Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

E sad kad se javi neki nVidia simpatizer pa da vidis zbrke [emoji23][emoji23][emoji23]
Na kraju nece covek kupiti nista
Krece zurka , sta je bolje ? AMD ili nVidia [emoji23]

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Nema tu nikakve zurke samo gledaj ulozeno/dobiveno.

Uzmi cijenu Rx 570 uzmi GTX 1070 i gledaj hash na 3 glavna algoritma tj 3 coina koja se na tim algoritmima i njihove forkove (ETH, zec,XMR)

Saberi oduzmi Rx 570 bolja.
 
Nema tu nikakve zurke samo gledaj ulozeno/dobiveno.

Uzmi cijenu Rx 570 uzmi GTX 1070 i gledaj hash na 3 glavna algoritma tj 3 coina koja se na tim algoritmima i njihove forkove (ETH, zec,XMR)

Saberi oduzmi Rx 570 bolja.
I ja sam u AMD taboru. Dok moji prijatelji sevaju nVidia kartice i svaki dan mlacenje sta je bolje kupovati [emoji856][emoji856][emoji856][emoji856]
Jezik mi utrno, ne mogu vise [emoji3]
Ja sam se drzao pravca gde mi cena kartica i kopanje ETH bilo presudno za odabir. Ali ne mogu reci da ljudi koji kopaju ZEC i kupuju nVidie grese... video sam velike farme i sa AMD i sa nVidia kartama.Svi zadovoljni kopaju... [emoji3]Ali ja sam pre dao 290e za rx580 nitro nego sto bih dao 380 za nVidu 1070 za isti hash.


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
I ja sam u AMD taboru. Dok moji prijatelji sevaju nVidia kartice i svaki dan mlacenje sta je bolje kupovati [emoji856][emoji856][emoji856][emoji856]
Jezik mi utrno, ne mogu vise [emoji3]
Ja sam se drzao pravca gde mi cena kartica i kopanje ETH bilo presudno za odabir. Ali ne mogu reci da ljudi koji kopaju ZEC i kupuju nVidie grese... video sam velike farme i sa AMD i sa nVidia kartama.Svi zadovoljni kopaju... [emoji3]Ali ja sam pre dao 290e za rx580 nitro nego sto bih dao 380 za nVidu 1070 za isti hash.


Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Gdje ima invidia za 380e sada, uputi i mene da omastim brke :D ?
 
Bilo je kada sam kupovao Nitro-e u Ceskoj.
380 je bila cena kada se vrati porez 21%
Isto tako je nitro bio 290 posle povracaja poreza

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ne znam odakle si, ali ako bi organizovao shoping u HU u sopstvenoj reziji i uzeo povrat AFE:
MSI RX 570 Gaming X 4GB ~ 250 EUR
MSI 1070 Gaming X 8GB ~ 460 EUR

Goldi da li imas konkretne brojke koliko baca jedna, a koliko druga?

Pozdrav, ja sam odlucivao preko informacija sa ovog foruma i whattomin sajta. Odlucio da uzmem nitro jer nisam mogao da nabavim u tom trenutni MSI. Veci lifetime ventilatora. Ali sam kupio nitro sa 3 godine garancije u Ceskoj. O kojim prodavnicama je rec u HU ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko uspeo na karticama xfx rx-580p8dfd6 ver E.0 da spusti VDDC ispod 0.9375 sa driverom dagfix beta.
Sa starijom verzijom ove kartice mi radi trixx 6.4 za napon ,ali ove nece...
 
i onda budes u zabludi kao vecina pa trkne u ipon da kupis robu kad ono ipon vise ne vraca porez :)

:) aaa jednom sam ja naucio lekciju, nigde ja ne idem bez rezervacije kartica, predracuna i dogovorenog povrata pdv-a. Potrosim ja 5-10 eura na telefon ali se ne zalecem :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko maksimalno moze da bude duzina mreznog kabla, a da gubici ne budu preveliki?
Treba mi nekih min ~15m lan kabla, da provucem do mesta gde cu da postavim rig, pa me brine da li je to u opste izvodljivo?

Da li moze da se iskombinuje nesto preko wifi-a, posto bi mi to olaksalo stvari jedno 10 puta i jel wifi u opste preporucljiv?
 
Koliko maksimalno moze da bude duzina mreznog kabla, a da gubici ne budu preveliki?
Treba mi nekih min ~15m lan kabla, da provucem do mesta gde cu da postavim rig, pa me brine da li je to u opste izvodljivo?

