Šta je novo?

HTC EVO 3D

Probao sam ROMeos 3D... Super je, jedino sto ipak volim da imam Sense...
 
Root-ovani stock 1.20.401.8 rom + LeeDroidTweaks_v4.0.1 + Anryl, extra kombinacija... Evo sad isprobavam i mogu reci da sam bas zadovoljan (ovo su prvi utisci onako na brzinu :d )
 
kako kome,probao sam rom,lepo izgleda,nema sta.a tih blizu 6000 poena na antutu...jeste,blizu je sa ful testom.iskreno,probao sam u zadnje vreme stvarno puno romova.stock rom + GSM-SENSE-AnthraX-2.6.38.6-032212_1830 kernel je dobitna kombinacija,bar meni jer bas volim igrice na ovom fonu (modern combat3,gangstar rio sity of saints,fifa12...).na antutu idem na custom,ostavim markirano samo cpu and memory + 3d graphics i na ta dva dobijem preko 5000 poena na 1188mhz ondamand a sa 1536mhz ondamand mislim da ide preko 6500,nisam siguran,mozda sam preterao.sad vracam na custom pa cu okaciti screenshotere.cpu na 1188mhz ondamand izadje do 1900 a 3d do 1256,plus onih 800 i nesto na ram bla bla.a nenamark2 na stock romu i GSM-SENSE-AnthraX-2.6.38.6-032212_1830 kernelu daje vise od 40fps,recimo do 47fps,nisam mnogo cackao taj bench...po meni se stock rom + taj navedeni kernel najbolje pokazao kada su u pitanju performanse-baterija.jer baterija sa normalnim koriscenjem neode ispod 70% na kraju dana,internet (hsdpa),zahtevne igrice naravno brzo skinu bateriju.ali recimo da sat vremena igranja neskine vise od 40%,realno receno.
micens,da na taj rom sam i ja mislio,probaj ovaj kernel sto ja koristim.maaalko ce ti vise trositi bateriju,zanemarljivo vise ali ce performanse biti vrh,tj najbolje moguce za sad.
 
Poslednja izmena:
micens,da na taj rom sam i ja mislio,probaj ovaj kernel sto ja koristim.maaalko ce ti vise trositi bateriju,zanemarljivo vise ali ce performanse biti vrh,tj najbolje moguce za sad.

Cu da probam ;)
 
zna li neko najjednostavnije da mi objasni kako da flesujem ruu rom? on je pravi orginalni,da tak' recem =))) stock je ubedljivo najbolji rom a voleo bih i da ga updejtujem na ics kada izadje za ovaj mob tj. da svaki updejt,a to sa obicnim stock romom necu moci.znaci sta mi treba od alata i postupak.citao sam po forumima,dosadilo mi vise da citam.
slabo razumem engleski jer ga i nevolim.cini mi se da je najsiromasniji koji postoji i zato me nervira.sto bi rekao voja seselj,ja samo srbski razumem =)
 
Poslednja izmena:
zna li neko najjednostavnije da mi objasni kako da flesujem ruu rom?

Zakacis telefon preko usb kabla za komp. i pokrenes taj neki RUU.exe i pratis uputstvo... Nego, kako mislis sa "obicnim" stock romom neces moci da update-ujes? A sto se tice update-a na ICS, svakako ce neki developer napraviti flash-abilnu varijantu koju mozes da instaliras preko custom recovery-ja na otkljucanom i root-ovanom fonu, a svakako ces imati vise mogucnosti nego na zakljucanom fonu, al` ajd, stvar izbora ;)
 
Zakacis telefon preko usb kabla za komp. i pokrenes taj neki RUU.exe i pratis uputstvo... Nego, kako mislis sa "obicnim" stock romom neces moci da update-ujes? A sto se tice update-a na ICS, svakako ce neki developer napraviti flash-abilnu varijantu koju mozes da instaliras preko custom recovery-ja na otkljucanom i root-ovanom fonu, a svakako ces imati vise mogucnosti nego na zakljucanom fonu, al` ajd, stvar izbora ;)
nazovi to kajanjem sto sam uopste i isao vise od rutovanja =) mislim da je ovo jedini fon kome neki drugi rom nece doneti neka posebno bolja poboljsanja, a i baterija bude losija nego na orginalnom romu.ali si u pravu kad kazes da ce na xda svakako izaci i taj apdejt =)
 
