Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

Juce sam bas pratio. Na ifeel ukkjucen prebaci 3c pa se ugasi. Pali se kad padne 1c ispod zadate. Problem sa ifeel je sto daljinac salje na 10min signal UJ o temperaturi, pa se desi da prebaci i vise od 3c u sobi. Bez ifeel je katastrofa i prebacuje za 5c zadatu. Moracu da probam da nadjem neki polozaj daljincu da klima delimicno duva u njega da ga prevarim da na ifeel pribliznije odrzava temp u sobi.
e svasta. energy bez ifeel radi super. Cak sta vise nesto vise trosi sa Ifeel nego bez
 
Ma nesto su tu ujebali sa softverom garantovano. Daljinac pokazuje u pola stepena tacno kada se uporedi sa digitalnim bazdarenim termometrom. Znaci da nije problem do njega. Verovatno su lose napisali rutinu za kompenzaciju temperature i paljenje-gasenje- modulaciju klime.
Kad bi se neki kineu sezio da to malo doradi bilo bi lepo🙂
 
Ma nesto su tu ujebali sa softverom garantovano. Daljinac pokazuje u pola stepena tacno kada se uporedi sa digitalnim bazdarenim termometrom. Znaci da nije problem do njega. Verovatno su lose napisali rutinu za kompenzaciju temperature i paljenje-gasenje- modulaciju klime.
Kad bi se neki kineu sezio da to malo doradi bilo bi lepo🙂
Je l' ide nordic u defrost sad kad je minus i sneg?
 
Je l' ide nordic u defrost sad kad je minus i sneg?
Kod mene jus uvek nije minus i sneg. U toku noci se ocekuje promena vremena. Za ovih mesec dana koliko ga imam nije otisao niti jednom, ali nije bilo minusa. Propraticu sad kad zahladi pa javljam. Amber redovno ide u defrost. I juce na 4c iso jedno 3 minuta.
 
Drugari, posedujem hinano fresh master od jula 2023,hladio letos nekih 40m2 besprekorno. Sad grejem oko 30-35m2 i prezadovoljan sam. Resenje sa i feel sam resio na način prikazan na slici. Znači samo na stalak, upereno u klimu i radi 100%. Na 22 podeseno, zagreje do 23 (nekad 24) i ugasi se, pali se cim pokaze 21 na daljinskom iste sekunde krene kompresor(igrao sam se i ustanovio to, bukvalno kocku leda drzao ispod senzora). Modulacija je savrsena, merio u svim uslovima. Potrosnja nije prelazila 9kwh 24h se ne gasi.Ne menjam dan noc temp. Samo je kljuc u fan modu, znaci nikako na auto(trosila vise), meni na 4 podesen i milina
I moram da napomenem da aplikaciju koristite samo ako morate(odsutni od kuce i td), i kad je koristite cim se vratite kuci obavezno dugme i feel ugasite i ponovo upalite, tada sve radi kako treba. Pitajte sve sto vas interesuje jer vec mogu reci da imam neko iskustvo sa hisense modelom.
Da bi i feel radio mora imati direktnu usmerenu vezu sa klimom, pokusavao sam na zidu, stolu, polici, ne vredi(kad je oslonjen na neku podlogu ista mu prenosi svoju a na temperaturu vazduha), zato samo u modu levitacije🤣🤣, i radi kao zmaj
 

