Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

ribolovacr

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruke
914
Poena
235
Ima li neko ovu klimu i kakvi su utisci za sad?
 
Imam je nepunih nedelju dana, ja sam prezadovoljan za sada.
Videcemo u daljem periodu kako će se pokazati, ali klima je što se tiče specifikacija, avion. Spoljna jedinica ima 33 kg.. pricam za 12icu.. toliko neke 18ice nemaju..
Svakako bih hteo da čujem utiske još nekog ko je poseduje duži period.
Ja planiram da uzmem još jednu da nju stavim umesto Midee Xtream..
ona mi je u garanciji još godinu dana, kupljena prošle godine, za moje potrebe mi ne odgovara, tako da ce svakako na oglas, cim stigne jos jedan nordic.
 
Imam je nepunih nedelju dana, ja sam prezadovoljan za sada.
Videcemo u daljem periodu kako će se pokazati, ali klima je što se tiče specifikacija, avion. Spoljna jedinica ima 33 kg.. pricam za 12icu.. toliko neke 18ice nemaju..
Svakako bih hteo da čujem utiske još nekog ko je poseduje duži period.
Ja planiram da uzmem još jednu da nju stavim umesto Midee Xtream..
ona mi je u garanciji još godinu dana, kupljena prošle godine, za moje potrebe mi ne odgovara, tako da ce svakako na oglas, cim stigne jos jedan nordic.
Koliku kvadraturu greje i kako modulira ako si merio?
 
Tesko ce neko da je poseduje duze period kad je do skoro izasla.
 
Pa nordic je pro plus. Moze da bude samo bolja osim ako nesto nisu zeznuli u proizvodnji
 
Ja sam zainteresovan za kupovinu ove klime.Nova je na trzistu i nema recenzija na bilo kom sajtu.Dobio sam odgovor od Gorenja da je zamena za model QG35XVORG i da je trenutno na akciji .Nema skoro nikakve razlike izmedju ove dve klime kada se uporedjuju teh.karakteristike..Nordic moze da se nadje i za 58.000din?
 
Eee ja sam kupio dve ovde Nordic kazu ista kao fresh master samo bez tog ubacivanja vazduha. Mene ispale 56000 po u tehnomediji imaju neki popust 10 posto na master kreditne kartice inteze. Bukvalno malopre porucio online zvali me posle 5 minuta da stizu u kg sutra. Javljam kad ih ugradim i kako ce da se ponasaju za potrosnju.
 
I ja sam uzeo jednu pre nedelju dana za decu pa da je uporedim sa Micom ZSX35, samo ne mogu da se odlucim dal da im stavim u hodnik ili u dnevnu pa da duva na hodnik i druge dve sobe
 
Za te pare treba da radi perfektno, da donosi hladno pivo i da kuva kafu 😄. Salim se. Neka te sluzi u zdravlju. Sigurno je top.
 
Vredi svaku paru evo sada modulira na 150w, unutrasnja na autofan, ne cuje se
 
Ne skonta covek sta znaci premium uredjaj, dok sam ne kupi i krene malo duze da koristi.
Cak sta vise, jako je tesko recima objasniti tu neku suptilnost pri radu i taj neki effortless momenat koje te klime pruzaju...
 
I ja sam uzeo jednu pre nedelju dana za decu pa da je uporedim sa Micom ZSX35, samo ne mogu da se odlucim dal da im stavim u hodnik ili u dnevnu pa da duva na hodnik i druge dve sobe
Jel više boraviš u hodnik ili u dnevnu? Odgovor na to pitanje će ti razrešiti dileme 😁
 
@xeroj87
Razumem o cemu pricas. Imam nekoliko premijum uredjaja i tesko je objasniti razliku ljudima. Slazem se. Medjutim doza humora nije na odmet 😀.
 
@dexter87 jasno, nego ja bih da pokrijem i ove dve sobe, al nemoze jednom na tri solje
 
Ajde ljudi sta ste se stisli sa slovima. Pisite kako rade ove nordic klime. Ne zanima samo mene, nego i ostatak foruma.
 
Evo neko moje iskustvo za 15-ak dana
Grejem oko 38m2 dobro povezanog prostora sa 3 velika spoljana zida.
Sendvič zid,spolja gledano,blok 20cm pa 3cm stiropor pa blok 12cm,pvc stolarija.Spolja nema fasade niti je omalterisano.
Bez problema zagreje na današnjoj dnevnoj 7 C dok je prošlu noć bilo oko 2 C
Ovako pokazuje app potrošnju, nameštena temp. noću 22 C dok danju 21 C

Screenshot_20231123_213709.jpg

Videćemo kad udari mraz...
Što se tiče mana,ono što sam primetio...
Kada su uključena horizontalna krilca da se pomeraju levo,desno(swing) u 1. i 2. brzini čuje se neko slabo vibriranje plastike dok u 3. brzini ne.
Kada se horizontalna krilca usmere u bilo kom drugom pravcu nema tog vibriranja.
Takođe kada se sa 21 C uključi turbo ,spoljašna jedinica zna da zacvili inače u drugim uslovima je baš,baš tiha
 
