Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

U De sam imao info da cekaju neki uvoz ne znam koliko komada, od 22.06., pa sad jedino ako to nije nesto iz te ture nekako. Ko li ce ga znati.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ma ne verujem da ce da me zezne, upacena je i kapara te je rekao kako je uzeo 50 kartica i ima preko 2300 pozitivnih utisaka na piku, a imam njegove podatke sve tako da

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Iskreno ako bi se islo na kombinaciju 8x 1060 na jednu plocu ja bi isao na nesto jace od 1000w, nek sutra claymore izbaci ASM za nvidiju ta karta bi bila odlicna u dual miningu i onda bi malo bilo 1000w a dodavat jos jedno napajanje opet ide trosak, mozda je cak najbolje 2x 650w posto jos ti slabiji napajanja ima odma ides na dva slabija i obezbjedis se.

I ja razmišljam o dodavanju napajanja kad zatreba. Sad imam napajanja od 1000W, pa bih njih da uposlim. Imam Seasonic i Enermax koja čekaju grafičke. Imam baš 2x 650 na jednom rigu kod sebe i jednom kod poznanika (Cooler master), mada nijedan rig ne radi dual mining. Probaću dual na sledećoj mašini koju budem konfigurisao.
 
Citajte ljudi ne pitajte svaku glupost... Sve je pominjano par strana unazad.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Hteo sam da naucim kako se ovo radi na mojoj R9 270X 2GB ali na kraju nisam uspeo da pokrenem ni kopanje ETH niti zcash. Guglanjem sam saznao da je sada 2GB na grafickoj kartici malo za kopanje, bukvalno nece ni da krene.

Moje pitanje je da li uopste moze neka valuta da se kopa sa 2GB memorije jer ne nalazim taj odgovor? I da li sam uopste dobro shvatio, da sa ovom mojom ne moze vise?
 
Hteo sam da naucim kako se ovo radi na mojoj R9 270X 2GB ali na kraju nisam uspeo da pokrenem ni kopanje ETH niti zcash. Guglanjem sam saznao da je sada 2GB na grafickoj kartici malo za kopanje, bukvalno nece ni da krene.

Moje pitanje je da li uopste moze neka valuta da se kopa sa 2GB memorije jer ne nalazim taj odgovor? I da li sam uopste dobro shvatio, da sa ovom mojom ne moze vise?
Mozes da kopas ZEC, imas temu ZCash.
Ta karta je bruto danas iskopala oko 2.5$.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Može zec, dodaj ovo u bat fajl

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pojavile se i kod nas karte ali po brutalnim cenama.. Za 1070 traže 72-3 000..u nemačkoj imaš iste za 400-420 eura.. Ne znam koji bi ozbiljan majner dao skoro 200 eura više za isti karticu našim vacarosima.. Na 5 karti to je 1000 eura više... I ovi na kp "mađari" isto digli cene tako da i njih izbegavam sad.
 
A sto su polovne 470 4gb 400+ evra(koriscene za gaming,hah) to nista...:D

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
U ovom jednom imam problem ,
instalirao drajvere 17.5.2
instalirao atikmdag-pather 1.4.5
A kao sto se vidi na slici ne prepoznaje lepo ovu 470..
Do cega moze da bude ?
Pogledajte prilog 231070
Hvala, probao sam to vec, nece to kod mene...
DDU pa onda sve sa klipa probao opet upravo
Crimpson 16.11.4 i 17.5.2
A da stavis tu jednu rx 470 u glavni slot a te 2 rx 580 zakacis na risere si probao to?

Prebacio i na win7 i direkt u glavni slot, i nece ...
Treci dan se jebavam sa njom...Ima li ko predlog sta moze da bude, inace kartica stara mesec dana...U Garanciji iz Madjarske...
Sta raditi ?
 
Kome se ne zuri toliko i moze da ceka, ako sad poruci, pocetkom Jula moci ce da sklopi rig sa 6x1060, one mining edition kartice, za 2000e sto je opet koliko toliko OK.

Ove ******stine po oglasima, sto ljudi traze po 4-5k e ne zelim ni da komentarisem. Ja mogu da razumem da se neko ugradi pa i 500e i da zaradi laku lovu, ali bas toliko daleko da ide, pa da trazi x2 koliko realno kosta, to je vec bezobrazluk.
 
Poslednja izmena:
Kome se ne zuri toliko i moze da ceka, ako sad poruci, pocetkom Jula moci ce da sklopi rig sa 6x1060, one mining edition kartice, za 2000e sto je opet koliko toliko OK.