Da li moze da se iskombinuje nesto preko wifi-a, posto bi mi to olaksalo stvari jedno 10 puta i jel wifi u opste preporucljiv?

15 m lan kabal skoro da neces ni primetiti bilo sta. Kod nas je i vise


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam svojevremeno koristio 98m razvucenog kabla spolja nije bilo nikakvih problema.

Takodje sam jednom testirao TP Link powerline i radio mi je bez problema sa nekim umanjenim protokom, to nije losa opcija. Bitno je da transmitter i receiver budu na istom strujnom vodu.

Mozda neko vec uveliko koristi powerline pa ti moze reci nesto vise..
 
Poslednja izmena:
Ja sam svojevremeno koristio 98m razvucenog kabla spolja nije bilo nikakvih problema.

Takodje sam jednom testirao TP Link powerline i radio mi je bez problema sa nekim umanjenim protokom, to nije losa opcija. Bitno je da transmitter i receiver budu na istom strujnom vodu.

Mozda neko vec uveliko koristi powerline pa ti moze reci nesto vise..

Ja ih koristim, super rade, imao sam i tplink i dlink. Mininalni gubici, miner nece to ni primetiti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako mozete da napisite koju za GeForce GTX1070 Inno3D TWIN X2 V3 8GB DDR5 , ona na akciji u e....-u, nece da rudari ali me zanima ovako buka oc, gledao sam ovaj snimak - , fan do 40% je bas tiho, vidim da se fanovi skidaju nezavisno od hladnjaka pa bih joj mozda i stavio dve 12-ce umesto ovih, samo me zanima da li je moguce izvuci kablic za fanove sa karte a da ne smeta hladnjak? ako neko ima uopste ovu bas ovu kartu....
 
Da li neko ima bios za powercolor red dragon rx470 4gb samsung memorija???
 
Samo kopiraj 1750 na gore.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A sta fali Raidmaxu?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Pa fale im kablovi koji se ne raspadaju sami od sebe.
Prosle nedelje sam nekolicini pravio 8pin na jednom kraju i 2x6+2 pin na drugom kraju jer su im se kablovi raspali kod ulaza u napajanje.
 
Pa fale im kablovi koji se ne raspadaju sami od sebe.
Prosle nedelje sam nekolicini pravio 8pin na jednom kraju i 2x6+2 pin na drugom kraju jer su im se kablovi raspali kod ulaza u napajanje.
Netacno.
Fale im osobe koji ce ih strucno i pametno koristiti .

Nestrucni su spaljivali i mnogo poznatije i jace marke napajanja a evo znam ogromne rudnike gde ljudima Raidmax napajanja rade preko 3 godine bez problema.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ne mogu da ulazim u to kolko su ljudi strucni.
A kako inace trebaju da koriste modularni kabl koji sa jedne strane ima 8pin (koji ide u napajanje) a sa drige strame 2 x 6+2 pina?
 
Prvi link ne radi.
Matican je dobra.
Napajanje je nedovoljno za rig sa 6x580, mozda ce i raditi ali uz dobar undervolt kartica.
 
Meni otvara normalno prvi link ali evo da kopiram direktno naziv kartice: Asus DUAL-RX580-O4G Radeon RX 580 Graphic Card - 1.36 GHz Core - 1.38 GHz Boost Clock - 4 GB GDDR5 - PCI Express 3.0 x16

Kosta 230 USD i to je najeftinije sto sam nasao. Gledam za skoro 210 USD moze da se uzme gtx 1060 ali opet koliko vidim po netu RX580 je bolja. Nije mi problem i da iskesiram za dvije 1070(390 USD jedna) ili dvije vega 56 (470 USD jedna) ali opet mi se cini da je isplatljivije uzet RX580?
Mislis li da bi 5 kartica ok radili bez smanjivanja voltaze? Ako imas preporuku za neku drugu grafiku slobodno preporuci. Uzimam opremu ovih dana pa eto jos malo da se raspitam. Hvala ti puno!!
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li mi je neko odgocorio,ako jeste izvinjavam se unapred...
Kartice su Zotac 1070 mini
maticna
Gigabyte GV-N1070G1 GAMING-8GD
napajanje
Seasonic Prime SSR-1200PD 240e

E sad...da li je ova ploca dobra kao i napajanje ili da uzmem nesto bolje i sta????
EVGE na zalost nema kod coveka kod koga porucujem pa ne bi da uzimam 1 ovde 2 tamo 3 ovamo...
Unapred hvala...napajanje kontam da ne treba jace od 1200-1300w...pa do nekih ajde 300e.
 
Nazad
Vrh Dno