Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Postavio sam slicno pitanje, ali izgleda da je teska tema pa ljudi diskutuju o riserima i molexima:)
Jel zna neko kada ce nereferentne kartice?

ma ja citam, video sam da si nekiliko posta pre pitao, rek'o mozda ih podsetim, al nista. dobro, mozda niko nema, pa nece ni da pricaju za nesto sto im je strano :D
 
kada svi ne bi pisali ono sto im je strano ovaj deo foruma bi imao 2/3 manje poruka.

pisali smo o vegi ne secam se u kojoj temi. sta vas konkretno zanima? pisali smo i potrosnju i koliko daje na eth, zec, monero...
 
Nadjoh da ledger nano s moze da podrzi samo 4 coina, zbog memorije.
Medjutim tu je i komentar da moze da podrzi sve coine, ali samo 4 aplikacije za premestanje coina. Dakle ako zelim da stavim peti coin, mora da se obrise jedna applikacija i snimi nova (za coin koji zeli da se prebaci).. Sad pitanje.
Ukoliko je to tacno, a obrise se aplikacija, da li ostaje coin ili se on brise sa aplikacijom ?
 
Na ledgeru se ne nalazi ni jedan coin, na njemu su samo privete key-evi.
 
Prilicno su bucne, ventovi se vrte non stop na min 3000 obrtaja, temperatura gpu-a 50c a ko zna kolika je temp memorije. Rig drzim u zasebnoj sobi, jedino ako ti je jako prostrano kuciste mozes da je stavis.
 
Da li ima smisla praviti nov rig sa 570, ili kupiti vec sve sastavljeno sa 1070?

Citao sam da ce ETH preci sa pow na pos, koliko je ta informacija tacna? Ne vidim da o tome neko pise na forumu, a deluje mi kao veoma bitna informacija.
Da li ce ETH u opste moci da se rudari u buducnosti i da li to znaci da se 570 u opste ne isplati kupovati.
 
Da li ima smisla praviti nov rig sa 570, ili kupiti vec sve sastavljeno sa 1070?

Citao sam da ce ETH preci sa pow na pos, koliko je ta informacija tacna? Ne vidim da o tome neko pise na forumu, a deluje mi kao veoma bitna informacija.
Da li ce ETH u opste moci da se rudari u buducnosti i da li to znaci da se 570 u opste ne isplati kupovati.
Pisalo o POSu i previse... toliko puta vec - da su poceli svi da ujedaju na pomen toga. Nagadjanja milion, kad ce i zasto ce... vec je do sad trebao da bude POS da su se sve tvrdnje do sad ostvarile. Od sajteva sa odbrojavanjima kao za Novogodisnju noc pa do raznih kriptostrucnjaka i analiticara. I dan danas niko nezna tacan datum kad ce to. I da li ce odjednom ili postepeno...



Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, pa tako sam i mislio, nema nikakav odredjeni datum.

Da li postoji mogucnost da se taj prelaz u opste ne desi? Racunam da mi treba min. godinu dana da isplatim rig.
Kapiram da ne mozes znati nikako, ali po tvojoj proceni zec ili eth, odnosno 1070 ili 570? Kada bi ti kretao od 0, na koji od ova 2 bi se fokusirao?
 
Nezahvalno je savetovati nekog bas iz razloga gore navedenih. Niko ne moze znati koji ce coin koliko vredeti ni sutra, a kamoli za god dana. I da li ces pre isplatiti rig kopajuci eth ili zec. Niko ti to ovde ne moze reci, nit' hoce savetovati... moraces malo iscitati unazad desavanja na temi "Cene kriptovaluta", pa sam probati da zakljucis koji koin se pokazao stabilno...koji imao najvise oscilacija, koja kartica najbolje radi koji coin...itd itd...
A druga stvar, ne moras ti samo kopati ETH i ZEC. Ima tu altova jos koji se mogu kopati...
Pa i ako ze desi neki POS , kopace se nesto drugo, necemo svi pobacati AMD kartice


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nema tu price RX 570 samo ako se nadje po povoljnoj cijeni na ethu daje slican hash na moneru jaca, na zecu 50% slabija u konacnici i 50% je jeftinija bolje uzet 6x570 rig nego 4xGTX 1070 bar po cijenama koje ja imam tako se otprilike krece...ni u buducnosti ni sadasnjosti nvidija rig nije ni brzi ni bolji niti ce ikad biti.

Dok ima amd karti nvidija je zadnja rupa na sviralu :d ulozeno/dobiveno = rx 570 cijena/hash=rx 570.
 