Evo neko moje iskustvo za 15-ak dana
Grejem oko 38m2 dobro povezanog prostora sa 3 velika spoljana zida.
Sendvič zid,spolja gledano,blok 20cm pa 3cm stiropor pa blok 12cm,pvc stolarija.Spolja nema fasade niti je omalterisano.
Bez problema zagreje na današnjoj dnevnoj 7 C dok je prošlu noć bilo oko 2 C
Ovako pokazuje app potrošnju, nameštena temp. noću 22 C dok danju 21 C

Pogledajte prilog 414951

Videćemo kad udari mraz...
Što se tiče mana,ono što sam primetio...
Kada su uključena horizontalna krilca da se pomeraju levo,desno(swing) u 1. i 2. brzini čuje se neko slabo vibriranje plastike dok u 3. brzini ne.
Kada se horizontalna krilca usmere u bilo kom drugom pravcu nema tog vibriranja.
Takođe kada se sa 21 C uključi turbo ,spoljašna jedinica zna da zacvili inače u drugim uslovima je baš,baš tiha
Radi li non stop iki se gasi kad dostigne temperaturu? Ako se gasi, koliko padne temperatura u prostoriji dok se ponovo ne upali? Na koliko modulira?
 
Sada kako je zahladilo,par dana, ponekad se i ugasi ...nisam baš obraćao pažnju na to
Više se puta gasila kad dostigne zadatu temperaturu i brzo upali...ali to je bilo dok je temperatura napolju bila 15C danju a noću 10C
Ne znam na koliko modulira,nemam takav merač potrošnje..
 
Poslednja izmena:
Sada kako je zahladilo,par dana radi non-stop
Gasi se kad dostigne zadatu temperaturu i brzo upali...ali to je bilo dok je temperatura napolju bila 15C danju a noću 10C
Ne znam na koliko modulira,nemam takav merač potrošnje..
Hvala. Koliko je bucna?
 
Unutašnja je po meni tiha,takođe i spoljna.
Jedino što mi malo smeta ono što sam napisao kao mane...
Ali kako mi je velika prostorija obično držim na 3. brzini pa se ono vibriranje ne čuje...
Ili kad je bilo toplije napolju nisam uključio horizontalna krilca swing nego samo pravo...
Videću još kad zazimi šta i kako
 
Poslednja izmena:
Super. U zdravlju da te sluzi.
samo jos jedan onfo. Da li se poklapa temperatura koju si zadao, sa sobnom temperaturom ili moras da zadajes nizu na daljincu?
 
Koristim sva podešavanja preko app
A daljinski samo koristim za merenje temperature jer nemam drugi u sobi..😉
Zadam temp. preko app na 21C u sobi 22C i duva samo mlak vazduh...mislim da vrti toplotu iz sobe..ili modulira,uglavnom vazduh koji duva jedva je mlak
Inače dok je bilo napolju toplije gasila se na 2C razlike od zadate
Znači zadato 21 gasi se na 23
 
Poslednja izmena:
Instalirana danas klima. Bilo malo zajebancija oko montaze ali uradjeno. Upali sam je ali nesto mi deluje da mnogo masi temperaturu. Na zadatu 22 dodje do 26 pa se ugasi. Bez ifeel jos gore. Videcu da propratim za vikend kako radi.

@Batica 11
Koja setovanja kotistis?
 
Ništa ifeela,ništa....
Sve preko App zadam temperaturu,brzinu duvanja,usmerim vertikalna, horizontalna krilca i to je to.

Evo danas je baš toplo,zadata temperatura 21C , više je bila ugasena,otvorim terasu 10min ona uključi ali jedva duva mlak vazduh i brzo ugasi.

Pre neku dan kad je bilo preko dana 5C a noću oko --2 zadao 22C radila nonstop... po daljinskom merio sobnu temperaturu nije prelazila 22C
I tu noć je samo jednom radila defrost prvi put oko 5h ujutrui baš je bila bučna.
"Znak" da je uključena je tad treperio...
Inače tih 24h na 5C danju i -2 noću i zadatih 21h danju i 22C noću potrošila je 12kwh Tako je pokazala APP
Da zaboravih...App pokazuje mnogo veću temperaturu..
 

Prilozi

  • 20231202_040427.jpg
    20231202_040427.jpg
    124.3 KB · Pregleda: 69
Poslednja izmena:
Ovako je podešena kad je hladno,noćas je toplo pa sam smanjio na 21C ...
 

Prilozi

  • Screenshot_20231202_041004.jpg
    Screenshot_20231202_041004.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 67
Nazad
Vrh Dno