Šta je novo?

HTC EVO 3D

postavicu verovatno glupo pitanje ali da napomenem da sam napredni amater po pitanju androida pa se unapred izvinjavam. Kapiram da je ovaj moj telefon za tursko trziste pa me zanima koje su mi mogucnosti da ga na neki nacin pretvorim za srpsko trziste ili barem za englesko? uspeo sam uz pomoc more locale 2 da instaliram obican engleski ali mi jos uvek npr kad kucam poruke i dugo trzim pritsnut neki simbol iskoci meni sa turski slovima kao mogucnost

jesi li probao ovako,settings,language and keyboard,select language pa tu izaberes sta ti odgovara.i imas i opciju ispod te touch input,international keyboard i tu cekiras tj. odcekiras sta ti odgovara.
 
postavicu verovatno glupo pitanje ali da napomenem da sam napredni amater po pitanju androida pa se unapred izvinjavam. Kapiram da je ovaj moj telefon za tursko trziste pa me zanima koje su mi mogucnosti da ga na neki nacin pretvorim za srpsko trziste ili barem za englesko? uspeo sam uz pomoc more locale 2 da instaliram obican engleski ali mi jos uvek npr kad kucam poruke i dugo trzim pritsnut neki simbol iskoci meni sa turski slovima kao mogucnost

mozes promeniti CID u HTC_001 i flesovati rom za evropsko trziste, npr. 1.20.401.8...
 
Sta vise trosi bateriju, wifi ili 3g? I jel imate vi probijanje svetlosti duz ivice ispod main dukmica (u mraku)?
 
Sta vise trosi bateriju, wifi ili 3g? I jel imate vi probijanje svetlosti duz ivice ispod main dukmica (u mraku)?

Imamo :D

Dosta rasprotranjena mana. To i ako pogledas malo bolje videces da je displej u odnosu na okvir ekrana malo nakrivljen. Pogledaj duz leve ivice, od dole ka gore. Odstupanje je manje od milimetra.

Dosta mana je neprimetno dok ti neko ne spomene... Trudim se da ne zapitkujem puno ;)
 
Wifi trosi manje bateriju i od 2G-a... 3G je ubica baterije...

Sent from SGS2 using Tapatalk2
 
takodje kazem da je 3g ubica baterije.meni fin bude po nekoliko sati na wi-fi,netrosi nesto posebno,ali 3g ubije bateriju...
 
I ja imam probijanje ispod dugmića, ali ništa strašno ;)

Što se tiče WiFi/3G, meni se čini da mi WiFi troši više bateriju, mada nisam siguran...
 
Definitivno wifi trosi manje baterije od 3g-a!
 
Definitivano ova tema skroz propade. Ljudi na drugim temama dele mišljenja i utiske o tome šta ima novo vezano za njihov tel a mi napišemo skoro celu stranu o potrošnji baterije 3GvsWiFi.
 
Ja sam trenutno S-off, rooted i na novom romu, Romeos3d, stock kernel i mogu da kazem da je odlican, cim se pojavi neka stabilnija verzija ICS testiracemo, za sada na ovom nema bugova, sve zivo funkcionise, bar ono sto sam ja probao.

Sent from HTC EVO 3D X515m
 
Poslednja izmena:
Ja sam trenutno S-off, rooted i na novom romu, Romeos3d, stock kernel i mogu da kazem da je odlican, cim se pojavi neka stabilnija verzija ICS testiracemo, za sada na ovom nema bugova, sve zivo funkcionise, bar ono sto sam ja probao.

Sent from HTC EVO 3D X515m

+1 :D
 
Uglavnom na svakom funkcioniše sve ali mi se čini da na stock romu najbolje radi 3d pogotovo pregled i lično mi se više svidja kako slika stock kamera nego ova amaze. Ja sam sada na flesovanom rootovanom stock romu i lepo sljaka. Najviše mi je žao što nema neki dobar MIUI da mogu da ga koristim za svaki dan mada pojavili su se naši na xda i trude se oko MIUI-a ali problem je kamera koja neradi i bluetooth. Nekako je mrtvo na xda slabo ubacuju nešto novo dok je kod cdma verzije podrška 10 puta veća
 
Poslednja izmena:
voodoo i zoo vidim opet ste se igrali ;)

+1 za stock rom,navika je cudo,svaki osnovni program (poput tog za kameru) kada mi promenu ko da mi oci iskopa :)
 
Nekako je mrtvo na xda slabo ubacuju nešto novo dok je kod cdma verzije podrška 10 puta veća

Slazem se, vecina ceka ICS verovatno ce se sve ubuduce raditi na njemu i mozda na 3.6, ja licno bih voleo MEANROM da probam na GSM. Takodje ja sam se usudio na sve zahvaljujuci kolegi voodoo koji nam je ukazao na nacin " a da nije htc dev " i koji radi.
 
