Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Probao 800/1200/pwrlimit -10 i radi ali daje samo 90sol/s dok je juce bacala 250+ ocaj. Vracam na eth odmah

Update - Driver bio problem, upgrade se na neki beta 17.5, vratio sam 17.4.4 i odma 274sol/s sa 850/1500/pwer -15%.

Stavio sam za svaki slucaj da ne pukne na 850/1200/pwr -15% drzi 255sol/s videcu dal ce puca sad. Nerealno da karta ovoliko stara daje 4usd/day.
 
Poslednja izmena:
Nađi one adaptere 2x6 pin -> 1x8 pin i tako poveži 3 karte

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ili ekstender 8-pin na 8-pin? Valjda postoji to?
 
Postoji ali tada opet kačiš dve grafike na 1 kabl. Onako kako sam napisao idu 3 karte na 2 kabla.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja kad god nesto ceprkam u tom pravcu uzimam za racunicu da ce karta da trosi 200w pa po tome uzimam da mi za jednu treba presek kabla od 0.75mm, znaci za dve 1.5mm. Vidjao sam precesto kako se kablovi tope pa sad uvek idem sa rezervom. Plus sto sam 5 puta sigurniji u moju lemilicu nego u bilo koji konektor. ;)
 
Pozdrav narode,

Previse je stranica da bi citao pa da vas pitam da li ste imali slican problem. Nov sam u svemu ovome pa ako mi mozete pomoci.
Komponente koje koristim su:
CPU: i5-4460
RAM: 4GB
GPU: ASUS DUAL RX480 4GB
NVIDIA GTX750
NAPAJANJE: Kolink KL-C850
MATICNA: ASUS H81M-C

Napravio sam rig za tri GPU, sada samo testiram i zelim da podesim za ove dve, menjacu ih u skorije vreme.
PROBLEM:
Instalirao sam drivere za obe GPU kartice, GTX mi ocita u bilo kom tool-u(MSI AB, FanSpeed, HW Monitor..) Moguce je setovanje podataka.
Imam problem sa ASUS DUAL RX480.. MSI AB je prepozna ali nista od ostalih parametara nemam, nista ne mogu da setujem po mojoj zelji.
HWMonitor isto tako, prepozna samo GTX750 i svu njenu specifikaciju. Pustim da kopa RX480 i posle 10am min dobijem blue srcrean.

Riserom sam povezao te dve GPU sa plocom.

Da li mi mozete pomoci kako da resim problem?

Hvala puno
 
Poslednja izmena:
Izvadi nvidiu, ubodi samo amd grafu. Instaliraj Sapphire trix program i vidi dali ti ocitava parametre.

Kad imas dve karte jesu obe vidljive u device manageru?
Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izvadi nvidiu, ubodi samo amd grafu. Instaliraj Sapphire trix program i vidi dali ti ocitava parametre.

Kad imas dve karte jesu obe vidljive u device manageru?
Sent from my Nexus+6P using Tapatalk

Prvi put sam pokusao da namestim samo sa ASUS kartom i nekako sam uspeo, ne znam kako iskreno.
Sada kada sam ubacio i GTX imam taj problem, samo da vidi GTX. GTX sam povezao 1x16 a ASUS 16x16.
Da, obe su vidljive u device menageru.
 
Koristi samo usb extendere.

Ili ubodi 480 direkt u slot, a nvidiu nakaci na usb extender. Mada ne vidim poentu sta ce ti ta nvidia.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristi samo usb extendere.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk

NVIDIA mi sluzi samo za monotor, to mi je stara koju sam imao. Hocu u skorije vreme da kupim 3 Sapphire RX580.
Imam i usb extender. Onda da probam samo da ostavim ASUS GPU kartu i preko usb extender-a povezem na plocu i da probam?
 
Poslednja izmena:
Moj ti je savet da ne miksas nvidia i amd drajvere. Ubodi samo 480 i vidi dali radi.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Koliko vidim na forumu, moze i GTX1... da se koristi za mining? Ja sam sve gledao da to bude AMR Sapphire RX570/450 i sl..
 
Naravno da moze, cak je mozda i bolje ici na nvidiu, manja potrosnja i hladnije su posto amd karti vise nigde nema a i gde ima cena je duplo veca nego pre mesec dana.
 
Nov sam u ovome, kako se pokazala Asus RX 470 Strix 4GB OC za Ethereum kopanje? :)
 
Ok, danas uzimam jedan komad (jedan po jedan....) :)
Hvala! :D
 
Pitanje

Pozdrav,

Sta mislite o Sapphire AMD Radeon RX 460 Nitro 4 GB GDDR5-RAM?

Nige GPU kartica ljudi.. :)

I ako mozete da mi kazete koja je dobra graficka Nvidia za mining? :)
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja skontao RX 460 kopa nekih 11 mHash/s, prakticno prepolovljena RX 470.

Maltene je ne moguce doci do kartica :(
 
GTX 1060, cini mi se oko 21 mHash/s. :)
 
Pa to je bas malo.. treba naci bolje.
Koje NVIDIA su dobre za mining?

Gtx 1060 kopa Zec-a oko 290 sol-a do 300 sol-a znaci isto kao i rx 480,rx 580....Sto se tice Eth-a 21,22 mh/s...To su po meni jako losi rezultati i ne isplate se gtx 1060 prvo jako slabo kopaju eth 5 gtx 1060 kopa isto koliko i 3 komada rx 580 skoro....A sto se tice Zec-a kad se Amd-ovci svi budu prebacili na Zec a to ce biti verovatno krajem ove ili sledece godine diff za Zec-a ima da bude 3,4 puta veci i gtx 1060 koja kopa 290 sol-a bice u jako losem polozaju...Sto se tice ostalih novcica gtx 1060 i to ne kopa nesto specijalno....

Najbolje je uzeti sada od Nvidije gtx 1070,gtx 1080 i gtx 1080ti....One razbijaju kako kopaju Zec-a ja sam moju gtx 1070 poterao na 490 sol-a a lbc mi daje malo preko 300mh/s mada i njega moze vise da kopa od 300 mh/s.
 
Razbija i cijena ulozeno dobiveno nista GTX 1070/1080 nisu u boljem polozaju od GTX 1060..pogotovo GTX 1080/Ti te karte su losija kupovina od GTX 1060 i 1070 zbog loseg rezultata u Ethu koji je jos u fokusu mininga.
 
Imao sam 1060 6gb. Moze memorija dosta da se klokne pa samim tim i hash dosta ode, ja sam bez problema imao 24mhs za eth, moglo je cak i malo vise. U ovoj nestasici, i 1060 je ok resenje, pod uslovom da se nadje :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
razbija sad i cena amd-a :D

ako nadjes 1070 uzmi nju, lepo daje sve.
 
Nazad
Vrh Dno