Prilozi

  • IMG_20240108_124436.jpg
    IMG_20240108_124436.jpg
    64.1 KB · Pregleda: 88
Poslednja izmena:
Evo potrosnje znaci 24h,22 temp,oko 40m2
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-08-13-00-51-207_com.wooxhome.smart.jpg
    Screenshot_2024-01-08-13-00-51-207_com.wooxhome.smart.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 76
Drugari, posedujem hinano fresh master od jula 2023,hladio letos nekih 40m2 besprekorno. Sad grejem oko 30-35m2 i prezadovoljan sam. Resenje sa i feel sam resio na način prikazan na slici. Znači samo na stalak, upereno u klimu i radi 100%. Na 22 podeseno, zagreje do 23 (nekad 24) i ugasi se, pali se cim pokaze 21 na daljinskom iste sekunde krene kompresor(igrao sam se i ustanovio to, bukvalno kocku leda drzao ispod senzora). Modulacija je savrsena, merio u svim uslovima. Potrosnja nije prelazila 9kwh 24h se ne gasi.Ne menjam dan noc temp. Samo je kljuc u fan modu, znaci nikako na auto(trosila vise), meni na 4 podesen i milina
I moram da napomenem da aplikaciju koristite samo ako morate(odsutni od kuce i td), i kad je koristite cim se vratite kuci obavezno dugme i feel ugasite i ponovo upalite, tada sve radi kako treba. Pitajte sve sto vas interesuje jer vec mogu reci da imam neko iskustvo sa hisense modelom.
Da bi i feel radio mora imati direktnu usmerenu vezu sa klimom, pokusavao sam na zidu, stolu, polici, ne vredi(kad je oslonjen na neku podlogu ista mu prenosi svoju a na temperaturu vazduha), zato samo u modu levitacije🤣🤣, i radi kao zmaj
Kako radi funkcija unošenja svežeg vazduha? 😃 U smislu je l' se oseti promena?
 
Nordic,
noćas -3c zadata 20c
dan od 0c do 4c zadata
19c
fan na 3
38m2 se greje
Defrost sam primetio da je bio oko 12h ,trajao oko 10min.
 

Prilozi

  • 1000005559.jpg
    1000005559.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 56
Kako radi funkcija unošenja svežeg vazduha? 😃 U smislu je l' se oseti promena?
Druze funkcionise dobro, radi na principu pasivnog ubacivanja vazduha dok fan okrece. Ja iskreno ne koristim tu funkciju jer zivim na poprilicno čistom okruženju. Ovo je super funkcija za gradsku sredinu gde je smog veoma osetan, ima senzor CO2 i kad je crveno treba sacekati da pozeleni ikonica i onda iskljiciti(zbog ustede filtera), nema potrebe da radi non-stop
Nordic,
noćas -3c zadata 20c
dan od 0c do 4c zadata
19c
fan na 3
38m2 se greje
Defrost sam primetio da je bio oko 12h ,trajao oko 10min.
Mnogo zavisi izolacija. Kod mene mineralna vuna-knauf plafoni, pvc 5komorni i na 22podeseno, 24h,40m2 evo apdejtovano potrosnja, na 0 stepeni 2 i 1 danas Niš(ovo je od 0:00 sinoć do sad 18:37)
Fan 4 kod mene
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-08-18-36-27-642_com.wooxhome.smart.jpg
    Screenshot_2024-01-08-18-36-27-642_com.wooxhome.smart.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 47
Poslednja izmena:
Druze funkcionise dobro, radi na principu pasivnog ubacivanja vazduha dok fan okrece. Ja iskreno ne koristim tu funkciju jer zivim na poprilicno čistom okruženju. Ovo je super funkcija za gradsku sredinu gde je smog veoma osetan, ima senzor CO2 i kad je crveno treba sacekati da pozeleni ikonica i onda iskljiciti(zbog ustede filtera), nema potrebe da radi non-stop

Mnogo zavisi izolacija. Kod mene mineralna vuna-knauf plafoni, pvc 5komorni i na 22podeseno, 24h,40m2 evo apdejtovano potrosnja, na 0 stepeni 2 i 1 danas Niš(ovo je od 0:00 sinoć do sad 18:37)
Fan 4 kod mene
Ako se ne varam nekih 215 w/h. Vrhunski stvarno!
 
