Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

ne vojkane, stigle su mi karte ali polovne iskopale boga oca, radile skljakale sa modovanim biosom, kopirao sam straopve u notepad i video da su odradjena oba i prvi i drugi 1500+. Znaci radile su regularno sa starim nekim drajverom ne znam kojim. Ja jos na ni jednom nisam dirao taj vec modovani bios, samo sam instalirao blokcejn drajver, znaci izbrisao onaj stari+ddu, instalirao novi+pixel patch i karta se regularno vidi u device manager. Sad nmg majner da pokrenem, ni jedan probao sam 3 verzije. Pagefile namesten..Ne znam sta drugo da cackam. Ima li jos neka verzija tog DAG fix drajvera? Prvi put danas se srecem sa AMD od tahitija..
 
Poslednja izmena:
Koju gresku dobijas kad pokreces majner

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
a46b4214864887871bcacdd3cbcc21d4.jpg


Posalji mi taj tvoj bios ako je 256kb
 
krenuo ali nemam bekap tog biosa jer nisu moje karte bile a na anoraku bios je 512kb (a moj 256). Gde ono bese jos ima baza, techpowerup?
 
krenuo ali nemam bekap tog biosa jer nisu moje karte bile a na anoraku bios je 512kb (a moj 256). Gde ono bese jos ima baza, techpowerup?
Treba da imas bios switch na tim 480 kartama pa probaj tako

Edit: ja do mojih biosa mogu doci tek u ponedeljak posto mi je ugasen taj racunar... verovatno imam negde taj originalni za 480..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa ovaj pajser pre mene je modovao original bios, pomeren je swich na levo umesto na desno, na levo def
 
Pa i ja modujem default bios, šta je tu problem [emoji28]
 
ali ti imas bekap originala a ja nemam

EDIT: ova pozicija blize hdmi portu, to je kao neka silent pozicija i isto original bios samo neka slabija podesavanja? Dok je ova pozicija bliza PCIe konektoru kao OC pozicija ali oba biosa bi trebalo da su original
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kako se kreću cene metalnih konstrukcija, jel ~2000 din za 6 kartica? Ja nemam pojma, napravio sam tri od drveta ali hteo bih jedan metalni da probam.
Ako neko prodaje ili zna gde su dobri/povoljni može kontakt na pp.
 
@svi

robinhood drajver + fuserajski oni strapovi + 1050/1950 = 28.2mhs, sutra jos bios da utegnem sa tim strapovima sto je @Slypire rekao i bice ko bombona. Hvala svima
 
Ljudi aj dok niste zaspali jedno pitanje na brzaka :)

Vidim da ima vas dosta koji po kucama drzite rigove i imate po nekoliko ako sam dobro skontao,kako izlazite na kraj sa strujom i troskovima?
Bio sam na sajtu EPS i pise do 1600 kw cena oko 7.5-7.7 din/kw a od 1601+ ide cena na 15, nesto din/kw...e sad ja treba da uzmem 5x 1070 a vec trosim mesecno oko 750-850 kw i kontam da sa tim 1 rigom cu doci do gornje granice mozda je i probiti znaci preko 1600 kw mesecno.Koliki su vam racuni za struju,kako se snalazite sa tim,da li dosta novca od zarqadjenog ide na struju?
Pitam iz prve ruke da mi neko kaze a ne sta pise i koliko se izracuna na what to mine i sl.sajtovima...znam da su ranije svasta radili i na mnoge nacine smanjivali trosak struje,naravno na (ne)legalan nacin...

Druga stvar...koliko je tesko na pocetku,tj sklapanje komponenti kontam da je laksi deo a tezi onaj tipa podesavanje,namesanje,cackanje itd?
 
Pa bices na granici, mozda i ne predjes bas puno, svakako nije strasno ako si 100-200 kw preko krastavac....
A sta radimo, pa placemo :-devil-: i placamo ili delimo na vise lokacija.....
Svakako sada je ok, kad padne ispod 1$ po kartici , e onda ne znam bas... :)
Pricam za AMD 4/5 seriju, NV nemam pojma kako stoje stvari...
A namestanje i cackanje, pa ono, prelistas mallo unazad, malo google i nadjes sta drugi rade i tako namestis :)
Tu nemas biose i ostale zezalice.....
 
je l' kopa neko sa vegom? danima vec razmisljam da uzmem da probam, mada me plasi monero, nekako mislim da nije siguran :D i plasi me sto su referentne sve....
 
1. Sta mislite da li je pametno cekati proljece za ova cudesa (volta) kada izadju, pa puknuti za rigove ili obratiti paznju na novu 1070 TI, govorim o Nvidiji i ZEC-u i ostalim equihash novcicima.

https://www.pcgamesn.com/nvidia-volta-performance

2. Koje Risere je najbolje/najsigurnije uzeti na ebayu (koja verzija i koji konektori) . Uopste, koja vrsta konektora je najbolja za risere ?
 
Poslednja izmena:
Molex ili kombinacija molex / pcie u zavisnosti od dostupnih konektora na psu, broja kartica itd...
 
Jeste. Imaj u vidu da će ti možda biti potrebni produžni pcie kablovi za njih, kineski ne vrše posao, moraš koristiti kvalitetne pravljene.
 
Jeste. Imaj u vidu da će ti možda biti potrebni produžni pcie kablovi za njih, kineski ne vrše posao, moraš koristiti kvalitetne pravljene.

Znaci samo direkt, bez adaptera ili sa sto manje adaptera. Molex konektor u molex riser ili pcie konektor u pcie riser.
Neki dan narucih dva rezervna risera da imam ako mi se slucajno na rigu desi neki problem, ali mu je adapter SATA>pcie (ovaj 6 pinski kao iznad sto je )

Super da si mi rekao, mogu ih koristiti, samo kvalitetan produzni da mi neko napravi. Vidio sam preporuke neke ovde na forumu za custom made kablove svih vrsta.
 
Pozdrav ljudi
Interesuje me da li se vise isplati uzeti jedan rig za 2000e koji daje oko 150mhs ili dva riga od po 1000e koji daju po 90mhs? U cemu je fora?

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Znaci samo direkt, bez adaptera ili sa sto manje adaptera. Molex konektor u molex riser ili pcie konektor u pcie riser.
Neki dan narucih dva rezervna risera da imam ako mi se slucajno na rigu desi neki problem, ali mu je adapter SATA>pcie (ovaj 6 pinski kao iznad sto je )

Super da si mi rekao, mogu ih koristiti, samo kvalitetan produzni da mi neko napravi. Vidio sam preporuke neke ovde na forumu za custom made kablove svih vrsta.

Odakle narucujes Risere? Imas li preporuku za neki odredjeni koji ti se dobro pokazao?
 
je l' kopa neko sa vegom? danima vec razmisljam da uzmem da probam, mada me plasi monero, nekako mislim da nije siguran :D i plasi me sto su referentne sve....


Postavio sam slicno pitanje, ali izgleda da je teska tema pa ljudi diskutuju o riserima i molexima:)
Jel zna neko kada ce nereferentne kartice?
 
Odakle narucujes Risere? Imas li preporuku za neki odredjeni koji ti se dobro pokazao?

Ebay, zbog dobrih cijena. Ali, nemam iskustva. Tek sam dva mjeseca u kripto svijetu i nepunih mjesec u kopanju. Ali, nisam sam sklapao rigove. Planiram ubuduce sam, zbog toga se raspitujem za najbolje kombinacije.
NArucio sam ova dva u slucaju da mi rikne na rigu, da ne cekam da odmah zamijenim, da ne stoje masine. https://www.ebay.com/itm/USB3-0-PCI...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
Mada, vidis na osnovu komentara da ovi sata>6-pin adapteri nisu dobri. Za produzne i adaptere cu ovde https://www.facebook.com/MixerPcKablovi/

Ako neko od iskusnih zna koje serije (006,007 ili kako vec idu te oznake) risera da ganjamo ili to nije bitno toliko ?
 
Poslednja izmena:
Ja licno drzim nekoliko njih na molexima, a nekoliko na sata. Rade bez ikakvih problema... Samo direkt iz napajanja u extender i pravilo jedan extender po kablu. Isto vazi i za karte.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja licno drzim nekoliko njih na molexima, a nekoliko na sata. Rade bez ikakvih problema... Samo direkt iz napajanja u extender i pravilo jedan extender po kablu. Isto vazi i za karte.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Da li je to je bez adaptera ? Imas sata riser i molex riser ?
Kod mene su Nvidia 1070, nisu bas strasni potrosaci na Zecu (150w po karti)
 
Lepo sve pise.
Imam i ovih i onih. Ne koristim adaptere. Samo se drzim zlatnog pravila kabl po ekstenderu/karti.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Vrh Dno