Koristim ga od kad je okacen sve lepo šljaka ali mi se dešavaju random restarti. Baterija ok od ujtru do uveče padne na 50-tak %. Zanimljivo je i ova opcija sa Samsung drajverima za adreno 220 nenamark2 daje rezultat 38fps što ni sa jednim drugim romom nisam uspeo. I naravno sve pohvale za Aroma instaler extra stvar sami još da instaliran neki tach recovery
pardon za nenamark2...taj nisam ni probao,mislio sam na prvu verziju.ali javljam kako ce bti sa stock romom + GSM-SENSE-AnthraX-2.6.38.6-032212_1830... bez ovog kernela na stock neprelazi score od 27fps,tj. uvek je neka cifra izmedju 26 i 27fps.
 
ostavio sam fon na punjacu kao i u vek pred spavanje,kad sam se probudio lampica nesija,fon nece da se upali.izvadio sam bateeriju,vratio,stavio na punjac i upali se crvena lampica na 2-3 sekunde i ugasi se a fon i dalja nece da se upali.cak ni volume- + power buton nepomaze,nereaguje.zna li neko kako to da resim?
 
ostavio sam fon na punjacu kao i u vek pred spavanje,kad sam se probudio lampica nesija,fon nece da se upali.izvadio sam bateeriju,vratio,stavio na punjac i upali se crvena lampica na 2-3 sekunde i ugasi se a fon i dalja nece da se upali.cak ni volume- + power buton nepomaze,nereaguje.zna li neko kako to da resim?

Pokusaj da izvadis bateriju na sat vremena. I dok je napolju drzi jedno 2-3min power dugme na telefonu.
 
ljubisat100 aj da probam =)
mada ce svakako ici i u servis,to ipak nebi smelo da se desava.
a u medjuvremenu sam presekao kabal od nokijinog punjaca i ,,rucno'' napunio malo bateriju tako sto sam stavio zice na plus i minus i upalio je telefon,na kratko,krastavac kad je baterija prazna skroz.probao opet na punjac i opet nereaguje.
malo pre sam uspeo da ga upalim,stavio na punjac i nije pokazivao da puni!ipak servis!
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko, ko nije otkljucavao i sl. ovaj telefon da pogleda u HBOOT sta pise od informacija pa podeli ovde? Zanima me najvise sta pise kao verzija HBOOT-a i verzija Radia, ali bas iz HBOOT-a... Hvala u napred ;)
 
Ovo pitanje sam postavio i u temi za sensation, ali pošto se još uvek lomim između sensation i evo 3D, molio bih vlasnike ovog telefona da mi kažu koliko vam drži baterija?.Najveći "strah" od prelaska na android jeste baterija. Nisam mnogo zahtevan oko 30-40 min dnevno priče, 5-10 SMS poruka i ne više od 1,5-2 sata interneta preko mt:s 3G mreže, plus 3-4 fotografije.Napomenuo bih da mi nije potrebno nikakvo ažuriranje vremenske prognoze, maila i sl.Znači isključio bih data protok u uključio bih ga kada bih koristio telefon za surfovanje tih sat ipo.Takođe ne želim da mnogo smanjujem osveteljenje ekrana, volim svetle i velike ekrane, tako da bi mi osvetljenje uvek bilo ili na 75% ili na 100%.Da li bi baterija mogla da izdrži jedan dan?, znači skinu bih ga sa punjača oko 9 ujutru i treba da mi traje do 1-2 sata posle ponoći?, Ima li šanse da sa navedenim intenzitetom korišćenja izdrži taj period?
 
^ Sa tim intenzitetom koristenja mogao bi da izdrzi, bar sto se Evo 3d-a tice, a za Sensation nisam bas siguran, barem po nekom mom iskustvu, posto sam imao i Sensationa pre ovoga... Znaci u mom slucaju na Sensation-u mi je baterija gotovo duplo krace trajala nego na Evo 3d... Ono, generalno oko premisljanja izmedju ova dva Evo 3d je bolji, a jeftiniji, samo sto je Sensation recimo fensiji i ima za nijansu bolju kameru...
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko, ko nije otkljucavao i sl. ovaj telefon da pogleda u HBOOT sta pise od informacija pa podeli ovde? Zanima me najvise sta pise kao verzija HBOOT-a i verzija Radia, ali bas iz HBOOT-a... Hvala u napred ;)

Kaži gde da gledam, pa ću ti reći ;)


znači skinu bih ga sa punjača oko 9 ujutru i treba da mi traje do 1-2 sata posle ponoći?, Ima li šanse da sa navedenim intenzitetom korišćenja izdrži taj period?

