigla do 75 % u 19.50 h, sa otprilike istim koriscenjem. Od tada sam obrisao kes memo i napunio do 100%. A u vezi Harmony, bilo bi glupo a izgubimo G app, ali sa druge strane zasto bi /verovatno/ Huawei i dalje placao Googlu za update ako ima svoj softver. Meni je logicnije /valjda nece/ da prestane sa apdejtovima i ostavi kako jeste na sadasnjem nivou ili da ponudi opciono update na Harmony.
 
Nema vise saradnje sa Google pa ni placanja istom. Svaki update dolazi od Huawei direktno. Mozes proveriti bilo kojom phone info apk i u security info ce ti izbaciti da je na nivou 1. avgust 2020. Znaci da ne dobijamo vise ispravke Android kompanije. I ja sam primetio da je baterija bolja.
 
Ja sam to primetio pre otprilike 2 meseca ali danas sam dobio insajder info zasto je tako. Inace, da nisu tako ucinili, bili bi u problemu jer moraju da ispostuju 2 godine security zakrpa. Ali to je sto je.
 
Jedan insajderski info. Svi telefoni, sa GSM, dobijaju security update, direktno od Huawei, nemaju nikakve veze sa Android i Google kompanijama. Znaci nisu sertifikovani i Huawei mora da vodi racuna da ne poremeti kompatibilnost kako bi i dalje imali GMS podrsku.

Nego jel neko primetio da Gmail ne radi kako treba, treba uci u aplikaciju da bi se video mail? Zadnja nekoliko dana je tako.
Kakav ti je to insajderski info, sa GSM Arene od letos? Zato ove nadogradnje i kasne po mesec-dva - zbog mnogo dužeg testiranja.

Screenshot_20210304_225614.jpg
 
Sto se mene tice te security patcheve ne moraju uopste da salju.Vise sam za nesto opipljivo.
Licno ne mislim da znam ikog ko ima iole mozga u glavi da je fasovao neki problem zbog toga sto nije imao zadnji security update :).Cak nikad nisam ni cuo od nekoga da se nekom nesto slicno slicno desilo.
O teletabisima koji klikcu na pop up reklame i allow notifikacije ne bih komentarisao.Njih ne moze niko sacuvati
 
Sa EMUI 11 će i završiti GMS priču, Android 11 teško da je doneo nešto baš novo u odnosu na A10, tako da će to biti to.
 
@NevisStarShine Ako si znao zasto nisi uputio ljude u ovo? Ne radi se samo o tome da su u pitanju security zakrpe. A da, ti si drzao telefon pola godine na A9, po kupovini, u vodoravnom polozaju tebi reaguje senzor blizine (ugasi ekran), itd. Bez komentara.
 
@NevisStarShine Ako si znao zasto nisi uputio ljude u ovo? Ne radi se samo o tome da su u pitanju security zakrpe. A da, ti si drzao telefon pola godine na A9, po kupovini, u vodoravnom polozaju tebi reaguje senzor blizine (ugasi ekran), itd. Bez komentara.
Pa o tome sam i pisao tada kada je Play Store podivljao - to je bilo bas tada, kada je istekla dozvola :)

Trenutni na 10.1, decembar 2020. - radi savršeno, update mogu i da ugase što se mene tice. Pre njega sam koristio HTC sa Android-om 8, sve može da se instalira i sve radi. A9 i A10 jesu veliki upgrade-i ali vec 11 nije, tako da nista ne propuštamo.
 
A11 mi i da mi je dostupan ne bi mi trebao. Google menja neke uslove u svojim apk pa se ne zna da li ce Huawei telefoni biti obuhvaceni promenama ili ce bez obzira na to sertifikovani Huawei telefoni i dalje imati sve funkcije.
 
Imate li i vi problem sa Google store? Naime, pokaze na ikonici da imam apk za azuriranje ali kada udjem u Google store u sekciji "moje apk" ne pokazuje da imam apk za azuriranje. Desilo se nekoliko puta u zadnje 2 nedelje
 
Moze li neko da mi objasni kakvi su ovo kvadrati prilikom slikanja? Desava li se nekom? Hvala
 

Prilozi

  • Screenshot_20210319_121708_com.huawei.camera.jpg
    Screenshot_20210319_121708_com.huawei.camera.jpg
    64 KB · Pregleda: 17
  • Screenshot_20210319_095121_com.huawei.camera.jpg
    Screenshot_20210319_095121_com.huawei.camera.jpg
    59 KB · Pregleda: 21
Isključi ovo asasiv grid u setingsu
 

Prilozi

  • Screenshot_20210319_140335.jpg
    Screenshot_20210319_140335.jpg
    29.4 KB · Pregleda: 20
Nazad
Vrh Dno