Druze funkcionise dobro, radi na principu aktivnog ubacivanja vazduha dodatnim ventilatorom sa strane. Ja iskreno ne koristim tu funkciju jer zivim na poprilicno čistom okruženju. Ovo je super funkcija za gradsku sredinu gde je smog veoma osetan, ima senzor CO2 i kad je crveno treba sacekati da pozeleni ikonica i onda iskljiciti(zbog ustede filtera), nema potrebe da radi non-stop

Mnogo zavisi izolacija. Kod mene mineralna vuna-knauf plafoni, pvc 5komorni i na 22podeseno, 24h,40m2 evo apdejtovano potrosnja, na 0 stepeni 2 i 1 danas Niš(ovo je od 0:00 sinoć do sad 18:37)
Fan 4 kod mene
 
#probojac
Sigurno ...znači izolacija...
Ja sam zadovoljan i sa ovom potrošnjom...
Kod mene je solidna izolacija
Da napomenem da sam bar 3x otvarao po 5min. da proluftiram ...zbog duvanskog dima
 
Videcemo sad januar i februar ovo je bilo do sad zagrevanje za klime. Moja za decembar 134kwh. Ako bude ispod 300 bicu zadovoljan 🙂
 
Za ovih 8 dana Januara ja prezadovoljan..

1000005561.jpg

Evo upravo sad defrost..pre toga bio u 12h
...napolju 0c uz sitan sneg
 
Evo do sad. Sredio sam spoljnu jedinicu sad je dosta tisa. Dodao sam usput jos jedan sloj izolacije na cevi i sve se utisalo za nijansu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240108_194452_Smart Life.jpg
    Screenshot_20240108_194452_Smart Life.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 50
Jeste probali foru sa i feel i daljinskim? Levitacija! 🤣
Jeste probali levitaciju sa daljinskim. Evo na 23 gasi, na 21 iste sekunde kad padne, pali je. Na 22 podeseno. Tako da nema nista od onih famoznih oscilacija za po par stepeni, radi savrseno. Imam i drugi termostat na suprotnoj strani sobe(nekih 5m od klime i pravca izduva) 22 konstantno na njemu.
 

Prilozi

  • IMG_20240108_221530.jpg
    IMG_20240108_221530.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 53
Jeste probali foru sa i feel i daljinskim? Levitacija! 🤣
Jeste probali levitaciju sa daljinskim. Evo na 23 gasi, na 21 iste sekunde kad padne, pali je. Na 22 podeseno. Tako da nema nista od onih famoznih oscilacija za po par stepeni, radi savrseno. Imam i drugi termostat na suprotnoj strani sobe(nekih 5m od klime i pravca izduva) 22 konstantno na njemu.
Probao sam sve varijante. Levitirao sam ga i kad setujem 22c gasi se na 25c na daljincu(u sobi bude 25.5c), a pali na 21 na daljincu(u sobi bude 23c). Setovao i na 21 ali tada bude neprijatno hladno dok se ne upali. Prebacuje 3 stepena dok se ne ugasi i pali na 1c ispod zadate. Treba naci mesto daljincu da ga klima delimicno duva tako da se na njemu brze podigne temperatura u odnosu na ostatak sobe. Tebe je usralo, pa si mu nasao sweet spot. Sledeca levitacija koju ce da ima kod mene je kupujem prodajem, a na njegovo mesto ce da cucne daikin. Nemam vise zivaca da se jebavam sa ovim govnetom. Danas se sranje zakucalo na 549w i ne mrda. Amber koji greje skoro 50kv modulirao prvo na 190w, a onda kada je zahladnelo i poceo sneg podigao na 400w i ne mrda. Sta reci, a ne zaplakati.
Dve daikin 9-ke ce da legnu kao pesnica na oko, a za nonsense ce da bude postarina gratis🙂
 
Poslednja izmena:
Probao sam sve varijante. Levitirao sam ga i kad setujem 22c gasi se na 25c na daljincu(u sobi bude 25.5c), a pali na 21 na daljincu(u sobi bude 23c). Setovao i na 21 ali tada bude neprijatno hladno dok se ne upali. Prebacuje 3 stepena dok se ne ugasi i pali na 1c ispod zadate. Treba naci mesto daljincu da ga klima delimicno duva tako da se na njemu brze podigne temperatura u odnosu na ostatak sobe. Tebe je usralo, pa si mu nasao sweet spot. Sledeca levitacija koju ce da ima kod mene je kupujem prodajem, a na njegovo mesto ce da cucne daikin. Nemam vise zivaca da se jebavam sa ovim govnetom. Danas se sranje zakucalo na 549w i ne mrda. Amber koji greje skoro 50kv modulirao prvo na 190w, a onda kada je zahladnelo i poceo sneg podigao na 400w i ne mrda. Sta reci, a ne zaplakati.
Pa dobro znamo da kad dodje ispod nule pali se grejac koji trosi malo vise u odnosu na druge. zato si dao za ambre confort 30k vise nego za ovu. A kad resis da je prodas javi se meni meni treba jos jedna :) :) :)
 
Pa dobro znamo da kad dodje ispod nule pali se grejac koji trosi malo vise u odnosu na druge. zato si dao za ambre confort 30k vise nego za ovu. A kad resis da je prodas javi se meni meni treba jos jedna :) :) :)
Dogovoreno, cujemo se kad prodje zima. Bice sportska cena i postarina gratis.🙂 Ako nisi daleko mogu i da je dovezem.
 
Probao sam sve varijante. Levitirao sam ga i kad setujem 22c gasi se na 25c na daljincu(u sobi bude 25.5c), a pali na 21 na daljincu(u sobi bude 23c). Setovao i na 21 ali tada bude neprijatno hladno dok se ne upali. Prebacuje 3 stepena dok se ne ugasi i pali na 1c ispod zadate. Treba naci mesto daljincu da ga klima delimicno duva tako da se na njemu brze podigne temperatura u odnosu na ostatak sobe. Tebe je usralo, pa si mu nasao sweet spot. Sledeca levitacija koju ce da ima kod mene je kupujem prodajem, a na njegovo mesto ce da cucne daikin. Nemam vise zivaca da se jebavam sa ovim govnetom. Danas se sranje zakucalo na 549w i ne mrda. Amber koji greje skoro 50kv modulirao prvo na 190w, a onda kada je zahladnelo i poceo sneg podigao na 400w i ne mrda. Sta reci, a ne zaplakati.
Dve daikin 9-ke ce da legnu kao pesnica na oko, a za nonsense ce da bude postarina gratis🙂
Ako imas racun od ugradnje i klime vracaj je.Ja mislim da je ta klima prevelika za 18 kvadrata.
 
Ja mislim da mozda i brljavi baz zbog toga sto nocu greje 18kv a danju 40kv. @ribolovacr A sto ne probas da neki dan ostavis i nocu da greje sve. Mislim ok gledas da smanjis potrosnju ali da mislim da ti je vazniji konfor. Sa dve 9tke neces da dobijes manju potrosnju sig. Ja sam namerno uzeo ove jer meni kuca nije izolovana i bas sam se plasio ako uzmem te koje nisko moduliraju da kad udari minus em cu potrosim dosta em cu se smrznem.
 
Ja mislim da mozda i brljavi baz zbog toga sto nocu greje 18kv a danju 40kv. @ribolovacr A sto ne probas da neki dan ostavis i nocu da greje sve. Mislim ok gledas da smanjis potrosnju ali da mislim da ti je vazniji konfor. Sa dve 9tke neces da dobijes manju potrosnju sig. Ja sam namerno uzeo ove jer meni kuca nije izolovana i bas sam se plasio ako uzmem te koje nisko moduliraju da kad udari minus em cu potrosim dosta em cu se smrznem.
Nije poenta u potrosnji, nego u pregrevanju spavace sobe. Preko dana je setovana na 20c i u klincevoj sobi preko puta moje je 23c. On koristi sobu preko dana i temp. mu je ok. U mojoj spavacoj je tad 25c. Ja je ne koristim preko dana pa je i to ok. Ako stavim 19c preko dana, kod klinca u sobi bude oko 20.5-21c, sto je prohladno. Za spavanje mi je 25c previse, a klincu 21 malo, tako da tad zatvaram vrata od soba i kod sebe setujem 19c i fan 2, a kod klinca palim vivax on-off klimu kija mu odrzava 23c tokom noci. E sad, taj vivax od 21h uvece do 07h ujutru potrosi skoro koliko i nordic za ceo dan ali je svima prijatno za spavanje. Iz tog razloga ce nordic da bude usvojen, a ja cu da uzivam sa dve devetke japancima. Amber svakako grejeni stepeniste tako da nema problem. Mozda bude i za nijansu veca potrosnja nego sad ali komfor nema cenu. Klinac je jos uvek mali ali kad krenu drugarice da dolaze tad ce vrata biti zatvorena😁
 
