Šta je novo?

[HTC Magic] Custom romovi iskustva

beta testing za doticnog gospodina, stize vam update uskoro pa ce da svetle dugmici
 
instalirao smoki 0.6.3. skoro iste brzine kao 0.5.5 samo imam jednu zamerku. kada kucam poruku i neku rec npr "primer", ukucam p pa onda moram da cekam nekih sekundu pa onda kucam r. tu je problem cim se makne onaj mark sa P odma se pravi automatski razmak pa ja moram sam da brisem pa onda da kucam R. imal jos neko ovakav problem?
 
Nije to problem, vec feature. Imas u podesavanjima HTC_IME moda to da izbacis.
 
Vratio sam CursorSence, ali sam nabacio overclock dodatak :d.
Testiram ga sa opsegom frekvencije 245 - 729MHz i sve je brže, a i bench rezultati su skočili.

Vraćam se na Smoki kad se malo dotera, do tada CursorSence.

Za one što bi sad da pitaju zašto sam se vratio i šta mi se ne sviđa na Smokiju:
Ništa posebno, dosadilo mi je da u mraku nabadam dugmiće...ponekad dođe do usporenja sistema, ali ništa alarmantno. Smoki će biti jedan od najboljih, ako ne i najbolji 2.1 SenceUI ROM.

Mene je zanimalo kako će 1.5 raditi overklokovan :smoke:.
 

Prilozi

  • snap20100617.png
    snap20100617.png
    219.7 KB · Pregleda: 40
pa rade dugmici na SMOKI-u, sta sam ja napisao nekoliko postova iznad? SVETLE DUGMICIIIIIIIII
 
Svetle dugmići, ali kako kad. Ako prikačiš fon na pc, radi. Ali ako restartuješ tel. znaju da prave probleme, nekad ne reaguju, aktivacija nekih dugmića ne aktivira i osvetljenje itd. :). Vidim na xda da i drugi imaju probleme s time, ali klothius je izbacio rešenje za ukljanjanje osvetljenja pa nije toliki problem.
 
Mene kod Smokija nervira sto se na svakih par sati startuje sve sto postoji na telefonu, kad kad se resetuje. Ugasim ih preko TasKillera ali posle nekoliko sati ponovo se startuju sve aplikacije.
 
smoki rom sam pali i gasi nepotrebne aplikacije, ja sam provalio da kad ne diram nista na task killer da tel radi mnogo brze, a ne koci uopste... a sto se tice dugmica, kako kod koga, meni radi nomrmalno uvek, nemam lag nemam nikakve probleme...
 
Moguće. Probaj samo da ga resetuješ, pa ga koristi tako bez priključenja na komp.
Vidim da je izašao još jedan update, a sprema se još jedan :). Klothius prži po ROMu k'o besan :type: :D.
 
probao sam i kod mene radi, bas sam rekao klothiusu za to da ja nemam problema sa time... znaci random iliti kako koga zakaci :p
 
Biće sređeno, ne sumnjam :).

studio: prvo, pošalji mi taj tvoj wallpaper :D. Drugo, jel znaš neki program za file sharing sa kompom, putem WiFi-a? Da ne moram da ga kačim na komp. kablom svaki put.
 
aa smorilo me vise da radim wipe, inace bi stavio ovaj 0.6.7 da probam.
ako neko flash-uje 0.6.7 nek javi utiske.
 
DuleC, poslacu ti wallpaper kasnije, nisam pri mom kompu... a pod dva nemam pojma, uzmi probaj Dropbox moze da posluzi u tvom slucaju
 
@studio: Ok, hvala ;).

Kada bi još neko preporučio dobar video plejer, može samo xvid, ne mora MP4, ali da ne secka...to bi bilo odlično.
 
DuleC evo slika



a player, probaj onaj RockPlayer, mada sta ce ti, kad default player super radi, samo sto moras da konvertujes fajlove jedino u format za tel recimo sa ALLOK Converter-om i sljaka kao sat, nema da secka nema nista, a manje mesta zauzima...
 
Jel' se ti to teleportuješ, svega ti? Kako brzo stiže kući...hahaha
Super, da ne spamujem više temu sa softverom :p
 
ma bio sam u kuci ali na drugom kompu :p heheh... u stvari neeee teleportujem se ipak hahahah
 
stavio sam 0.6.8 plus JIT posle toga i sljaka mi sad sve....

ko ima 0.6.4 moze odmah da flesuje 0.6.8 bez wipe-a i posle neka proba JIT da li radi ili ne, ako zakuca na lockscreen-u onda ne radi JIT ako prodje lockscreen onda radi, u slucaju da zakuca samo flesujte onaj JIT disable file i vraca se sve kako je bilo
 
Ajde uradi koji test. Linpack i Neocore. Baš me zanima koliko mu znači JIT :).
 
@studio: Ok, hvala ;).

