Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Preko integruse?
 
Ne jer je kod NV predvidjeo da koristis integrisan intel GPU za display........ ionako sve mining ploce ga imaju
 
Pozdrav svima!
Jel moze neko da mi kaze koje napajanje (i koliko w) je najbolje za MSI RX1070 (5 kom). Tek treba da mi stignu grafike, treba da sastavim Rig, pa nisam siguran za napajnje... Hvala
 
Ne jer je kod NV predvidjeo da koristis integrisan intel GPU za display........ ionako sve mining ploce ga imaju

U to je lepo. Kolka je potroslja na 1060 posto bi trebalo da imaju iste karakteristike, nemam iskustva sa Nvidiom?

Kazu cena oko 200e, garancija 12meseci, MSI model.
 
Pozdrav svima!
Jel moze neko da mi kaze koje napajanje (i koliko w) je najbolje za MSI RX1070 (5 kom). Tek treba da mi stignu grafike, treba da sastavim Rig, pa nisam siguran za napajnje... Hvala
Kvalitetno 1000w, cors rmx/rmi, cm v1000, evga g2 g3, lc platinum, seasonic prime... Šta nađeš

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Znaci dovoljno je 1000w? I sta mislite o tim grafikama Msi Rx1070. Stizu iz Nemačke, kaze 480 i 580 nema ni za leka...
 
jao ja sam pročitao 570 karte... ali radi ljudima i 5 1070ki na 1kw :)
 
Kamo lepe sreće... RX470-570 nema nigde na planeti (bar po kolko-tolko normalnim cenama)...
 
Pa to je dobra cena, mađari ovde traže dosta više... Toliko znam, ostalo neka napiše neko ko je ima :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Tesko da ce je biti i u nemackoj je dignuta cena za vecinu GTX-a u zadnjih par dana......
 
Ima 8 gb ram... Drugar mi kaze da sam se zaleteo, jer ce se sigurno pojaviti pocetkom jula novi "talas" dobrih grafika za duplo manje pare na nasem trzistu... A ove 1070 su kao neke nove na trzistu, ta im je trenutna cena, ali nisu gtx o kojima svi pricaju nego Rx
 
U pravu si Joco, moja greska... Jeste Msi Gtx 1070x, crvena... Kosta 490, al na nekom popustu 440€. Treba da uzmem 5 komada, pa jel znas mozda kakve su u odnosu na ostale...
 
Sada je daj sta ima, a te GTX 1070 rade odlicno uz neku normalnu potrosnju. Tako da nemoj da brines, samo da ti stignu.
 
P106-100 mogu da se naruče u Srbiji po 228 EUR po komadu sa 3-4 nedelje čekanja. Ja sam prvo hteo da naručim, pa sam odustao zbog roka isporuke. Sad uzimam obične 1060 sa 6 GB za više para, ali nadoknadiće to jer stižu mnogo brže, a i lakše ću ih prodati kada dođe vreme.
Ima li neko direktnih iskustava sa 1060 6GB? Zanima me potrošnja celog riga. U perspektivi bih stavio 8 komada na ploču, ali me zanima ukupna potrošnja kod kopanja etheriuma. Imam napajanje od 1000w gold i ne smeta mi da ga opteretim sa 80-90%, ali se pitam da li će to biti dovoljno.
 
Pozdrav,

Juce sam uspeo da resim problem koji sam imao sa GPU ASUS DUAL RX480.
Kazite mi koliko je optimalno klokovati i podizati da izvucem njen max na kopanju?
Trenutno 24 MH/s ova GPU radi.

Hvala
 
Ajde da još malo poguram u smeru 1060.
Na netu sam našao iskustva sa izvlačenjem 24 mh, ali uz potrošnju od 140 W, a za 23.6 je 105 W. Dakle u prvom slučaju 840W za 6 kartica, a u drugom isto toliko za 8 kartica. U prvom slučaju je to 144 mh, a u drugom 189.
Ja sada sa sličnom potrošnjom imam između 160 i 170 mh na 6 AMD kartica. Dakle, uopšte nije loše. Cena je malo veća, ali sada je svemu cena veća ako se uopšte nađe. Ako se napakuje 8 komada na ploču, malo se štedi, a ako se bude prešlo na neki drugi algoritam ili dual majning, nije teško dodati napajanje.
Čini mi se da Goldi ima precizno mišljenje o 1060. Ima li još neko?
 
Poslednja izmena:
Ajde da još malo poguram u smeru 1060.
Na netu sam našao iskustva sa izvlačenjem 24 mh, ali uz potrošnju od 140 W, a za 23.6 je 105 W. Dakle u prvom slučaju 840W za 6 kartica, a u drugom isto toliko za 8 kartica. U prvom slučaju je to 144 mh, a u drugom 189.
Ja sada sa sličnom potrošnjom imam između 160 i 170 mh na 6 AMD kartica. Dakle, uopšte nije loše. Cena je malo veća, ali sada je svemu cena veća ako se uopšte nađe. Ako se napakuje 8 komada na ploču, malo se štedi, a ako se bude prešlo na neki drugi algoritam ili dual majning, nije teško dodati napajanje.
Čini mi se da Goldi ima precizno mišljenje o 1060. Ima li još neko?


Koliko vidim kod nas je moguce kupiti te GPU uz mali rok cekanja.
Do AMD je nemoguce doci pa bih uzeo GTX ako radi posao!? :)
 
Gigabyte Radeon RX 560 GAMING 4GB 128bit GV-RX560GAMING OC-4GD grafička . Vredi li ova karta 2100 din ? Hvala na odgovoru.
 
verovatno misli 21 000, svakako vrlo tesko pitanje da li vredi 21 000
 
Pozdrav,

Juce sam uspeo da resim problem koji sam imao sa GPU ASUS DUAL RX480.
Kazite mi koliko je optimalno klokovati i podizati da izvucem njen max na kopanju?
Trenutno 24 MH/s ova GPU radi.

Hvala
Jesi stavio moj bios?

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Jesi stavio moj bios?

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Ja nisam nista dobio od tebe, a iskreno nov sam da bi znao kako se to podesava? :)
Ako mozes poslati to da imam i neki user manual, znacilo bi.
Sve sto sam uradio jeste da sam GPU stavio direkt na plocu, ocitao sve normalno, setovao sta sam imao i pusti jednu GPU da kopa. :)
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno