Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

Isto i moja klima tako izgleda. Pa kad ide u otapanje onda?
Pitaj boga mada ja sam ih sinoc iskljucio da ne rade do vikenda a u dodnjoj sam namerno ostavio onu opciju 8c da odrzava da se ne zamrzne kuca sutra idem da vidim koliko ta opcija trosi na ovom debelom minusu cisto da znam ako odem negde na odmor da vidim dal se isplati staviti to ili trosi isto kao da je ukljucena...
 
Taj grejni pojas trosi ali izgleda ima efekta. Videcemo kolilo ce da se nahvata leda pre defrosta. Nadam se da nece previse, jer to onda smanjuje efikasnost klime.
 
Majstor koji mi postavljao ove klime mi spominjao da ima neka Midea extrime da na tom modelu kroz ceo izmenjivac ide grejac i da je ta klima po njemu jedina koja moze da izdrzi realno ledene dane -20 koje generalno u kg-u nema al ja imam par norveskih radijatora koji su u standby zlu ne trebalo....
 
I ja 4 TA peci 👍
Majstor koji mi postavljao ove klime mi spominjao da ima neka Midea extrime da na tom modelu kroz ceo izmenjivac ide grejac i da je ta klima po njemu jedina koja moze da izdrzi realno ledene dane -20 koje generalno u kg-u nema al ja imam par norveskih radijatora koji su u standby zlu ne trebalo....
Prati ovu temu i dalje. Cim prodje ovaj hladni talas iznecu utiske o grejanju veceg prostora i potrosnji.
 
Poslednja izmena:
Evo veceras ce i nordic u df izgleda. Danas bilo hladno, sad je vec -8. Donja trecina izmenjivaca plava ostatak pobeleo skroz. Do sad potrosio 13kwh.
Evo od 18h do 23.50h
3. put radi defrost...
Prošlu noć -9c
Dan od -3c do - 5c
Fan 3
Noć od 00.00h do 08.00h zadato 21c
Dan od 08.00h do 00.00h zadato 19c


1000005606.jpg
 
Poslednja izmena:
Eto zadnji defrost bio oko 23,50h i sad opet u 01.30h,trajao 10-ak min. svaki put
Baš joj smeta magla...
 
Posle ovih par dana prave zime ( dnevna -5, noc -12c) klima je trosila dnevno 14kwh. Grejala je kontinuirano, bez problema sa defrostovima. Na videlo je izasao manji protok vazduha u odnosu na amber, sto se manifestovalo padom temperature u sobi preko puta za 1c pa sam morao da je setujem na 21c preko dana da bi odrzavala 22.6c u toj daljoj sobi. Nocu je bila na 19c i odrzavala oko 23 u sobi od 18mkv.
Povecanje od tog 1c se direktno odrazilo na potrosnju sa 200w vise, tj od moduliranja na 560w je povecala na 760 i tako kontinuirano radila, i tada je poceo da se beli izmenjivac(napolju bilo -10).
Takodje mi se zadnja dva jutra javlja problem da kada povecam temp. sa 19c na 21c i fan sa 2 na 5 ona ostaje na fan 2 da radi. Skinuo sam je sa aplikacije i deinstalirao istu sa telefona ali se problem ponovio i jutros. Imate li vi takvih problema?
Sve ukupno je ok odradila posao, vidi se da ima sirovu snagu i df je ne koce. Ja ne videh do sad ni jedan, stavicu tapo sa ih nahvatam🙂
Generalno sam zadovoljan ali se vidi da je za klasu losiji uredjaj od gree amber comforta koji je kontinuirano grejao 40mkv plus stepeniste u gorim uslovima( ulazna vrata u kucu su u hodniku gde je klima) sa potrosnjom od 16kwh i odrzavao temp. u celom prizemlju tacno u pola stepena bez ikakvih intervencija. Doduse dirao sam daljinski da obrisem prasinu🙂.
 
Ona opcija 8c zivo ***** ne isprobavajte. Klima je bila radila 24h na 60kv nabila 14 stepeni i onda sam je ostavio na 8c reko da mi odrzava ovih par dana dok veliki minus. Jeste da preveliki prostor al sam mislio 8c ona ima da odrzava to lagano. klinac u proseku je trosila 600w da odrzava 8c na 60kv. mozda bi to bilo manje da je odrzavala 30 ili 40 kvadrata ali smatram da i ako odete negde na par dana bolje ostavite istu temp nece crknes 500 i 1000 din sto potrosi dok nisi u kuci a dodjes u toplo
 
То је су направили за одржавање за скандинавске куће и викендице које се повремено користе да не попуцају цеви за воду. Нема никакве поенте за краћа одсуства.
 
Vrlo skoro prestaje sa proizvodnjom Nordic i vraca se Energy Pro Plus.Potvrdjeno iz Gorenja.
 
Ma opusteno 5god garancije je tu.😁
 
Ma opusteno 5god garancije je tu.😁
Jel 5god garancije na ceo uredjaj ili samo na kompresor? Ja bih reko da je nordic do 65k best buy? Nijedna nema tako dobre specifikacije… realno… midea ag cesto ide u dF a gree muse ne modulira dobro… sve one mase temp… amber comfort bi bio najbolji ali nema ga nigde…
 
Jel 5god garancije na ceo uredjaj ili samo na kompresor? Ja bih reko da je nordic do 65k best buy? Nijedna nema tako dobre specifikacije… realno… midea ag cesto ide u dF a gree muse ne modulira dobro… sve one mase temp… amber comfort bi bio najbolji ali nema ga nigde…
5god kompresor 2 god na sve. imas da ga nadjes i za 58k sad. Mene ispale 55k u tehnomediji letos sa nekim popustima...
 
Ja kad sam kupovao za crni petak u tehnomediji bilo je 5godina. Sad jbm.li ga. Moram da pogledam. Ok je klima. Ima snage, ima bubice ali radi. Koga bubice mnogo nerviraju, kao mene, treba da je preskoci, za ostale samo napred. Nije osetila -12c.
 
Ja kad sam kupovao za crni petak u tehnomediji bilo je 5godina. Sad jbm.li ga. Moram da pogledam. Ok je klima. Ima snage, ima bubice ali radi. Koga bubice mnogo nerviraju, kao mene, treba da je preskoci, za ostale samo napred. Nije osetila -12c.
Ma marketinski trik kad si prijavljivao na sajtu ultra sitnim slovima ti napisu da samo na inverter.
 
Kakva im je to fora samo na kompresor… bezveze… pa kompresor se najmanje kvari, najvise puca elektronika… a i ono sa uslovljenim godisnjim servisom… realno retko ko je produzio do 5god
 
Nema uslova za godisnji servis.
Za amber imam 5 god full ali i servise. Svakako moram da cistim klimu pa mu to dodje to.
 
Ako nekog zanima statistika potrošnje za Energy Pro+ i Nordic.

 
Evo da resimo misteriju gde se nalazi Nordikov grejac i kako je pozicioniran Ima na youtube reklami za nordic
1000012946.png
 
Evo da resimo misteriju gde se nalazi Nordikov grejac i kako je pozicioniran Ima na youtube reklami za nordic
Pogledajte prilog 423640
Овакве грејаче (грејне шипке, немам бољи превод) су имали поједини Фујицу Нордик модели. Ово греје само тацну, нема везе са грејањем измењивача.
 
Nazad
Vrh Dno