Trebalo bi da ti drži od ujutru do uveče sigurno, mada ako ćeš osvetljenje na 100% i surf 1-2 sata, možda bude koji sat manje...
 
Kaži gde da gledam, pa ću ti reći

Iskljucis telefon, ali ga bas iskljucis, ne da ode u stendbay... Onda prilikom ukljucivanja drzis dugme za smanjivanje zvuka i onda pritisnes power dugme u isto vreme i drzis oba tako dok se ne pojavi bootloader, odnosno beli ekran gde pisu ti podaci sto me zanimaju :d
 
micenes e,preporucio sam ti pre koji dan GSM-SENSE-AnthraX-2.6.38.6-032212_1830 kernel,sada ti ga nepreporucujem =) jeste brzi procesor i jaca grafika sa tim kernelom na 1188mhz ali se javlja artifacting,valjda se tako pise.kad igram rio city of saints i kada u igrici treba da se smraci,tj. da pada noc igrica pobrljavi.pobrljavi na bilo koju promenu dana.sve postane zrnasto,puno nekih linija i zamrljano.e,fora je sto nije samo u igrici tako,nego kada izadjes ceo fon je takav.i posle se restartuje,zabaguje skroz.tako,ipak nije preporuka...
 
^ Huh, dobro je, nisam jos stigao da ga probam, a sad ni necu :D Zavitlavao sam se sa Beats Audio i X-Loud, uspesno :) Extra se poboljsa zvuk...
 
^ Huh, dobro je, nisam jos stigao da ga probam, a sad ni necu :D Zavitlavao sam se sa Beats Audio i X-Loud, uspesno :) Extra se poboljsa zvuk...

moze li to da se instalira na bilo kom romu,tj ima li posebno da se skine pa da se instalira?krastavac,ja stock rom vise nemenjam,a te dve opcije sam probao na leedroid kernelu,stvarno osetno poboljsa zvuk i na zvucnik i na sluske.
 
^ Pa ako nije root-ovan fon ne moze da se instalira nikako...
 
Zavitlavao sam se sa Beats Audio i X-Loud, uspesno Extra se poboljsa zvuk...

Istina, ja mislio da je neka patka, navlakusa ... Ali Beats radi za sve pare
 
^ Sa tim intenzitetom koristenja mogao bi da izdrzi, bar sto se Evo 3d-a tice, a za Sensation nisam bas siguran, barem po nekom mom iskustvu, posto sam imao i Sensationa pre ovoga... Znaci u mom slucaju na Sensation-u mi je baterija gotovo duplo krace trajala nego na Evo 3d... Ono, generalno oko premisljanja izmedju ova dva Evo 3d je bolji, a jeftiniji, samo sto je Sensation recimo fensiji i ima za nijansu bolju kameru...

Hvala ti puno na odogovru.U početku sam više bio za sensation ali samo zbog kamere, vizuelno Evo 3D mi je lepši, a pritom kamera na sensationu je možda za nijansu bolja,ali zato zvuk prilikom snimanja je daleko bolji na evo 3d.Ako uzmem u obzir bateriju koja je na EVo 3D jača, kvlaitetniji zvuk, subjektivno lepši telefon i pritom jeftiniji, zaključak je jasan, Evo 3D je pobednik.Samo imam još jedno pitanje, da li Evo 3D ima foliju preko ekrana?, na primercima u Telenoru to nisam primetio, pa me zanima da li se isporučuje sa tom folijom ili nema nikakvu zaštitnu foliju?
 
Hm, foliju nisam imao na ovom telefonu, a stigao je iz Nemacke... Znaci nije imao foliju onu klasicnu, nego je bio u nekoj kao providnoj futroli ili sta je vec...
 
Stavljati zastitnu foliju na telefon koji ima gorilla glass je kao stavljati 2 buvljacka kondoma preko durex ultra thin :d
 
Ali si ubio svaki osecaj toliko da se ''bezbednost'' momentalno neutralise :d
 
Nazad
Vrh Dno