E sad kad se javi neki nVidia simpatizer pa da vidis zbrke [emoji23][emoji23][emoji23]
Na kraju nece covek kupiti nista
Krece zurka , sta je bolje ? AMD ili nVidia [emoji23]

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ako goldi tako kaže to je amin. :)

Sent from my S6 Edge
 
Ne znam odakle si, ali ako bi organizovao shoping u HU u sopstvenoj reziji i uzeo povrat AFE:
MSI RX 570 Gaming X 4GB ~ 250 EUR
MSI 1070 Gaming X 8GB ~ 460 EUR

Goldi da li imas konkretne brojke koliko baca jedna, a koliko druga?
 
Uzimam nesto sigurno, samo dok prelomim koju karticu. Suvise sam ispao glup svih ovih godina sto nisam majnovao.

Iz BG sam, vise bi voleo da uzmem ovde zbog garancija. Ne znam kako to funkcionise ako uzmem u madjarskoj.
 
Poslednja izmena:
Molex ili kombinacija molex / pcie u zavisnosti od dostupnih konektora na psu, broja kartica itd...

Video sam vec negde da si davao prednost molex riserima u odnosu na 6pinske zbog 5v napona koji molex ima.
Interesujem me koji je konkretan razlog i sta taj 5v napon uopste znaci za funkcionisanje risera?
 
Uh ne sećam se, jel si siguran da sam to bio ja? Jer sad nemam pojma šta bih odgovorio na to pitanje :) prednosti koje ja dajem molexu u odnosu na pcie su to što ih uglavnom ima više na raspolaganju, i što uglavnom mogu lakše da se povežu (bez produžnih kablića).
 
99% sam siguran da si ti to napisao ali sam zaboravio da tad pitam pa se sad setih kad videh post.
Bas sam se i ja cudio sta li mu tih 5V pravi razliku, a probao sam, molex riser nece da radi bez tih 5V.
Ja preferiram 6pin jer imam utisak da mnogo bolje nalezu, plus su mnogo zgodniji ako treba nesto da se menja (lakse se skidaju).
A te adaptere treba zaobilaziti siroko, ja sam to odavno prestao da koristim, juce sam bas jedan sata=>6pin povukao za oba kraja sa 10% snage, od 5 kontakta 3 zice su izasle iz terminala a 2 se izvuke sa sve terminlom iz 6pin konektora. :d
 
Ja sam ima problem tj imam ga i dalje sa 6 pin na sata. 80% kablova od sate je izgorelo i to bez obzira da li je samo jedan sata iskoriscen na grani ili sva 3,na molexu sr to ne desava. Satu mi prze samo 1070, dok 570 i 580 nista.
 
Ma to što dolazi uz ekstendere je 99% shit. Kad kažem produžni mislim kad namolim nešića da mi napravi ljudski kabl, sa njima nemam brige :) i sata mislim da nigde ne koristim, ili bodem direktno molex, ili direktno pcie, ili pcie preko produžnog.
 
Ja sam ima problem tj imam ga i dalje sa 6 pin na sata. 80% kablova od sate je izgorelo i to bez obzira da li je samo jedan sata iskoriscen na grani ili sva 3,na molexu sr to ne desava. Satu mi prze samo 1070, dok 570 i 580 nista.

Ili si imao nesrecu da su ti svi adapteri smece ili si prenapregnuo kartice... nisam jos cuo da je ikome 80% adaptera izgorilo...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nisu mi adapteri goreli,vec sata grane od napajanja,na samom ulazu kabla u sata dzek. Pocelo je kada su karte bile fabrika,posle podesavanja isto se nastavilo. Ima 1 kartu na grani ili 3 isto je.
 
^Kvalitetna neka napajanja, nema sta, da nije Raidmax?
 
Nisu mi adapteri goreli,vec sata grane od napajanja,na samom ulazu kabla u sata dzek. Pocelo je kada su karte bile fabrika,posle podesavanja isto se nastavilo. Ima 1 kartu na grani ili 3 isto je.
Ja nikad problem sa satom. Evga napajanje. Kod tebe?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Coolermaster 750w,2 po rigu. Macujem se oko garancije vec par meseci. Nece da priznaju jer je mehanicko ostecenje
 
Pa realno nemas ni osnova, to ti nijedan servis nece prihvatiti.
A zasto jednostavno ne zamenis te kablove i vozis dalje, sto gubis vreme na garancije, stavis lepo presek 0.75 ili 1mm2 i ima kuca da gori a kablovi hladni ko spricer.
 
He he i ja svratio da proverim da li se to pominjalo :)
Pretpostavio sam da je zbog pomeranja sata. Posle restarta sve ok.
 
Meni svi vorkeri zeleni na etermine [emoji4]

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Vrh Dno