Ove ******stine po oglasima, sto ljudi traze po 4-5k e ne zelim ni da komentarisem. Ja mogu da razumem da se neko ugradi pa i 500e i da zaradi laku lovu, ali bas toliko daleko da ide, pa da trazi x2 koliko realno kosta, to je vec bezobrazluk.

Zaboravljas ovo: u ljubavi i ratu sve je dozvoljeno, tako isto se moze reci za trgovinu. Nema pravila.
 
Ako nista drugo ono bar vazi pravilo da svaka roba ima svog kupca. Ja nisam jedan od tih kupaca definitivno. ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li se na NVidinim karticama moze menjati bios kad majnujes ili samo overklok preko afterburnera? I ima li neko dobar vid tutorikal oko Nvidinih kartica za eth/zec

I sta je bolje kopati eth+dcr ili samo eth sa nvidinim karticama

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Naravno da moze...samo je malo zeznuto.

Moras sve raditi rucno u hexeditoru i onda racunati crc i zameniti sam, srecno :D
 
Da li je neophodno, cuo sam sa pverklokom dobijaju oko 23-24 sto je meni solidno

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kada bih imao gtx 1070 i kada mi ne bi bio ispitni rok sada rado bih se zezao sa tim.

Nisam 100% siguran za flesovanje i kakve je zastite ubacila nvidia, ali editovanje sam apsolutno siguran da je moguce u hxd (probao sam takodje), samo treba vremena i strpljenja i karta u rukama da bih to radio (zato sto sam proces zahteva mnogo testiranja i ponovnog editovanja)

@stevoZ ako hoces da se zezas sa tim gledaj na to kao na ucenje a ne nesto sto moze sa dva klika i da ti donese vise novca.

EDIT : Ako zele ljudi mogu okaciti biose svojih asus 280x sa >320 H/S, samo je potrebno gpu napon namestiti po vasoj potrebi.
 
Poslednja izmena:
Goldi jesi cackao bios na 390?
 
Da li je neophodno, cuo sam sa pverklokom dobijaju oko 23-24 sto je meni solidno

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Da bi dobio 23-24 hesa na eth znaj da ces memoriju morati da dignes na +900 a to je debelo overklokovana kartica a ne moze ni svaka da se toliko klokuje. A onda je bas forsiras a ni majner nece raditi kako treba nego ce non sto da izbacuje daje proces stao i da se diskonektovao pa ce da se resetuje i vise ce to radi nego sto ce da skupi eth.
 
Realno za 1060 i tih 23-24, u zavisnosti od modela do modela, probaj na +800 memoriju pa testiraj par sati ili ceo dan da radi. Ako je ok onda dizi polako do 850 ili koliko vec tvoj primerak trpi.
Realno sa +800 na 1060 bi trbalo da dobijes 23mh a na samsung memoriji i msi armor karti ja sam na tom oc dobijao 23.5mh sto je super. Inace sve zavisi i koliko fabricki karta boost-uje.

Ne zaboravi da lock-ujes voltazu u ab, to puno pomaze. Lock voltaze, spusti power limit na 70% i testiraj.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kada bih imao gtx 1070 i kada mi ne bi bio ispitni rok sada rado bih se zezao sa tim.

Nisam 100% siguran za flesovanje i kakve je zastite ubacila nvidia, ali editovanje sam apsolutno siguran da je moguce u hxd (probao sam takodje), samo treba vremena i strpljenja i karta u rukama da bih to radio (zato sto sam proces zahteva mnogo testiranja i ponovnog editovanja)

@stevoZ ako hoces da se zezas sa tim gledaj na to kao na ucenje a ne nesto sto moze sa dva klika i da ti donese vise novca.

EDIT : Ako zele ljudi mogu okaciti biose svojih asus 280x sa >320 H/S, samo je potrebno gpu napon namestiti po vasoj potrebi.

Eh pa tu sam te cekao...kazes covjeku moze, ali u stvari ne moze, znam i ja radit u HEx i to (hajde da se ne hvalima :d) znam dosta dobro, ali problem je kako vratit bios kako zaobici zastite, i naravno pitanje i da uspijes sta sa driverima... da ne idem dalje ja ne znam da je iko uspio modovat bios na Nvidija pascal kartama.

Tako da tvoj savjet kolegi da se moze modovat bios na GTX kartama mislim da nije na mjestu mucice se covjek nece nista postic. Ako vec nisi radio nisi probao, nemas kartu kod sebe, nisi uspio onda nije fer pisati takve postove.
 
U pravu si, nisam testirao nisam trebao nista ni da pisem, editovao sam malo biose ovako cisto da vidim ali nisam imao kartu da probam.
 
Nazad
Vrh Dno