Nije poenta u potrosnji, nego u pregrevanju spavace sobe. Preko dana je setovana na 20c i u klincevoj sobi preko puta moje je 23c. On koristi sobu preko dana i temp. mu je ok. U mojoj spavacoj je tad 25c. Ja je ne koristim preko dana pa je i to ok. Ako stavim 19c preko dana, kod klinca u sobi bude oko 20.5-21c, sto je prohladno. Za spavanje mi je 25c previse, a klincu 21 malo, tako da tad zatvaram vrata od soba i kod sebe setujem 19c i fan 2, a kod klinca palim vivax on-off klimu kija mu odrzava 23c tokom noci. E sad, taj vivax od 21h uvece do 07h ujutru potrosi skoro koliko i nordic za ceo dan ali je svima prijatno za spavanje. Iz tog razloga ce nordic da bude usvojen, a ja cu da uzivam sa dve devetke japancima. Amber svakako grejeni stepeniste tako da nema problem. Mozda bude i za nijansu veca potrosnja nego sad ali komfor nema cenu. Klinac je jos uvek mali ali kad krenu drugarice da dolaze tad ce vrata biti zatvorena😁
To to kapiram definitivno ta klima je prejaka za tu sobu. Ja sam isto stavio u spavacu sobu al moja spavaca je 28 kvadrata i planirao sam da greje hodnik koji je 11 kvadrata. Sad me plasi isto to da ne bude mnogo za spavanje dal da nju prebacim dole da dve greju 80 kvadrata i da otvorim vrata da greju stepeniste a gore da uzmem neku nisko modulirajucu za spavacu :( :(
 
Probaj pa vidi kajo radi u toj velikoj sobi. Meni je najveci problem sto ne mogu fino da nastelunem temperaturu. Sto se tice buke, na fan 2 je skoro necujna, za spavacu ekstra.
 
Dodao izolaciju za plasticne cevi i to utego. Ne znaci za temp. mnogo ali je malo utisalo buku
 
Meni je majstor ostavio ovako malo cevi da vire iz izolacije. Jel to ok ili dodatno da izolujem?
1000012872.jpg
 
Meni je majstor ostavio ovako malo cevi da vire iz izolacije. Jel to ok ili dodatno da izolujem?
Pogledajte prilog 422459
Dodaj po parce izolacije tu gde su gole cevi i obmotaj izolir trakom.Tu plastiku sto je preko cevi drzi jedan sraf. Slobodno to skini i uradi kako treba. Imas tu gubitak toplote. Nije to ne znam koliko ali ako je pristupacno resi ga. Mene to nervira i ne ostavljam tako ni na jednoj klimi.
 
Eto skoči potrošnja 😉
Noć
od -2 do -7c
Oko 02h je već bilo na -6
Dan
od -3 do -5c
Zadato noć 21c,dan 20c
38m2
1000005594.jpg
 
Ja mislim da ne trebas da se zalis na potrosnju, recimo moja fuji 30m2+10m2 za dec 398kw. Danju 24, nocu 22. Toliko sam slusao za fuji lmce ,iskreno nisam zadovoljan radom al ok. to je sto je :)
 
Nazad
Vrh Dno