Kada bi još neko preporučio dobar video plejer, može samo xvid, ne mora MP4, ali da ne secka...to bi bilo odlično.
xvid player ne znam dal ima iskreno, znam da ima divx, al fazon je kao prvo sto je to pay app, a drugo sto nije ni blizu savrsenstva tako da moze da laguje, secka ***** palac.....realno najisplatljivije ti je da skines neki alat za konvertovanje i lepo konvertujes.....ili uzmi onaj...kako se zove vec...pspconverter ili imas i neki bas za magica....pre sam ga koristio ja i bas izbaci do jaja slike, mogu ti kazem naziv ako te zanima.

Ajde uradi koji test. Linpack i Neocore. Baš me zanima koliko mu znači JIT :).


linpack je verovatno od 3.4 do 3.7, 3.8...zavisi kolko si pun u pozadini gluposti i koliko puta ponavljas test :D A za neocore, jit realno i nema nekog uticaja na to, ali sa predjasnjim eksperimentima sa tim cudom sam obicno imao oko 0.2 FPS povecanja xD
 
e ovako, nista nije ubijano u memoriji, znaci podigao se sistem lepo sve, ubacio sam ove dve aplikacije i odmah ozezio sve..., elem rezidentno u memoriji uvek imam Clock, pure grid calendar, pure messenger x2 widgeta, pure music, system info widget, 3 cubed player widget, engadget widget, net counter i jbm li ga sta jos, u svakom slucaju 7 ekrana puna widgetima...

snap20100618_0007353cwg.png
snap20100618_0010337ewd.png
snap20100618_001144xgkd.png


neocore sa vecim fps-om je bez zvuka... ovo moze jos bez problema ako pobijem ove widgete, ali nisam hteo posto realno ne gasim ih nikad, znaci uvek stoje ukljuceni...

edit: linpack sam ponovio sad nekoliko puta varira od 3.4 do 3.712, mada padne ponekad na 2.422
 
Poslednja izmena:
@klothius:

Radio sam konvertovanje sa allok video converter-om, ali ima malo desinhronizacije. Kaži koji je prog, slobodno :).

Dobro si ga nasvirao mogu ti reći :D. Da, Linpack bi trebalo da je merodavniji, jer je ovaj drugi više okrenut ka grafici, mada se i tu vidi ubrzanje.

@studio: Super, hvala.
 
Poslednja izmena:
@klothius:

Radio sam konvertovanje sa allok video converter-om, ali ima malo desinhronizacije. Kaži koji je prog, slobodno :).

Dobro si ga nasvirao mogu ti reći :D. Da, Linpack bi trebalo da je merodavniji, jer je ovaj drugi više okrenut ka grafici, mada se i tu vidi ubrzanje.

http://www.videora.com/en-us/Converter/htc-magic/ Mozda izgleda jadno i malo neorganizovano, ali veruj mi pravi poprilicno dobre snimke, a i imas totalno ono simple mod gde ti samo pomeras par slajdera i on sam odradi ostatak :D
 
DuleC, radi kovertovanje u iPhone video format recimo, smanji rez na 320x480 zbog ekrana i ne radi drugo nista u pozadini, nema nikakvog seckanja, ja imam 2-3 filma ubacena i brdo spotova sve sljaka ok, vecina je radjena iz MKV fajlova pa u MP4
 
http://www.videora.com/en-us/Converter/htc-magic/ Mozda izgleda jadno i malo neorganizovano, ali veruj mi pravi poprilicno dobre snimke, a i imas totalno ono simple mod gde ti samo pomeras par slajdera i on sam odradi ostatak :D

Download in progres... ;)

DuleC, radi kovertovanje u iPhone video format recimo, smanji rez na 320x480 zbog ekrana i ne radi drugo nista u pozadini, nema nikakvog seckanja, ja imam 2-3 filma ubacena i brdo spotova sve sljaka ok, vecina je radjena iz MKV fajlova pa u MP4

Ima u opcijama da konvertuje za HTC i sam ubaci pravu rezoluciju. Jedino sam mu dodao titl, to je sve.
 
Iskustvo sa overklokom, program SetCPU. Juče ceo dan je to sve radilo kako treba. Sinoć telefon napunjen na 100%, skinut sa punjača, malo korišćen. Ujutru imam šta da vidim, baterija na 35% :D. Uđem u SetCPU, a on zakucan na max brzinu. Cele noći je bilo full-speed-ahead!!! :D
Posle restarta se vratilo u normalu.
Zbog čega se desilo...ne znam.
 
Iskustvo sa overklokom, program SetCPU. Juče ceo dan je to sve radilo kako treba. Sinoć telefon napunjen na 100%, skinut sa punjača, malo korišćen. Ujutru imam šta da vidim, baterija na 35% :D. Uđem u SetCPU, a on zakucan na max brzinu. Cele noći je bilo full-speed-ahead!!! :D
Posle restarta se vratilo u normalu.
Zbog čega se desilo...ne znam.
Ne diraj ti setcpu i bit ce sve ok.....kao prvo nema efekta zbog htcovog perflocka, a kao drugo zato sto kada se ugasi ekran on ide na 245MHz, a dok je sistem u budnom stanju, drzi ga na 528Mhz.
 
Nazad
Vrh Dno