Poslednja izmena:
Uglavnom na svakom funkcioniše sve ali mi se čini da na stock romu najbolje radi 3d pogotovo pregled i lično mi se više svidja kako slika stock kamera nego ova amaze. Ja sam sada na flesovanom rootovanom stock romu i lepo sljaka. Najviše mi je žao što nema neki dobar MIUI da mogu da ga koristim za svaki dan mada pojavili su se naši na xda i trude se oko MIUI-a ali problem je kamera koja neradi i bluetooth. Nekako je mrtvo na xda slabo ubacuju nešto novo dok je kod cdma verzije podrška 10 puta veća
realno,od svih romova koje sam probao stock rom sa stock kernelom je i najbolji.najbolje performanse uz najduze trajanja baterije.mogu i bolje performanse ali baterija strada samo tako a u pitanju je 1-2 frejma.svaki rom sam testirao sa antutu bencmarkom,stock je naj.
 
Ja ništa nisam čačkao, stock i dalje ;)

Posle desetak dana korišćenja, čini mi se da je sve leglo kako treba, baterija mi izgura od ujutru do sutra popodne, predveče, uz normalno korišćenje (puno poziva, SMS, tu i tamo wireless/GPRS, 1-2 slike...). Ako malo preteram sa korišćenjem, ode za dan ;)

Najviše troše pozivi i display, zajedno skoro 90%. Probao sam sa automatskim brightnessom, ali čini mi se da je bolje da manuelno postavim brightness (na 20% odokativno ;) )

To je to za sada, guram dalje :p
 
google.rs - [HOW TO] HTC EVO3D downgrade, S-off
 
Ja ništa nisam čačkao, stock i dalje ;)

Posle desetak dana korišćenja, čini mi se da je sve leglo kako treba, baterija mi izgura od ujutru do sutra popodne, predveče, uz normalno korišćenje (puno poziva, SMS, tu i tamo wireless/GPRS, 1-2 slike...). Ako malo preteram sa korišćenjem, ode za dan ;)

Najviše troše pozivi i display, zajedno skoro 90%. Probao sam sa automatskim brightnessom, ali čini mi se da je bolje da manuelno postavim brightness (na 20% odokativno ;) )

To je to za sada, guram dalje :p

i nemas nikakve potrebe da menjas.ili da se dobro informises o potrosnji baterije,3d,2d i cpu mogucnostima tog nekog novog roma.Ja cu uskoro pukusari bas da ga vratim na fabricki tj. da bude RUU rom a ne obican stock.
 
Danas slučajno svratih do Forum centra i u Comtrade-u je ovaj telefon 38.999 dinara, na ostalim mestima je 50k+. U čemu je stvar?
 
Danas slučajno svratih do Forum centra i u Comtrade-u je ovaj telefon 38.999 dinara, na ostalim mestima je 50k+. U čemu je stvar?

Nije samo u comtradeu, ima ga na dosta mesta!...eno ti puni oglasi novih sa dve godine garancije za 300e! A radi se o tome da je stigla velika tura iz nemacke cini mi se po dobrim nabavnim cenama.
 
Ček sad mi nije jasno po tvom uputstvu netreba da se radi otkljucavanje preko htcdev.com nego je dovoljno samo instalirati revolutionary dobiti S-OFF i to je to ili me ispravi ako gresim.

3 telefona koja su prosla proceduru su imala verziju softvera 1.20.401.8 i verzija HBOOT-a je bila 0018. Ukoliko ti telefon ima drugaciju verziju softvera i drugaciji HBOOT, moguce da neces moci tako i moguce da treba GoldCard da bi prosao downgrade...
 
3 telefona koja su prosla proceduru su imala verziju softvera 1.20.401.8 i verzija HBOOT-a je bila 0018. Ukoliko ti telefon ima drugaciju verziju softvera i drugaciji HBOOT, moguce da neces moci tako i moguce da treba GoldCard da bi prosao downgrade...

Sreca moja pa je moj Shooter sa 0018 hboot-om stigao s-off iz kutije.
 
Nazad
Vrh Dno